Майчинството счетоводно-53

  • 30 118
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Може ли да се издаде бележка за стаж , докато съм по майчинство( неплатен естествено) или пък бележка със задна дата(преди майчинството)?
Кой ще я издава тази бележка?

Работодателят ми за пред университет.
Може да ти издаде. Какъв е този неплатен по майчинство?

# 691
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 846
Благодаря, Ала-Бала!   bouquet
Това идеално ме устройва - 14 дни болничен веднага след майчинството, отпуск и още 14 дни болничен (точно около месец не ми достигаше).  Grinning Чудесно!

# 692
  • Мнения: 12
Здравеите!Искам да Ви питам чл.164 от КТ е след изтичането на болничните,нали?Сега попълвам заявление по чл.53 и там има една такава точка ползвам ли по чл.164 и от кога.Благодаря.

# 693
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Здравеите!Искам да Ви питам чл.164 от КТ е след изтичането на болничните,нали?Сега попълвам заявление по чл.53 и там има една такава точка ползвам ли по чл.164 и от кога.Благодаря.
Да, за втората година е, т.е. ползваш този отпуск.

# 694
  • Мнения: 12
Благодаря!Ок,писах,че го ползвам,но пак не разбрах от кога.От както е изтекъл 135 ден болничен или не?

# 695
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Благодаря!Ок,писах,че го ползвам,но пак не разбрах от кога.От както е изтекъл 135 ден болничен или не?
Не, след 410-тия ден. ЗА периода 135-410 има друга декларация...
Ти в кой период си?

# 696
  • Мнения: 12
Сега подавам за след навършване на 1 годинка.

# 697
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Сега подавам за след навършване на 1 годинка.
Значи ползваш отпуск по чл.164, считано от .. 411 ден. Сметни си спрямо термина кога ти започва този отпуск.

# 698
  • Мнения: 12
411 е точно денят, от който искам да ми отпуснат обезщетението.

# 699
  • Мнения: 1 380
Може би въпросът ми ще е малко странен и не съвсем по темата, но .... все пак да питам
Съкратена съм по чл.328 - закриване на щата, но скоро видях, че е пусната обява за моята позиция, като наименованието е леко изменено. Мога ли нещо да направя?

# 700
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Може би въпросът ми ще е малко странен и не съвсем по темата, но .... все пак да питам
Съкратена съм по чл.328 - закриване на щата, но скоро видях, че е пусната обява за моята позиция, като наименованието е леко изменено. Мога ли нещо да направя?
Имаш право да обжалваш в съда до два месеца от датата на освобождаването ти.

# 701
  • Мнения: 1 792
Здравейте, исках да ви питам ако сега направят майчинството през втората година 310 лева дали ще се отнася  и за мен. Сега съм първа година майчинство и бебенцето е на 6 месеца. Интересува ме, тъй като ще съм евентуално заварено положение. newsm78 Може би въпросът ми е глупав, но съм оптимист. Hug

# 702
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Здравейте, исках да ви питам ако сега направят майчинството през втората година 310 лева дали ще се отнася  и за мен. Сега съм първа година майчинство и бебенцето е на 6 месеца. Интересува ме, тъй като ще съм евентуално заварено положение. newsm78 Може би въпросът ми е глупав, но съм оптимист. Hug
Ако стане ще влезе в сила от някаква дата, считано от тогава на всички ще се увеличи обезщетението.

# 703
  • Мнения: 696
При изчисляване на брутните доходи, само сумите по Т21 ли се вземат.Ако има суми по Т19 суми за социални разходи, те прибавят ли се към Т21 по месеци, та да се получи средното?

Моля за помощ, става въпрос за детски добавки, защото ако не се включват към изчислението сумите по Т19 от справка на НОИ ( суми за социални разходи, върху които се дължат осигуровки ), влизаме в границата от 350 лв..

# 704
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
При изчисляване на брутните доходи, само сумите по Т21 ли се вземат.Ако има суми по Т19 суми за социални разходи, те прибавят ли се към Т21 по месеци, та да се получи средното?

Моля за помощ, става въпрос за детски добавки, защото ако не се включват към изчислението сумите по Т19 от справка на НОИ ( суми за социални разходи, върху които се дължат осигуровки ), влизаме в границата от 350 лв..

Понеже зададе въпроса на няколко места и не получи отговор.Кажи кои са сумите по Т19 и Т21 като наименование, защото не всеки има достъп до таблицата в момент?

Общи условия

Активация на акаунт