Майчинството счетоводно-53

  • 30 052
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 696
Да, така е, извинявам се  ooooh! .

Клетка Т21 е осигурителен доход, върху който се дължат осигурителни вноски, с изключение на сумите по поле 19.
Клетка Т19 е суми за социални разходи, върху които се дължат осигурителни вноски.

Та въпроса ми е, суми за социални разходи включва ли се при изчисляването?

# 706
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Да, така е, извинявам се  ooooh! .

Клетка Т21 е осигурителен доход, върху който се дължат осигурителни вноски, с изключение на сумите по поле 19.
Клетка Т19 е суми за социални разходи, върху които се дължат осигурителни вноски.

Та въпроса ми е, суми за социални разходи включва ли се при изчисляването?
Ти ис ги получавала нали така? Т.е. те са ти част от дохода.

# 707
  • Мнения: 260
Здравейте, преди време питах нещо и ми отговорихте много бързо. Благодаря ви още веднъж, че сте така отзивчиви.
Сега искам да питам друго. Януари месец ми свърши майчинството и сега съм в отпуск. След като ми свърши отпуската, ще ме съкратят, ще се регистрирам на борсата и ще получавам обезщетение 4м., защото не са минали 3г. от предната ми регистрация. До тук добре, обаче предния път имах право на 8м. обезщетение, но аз ги прекъснах, защото започнах работа. Та въпросът ми е оставащите ми месеци с право на обезщетение от предния път, дали ще ми ги прибавят към тези 4м., които ми се полагат сега?

# 708
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 806
Здравейте момичета!
Тук винаги съм намирала отговор на въпросите си, затова отново се присъединявам със следното питане.
Първата година от майчинството ми изтича на 18.06.2013. Искам да използвам натрупания отпуск и да се върна на работа, но се оказва, че платеният ми отпуск стига само до 18.08.2013, а аз искам да започна на 17.09.2013 или поне на 10.09.2013 (тъй като през Август дъщеря ми няма да посещава детската градина). Та, мога ли да взема болничен от 19.06 за 7-8 дни, след това платен отпуск, после отново болничен? ЛЛ колко дни може да ми даде? И въобще как да го разиграя?
Благодаря!
Можеш, ЛЛ еднолично може да дава до 14 наведнъж, след това ЛКК.
Още нещо се сетих, може ли отпуска да се прекъсне от болничен и след това отново да продължи (болничните да не са само в началото и края)? И също на каква база ще се смятат болничните?

# 709
  • Мнения: 0
Моля, помогнете ми !!! Аз съм на 17 години и ще си имам бебе , желано е и много оби4ано от сега ! Въпросът ми е дали ще съм осигурена от държавата и дали трябва да подаваме някакви документи с таткото за да по4не да се изплаща май4инство ?

# 710
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте, преди време питах нещо и ми отговорихте много бързо. Благодаря ви още веднъж, че сте така отзивчиви.
Сега искам да питам друго. Януари месец ми свърши майчинството и сега съм в отпуск. След като ми свърши отпуската, ще ме съкратят, ще се регистрирам на борсата и ще получавам обезщетение 4м., защото не са минали 3г. от предната ми регистрация. До тук добре, обаче предния път имах право на 8м. обезщетение, но аз ги прекъснах, защото започнах работа. Та въпросът ми е оставащите ми месеци с право на обезщетение от предния път, дали ще ми ги прибавят към тези 4м., които ми се полагат сега?

Няма да ти се прибавят.


Още нещо се сетих, може ли отпуска да се прекъсне от болничен и след това отново да продължи (болничните да не са само в началото и края)? И също на каква база ще се смятат болничните?


Отпуск може да се прекъсне от болничен и после да продължи, след подаване на молба пак...Болничните се изчисляват като 80% спрямо дохода от предходните 18 месеца (брутен доход, но не повече от нетен).

# 711
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 806
Отпуск може да се прекъсне от болничен и после да продължи, след подаване на молба пак...Болничните се изчисляват като 80% спрямо дохода от предходните 18 месеца (брутен доход, но не повече от нетен).
Чудесно. Но при положение, че 12 от предходните 18 месеца съм била по майчинство, сумата на обезщетението за майчинство ли се взема за тези месеци, като база?

# 712
  • Мнения: 260
Здравейте, преди време питах нещо и ми отговорихте много бързо. Благодаря ви още веднъж, че сте така отзивчиви.
Сега искам да питам друго. Януари месец ми свърши майчинството и сега съм в отпуск. След като ми свърши отпуската, ще ме съкратят, ще се регистрирам на борсата и ще получавам обезщетение 4м., защото не са минали 3г. от предната ми регистрация. До тук добре, обаче предния път имах право на 8м. обезщетение, но аз ги прекъснах, защото започнах работа. Та въпросът ми е оставащите ми месеци с право на обезщетение от предния път, дали ще ми ги прибавят към тези 4м., които ми се полагат сега?



Няма да ти се прибавят.






Благодаря много за бързия отговор.


Сега се сетих да питам друго. Бяха ми казали, че след майчинство, ако се върна на работа за един месец и после ме съкратят, ще имам право на обезщетение 9м. /за толкова имам стаж/, въпреки, че не са минали 3г. от предишния път. Има ли наистина нещо такова, или този който ми го каза нещо не е много запознат?

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 13:25 от kakadaka

# 713
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Здравейте!
За половината януари чакам да получа пари за платен отпуск. В сайта на НОИ ми излизат в Справка за подадени декларации за социално осигуряване за осигурено лице за периоди след 2004 г. Въпроса ми е дали ще се появят и в Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН? На 20.02 е датата на запис в НОИ.

# 714
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 436
Здравейте, преди време питах нещо и ми отговорихте много бързо. Благодаря ви още веднъж, че сте така отзивчиви.
Сега искам да питам друго. Януари месец ми свърши майчинството и сега съм в отпуск. След като ми свърши отпуската, ще ме съкратят, ще се регистрирам на борсата и ще получавам обезщетение 4м., защото не са минали 3г. от предната ми регистрация. До тук добре, обаче предния път имах право на 8м. обезщетение, но аз ги прекъснах, защото започнах работа. Та въпросът ми е оставащите ми месеци с право на обезщетение от предния път, дали ще ми ги прибавят към тези 4м., които ми се полагат сега?



Няма да ти се прибавят.






Благодаря много за бързия отговор.


Сега се сетих да питам друго. Бяха ми казали, че след майчинство, ако се върна на работа за един месец и после ме съкратят, ще имам право на обезщетение 9м. /за толкова имам стаж/, въпреки, че не са минали 3г. от предишния път. Има ли наистина нещо такова, или този който ми го каза нещо не е много запознат?

Трябва да са минали 3 години, иначе няма как да поучаваш по-дълго време обезщетение.

Отпуск може да се прекъсне от болничен и после да продължи, след подаване на молба пак...Болничните се изчисляват като 80% спрямо дохода от предходните 18 месеца (брутен доход, но не повече от нетен).
Чудесно. Но при положение, че 12 от предходните 18 месеца съм била по майчинство, сумата на обезщетението за майчинство ли се взема за тези месеци, като база?

Да, ще се вземат. За периода в отпуск за гледане на дете, след изтичане на 410 дни - МРЗ.

# 715
  • Мнения: 334
Влизам с въпрос. При срочен договор работодателя има ли право да те уволни от работа без предизвестие? И при изтичане на срочния договор работодателя длъжен ли е да връчи предизвестие, че не подновява договора със срочен? Благодаря предварително за отговора  bouquet

# 716
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 806
Благодаря, Lady Brinne!   bouquet

# 717
  • Мнения: 2 674
интересуваме периодът от навършената 1 година на детето до навършването на две год. как го записвам в Молба-заявлението,която се подава до работодателя, по-точно изречението - в размер на ..... календарни дни?
365 ли да пиша?

# 718
  • Мнения: 260
Здравейте, преди време питах нещо и ми отговорихте много бързо. Благодаря ви още веднъж, че сте така отзивчиви.
Сега искам да питам друго. Януари месец ми свърши майчинството и сега съм в отпуск. След като ми свърши отпуската, ще ме съкратят, ще се регистрирам на борсата и ще получавам обезщетение 4м., защото не са минали 3г. от предната ми регистрация. До тук добре, обаче предния път имах право на 8м. обезщетение, но аз ги прекъснах, защото започнах работа. Та въпросът ми е оставащите ми месеци с право на обезщетение от предния път, дали ще ми ги прибавят към тези 4м., които ми се полагат сега?



Няма да ти се прибавят.






Благодаря много за бързия отговор.


Сега се сетих да питам друго. Бяха ми казали, че след майчинство, ако се върна на работа за един месец и после ме съкратят, ще имам право на обезщетение 9м. /за толкова имам стаж/, въпреки, че не са минали 3г. от предишния път. Има ли наистина нещо такова, или този който ми го каза нещо не е много запознат?

Трябва да са минали 3 години, иначе няма как да поучаваш по-дълго време обезщетение.



Ясно, благодаря още веднъж.

# 719
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 436
Влизам с въпрос. При срочен договор работодателя има ли право да те уволни от работа без предизвестие? - зависи какво е основанието И при изтичане на срочния договор работодателя длъжен ли е да връчи предизвестие, че не подновява договора със срочен? - не, изтичането на срока автоматично договорът се прекратява Благодаря предварително за отговора  bouquet

интересуваме периодът от навършената 1 година на детето до навършването на две год. как го записвам в Молба-заявлението,която се подава до работодателя, по-точно изречението - в размер на ..... календарни дни?
365 ли да пиша?

Не е задължително - зависи кога са изтекли 410 дни.

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 23:24 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт