АВГУСТ още е далече, ах как чакаме те, мъничко човече! - 3

  • 23 987
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 401
здравейте,

Larito  welcome

За мазилата - при предната бременност ползвах какво ли не, но най-бях доволна от Мама Дона и Маслото на ХИП - явно за моята кожа тази козметика най-добре ми понесе. Така и не получих стрии, но и майка ми и сестра ми нямат , така че си е до ген.

Дневната доза от фолиева киселина е 0,4mg, така че по едно хапченце. Освен ако няма лекарско предписание за повече.

За училищата за родители : аз посещавах лекциите на списание 9мсеца, училище Ма-Ма с лектор Елена Василева и по някоя специализирана лекция в някои от лечебните заведения. Много съм доволна и за мен бяха много ползотворни посещения. Сега пак смятам да ходя , за да вляза в час с нововъденията и новите продукти на пазара. Благодарение на лекциите при Елена Василева се справих бих казала блестящо с кърменето.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 367
Записвам се и аз в новата тема.
Училищата за родители бяха много полезни за мен при предишната бременност. За мамите от София, препоръчвам това на списание 9 месеца, провежда се в МОЛ-а на Цариградско и училище МА-МА , провежда се в магазин лабиринт в Люлин.
Фолиева киселина аз пия 2 х3 и то специален вид фолиева киселина , но имам направени генетични изследвания, които показват,че не я усвоявам в малки количества и в обикновен вариант, предполагам и другите пиещи големи количества имат същия проблем. Нормално се пие по едно хапче 0,4 мг на ден.

# 17
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 124
Момичета нали по едно хапченце пиете от фолиевата киселина?
Някъде видях нещо от сорта 3-4 ??? Уооу!!!

по едно хапче да, то съдържа дневната доза ФК

Но все още на работодателите не съм казала: май искам да се застраховам с писмено уведомление , да не им хрумне нещо и бих им казала, тогава, когато с фъстъчето минем още някой преглед  Grinning
и аз така с шефовете,защото след случая с мен преди няколко месеца сякаш не искаха да ме върнат на работа.  Решила съм да помоля утре като отида пак вече с правилното направление да  помоля доки за болничен и всъщност така да се подсигуря черно на бяло.
Иначе вкъщи вече всички знаят, първо ест. си беше таткото -толкова беше щастлив като му казах  Crazy

# 18
  • Радомир
  • Мнения: 109
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка да ни е честита  newsm44
На работа съм и не мога да пиша сега довечера ще се включа да ви видя как сте  Mr. Green
Лек и усмихнат ден на всички мамита !!!

# 19
  • Мнения: 3
Права е tsvety_georgieva, сега видях че на мутицентрума матерна пише 400 микрограма, заблудила съм се! Въпреки че, аз пия други изписани ми, и мисля че имат и калций не само фолиева.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 669
Благодарим за хубавата нова темичка  newsm51
larito добре дошла  Hug

Това за фолиевата киселина явно зависи от самото лекарство, щото и на мен един доктор ми беше казвал 2 пъти на ден по 2. Но може би има и друга, аз пия Нофолик - едно хапченце е 0,4 мг - което си е дневния прием.

# 21
  • Мнения: 24
За животните: ние също си им́аме кученце и то е многооооо галиовно и много обич́а да се гушќа. Аз не мисл́́я, че им́а проблем ќ́ато изключим, че ме има з́а ч́аст от мебелировќата и обич́а безцеремонно д́а се р́азхожд́а по мен! Та ще трябва да се отучв́аме, че ќато ми стъпи някои път н́а гърдите и сеѓа като са такива чувствителни и н́апр́аво ми р́азказва играта.

Ин́аче вчер́а докито ми ќаза, че трябв́а д́а си взем́а н́яќакъв специ́ален чоропоѓащник за бременни и после нещо почна да ми обясняв́а з́а гол́ям риск от емболия като си бременна или и аз не разбрах точно , защото вече бях много шашната и нещо не я р́абр́́ах- то всъщност беше конкретно заради това че ще пътув́ам със самолет февру́aри, но ми ќаза, че така или иначе после също щяло да трябв́а да ги нося и съм щяла да свикна с тях. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 22
  • Мнения: 50
Ех, че хубава тема как да не се запиша в нея  Simple Smile

Виждам, че обсъждате съжителството на бебчо с домашен любимец. Аз лично имам много красив персиец който обожавам дори не мога да си представя да се разделя с него. Макар, че вече разни познати ми четат лекции как трябва да го махна и какви щели да бъдат последствията за бебето. Не мисля, че със стриктна хигиена ще има какъвто и да било проблем.
Аз днес видях моето сладко бебче пораснало за 3 седмици до "огромните" размери от 2,72 см   Laughing имаше си крачета и дори ми махаше с ръчички  Laughing направо си умрях от кеф.
Момичета това са едни незабравими моменти, насладете се на всеки миг и се отдайте на позитивно мислене и трепетно очакване.... Ако питате мен аз вече и количка си избрах  Laughing

# 23
  • Мнения: 33
Аз също, но се чудя какво креватче да му харесам на бебо. Подвижно или застопорено. И кое ще е на нормална цена, защото ще ми трябва две.  Защото ще слагам на две места. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 33
Да се похваля нещо. След 3 седмици мъжът ми ще ми подари китара и ще се запиша  на уроци. За да мога на бебо да свиря и пея детски песнички. Обеща ми, че спрях цигарите.  Grinning

# 25
  • Мнения: 33
Генеколога ми препоръча да пия Огестан и имам един ечемик на окото и заради него пия бирена мая, което ми препоръча очната лекарка, но както се е видяло скоро ще ми се прави операция.  Cry Иначе 2 месеца преди забременяване и после още 2,5 пиех Неуфолик 400 mg.

# 26
  • Мнения: 646
Благодаря за темичката   bouquet(връщам се да ви чета)

# 27
  • Мнения: 81
Мацки аз да питам, че нещо се обърках - в понеделник (14.01) съм на преглед - вече трябва да ме гледат с коремен нали, а не с вагинален?
И да попитам за пастата за зъби - вярно ли е че било противопоказно да използваме обикновена - Аквафреш, Колгейт и т.н трябвало да бъде билкова?

# 28
  • Мнения: 50
Аз мисля, че по-удобно за креватчето да е подвижно и сгъваемо. И аз от рано се колебая за това.  Laughing

# 29
  • Мнения: 38
Във фб съм Dobrina Bincheva,да питам вие пиете ли витамини Прегнакер,на мен ми ги изписаха,ама имам проблем с вземането на по големи хапчета като тях и къде ги пия,къде не,не ги вземам редовно,иначе фолиевата я пия всеки ден  Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт