Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 105-тa тема

  • 156 124
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
ani_d, торфеният сладкиш ни е любим в къщи, на lina kaz е: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=514212.15

елексир, чудесно е да чуя похвала от теб!
А на това реване дали мога да му заменя орехите с лешници, че имам смлени?

# 691
  • Мнения: 1 178

еликсир, страхотно реване си приготвила  Heart Eyes
иланг-иланг, леле представям си колко са хрупкави тези шкембенца   chef Страхотно изглеждат, а така ми се прияде и сладолед eat
Tari Tasartir, всяко едно ястие от трапезата ти за РД ми допадна. Невероятни неща си спретнала.  Heart Eyes
Merydit, обожавам червено цвекло, доста апетитна изглежда салатката. Може ли да споделиш какъв дресинг приготви?
Ani_d, много вкусна и сочна изглежда тази торта  Heart Eyes
 

От мен чийзкейк

# 692
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
У нас днес има филийки с вчерашното крема сирене с ким, кюфтенца с доматен сос, чеснови хлебчета по желание на малкия и печена тиква, която ще поднеса с мед и орехи. След малко ще панирам и акула, ще я покажа утре.


# 693
  • Мнения: 191
Здравейте всички Hug...Аз поизчезнах няколко дни, но вие не сте се спряли и много вкусотии сте приготвили! Peace

Тези дни правих:

Шарена, пилешка супа със зеленчуци



Кифлички с мармалад от сини сливи



Един солен кейк с праз и сирене



Имаше и пълнени чушки, но не стигнаха до снимка...

Хубава вечер на всички!  bouquet

# 694
  • Мнения: 114
Много вкусно тук, както винаги! Аз се включвам с моя чипс от алабаш , със сосчета Simple Smile



# 695
  • Мнения: 3 289
При всички ви е много вкусно   bouquetОт мен тутманик Тестото е на labrex http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg16516761#msg16516761 много сполучливо за което отново и благодаря.Тази седмица всичките и рецепти които правих са на почит.  bouquet

Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 12:06 от mimi0585

# 696
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тук е много вкусно, както винаги!
Гисчо, много интересно предложение, веднага ще погледна!
Ауууу, Иланг, как изкушаваш с този сладолед /от вчера ми се е прияло и след малко като излезем ще си купя, че не ми се вади машината.../
Еликсир, залепнах пред монитора - уникално изглежда, ще се опита, няма как!
Меридит, "само" салатката ти е много изкушаваща, чийзкейкът на Бесито също!
Пилето, мързелива ама вкусна! Мими, разкошен тутманик!
Джемма, би ли споделила повече за чесновите хлебчета - толкова са пухкавички...
Еличко, искам кифличка пък Crossing Arms Heart Eyes!

Аз си показвам менюто за днес и изчезваме навън, че времето е страхотно!

Закуската - сандвичи с кремвирш и кашкавал:                            Картофи на фурна:
 

Пържолки в олио:
                                                                          Салата от праз и маслини:

Козунак с локум и стафиди:

# 697
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 758
Ели, страхотно е всичко, но може ли рецептата за соления кекс Simple Smile
Мими, много хубав тутманик!
Гисчо, алабашът много го харесваме в къщи, та отивам да го видя тоя страхотен чипс!  Peace
Бесито, чийзкейкът е невероятен!
Tari Tasartir , благодаря за рецептата , задължително ще го пробвам!
Мари-ета, всичко е много хубав, ама с тоя козунак може ли така да ме изкушаваш значи, има време до Великден Simple Smile

От мен зелеви сармички с ориз и кайма, тиквени мъфини и курабийки с овес и тиква



Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 14:42 от ani_d

# 698
  • Мнения: 191
Мариети, за теб винаги Heart Eyes....макар, че, честно казано не съм много доволна от това тесто - с прясно мляко и масло е, но днес не са така меки кифличките, както бяха вчера Thinking. Очертава се тенденция да предпочитам теста с олио и яйца, вместо с масло и само мляко....

ani_d, разбира се....заповядай:
3 големи или 4 по-малки яйца
1 чаена лъжичка сол
3/4 чаша олио
1 чаша кисело мляко + 1 равна чаена лъжичка сода бикарбонат
2 чаши брашно
150-200 гр. сирене
2 стръка праз

Приготовление:
Яйцата се разбиват заедно със солта.
Прибавя се олиото и продължава разбиването.
Постепенно се добавят киселото мляко със  содата и брашното.
На финала се прибавя натрошеното сирене и суровия праз, нарязан на ситно.  

Подбира се тава така, че изпеченият кекс да бъде с дебелина приблизително 4-5 см.
Тавата се намазва с олио и поръсва с брашно.
Чашата е с вместимост 240 мл.

Не помня от къде съм копирала рецептата...много е възможно да е на Pety Peace, но откъдето и да е, много е сполучлива, поне за моя вкус. Кеска е влажен и ароматен (аз добавих и щипка чубрица в сместа). Peace Simple Smile

# 699
  • Мнения: 57
Аз днес наминавам да ви покажа още едно предложение за Свети Валентин - Торта Любов:

Снимката е линк към рецептата.
Отново много примамливи предложения има тук - поздравления за всички ви, момичета!

# 700
  • Мнения: 4 864
Минавам набързо да покажа още една торта. Тъй като много набързо я скалъпих и се изнервих с декорацията. Затова направих едно цвете и го сложих отгоре. Обаче какаото малко го оплеска..Абе, можех да я направя и по-хубава ама времето не стигна. Снимана е набързо в багажника, за което пак се извинявам


Много шоколадова торта



Странното беше, че с двете торти ( тази и предната, която показах) в заведението, в което бяхме почерпиха всички посетители , които бяха около 30,ако не и повече и дори ми върнаха съдовете с парчета неразрязана торта в тях Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 438
merydit, много ми допадна салатката ти!

Ani_d, много вкусна тази торта!
Tari Tasartir, чудесни предложения! Всички невероятно вкусни!  Браво!
besyto-чудесен чийзкейк
Джемма, чудесно меню

_Ели_, много ми допадна соления ти кекс!

Мими, разкошен тутманик

mari_eta, козуначетата са неустоими!

KaRoLa-чудна торта!
еликсир, и тук да кажа, много вкусен ми изглежда реването ти!


Двойно шоколадови веган кексчета



А това е една от супите, които най-често правя от леща

Чили супа от леща с картофи и джинджифил






# 702
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Довечера ще се събираме с приятели и се разбрахме да нося акулата, която така и не снимах, питка и десерт. Десерта избрах този път да е порционен- мляко с ориз и тиква на фурна, с канела. Не е супер изискан, но е мноого вкусен. А  и поводът за събирането не е строго официален, така че мисля е подходящ десерта.


# 703
  • Мнения: X
Джемма,каква питка самоооо....върховна е! Peace
Бети,много атрактивни рецепти и снимки показваш отново! Hug
На Мариетка козунаците са като еталон....както обичайно де! Heart Eyes
Тари,благодаря ти,а реването можеш да направиш без ядки или с каквито имаш смлени,това няма никакво значение! Hug И похвалите ми към теб са си напълно заслужени! Peace
_Ели_ ,
Скрит текст:
ако позволиш да споделя моите скромни впечатления от различните теста,мисля,че когато тестото е с прясно мляко на момента печивото е много нежно и пухкаво с мека коричка,но бързо изсъхва и не се запазва добре за следващия ден.
При тестото с кисело мляко коричката стои по-твърда и хрупкава,но печивото на другия ден не е така сухо,както с прясното мляко.
Моят фаворит е тестото с квасена сметана,не само прясно изпечена питката е супер мека и се топи в устата като захарен памук,но и се запазва добре и на другия ден.
А относно с маслото ето тези франзели гарантирано бяха отлични и на следващия ден ,т.е.  едва ли маслото е причината да са ти сухи кифличките на сл. ден.

# 704
  • Мнения: 45
днес снимах само тези гъби кладници и кексчета

Общи условия

Активация на акаунт