За момичетата с диабет и/или хашимото

  • 135 869
  • 965
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 14

Аз също като Слънчо съм в 8-ми месец, но съм с инсулинова помпа, така че не мога да ти дам конкретни препоръки. При мен контрола с писалки не се получаваше изобщо...
Ако мога да ти помогна с нещо, казвай  Simple Smile

Аз също имам възможност от поставяне на безплатна помпа,можеби следващият месец,но все още съм в леки колебания за нея. На теб къде ти я поставиха,имам предвид в коя болница,защото на мен във ВМИ-следващия месец ще съм там за профилактични прегледи и тогава ще трябва да реша дали да ми я слагат.На теб какви са ти впечатленията от както я ползваш? По-добре ли се чувстваш и имаше ли причина ,за да прибегнеш до нея-например висок Глик.хем.....високи захари..или просто ти се е отдала възможност за поставяне и си се възползвала? newsm78 Grinning

# 631
  • Мнения: 14
И двете сме раждали в МД при един и същи лекар.  Simple Smile

а мога ли да попитам при кой лекар сте раждали  Embarassed Heart Eyes

# 632
  • Мнения: 31
Здравей,
помпата ми я сложиха във ВМА, проф. Даскалова. Наложи се, тъй като кръвните ми захари не подлежаха на контрол по никакъв друг начин, гликирания беше над 9, бях сменила почти всички известни видове инсулини, но.... не се получаваше. Промяната след като сложих помпата (ноември 2013) беше драстична - ноември - гликиран 9, началото на януари 7.0, февруари - 6.6, края на март 6.0. (Забременях в началото на март). В момента ползвам и сензори за нивото на кръвната захар (много скъпо удоволствие, но по време на бременността ще е така, после парите ще отиват за памперси и пюрета и няма да успея), гликирания е 5.7.
За изключително лабилен диабет като моя помпата е просто нещо незаменимо. Ако по принцип поддържаш гликиран 6-7 няма да има чак толкова голям ефект.

# 633
  • Мнения: 14
Здравей kkathy, определено си е заслужавало помпата при теб, за да ти смъкне гликирания толкова драстично за кратки месеци. Радвам се че сега вече всичко е наред при теб. При мен незнам дали точно това е причината, че от съвсем скоро имам диабет вече 2 години и половина,но държа сравнително добри захари,около 6-6.50 ГХ,като понякога си похапвам доста нещица ,които уж казват че са ни забранени.Напротив те не са забранени,просто човек трябва да знае коя храна и в какво количество как му действа и с колко му се вдига захарта.За сега съм ограничила сладкишите, за да съм с още по-добър контрол.Единственото ,което ме притеснява ,че аз не съм от София и пътуванията в по-напредналите месеци.И сега тепърва ще правя консултация с еднокринолог в Майчин дом и  скрининг и толкова ми е мътна тая работа,че чак ме е срам да го споделя,но човек без опит какво да прави....освен да пита  Embarassed Simple Smile

# 634
  • Мнения: 1 688
И двете сме раждали в МД при един и същи лекар.  Simple Smile

а мога ли да попитам при кой лекар сте раждали  Embarassed Heart Eyes
Разбира се - д-р Дяволов.

# 635
  • Мнения: 1 474
Здравейте момичета!  Hug  Отдавна не съм писала-днес си направих първия гликиран хемоглобин след като родих и след като ми диагностицитаха диабет тип 2-резултата е 6,1 и съм на 1000 мг. метфогамма(как ви се струва този резултат на фона на дозата метформин?  newsm78Само да кажа,че все още кърмя активно,бебето ми е на 7 месеца.Намекнаха ми да отбивам малката,защото кърменето не било добре за мен-това ми го каза лекарката,която прегледа бъбреците на малката преди месец и нещо...).А ТСХ ми е 5,2-л-тироксина го бях спряла,защото преди 2 месеца беше в норма,но май пак ще ме накарат да пия 0.25 мкг-дозата преди да родя...  
Хубав ден на всички!   bouquet

# 636
  • Мнения: 14
 Flutter Здравейте момичета и бъдещи мами ,и аз като вас имам нужда от малко помощ. Трябва да си запиша консултация в Майчин дом при някой ендокринолог,но така и не намирам координати на някой. Някои от вас имат ли впечатления за конкретен човек при който са ходили и са останали доволни. Препоръчаха ми д-р Йонкова ,но никакви кординати на успях да открия ,за да задействам час за консултация. Бях на фетална морфология при доц.Димитров и останах много доволна,но не ме ориентира особено към някой конкретен ендокринолог в МД,само ми отговори :там има няколко специалисти ,при които можете да отидете . newsm78 .....и ето тук започна чуденето,защото не съм от софия и нямам други познати ходили на консултации и раждали в МД. Ще бъда благодарна за малко помощ и информация.....

# 637
  • Мнения: 51
Здравей, Д-р Йонкова е приятна и разговорлива. Аз съм с добри впечатления от нея, по време на бременността ми тя следи какво се случва. Изпращам ти координати на лични, ако имаш въпроси - питай Simple Smile

# 638
  • Мнения: 14
Здравей, Д-р Йонкова е приятна и разговорлива. Аз съм с добри впечатления от нея, по време на бременността ми тя следи какво се случва. Изпращам ти координати на лични, ако имаш въпроси - питай Simple Smile

 Heart Eyes HugСЪРДЕЧНО ТИ БЛАГОДАРЯ!!!

# 639
  • Мнения: 341
Здравейте момичета, с диабет съм и ходих август за вливания за полиневропатията. Съответно имам още 1 месец да пия Тиогама, но вече започнахме да работим за бебе. По някакъв начин тази киселина може ли да попречи на бебеправенето ни? В смисъл вредна ли е за евентуална бременност ? Не знам да я спирам ли, да не я ли спирам като може да не стане този месец работата.. Ако на някой му се е случвало подобно нещо- моля за съвет. Simple Smile

# 640
  • Мнения: 31
Здравей, дотмот,
на подобен въпрос АГ-то ми отговори, че първите 45 дни от бременността бебето си има отделно кръвоснабдяване и никое лекарство, което пием не му влияе. Така че, захващайте се с работа  Laughing, а като видиш двете чертички (обикновенно до 20-тина дни след бебеправенето, въпреки че аз така и не ги видях и се наложи да правя кръвен тест) ще питаш конкретно за всички лекарства, които пиеш.

# 641
  • Мнения: 341
Мерси за отговора! Снежен приказен ден на всички!   bouquet

# 642
  • Мнения: 14
Здравейте мами,аз отново се включвам към вас за малко повечко информация за Майчин дом.По-точно можете ли да споделите малко инфо за доц.Димитрова,която прави прегледи и консултации в Мед.център Фемина-някой раждал ли е при нея,или тя се занимава само и единствено със консултациите. Ще ви бъда благодарна да ми напишете и хубави и лоши отзиви,за да съм на ясно дали да се преориентирам навреме. С диабет тип 1 съм от 2.5 години и съм бременна във 14-15 г.семица. Още нямам ендокринолог,който да ми следи захарите,но имам записан час при д-р Йонова или Йотова не съм сигурна в Майчин дом по препоръка от форума. Доста съм притеснена и объркана ,,защото времето си лети ,а аз не съм наясно какво ме чака и на къде и при кой-най-вече да се преориентирам. Ще ви бъда много благодарна за съдействието и помощта от ваша страна. Моля пишете ми кой къде е ходил или пък ходи -от кой е останал доволен и очарован и от кой не.Много ще ми помогнете .Благодаря ви предварително на всички ,които ще се включите в разрешаването на тази сложна дилема и казус.  bouquet Heart Eyes

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 21:46 от gpesheva

# 643
  • Мнения: 1 474
Аз нямам много инфо за доц. Димитрова (освен,че бях на фетална морфология при нея,не беше много разговорлива...),но бременността ми,след като разбрах,че съм с  диабет проследи д-р Дяволов (лежах и в неговото отделение,тъй като имах и други проблеми),а ендокринолог от преди да забременея ми е д-р Начев!Намирам и двамата за изключителни специалисти!  Peace

# 644
  • Мнения: 178
Zdravei gpesheva,
az pak kazvam za MD che i dvata puti rajdah tam - purvia me nabludavashe Diavolov (koito e strahoten) no rajdah pri dejuren ekip i niamashe problemi. Vtoria put beshe edin doktor, chieto ime ne pomnia. Kato cialo ne mislia che lekaria e tolkova opredeliash. Slediash AG mi beshe d-r Klisurki v poliklinikata na MD - toi e strahoten lekar i chovek. Ne moga da ti preporucham endokrinolog za sujalenie. Tazi Jonova dori ne znam koia e. Vzemi si lenitite koito ti se polagat za bremennost - okolo 1200 ili neshto takova i gi izpolzvai - MERI po 5-6 puti na den ili poveche, proveriavai i noshtem okolo 2-3 h i v 5 sutrinta. Mereneto ti e osnovnoto za da regulirash. Az hodeh i na dietolog - Galia Vutova koiato sushto strashno mnogo mi e pomagala - mnogo poveche ot vseki endokrinolog koito sum sreshtala (a te ne sa malko...)
Kusmet

Общи условия

Активация на акаунт