Тихо се сипе поредният сняг: нова година(нова тема)- нов късмет -TR Тема 52

  • 36 343
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • на морето
  • Мнения: 103
Добър вечер на целокупното съфорумство ! Hug Hug Hug Hug

ИнДжЮнерин  съм , градска ! Не са ми спИСиалнУст  баш конструкциите , ама  горе -долУ  поназнайвам и за туй чудУ -юдУ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ти , тъй ,по описанието си ми не много далечна комшийка , тъ да знаЙш !
Хич нИ сЪ къхъри - от туЙ не може да сЪ спести . Щом ги има в проекта  , трябва и на място да ги има . Виж , обаче , как са направени ; дали и какво откъм мат'рял е спестил ....  stopuu  stopuu Туй е друга работа и там нащата опират до боб, кафе , карти ... и тям подобни  средства за гадаене .... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Не се спестяват , защото най -общо това е конструктивен елемент .../виж скрития текст/
Скрит текст:
Най -общо казано е  събирателно понятие от стени и колони разположени по определен начин , изчислени и оразмерени на сеизмични натоварвания . Те работят заедно в система , която при трус действа  съвмество за да поеме хоризонталните и вертикалните движения .Обикновенно се изпълнява изцяло от стоманобетон . Конкретно "шайба " се нарича стоманобетонна стена която е непрекъсната от основата до последния етаж.В зависимост от сградата , обикновенно са няколко шайби , разположени в двете посоки - на дълго и на широко . Изискванията за обзопасена на земетръс конструкция са сравнително нови  50 -60 г  на миналия век .Честно казано не съм запозната с  подробности по този въпрос . В старите сгради обикновенно няма много стоманобетонни елементи . Имам пред вид тези от преди 40 те години . При някои има плочи , при други колони , при други и двата елемента . Но повечето са със здрави тухлени стени , които също могат да поемат сериозни натоварвания . Още повече , че едно време тухлите са били плътни . Кухите тухли да съвременно изобретение . Laughing
През периода на панелното строителство във всичките му разновидности  подобна роля са изпълнявали стълбищата и асансьорните шахти които са се отливали на место. Но в тях не трябва да се стои при трус по други съображения. Стълбите са с различна структура, имат друг начин на сгъване и съответно са подложени на много по-големи напрежения. Затова е най-добре до стена на стълбищната клетка или асансьорна шахта, но извън нея да се застане . Друг вариант е и под каса на врата , защото над вратите /за да се осъществи самия отвор / има бетонова / метална греда .
 Това важи за панелно и ново стрителство.  

Делте  Hug Heart Eyes

Последна редакция: ср, 09 яну 2013, 23:29 от asha

# 31
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Аше,
БлагодарскУ  bouquet...Аз винаги при земетресение бягам под касата на външната врата......ама кОт миЙ писанУ.................

# 32
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Днес Е İNTERNATİONAL THANK YOU DAY!


Затова Благодаря ,че ви има ПРИЯТЕЛИ!С вас светът е много по=хубав!



# 33
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689


Благодаря, мили хора! Вие сте чудо невиждано! Сериозна съм.

# 34
  • Мнения: 0
 

Истинският приятел те приема такъв какъвто си … и те обича въпреки всичко…
Обаждат се просто, за да попитат „Как си?“
Приятелите винаги остават!
Благодаря приятели, че ви има …

# 35
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Ей на такива чудеса сме способни всички  Hug Hug Hug

Молекулата на водата, с думичката "Благодаря!" по Емото


Тоест и аз искам да кажа,

Радвам се, че ви познавам! и

Благодаря, че ви има!
   bouquet

# 36
  • Varna
  • Мнения: 2 595



                                With all my Love













# 37
  • Мнения: 2
БЛАГОДАРЯ

# 38
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета. На днешния ден и всеки път,когато ви чета.

 Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 903
С малко закъснение, но пък за едно благодаря никога не е късно... Hug

Ето тази табела поставям на всяка кръстопътна точка, в която моят път се е пресякъл с нечий друг
и от това се е произвело нещо хубаво  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2
Днес се чества Св.  Мелания римлянка /стар стил/ и аз съм именничка!! Черпя ви виртуално, но от сърце!!


# 41
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Да ти е живо и здраво името, Копнежче!!! Благодаря за почерпката!

# 42
  • на морето
  • Мнения: 103
Мархаба , компанията !  Hug
Тук ни натисна един сняг и лед  Mr. Green, второто , ..в момента повече .... Laughing Laughing Laughing Инък времето е топло .Вчера от след обяд се засили да сипе , така за нула бройки всичко побеля , че и натрупа ....направо си беше прекрасна бяла зима . Сега пече слънце , времето е меко , всичко се топи , ...но среднощния лед от си стои и ме навяват едни лоши мисли за тази вечер ....Ще става пързалка , май ...

Така , след като приключих с лирическото отклонение  Laughing да минем към бахуря  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Каня ви да хапнем заедно пълнени чушки
 

на една приятелска софра ! Да сте ми живи и здрави скъпи дружки !

Копнежец , мила , честит имен ден ! Здраве , щастие и късмет ! Hug Hug  bouquet  bouquet

# 43
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Копнежчо, да ти се чува името на далеко дълги години , все с добро! Наздраве!

# 44
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Копнежче HugДа си жива и здрава!Честит имен ден!


Общи условия

Активация на акаунт