Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 128

  • 69 393
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Меичка, сподели за кого става въпрос? Едно е да отправяш критика, съвсем друго е да обиждаш.

Аз лично доста неща бих могла да напиша като критика тук в темата, но все повече се убеждавам, че хората не могат и не искат да понасят критика и предпочитам да си мълча:)

# 691
  • Мнения: 486
Ще си покажа тортата с овалете -ужасна стана на мехурчета

[URL=http://pashic.snimka.bg/cooking/torti.709514.29556908]
-това е крема ,за който писах по-рано



Аз също нямам идея за коя дама става въпрос .....но Мина да ме критикува бих се изкефила много с нейния опит !Но реално от всеки приемам критика ,уча се и искам да знам другия път как да стане по-добре! Hug
Мина,когато имаш време за включване тук в темата пиши и критикувай ,за всеки мисля че ще е полезно!

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ох, Меичка ще се изненадаш колко свободно време имат някой хора и къде насочват цялата си енергия.  Laughing

Аз лично доста неща бих могла да напиша като критика тук в темата, но все повече се убеждавам, че хората не могат и не искат да понасят критика и предпочитам да си мълча:)
Ама не бъди бъзла, моля ти се, няма само аз да го отнасям колко жалка и злобна съм, моля ви се покажете истинските си лица.  Laughing

Аз торти не коментирам, защото виждам как новите момичета правят нещо, радват му се като малки деца, че са постигнали такъв успех, харесват си го, мислят си, че може да стане и по-добре евентуално но на този етап това е върха на сладоледа, не съм чак толкова злобна, та да си отварям устата и да ги попаря, след време сами ще се убедят, че нещата могат да се случват в пъти по-добре.

# 693
  • Мнения: 148
Меичка,не мога да повярвам че това може да е човек от нашата тема.По скоро предполагам става въпрос за една дама която постоянно влизаше за да всява раздор във редиците ни.
Не е лошо да споделиш за какво става дума,защото тук има много които ни наблюдават  и всеячески се стремят да правят проблеми,което и накара много от можещите дами да се изнесат от темата.
Критиката е едно,тя е във помощ на новите за да видят и осъзнаят грешките за да ги избегнат но обиди и то на лични това е гадно.Точно заради това че е писано на лични ме навежда на мисълта че е направено нарочно и със умисъл.
За мен основният проблем във мечето ти /макар че на мен ми харесва/е тестото.Не знам със какво си работила но явно съхне бавно.Поради тази причина и защото не си изчакала частите малко да засъхнат а си сглобила веднага то се е смъкнало и деформирало,във смисъл станало е дебелшко,тялото не е запазило крушовидната форма.Ушичките се правят топчета които се обработват със топчестият инструмент.Гледа ли от някъде или го прави просто по памет.Влез във ловелито и разледай,лапите се правят малко по различно а при теб ми се виждат фитили със еднаква дебелина.
Ето тук имаш три страници със мечета ,седнали,прави,легнали
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=557&page=2
разгледай и пак пробвай.Но изчаквай тялото да засъхне преди да сложиш главата,защото тя натежава и го сплесква надолу.
Мариета,тортичките са супер.На мен ми харесват,а и със ръбовете си се справила по добре.Ще им хванеш цаката,не че аз съм им я хванала.
Еми03,справила си се страхотно за втора торта.Прозира талант от теб,продължавай смело.Много ми харесва цветовата комбинация и долу борда със точките айсинг,получило се с много нежно.
Някои беше пуснал и една еротична торта,май Илариана ама не съм сигурна.Интересно решение но много добре се е получило.Ще крада идеята да знаеш,харесват ми много завъртулките,разсейват от основното и трябва да се вгледаш което е добре за да не е много грубо.
Пашик,аз го ненавиждам това тесто и не мога да ти помогна със съвет,Само веднъж го пробвах и не повторих.

# 694
  • Мнения: 486
Дитсън,ами аз от тук останах с впечатление ,че е хубаво Овалетето и нали търсих да сменя фондана на сладката къща (заради това ,че не ми се получаваха хубави цветовете),та дадох 42лв за 5кг и сега много ме е яд.Фондана на сладката къща е в пъти по-хубав от това Овалете  Naughty
Май сега установявам ,че най-голям процент използвате Ирида. Thinking

Искам да попитам с какъв спрей да направя фондана лъскав с блясък,ще правя чанта (за племенницата) ,която ще поставя върху тортата и искам да с блясък,но не знам с цвят ли да взема (примерно розов) или само перлен ми е достатъчен?

Илариана,много ти е хубава и изпипана поредната ти торта!Поздравления!Наистина заврънтулките привличат вниманието ,което е добре !Тя за мъж или жена е ,за какъв повод и години ,мн ми е любопитно?

# 695
  • Мнения: 431
Момичета, искам да благодаря на всички, които се включват със съвети, критика, клипчета, линкове -- каквото и да е -- безкрайно оценявам, че отделяте време на новичките. Може би е вярно това за еуфорията на начинаещите, но аз лично -- предполагам и други ще се съгласят -- наистина основно търся мнения И критика, и се радвам най-вече на обърнатото внимание. Знам, че безброй пъти е дъвкано кажи-речи всичко за инструментите, видовете фондан, и сигурно доста ви досаждаме понякога Hug но все пак, комуникацията е изключително ценна.

Относно другото нещо, вече споделих достатъчно -- не искам да коментирам повече и дори съжалявам вече, че го зачепнах! Embarassed Има още малко странички, докато изпишем темата, нека да я запълним с хубави тортиииии  bouquet

ditsan, моят фондан е от "Сладката къща", опаковка 2.5 кг., но идея си нямам какъв е като марка  Embarassed как може да не пише??!! -- пише само: "Производител: James Fleming & Co Ltd - Англия".  Rolling Eyes На мен ми харесва как се работи с него, но колко ли разбирам  Embarassed И отново, хич не се сетих за Lovely Tutorials, но вече ми е време да си седна на д-то и да го разуча подробно този форум.  Единствено ме спира това, че думичка не разбирам на руски. Но пък картинките са наистина страхотни -- отново благодаря за линка и отделеното време!   bouquet

# 696
  • Русе
  • Мнения: 23
ditsan За мен е комплимент,че ти е харесала идеята на торта и мислиш да я ползваш,но аз писах,че не моя...открадната е най-безсрамно от един сайт само с такива торти ,по желание на клиента Mr. Green
pashic Че аз не съм ли писала...как съм пропуснала newsm78.Тортата е за моминско пари,поръчаха ми я приятелки на булката за да я изненадат.

# 697
  • Мнения: 148
Само като почнеш да го разглеждаш не забравяй че трябва да си оставиш и време за сън  Mr. Green
Това във кръга на майтапа.Интересуват те за момента първите две теми,торти и фигурки за торти.Като отвориш срещу надписа на руски има картинки по които ще се ориентираш за какво иде реч.
Успех!
Ще чакам следващият мечок.

# 698
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хахах, и аз нося на критика, и то много - заплеснах се и желето ми стегнало, преди да го излея на тортата - намацах го отгоре де Whistling ooooh!...обаче стана разкошотийка, рецептата е на Ева Тонева. Голямото ми момче вече не иска торти с фигурки, та се спряхме на тигровите шарки.

Тигрова торта

 


Меичка, за откровени обиди спокойно можеш да информираш модератор. Всеки се учи, като си погледна първата торта, пък и като сложа сегашните до онова страшилище със змии на Вал ми иде да се завра...

# 699
  • Мнения: 1 352
Момичета, благодаря ви за разясненията за шпаклите! Все повече се убеждавам, че Уилтън е само една марка с надути цени и нищо повече. Имам евтини формички за цветя, които са ми много по-удобни и лесни за работа, отколкото тези на Уилтън. Купувам им боите, защото не намирам други или са безумно скъпи.

Меичка, фигурите съм правила като гледах в ловелито стъпка по стъпка. Нищо не съм рисувала, аз не умея да рисувам и предпочитам да правя всичко с фондан, все ще го натамъня някак.
И на мен ми е интересно коя е злобната дама с великите умения.

# 700
  • Мнения: 58
Момичета, моля ви, не ми се сърдете, че спамя, но искам да благодаря за одобрението. Не знам как да опиша с какъв трепет чаках мнението ви. Коментарите ви(може и да не ви се вярва) много ме развълнуваха.   bouquet Дано успея да достигна нивото на майсторките тук - това е една нескромна моя мечта.

# 701
  • Мнения: 731
pashic много вкусна изглежда тортата!
меичка много сладка му е муцунката на мечето  Hug
emi03 страхотна ти е тортата..Човек като има талант си му личи  Crazy
А тези шпатули за замазването лелеее  #Crazy 12 лв .Аз си я поръчах същата от ebay за 1,18 лири.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравейте.

Ани Д-много е красива тортата на Дари.Разреза на мъфина е невероятен.
Бибилана-готина феичка.
Бени 2-много приятна тортичка.
Бадем-страхтна торта с маска.Бебешката е много нежна.
Ванче-мерси за разяснението-знаех си,че нещо не е наред за тази цена.
Илариана-тортата с рибката и пеперуда са много оригинални.
Мариета-втората торта с Микитата повече ми харесва.
Ели 3-много красива торта-чиста изработка-поздравления.
Мари_ета-много апетитна тигрова торта.
Меичка-много хубава торта.
Онли ю-страхотни цветя по тортата.

Сега  да Ви покажа една торта ,която моя приятелка ми поръча като Коледен подарък за нейни роднини запалени по покер.Първо мислехме за Коледна тематика,но тя в последствие реши да е на тази тема.Хареса си от Фликъра торта на Карен Порталео Shocked.Аз два пъти и исках разрешение за копиране,но отговор не получих  .Когато тортата вече беше готова Карен ми отговори,че няма проблем да действам Laughing
Благодаря на Маринчето,че ми помогна да сметнем с формули шестоъгълника EmbarassedС картите се видях в голямо приключение,защото не можех да ги нарисувам добре,на вафлена хартия излизаха 13лв. с доставката.Търсих мънички карти,но не открих,не можех да оразмеря карти от нета на 7/4см. ooooh!Накрая приятелката ми си ги оразмери сама,направи и етикети за пурите и аз ги залепих на захарното тесто.
Тортата е Медовик с малини.Беше транспортирана в Пловдив и получателят и е бил във възторт,взел да я снима и да я праща на приятели и да им казва,че като задобреят като него ще получат такъв подарък Simple Smile./оценката на труда ни е най-приятният миг от цялото тортоправене/
Ето я тортата-без светкавица и със светкавица .Цветовете бяха много ярки като на оригиналната торта,но направих 100 снимки и не станаха като на живо.


Poker cake by tedi75, on Flickr

Poker cake. by tedi75, on Flickr
Ето оригинала
http://www.flickr.com/photos/9438541@N04/4373318212/


още снимки на тортата-
http://kazama.snimka.bg/cooking/torti-2.573301.29559902

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 23:06 от stefina

# 703
  • Мнения: 1 965
Относно другото нещо, вече споделих достатъчно -- не искам да коментирам повече и дори съжалявам вече, че го зачепнах! Embarassed
Знаеш ли, малко не е честно да влиташ, да хвърляш такава бомба и след това... съжалявам че повдигнах въпроса. Или си четеш мълчаливо въпросните фермани и не коментираш, или казваш за какво става въпрос. Така е адски тъпо. АЗ СЪМ ОБИДЕНА И ЗАСЕГНАТА, АМА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.
 Много ми е чудно, кой си позволява подобни волности да пише такива обидни съобщения. Всички сме получавали някакви ЛС които не са ни били по вкуса, но или ги премълчаваме, или ги дискутираме. И мен са ме нападали че съм зла, проклета и надута, ама, то това се  знае от всички, та, не е било нужно да го дискутирам. Щом не съм се променила, значи се харесвам точно такава, каквато са ме описали.
Та, мисълта ми беше, че не е лошо да споделиш докрай откровенията си.

# 704
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
pashic, аз от доста време ползвам Овалете, но на такава мека партида като последната досега не съм попадала. Голяма лигня е , спор няма. Аз го омесвам с повечко нишесте, но и на мене ми скъса нервите при последната торта с мъфина. И също ми стана от едната страна на шупли, изобщо не се залепи за масления крем  Confused Смятам да си поръчам една кофа съхнеща Ирида и да го смесвам с нея. Ще пиша как се е получило!
Иначе тортичката ти се е получила много добре  Peace

Мариета
, първата торта с Мики Маус е добре, обаче чисти навреме нишестето преди да я снимаш, че й се разваля цялата визия Simple Smile Втората определено повече ми харесва. Калинките са си точно на мястото Simple Smile

Еми03, много хубава втора торта, поздравления, чакаме те редовно в редиците ни Simple Smile

Тонита, много сладка торта. Снимката е много малка и не се вижда в детайли, така че повече няма какво да коментирам Simple Smile

Мина, Вал, пишете бе момичета, критикувайте! То, който не иска да го критикува да не си пуска тортите тук! Има си ФБ, Фликър, там се приемат поздравленията. Тук се учим и си помагаме Simple Smile
Мари-ета, да ти е живо и здраво порасналото момче Simple Smile Тортата е страхотна! А за Вал, Свещичка, Мина и другите извънземни, хич не ща да се сравнявам с тях, че ще взема да се откажа да правя торти Simple Smile  Mr. Green Mr. Green Heart Eyes

Ей, Стефина, знаеш колко я чаках тая торта, ама си е заслужавала, просто е страхотна, думи нямам, браво, поздравления Simple Smile

Меичка, и моето мнение е , че щом зачекнахме темата е добре да се знае за какво точно става въпрос!

Общи условия

Активация на акаунт