Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 128

  • 69 391
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Здравейте!
ilariana- тортата- бонбон е супер и като изпълнение и като идея.Много добра идея за подобни поводи.
mari_eta- тигровата ти торта много ми хареса.Шарката как я направи- с два цвята тесто или оцвети след печенето?
stefina- покер тортата е чудесна.На мен лично твойта ми харесва повече от оригинала.Дървените елементи са перфектни.

Сега да споделя и моя първи опит за обувка от захар.Приятелка ми поръча торта за рожден ден и държеше да има на нея ботуш или обувка. След много ровене в разни сайтове,гледане на клипчета и след две счупени обувки  се получи това.

Не знам дали има друг начин за направата на подметката- аз просто изрязах фондана и го сложих да се суши.Беше ме страх да не се счупи при транспортирането, но е оцеляла.В токчето сложих дървено шишче, но в подметката нищо, та се чудя дали следващият път дали да не сложа нещо подсилващо- цветарска тел например.

# 706
  • Мнения: 248
Здравейте,

Искам да поръчам торта за РД за началото на април за София.

Пишете ми на лични!

Благодаря ви!

# 707
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стефина, уааау!!! Изпипана от всякъде торта, браво  bouquet!

 benomiti , да, два цвята тесто, в линка има подробни обяснения Peace.

# 708
  • Мнения: 1 352
benomiti, позволявам си да коментирам, защото съм правила подобна торта и имам скромен опит - кутията ти се е получила много добре, за разлика от моята... Обувката, обаче, нещо не е както трябва. Подметката е трябвало да изсушиш в малко по-сгъната форма, ако ме разбираш. Аз  използвах дунапренена гъбичка, срязана под наклон, подпряна до една кутия от котешка храна Уискас. Не знам дали доби представа, съжалявам, че не снимах, за да ти покажа, но ето как стана:


Иначе тортата ти е страхотна!

stefina, много ми хареса и твоята торта!

Една приятелка сега ме напъва за торта ботуш, та ще се ровя и аз за някоя идейка.

# 709
  • Мнения: 27
Момичета, аз отново с една питанка - кокосовите блатове от шарената торта на Ири дали мога да ги направя предварително и да ги замразя? - пак имам 3 дена, но ми се иска да ги направя днес, понеже времето ми ще е ограничено...

Относно критиките, с удоволствие понасям конструктивни критики аз, Мина, действително бих я послушала понеже тя ми е един от моделите за пример още преди да започна да правя въобще нещо....

# 710
  • Мнения: 3 271
Да покажа и тази торта.От резултата хич не съм очарована.С квадратчета се измъчих станаха големи и не ги разграфих както трябва.За колите пък да не говорим но като за първи ще го преглътна SadНе си спестявайте критиките  Praynig

# 711
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 476
Беномити, много хубава торта Simple Smile Капакът как е направен??

Мими, ако количките бяха направени с предварително оцветено тесто, без да ги боядисваш отгоре, щеше да е в пъти по-добре.  Peace Ъглите молко са увиснали и трябва по-добре да измазваш с масления крем.  Peace Квадратчетата също щеше да е по-добре , ако бяха направени отделно , изсъхнат и после да ги налепиш Simple Smile

Аз в момента се боря с една торта, но междувременно спретнах един Чийзкейк, който стана много вкусен Simple Smile





# 712
  • Мнения: 2
Чудесни торти, момичета. Браво!
Всеки трябва да измине сам пътя, за да се научи на много. Аз също като начинаеща, но изпълнена с желание и любов, благодаря на всяка една от вас. Благодаря ви, че сте тук, че коментирате, че давате линкове, от които всеки може да научи нещо ново, да си закупи нещо ново и т.н. Дори не искам да се обръщам към вас поименно, но сте страхотни. Може би много от вас и не обичат да четат такива коментари,  но държа да го напиша, защото черпя информация от вас... и съм сигурна, че към която и да се обърна на лично съобщение.. би ме посъветвала и помогнала. Като цяло във форума има страшно злобни хора... Има теми, в които ти е неприятно да четеш камо ли да пишеш... Благодаря ви, че сте толкова човечни и че давате възможност на някой четейки да стига до истината.
stefina, как постигаш този ефект - дърво. Много ми хареса=)
bibilyana, чудна феичка=))
Харесва ми това, което правят начинаещите... и напредналите. Лично аз не съм сигурна кога ще публикувам своя торта тук, защото съм прекалено взискателна и критична към себе си. Но се надявам това да се случи скоро... и с радост да прочета онова, което според вас трябва да поправя и усъвършенствам като техника...
Хубава и спокойна неделя, момичета!=)

# 713
  • Мнения: 0
Benomiti,страхотна торта , поздравления. На мен много ми харесва сандалката, много изпипана и стилна, и панделката ... и тя ли е от фондан ? Как я направи?
Момичета, имам проблем, не мога да отворя руския сайт, някой може ли да помогне? Исках да си сваля шаблони за айзинг , но ...засечка,  smile3511

# 714
  • Мнения: 148
По някога сайта е претоварен и зацикля.Изчакай и пробвай пак.
Баномити,съгласна съм със Мариета че извивката не е правилна,тя ти е обяснила как трябва да стане.Иначе кутията е станала супер,мака също а и самата обувка никак не е зле.
Мими,напълно съм съгласна със Ани Д само ще добавя че на края на платното можеше да добавиш едни бордюри,за да не се виждат краищата на ММ.

# 715
  • Мнения: 3 271
ani и ditsan напълно съм съгласна с вас.За квадратчетата мислех че така по лесно ще ги направя но за други път ще знам.Колите исках да станат с по наситени цветове и затова ги боядисах.Благодаря и на двете ви   bouquet

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!Възхитена съм от начина по който предавате опита и знанията си,от цялата всеотдайност и загриженост към всички,които имат нужда от вашия опит.Но, първо да се представя- правя торти от 7-8 месеца,но за жалост ви чета едва от един месец  и  се ядосвам на себе си защо съм "спала" толкова време.Обещавам ви,че няма да допусна по моя вина да се разваля добрия тон,който е така важен за всички- и нови и стари.А сега ще ви покажа една от последните ми торти,ако успея разбира се да я кача!Тя е за рождения ден на дъщеря ми.

# 717
  • Мнения: 385
van444eto,направих френската селска торта по твоя начин.Утре ще опитаме резултата Laughing

# 718
# 719

Общи условия

Активация на акаунт