Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 3

  • 36 826
  • 730
  •   1
Отговори

Анкета

Водите ли децата си ежедневно на разходка на чист въздух,независимо от времето?

Опции:

  • Мнения: 21 207
През новата година , само здрави дечица да има!

Тема 1 Тема 2

# 1
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Лисичке, благодаря за новата тема!   bouquet
За надута сливица и аз за първи път чета за компрес с мас  Rolling Eyes Слагала съм няколко пъти изварен компрес, помага!  Peace Иначе и от Тантум верде съм доволна.

Тихичко да се похваля. Днес бяхме на контролен преглед при пулмоложката ( дъщеря ми е с бронхиална астма на алергична основа). Според нея през март можем да спрем инхалациите и се надяваме детето да е "прескочило" бронхитите  Peace

# 2
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лисичке   bouquet
Гласувах за анкетата с първата опция:всеки ден,стига разбира се да имам повече време..... Simple Smile

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз съм ЗА втората опция.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 277
Лисичке, благодаря за темата!   bouquet Дано нямаме поводи да пишем.

Не знаех, че спирулината се ползва за отслабване и подтиска апетита. А дали синьо-зелените водорасли (на Аквасорс напр.) имат пак такова действие?

Писах, че след мораксела и изпит антибиотик, сега ни излезна пневмокок в носа, масово. Предполагам, че шега не бива с него, въпреки че сега детето няма хрема или кашлица. ЛЛ изписа Бактробан в носа. Някой морил ли е пневмококи с локален АБ и имало ли е ефект?

# 5
  • Мнения: 21 207
Лисичке, благодаря за новата тема!   bouquet
За надута сливица и аз за първи път чета за компрес с мас  Rolling Eyes Слагала съм няколко пъти изварен компрес, помага!  Peace Иначе и от Тантум верде съм доволна.

Тихичко да се похваля. Днес бяхме на контролен преглед при пулмоложката ( дъщеря ми е с бронхиална астма на алергична основа). Според нея през март можем да спрем инхалациите и се надяваме детето да е "прескочило" бронхитите  Peace

Тантум верде спрея ли ?  Thinking

Мен като дете така са ме лекували с мас цяла нощ на гърлото и сутринта разтривка пак с мас и аз го прилагам сега,снощи почти не хъркаше , и сливицата е омекнала сега,пак надута ,но по-малко,то ние другата седмица пак ще сме на лекар при УНГ ,дано да я оправя дотогава,сега пие много чай,стои на топло,но не е прекалено и така,капим в нослето разтвори,даже и малко лайка с много малко сол,да видим,дано има ефект

# 6
  • София
  • Мнения: 139
ние изкарахме на градина една седмица, новата която идва ще взема / ако ми дадат / талон за контрола за Моракселата. Стах ме е като чета че може да се окаже не излекувана или да има друга бактерия "скрита"....
Племеника е болен от новия вирус, много тежко го кара. С висока темп. вече 3-4 дни, диария, повръщане и силно червено гърло. Беше на аугметин и снощи са му сменили антибиотика.......

# 7
  • София
  • Мнения: 2 799
Лисичка, благодаря за темата   bouquet. Пожелавам много здрави дечица и по-малко поводи за писане в нея  Hug.

campanula, прочетох те за пневмококите още в предишната тема, но при Никол имаше клинична картина, когато ги изолираха масово в носен секрет - кашляше, вдигаше Т и минахме директно на орален АБ, но много познати майки са ги "изморили" само с локален  Peace. Успех и на вас  Heart Eyes.

За водораслите - започнах да ги давам септември миналата година успоредно с коластра и есенциални мастни киселини ... давах Зелена енергия, Колактив и ЕМК и трите продукта на Аквасорс, намаляване на апетит не се случи при Никол, но пък не се случи и така желаното от мен повишаване на имунитет  Confused, ефект не видях никакъв ... точно в момент на прием и на трите продукта Никол се обзаведе на два пъти с Клебсиела в носа, изкара една класическа гнойна ангина ... така че освен една торба с пари, които дадох друго за съжаление не се случи ...

В момента е на следната схема: 10 дни Саностол, 20 дни Имуномикс и после пак Саностол ... и така ...
Не мога да кажа обаче дали ефект има, защото след последното тежко боледуване в началото на декември /бронхит/ я спрях от градина - ще ходи чак март. Но пък тя не е "изолирана" съвсем - обгрижва я баба й  Wink, при която живеят и двете ми племенници, които ходят на училище и носят разни екстри от там. Едната е 3-ти клас, другата първи. Последно изкараха и двете един бърз вирус с разстройство и обща отпадналост за около 48 часа. Никол я подмина, въпреки близкия контакт с тях. Искрено се надявам този път да е от Имуномикс-а  Grinning, защото честно казано от никакви имуностимулатори досега ефект не съм видяла ... а не е като да не съм давала - от всичко сме опитали ...

# 8
  • Мнения: 21 207
Сега чета за тантум верде пише,че не се препоръчва за деца под 5 години
Намерих тук малко инфо : Възрастни: 2 - 4 впръсквания; от 2 до 6 пъти дневно (през около 1 ½ -3 часа)
Деца от 6 до 12 години: 2 впръсквания; от 2 до 6 пъти дневно (през около 1 ½ -3 часа)
Деца под 6 години: 1 впръскване на 8 kg телесно тегло, до 2 впръсквания; от 2 до 6 пъти дневно (през около 1 ½ -3 часа).

Още за: ТАНТУМ ВЕРДЕ спрей форте 0.3% 15 мл. (TANTUM VERDE FORTE spray 0.3 % 15 ml.), цена и информация
от framar.bg 

Последна редакция: сб, 12 яну 2013, 09:20 от малката лисичка

# 9
  • Мнения: 7 107
campanula, не съм сигурна че бактробана мори пневмококите. Само да ти кажа, че са ужасно упорити гадини. Ние се борихме през изминалото лято с едни пневмококи точно три месеца преди да видя два последователни чисти секрета. И въпреки изчистването (накрая бактерията имаше чувствителност към една активна съставка точно и беше пред резистентност човечката), по препоръка на докторът сложихме пневмо-ваксина. Това към предната анкета да се брои. Противогрипна ваксина не бих сложила, но по препоръка на лекар, който е спечелил доверието ми бих ваксинирала против усложнения.
За тази анкета - ако се брои това, че съм силно против ходенето на градина с колата (аз взимам от градина и няма как да се жертвам да го направя с кола), всеки ден поне половин час трябва да има излизане въпреки метеоусловията. Чакам малко да се удължи денят, за да правим по-смислени разходки през парка.
Между другото, че не съм се сетила да питам доктора и дано да не ми се налага да имаме повод да го виждам скоро - тази антихепатитна ваксина, която е задължителна на 13 месечна възраст, с какъв срок на имунитет е? 

# 10
  • sf
  • Мнения: 10 080
Здравейте, ще ми бъде любопитно да следя темата.
Гласувах с втора опция. Не го извеждам само ако е адски студ и духа много силен вятър.

Лятото ходим често на палатка, на море няколко пъти, редовно по поляни и гори. Зимата не я обичаме особено, но мъжо се прежалва да ги води да се пързалян. Но най-обичаме на топъл басейн
Скрит текст:
.
Каката тренира лека атлетика, а малкия ходи на плуване, дори и през зимата.
Той е с астма и често и елементарна хрема завършва със хрипове и спазми, но не му треперим и си караме по тази схема.
И за финал- в градината имат варицела и до седмица-две очаквам включване  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 804
Лисичке, за темата   bouquet

Рони, за първи път чувам за
Цитат
Между другото, че не съм се сетила да питам доктора и дано да не ми се налага да имаме повод да го виждам скоро - тази антихепатитна ваксина, която е задължителна на 13 месечна възраст, с какъв срок на имунитет е?
?

Сърчи беше писала, но не помня - при макролидните АБ кога се приемаше пробиотикът?
Ние не спираме да кашляме, че и фарингитът ни се усложни  Sad

# 12
  • Мнения: 7 107
Самсара, питането ми е, тъй като точно тази Пневмо 23, която поставихме имала петгодишен имунитет.  Rolling Eyes

# 13
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
Приключихме и втория антибиотик. Във вторник ще водим децата за гърлен секрет - дано вече всичко е изчистено. А в градината има варицела... Но така или иначе детето ще стои вкъщи с този поотслабен имунитет поне до края на януари.

# 14
  • Мнения: 588
Здравейте!
Гласувах с втора опция.

Общи условия

Активация на акаунт