Тихо се сипе поредният сняг: нова година(нова тема)- нов късмет -TR Тема 52

  • 36 372
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 934
Това стихотворение все едно аз съм го писала: кубче на Рубик, калейдоскоп + куп сладки детски спомени  Heart Eyes Обаче няма на кого да ги оставиш тези спомени, моето дете няма нужда от такива неща  Confused Те са друго поколение, други цели и идеали.

Пловдивчанки, няма ли да се повидим другата седмица на цаца с бира?  Mr. Green

Хаки, зле съм с географията, но ми намирисва, че ще ходиш в мечтани от мен територии   Simple Smile

# 706
  • Истанбул
  • Мнения: 310
Клив,на мен тези дестинации са ми мечта от около 35 години,нищо ,че във вторник и вчера ентусиазмът ми малко се поизпари.Върнаха ми документите за виза ,щото видите ли Шумен не било правилно изписано,после що не съм написала номерата на притежавания от мен български паспорт.Накрая вече щях да кажа ,като във фолма на Шарук Хан=Мy name is Khan and I am not terrorist Mr. Green Sick Mr. Green ooooh!

# 707
  • Мнения: 1 934
Аз мечтая отдавна да се метна на Транссибирската железница   Heart Eyes

Но като за начало викам да почна от Петербург. Много ми хареса един блог за неорганизираните пътувания, споделям го с вас:

http://www.aerohroniki.com/

# 708
  • Варна
  • Мнения: 924
Каква е основната тема в романа ти? Как реши да го напишеш? Все въпроси те чакат от тук нататък, ама ще дам преднина на Лора, тя е по питането, аз после чета отговорите :р  Mr. Green
Лори  Hug
А-а-а-а!...Тъй значи?!...Наготово,а?!
... шЪ гУ почна аз,Папурчето,с въпросите ... ама чакам,първо да прочета книгата... Ти ако знаеш,докато четох "Душите",колко питанки и чуденки ми изникнаха...цял списък имах...Ама ти мЪ секна и не посмях !

Хаки,е сега вече,със сигурност,сън няма да мЪ `фанИ,да мисля,кое ли е туй загадъчно място...на югоизток от Русия...за което си мечтаеш,кажи-речи,откак си се родила...където не пускат кого бъде,а само хора без нито една правописна грешка в документите !  newsm78 newsm78 newsm78
Мир на душичките,на горките дечица и майка им! Praynig

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 10:39 от Lora-Di

# 709
  • Мнения: 0
Ааа, аз малко ли ти отговарях  Mr. Green другаде никъде не съм обяснявала толкова много, и занапред освен в тази тема и не мисля.

Ох, и на мен ми се ходи по руско. Самарканд и Бухара. Татьовата булка е тамошна, обещала ми е да се разходим ама все не смогвам да стигна до там, иначе и по СтаврополЬ ми се ходи, те сега живеят там, че учих там дълги години и често ме натиска една носталгия...
Мъжа ми вече има зелен паспорт та с визите ще е лесно вече - без тях по-точно. Обаче никога не съм знаела турците за Русия и другите бивши съветски републики вземат ли визи  Thinking
Сега на 1 април татко и жена му ще бъдат в България и ако им остане време, ще минат и насам, та научих, че на рускините не са им нужни визи за Турция(тя женичката не рускиня, ама с руско гражданство). Поне с това няма да се занимавам...

Хаки, мерси.   bouquet

п.п. Забравих нещо...
Одеве клъцнах към 200 човека от приятелската ми листа във фейсбук, че ни ги знам, ни ги познавам пък висят там. Ако случайно съм изтрила някой от вас е без да искам, добавете ме пак  Hug

# 710
  • Мнения: 1 794
 Joy- Защо си толкова тъжен?
- Жена ми заминава на море за две седмици...
- Не те разбирам тогава.
- Ако не съм тъжен - тя може да премисли.

# 711
  • Истанбул
  • Мнения: 310
кЛИВ,таз Транссибирска железница и мен ме е затресла Mr. GreenИ това стана така откакто гледах един документален филм ,в същото време рекламен .Ама и цената хубава де=10 000 авро Mr. Green
искат от турагенцията.

Аз си правя тънките сметки да се присламча към нашата домашна помощница=тя е от Узбекистан .

Лорич,не е тайна бе!Голямата Майка Река е Ганг=Варанаси и так дале HugНамасте Хиндустани Hug

# 712
  • Мнения: 1 934
Хаки, виж тази орефта от БГ. По-прилична е като цена, но пак ми е твърде висока.

http://www.penguin.bg/Offer/Vlakoviputeshestviya/418/Transsibirs … vashiyajivot.html

Ти за кой от трите лъча мечтаеш-Владивосток, Монголия, Китай?!? Аз и за трите  Flutter  Laughing

# 713
  • Варна
  • Мнения: 924
Ааа, аз малко ли ти отговарях  Mr. Green другаде никъде не съм обяснявала толкова много...
Е,може...Ама на Мара-пУдробнатЪ  reverance, все и е малко! ... Толкова често ми се е случвало,като чета някоя книга,да ми се иска,да имам телефона на автора,че да му позвъня и да си поприказвам с него ... Сега ми е паднал случай...как да не се възползвам максимално?!  Mr. Green
Самарканд и Бухара,и на мен са ми много любопитни...Представям си,че много древна история има в тях...

Хаки,ами аз не зацепих,че като казваш Голямата Река,имаш предвид...самата Голяма Река !  smile3555 Joy

# 714
  • Мнения: 1 794
 CrazyДойде ми страхотна идея,тя не ми е най-новата но вече я осъществявам FlutterВече се храня само с помоща на китайски пръчици Winkдейства страхотно на поетите количества храна!Много искам пак да прочета Угрюм река от Вячеслав Я. Шишков.Една от любимите.Довечера ще си пусна филма,но книгата си е друго.

# 715
  • Истанбул
  • Мнения: 310
Клив ако искаш изгледай видеото ,което пускам .
http://www.festtravel.com/tr/trans-sibirya-ekspresi-2013



А за цената не успях да видя сума освен от около 100 лева , newsm78 ,но това не е тоталната цена,май newsm78


Трънче,напред в трудната борба с гътването на килограмите.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 924
CrazyДойде ми страхотна идея,тя не ми е най-новата но вече я осъществявам FlutterВече се храня само с помоща на китайски пръчици Winkдейства страхотно на поетите количества храна!
Туй ми напомня за един виц,дето една хубава булка искала да отслабва и докторът и препоръчал да бродира гоблени,демек,да ангажира вниманието и ръцете си,далеч от храната... Тя опитала,но нищо не се получило,понеже се оказало,че е много удобно,докато бродираш,да си бодваш с иглата,ту някое саламче,ту някоя баничка  Mr. Green Joy

# 717
  • Мнения: 1 794
 ThinkingНезнам Лорче,оказах се много ловка с пръчиците.......

# 718
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 480
 Hug Hug Здравейте дружки!
Трънче,две мами станахме с по трима юнаци! Crazy Mr. Green
И аз съм на зъболекарския стол от седмица,пулпит,който не отива навреме,така става.Но смених доктора,
и съм по-доволна.Много ме е страх от зъболекари,много.
Аше,аз тука щъркели не съм видяла още,но дръвчетата вече цъфтят.
И тракането на клюн,еххх както си написала,мислено си го представих,като пролетен звън...
Стихотворението е Heart Eyes
Папурче-успех в начинанията ти желая!

Хаки,на добър час и път,мен тези земи не ме примамват,но ще чета вашите разкази с удоволствие.
За Индия де,иначе в Русия ми се ходи но на определени места.
Делте,върза мартеничката значи Hug
Дано не навей тука като по Френско,че в събота трябва да съм вШумен,а в неделя в Добрич.
Дано не затворят пътищата Praynig
Мистик,здраве на майка ти желая от сърце!
БЗ-чеджим Heart Eyes Hug
На всички- Hug Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 0
Хаки, за кога го планирате пътуването до Индия? Не ходете лятото... там само есен или пролет, по мое мнение де. Просто лятото очите се пълнят с пот, прах и буболечки, климатика в хотела не се усеща, макар да е на макс и въздуха е един такъв лепкав... По Голямата Река - само с придружител! че изненадите не са малко, и си вземи спрейове за дезинфекция  Shocked Joy, хапче против емоции и шапка с голяма периферия. И никога не давай пари на хлапаците дето ще търчат след теб  Shocked
Аз много дрънкам, ама ако ти е първо пътуване до Индия, тези неща са най-важни  Grinning
И... Боже, там очите изневеряват на ума, поемат след душата в едно безкрайно съзерцание и дълго забравят да се върнат... Там кожата на хората, хранещи птици по лепкавите площади е най-драгоценна коприна, ръцете на бедните зад кофите за боклук са благослов, а архитектурните чудеса и историческите моменти са наистина незабравими. (и да знаеш, много от цветовете по гирляндите извикват алергични реакции и са токсични).
 Shocked
Приятно пътешестване! И да донесете снимки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт