Да преправим старите мебели с любов - 19 тема

  • 77 934
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
За премахване на етикети....от дограма и други-с олио Peace

# 721
  • Мнения: 7 947
Доста трудно ми се вижда, ама явно няма начин да почистя и направо да боядисвам... Crazy
Напротив има Laughing
Първо измиваш добре с обезмаслител, после нанасяш тънко с четка боро контакт и след 1 час нанасяш първия слой от боята. След 24 часа следващия слой и така докато ти хареса резултата.

оооооо, благодаря ти - аз като зачетох за шкурене по 3-4 пъти и какви ли не добавки и свят ми се зави  Hug
кои обезмаслители се препоръчват и каква боя най-вече...като нека не е от 60-80лв за боя, тоест да е от по-обикновената... Embarassed

# 722
  • Мнения: 20
Записвам се да ви следя  Wink

И имам и въпрос : имаме барплот правен от чам.Боядисахме го цвят венге  Sick Сега да тръгна да го правя никога няма да избера този цвят ,ама а де  Rolling Eyes Искам да го направя бял със състарен ефект....каква боя да използвам?
Как точно да процедирам  Praynig

 Hug

# 723
  • Мнения: 3 818
оооооо, благодаря ти - аз като зачетох за шкурене по 3-4 пъти и какви ли не добавки и свят ми се зави  Hug
кои обезмаслители се препоръчват и каква боя най-вече...като нека не е от 60-80лв за боя, тоест да е от по-обикновената... Embarassed
Бе какви 60-80 лв., ние тука работим с качествени и евтини материали Laughing Аквиса, с който ми препоръчаха тук да си боядисам мебелите, струва 10 лв. кофичката, с една кофичка минах по три ръце нощно шкафче и скрин и даже ми остана малко Laughing

# 724
  • Мнения: 7 947
А, ми добре, защото онзи ден мернах цените на хваленото масло Осмо от 60-70лв и... Embarassed
Последно без никакво шкурене става, така ли? Цветът да е плътен и гладък все пак...

# 725
  • София
  • Мнения: 6 095
А, ми добре, защото онзи ден мернах цените на хваленото масло Осмо от 60-70лв и... Embarassed
Последно без никакво шкурене става, така ли? Цветът да е плътен и гладък все пак...
Joy  С количество за 60-70лв ще омаслиш креватите на една детска градина.
И аз имам същата идея за креват, подобен на твоя. Ще го префасонирам на диван, така че заедно ще търсим големи възглавници.
Аз боядисвах  гланцирана секция с водоразтворима боя и нямах проблем с равния цвят.

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 15:05 от Спунк

# 726
  • Мнения: 2 029
Момичета, маслото Осмо, не е ли за естествено дърво?
Струва ми се, че диванчето на viliko е с фурнир   Thinking

# 727
  • Мнения: 43
Здравейте! Да се похваля и аз с моето първо творение. Първоначалния замисъл беше да загубя време. След като ви чета от няколко дни и аз се вдъхнових да сътворя нещо, на което не само да пошаря с четката, но и да влезе в употреба. Най- голям зор ми даде накрояването на дамаската, за да избягам от това червено.
Скрит текст:
 
преди:
след:

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 15:25 от Луканова

# 728
  • Мнения: 7 947
Момичета, маслото Осмо, не е ли за естествено дърво?
Струва ми се, че диванчето на viliko е с фурнир   Thinking

Назад намерих една потребителка, която е правила с Осмо гардероби от баш същия материал като моя -със сигурност не от естествено дърво. И в съседната тема много го хвалят. Но ми идва скъпичко, защото тая цена е за опаковка от 750 и то не се разреждало.

Аз съм боядисвала едно бюро от типа на велинградските мебели - дърво с лак отгоре. С обикновена бяла блажна да я нарека боя и си стана супер. Но там не си давах зор - защото то ми е на балкона като маса - махнах му напречната летва просто.

За възглавниците имам три варианта - дунапрен, облечен в плат с цип да се пере, пълнеж за пуф, но не знам цената пак дали ще дойде височка http://bbchairs.net/shop/index.php?route=product/product&product_id=57 или просто да си направя големи калъфки и да попълня вътре с по два броя обикновени възглавници.

Луканова - идеално ти е станало. Само дето аз не бих махала червения кръг - харесва ми по принцип трети цвят за акцент  Peace

# 729
  • Мнения: 130
Луканова, чудно столче - табуретка Simple Smile Идва пролетта и все повече снимки се появяват тук Simple Smile Може ли да те питам с какво захвана тапицерията - с такер или кабари за тапициране?

# 730
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вилико, има малки разфасовки - от 125 или 250 мл - купи си от тях Peace.
Аз ще поръчам голяма, все ще му намеря място, че ако не ми стигне малката с доставка втори път още по-солено ще ми излезе ooooh!...

# 731
  • Мнения: 7 947
Да, видях малките, но това канапе не е никак малка повърхност и като мина няколко ръце - няма да ми стигне.  Confused

А, и още нещо важно - измерено ще ми трябва матрак 80 на 180, което гледам не е стандартен матрак. Време оно като родих си правих детски матрак по поръчка в една фабрика в Бенковски и мислех там да питам отново, но ако се сещате къде другаде - ще съм благодарна  Peace

# 732
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А защо няколко ръце? Аз мисля само една, за да прозират жилките на дървото.
Ти за кой вид осмо говориш?

# 733
  • Мнения: 43
Луканова, чудно столче - табуретка Simple Smile Идва пролетта и все повече снимки се появяват тук Simple Smile Може ли да те питам с какво захвана тапицерията - с такер или кабари за тапициране?

Благодаря! Ще си призная с какво, ако обещаете да не се смеете Mr. Green.
С на мъжо винтовера и малки самонарезни видиики.

# 734
  • Мнения: 7 947
Аа, при мен трябва да е много плътно - защото ще комбинирам с другите мебели, които са гланц мдф бял.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт