Отговори
# 60
  • Мнения: 1 359
Srebrina81 толкова толерантни, че чак доскучва понякога. Няма екшън, липсва ми женския бой!  box

Аз днес се върнах с главоболи е от консултацията на малката. Наддала е 620 гр  за 1 месец (което според мен е добре, не поставяме някакви рекорди, но е задоволително). Педиатъра настоява да дохранвам, кимах и казвах " Добре!" 15 минути, изобщо не си направих труда да й обясня, че при такива резултати няма да дам АМ. Знам, че и тя като лекар се опитва да се подсигури някак с това дохранване, тъй като 620 гр не са перфектен резултат, но ме подтиска липсата на подкрепа за кърмачките. Някак прекалено лесно и бързо  те пращат към АМ.
   А малката е толкова жизнена и игрива, абсолютно здрава е и се радва на всичко около нея.... как  може така да изглежда гладно дете  се питам? Биха й пентаксим само, а другата я оставихме за следващия месец, била свършила в момента.

  Забелязахте ли новата цена на Вигантол-а ? Тройна е ?!!?!?!??!  #Shocked  Не харесвам такива практики и като си свърша сегашната опаковка минавам на Джеймисън.

# 61
  • Мнения: 3
ShySun, аз не съм толкова бойна  PeaceВлизай във групата ни във фейсбук, там има от време на време сблъсък на позиции!

# 62
  • Мнения: 1 359
Влизам, влизам, но се въздържам от остри коментари , поне в повечето време .  newsm47

# 63
  • Мнения: 558

И да не забравя пак: Белоснежка, радвам се, че се включи пак при нас. Не е лесно с близнаци, но да са живи и здрави, ще се справиш.  Hug
Fortuna  Hug Hug Hug
Определено е трудничко, но се справям някак си. През повечето време съм сама с тях, от миналата седмица имам бавачка, която идва 2 дни в седмицата сутрин от 9,30 до 13 часа. Вече имаме режим, с който имам и малко свободно време - след обяд задължително спят от 13 до 16 часа, вечер като си легнат към 9-9,30 се събуждат за едно ядене към 3 през нощта и стават в 8. Ние сме изцяло на АМ, вече сме на 5 хранения на ден. Да кажа и аз по темата за акането - всеки ден по веднъж, по някога и по два пъти, но това е рядко. Къпя ги сама в обикновено корито със стойка и ползвам мрежа. Коритото го слагаме до печката в хола, така ми е удобно и е топличко за децата.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 969
Белоснежка, ти си герой  Hug Браво, че си толкова организирана и имате такъв хубав режим!

ShySun, 620 грама не е чак толкова малко и според мен. Наистина най-добре не бързай с АМ, освен това ако и следващия месец е така е по-добре да захраниш отколкото да даваш АМ.

Ние се къпем в банята от самото начало, точно защото е паркет навсякъде в стаите, а сме под наем и не искам да го съсипем. Мислехме си за резервен вариант ваничката да я слагаме върху масата в кухнята, там е теракот, но в банята си ни е много удобно. Понеже сме с вана си взехме ваничка със специални стойки за върху голяма вана и е много стабилна и удобна, преди баня пускаме духалка за около 15 мин да се затопли.

За акането, от доста време вече ака обикновено по веднъж на ден, понякога се случва и по 2-3 пъти, но рядко.

Днес пък съм вързана пред лаптопа, избирам песнички, няма угодия   hahaha  Маминото ми сладко метълче се кефи страшно много на Таря и Epica, то на кой да се метне  Grinning, пък аз досега все гледах да й пускам детски песнички  hahaha Ех, в какви мили спомени се завърнах, след концерта на Таря миналия януари с мъж ми се бъзикахме, че ако съм бременна ще го правим барабанист  Mr. Green, е бременна бях, ама по-скоро ще е вокал  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 509
ShySun, и аз новия Вигантол го взех на тройна цена и се зачудих, даже реших, че в аптеката нещо са се объркали и исках и на друго място да проверя, ама явно има нещо такови... егати инфлацията  Mr. Green #2gunfire
И ние имаме същия случай този месец - моето бебче също е изцяло на кърма и за първите два месеца ми наддаде общо 2600. Обаче тоя месец отчете само скромните 600 гр, но пък си е пораснал 3 см. И докторката каза за захранване ама аз се направих на луда, викам си добре и така... бебето помоя преценка е добре - игриво, щастливо, не е нервно, ака, пишка и съм решила изобщо да не се занимавам с АМ, тъй като засега си имам кърма и не желая да спирам кърменето. Бебчо започна да спи по по-малко и аз си обяснявам това като причина, че не е наддал, все пак бебетата за да растат трябва и да спят, обаче моето не е от поспаливите и все иска да гледа, да играе, любопитко... Дай Боже да е добре детето и да е здраво, аз ще продължавам с кърмата, защото ме е страх, че ако почна да дохранвам с АМ, кърмата ще намалее, а не искам това да се случва. Четох, четох и установих, че понякога бебетата не наддават регулярно и може пък следващите месеци да понавакса този резултат. Засега ще изчакам и ако тази тенденция продължи трайно тогава ще се замисля.

# 66
  • Мнения: 289
Благодарности за темата!

Въпрос към ЛЛЛ и към мамите, че не знам дали не е свързано с храненето, или колики или и аз не знам какво... та, Беболина правеше пауза след яденето в 22ч до 4-5 часа, че понякога, макар и рядко до 6-6 и нещо. Преди няколко дни ни свърши Инфакол-а от Англия и по същото време беба започна от 2 до 5 непрестанно да промрънква, гърчи, проплаква. Като дам биба, се закротва за 3-4 мин и после всичко се повтаря. Почти винаги се чуват и гръмовни пръцкания, което ме навежда на мисълта, че просто българските капки не са толкова ефикасни и коликите я мъчат. Не мисля, че е гладна, защото  не би издържала три часа с една биба (си мисля), но май търся уверение от вас за това  Wink И понеже ми се иска, ако е възможно, да помогна бебка да не се мъчи така и да "спася" нощната пауза, моля за идеи, предположения и съвети, ако имате подобни преживявания.
Здравей Milenita,
 От поста ти разбирам, че дъщеричката ти напоследък е неспокойна и желае да суче по-често.
 Дали се касае за скок в растежа, когато бебетата имат повишени нужди от кърма и са по-неспокойни, или пък е някакъв моментен дискомфорт като при колики или никнене на зъбки,  много майки споделят кърменето  като най-ефикасния метод да помогнат на бебето да премине през тези трудни периоди.  Сукането  засища глада му, успокоява го и му носи сигурност, че мама е наблизо.
  Би могла да се опиташ да се довериш на бебето си и да предлагаш гърда винаги , когато  е неспокойно, без оглед на това кога е сукало за последен път. Ако желаеш би могла да споделиш кое те притеснява в това бебето да суче и през нощта.  
Някои бебета дори да са се отказали от нощното кърмене за някакъв период, в даден момент биха могли отново да пожелаят да сучат и това е напълно естествено. Ето една интересна статия за това Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?
  Нощното кърмене от една страна задоволява глада на бебето, успокоява го  и оказва силна стимулация на лактацията, поради високите нива на хормона Пролактин през нощта.
 Пожелавам ти по-скоро да премине този неспокоен период и да се радваш на много бебешки усмивки!  Hug

 


  

# 67
  • Мнения: 1 270
Да се присъединя към всички бебета наддали този месец 600 гр. До края на седмицата сме на консултация и ще ни претеглят точно, но аз теглих мишката преди дни и беше наддал 600 гр. спрямо 1600 от миналия месец.На мен педиатърката едва ли ще ми каже да захранвам, общо взето тя освен да ме кара да спра нощното кърмене друго не ми казва.И сега като чета щом 80% от дечицата от тази тема наддават от 2 до 3 месец 600-700 гр. явно си е нормално явление  Peace
Аз не топля банята когато го къпя.Само стаята затоплям и после пак на 20 градуса.Постоянно ме у запушен носа, но едва ли е от това. newsm78
*Cveteto* чета постовете на ЛЛЛ, но винаги съм искала да питам - защо още от родилния дом не разрешават нощното хранене? И педиатърката от втория месец ме кара да махна храненето в 12, което е абсурдно, защото аз през нощта понякога храня на 2 часа.Все пак педиатрите също четат литература и не би трябвало да са "с остарели разбирания"
По принцип съм решила 1 ден да давам нощем чай на следващия да кърмя, за да не ми намалее кърмата, но просто ми е интересно това разминаване.

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 00:23 от skrita FUstA

# 68
  • Мнения: 4
skrita FUstA и на мен няколкократно педиатърката ми обясняваше как е крайно време да спре да яде в 00:00, как трябва да давам вода ако иска да яде и т.н. Това много ме объркваше, толкова ли е важно да яде само 6 пъти и така. Отказах да я послушам и продължих да храня в 00:00, докато една вечер Дени просто не се събуди да яде тогава, а чак в 5:00, на следващия ден се събуди дори в 6:00. Това е от около седмица, така че тя сама си направи въпросната дълга нощна пауза. Тъй като се събуди и наддава зов за внимание друг път ще пиша по другите теми.

# 69
  • Мнения: 16
Добро утро от мен.   bouquet Тази нощ му ударихме сънчо от около 21:30 до 5:30, но се направих на разсеяна още 20-ина минутки и взех Влади чак в 6 без 10  LaughingКърмих го 5-6 мин, той заспа и пак го сложих в леглото му. След това промърка чак в 8:05. Баща му го даде в леглото, за да го кърмя легнала, и след няма и 10 мин Влади отново спеше, а мама се измъкна да си изпие кафето на спокойствие Twisted Evil.  Тати блажено гушна синчето си /това е единственото време, в което разрешавам Влади да спи на нашето легло/, а аз получих 30мин лично време, което реших да споделя с вас  Laughing
Всичко това, след като предната вечер златото на мама ме държа будна от 1 до 5 /нищо, че пак го храних чак в 4 и нещо/, предполагам защото тати реши да си направи експеримент и вместо 90 му направи 120 мл добавка, която Влади с удоволствие изяде!!! При положение, че често се случва да заспи малко след кърменето и или изяжда съвсем малко от добавката, или я пропуска и я давам по някое време /евентуално/. Явно предпочита да спи на гладен стомах  - то и аз като преям или заспивам трудно, или сънувам кошмари и се будя често  smile3511
Толкова от мен към момента. Желая ви усмихнат и успешен ден!!! newsm51

# 70
  • Мнения: 7
ShySun, според мен добре си е е наддало детето. Те се побъркват тези лекари вече. Дохранвай, та дохранвай. Ми ние бебета гледаме, не тикви за изложение. Всеки месец наддават различно. 
Като моята свекърва, дето вчера пак ми вдигнА нервите  - ако моето бебе било на АМ щяло да бъде много по-голямо. Извинете, ама аз какво слонче ли ще гледам, с някой се състезавам ли?!?Що за глупост?! Като се има предвид, че Александра вече е 7200  Rolling Eyes Тя и с друго ме нервира, ама хайде да не започвам деня с негативна нагласа Simple Smile Пък и утре май си тръгва Mr. Green
Александра отново е със силни газове и болки в коремчето Sad Много е мъчително, вчера дори плака  Cry
По темите за компютър и ТВ: Още щом се прибрахме от родилното си преместих лаптопа и малкия Тв в детската стая. Свеки беше безкрайно възмутена, но я резнах. Искам да огранича гледането на ТВ максимално много за максимално дълго време... т.е ще се боря, но както дойде  Laughing Дори сега ако Алекс погледне към ТВ веднага я завъртам или го изгасям. Когато беше по-малка дори си пусках Тв по време на нощните кърмения  Laughing

# 71
  • Мнения: 1 359
jjjenq   това са и моите наблюдения, че от добавка АМ става основно, а кърмата е само за вкус . Промяната става много бързо , за месец -два  и ако майката не е достатъчно настоятелна скоро изцяло се приключва с кърменето защото кърмата съвсем намалява. Това е и основната причина да ме втриса като чуя за дохранване с АМ. При положение, че имам кърма и кърменето тече леко и безпроблемно.  Peace

# 72
  • Мнения: 296
Amorevole, благодаря за отговора  Hug Миши със сигурност не изглежда гладен или недохранен! Виждам че има и други мъници, които са наддали по 600гр през този месец, така че явно е нормално! Продължаваме си така както и до сега!
Днес при нас има ужасна мъгла  Sad Омръзна ми зимата искам вече пролет.
И да се похваля, в събота вече ще си имам мъж  Mr. Green След 6 месеца сух режим ще ми е като за първи път  Embarassed

# 73
  • Мнения: 800
Аман от тоя максимализъм - докато не ги направим кюфтета тези бебета, няма да мирясат ни педиатрите, ни свекървите. 600 г са си нормално наддаване, особено при кърмени бебета. Също така ако предните месеци детето е качвало по кило и нещо, то не може да продължава така всеки месец - ще има месеци, когато ще расте по-малко на тегло. Инак на годинка трябва да тежи 15-18 кг. Сега да ги тъпчем и да ги правим дебели, а после да ги ограничаваме, за да не затлъстяват и да не страдат от диабет и куп други болести! Егати логиката.

На тези, които захранват рано,  бих искала да кажа да не се чувстват некадърни майки. Няма такова нещо. Синът ми и той беше основно на АМ и урината му беше започнала да мирише на лекарство. Така че захранването може да бъде вариант. Може да не е по последния стандард в бебешкото отглеждане, но все пак се прави  плавно, с щадящи храни и е шанс за поемане на естествени витамини. И ми се струва, че малко се преувеличават негативите от него. Поне при моето дете не съм забелязала някакви проблеми да са възникнали от ранното захранване.

Ако имам възможност да кърмя, сега бих захранила по-късно по три причини. Първо - майчиното мляко създава естествен имунитет и докато се кърми е малко вероятно детето да се разболее сериозно, а сега сезонът е такъв, че вирусите са навсякъде. Второ - в момента няма пресни зеленчуци и плодове с добро качество. И трето - захранването си е труд и разход, а кърменето е лесно и евтино.

 

# 74
  • София
  • Мнения: 1 754
Cveteto, благодаря за отговора! (мисля, че не е скок в растежа, понеже това безпокойство е само в тези часове и няма такова желание и през деня; тази нощ спа по-спокойно и във въпорсния интервал дадох бибата едва 6-7 пъти, след което отпра почти до 6, когато ча я събудих да хапне)

За 600грама - моля, да ме извините, че ще се повторя. но тази история с тази конкретно цифра я приемам много лично и присърце. В далечната '98-ма, когато родих моя син, нямах нет и единствения ми източник за съвети беше легендарния д-р Спок (то добре, че беше той, де) и понеже моят син най-голямото му постижение бяха тези 600гр на месец, първите три месеца, лекари и сестри в детската консултация ме побъркаха от натиск да дохранвам и приказки, че явно кърмата ми не е свястна.  #Cussing out и не само тези приказки... Умиргах от притеснение, че не ги слушам. Даваха ми примери с всички други бебета, които наддаваха двойно. Добре, че едното от тези бебета всъщност се хранеше с моята кърма (щот пак по вещия дофторски съвет се цедях кат гламава и можех май и на трето бебе да давам), та да знам, че не ми е калпава кърмата. Та, моето Диване по нищо в развитието си не е изоставало от връстниците си, нито е имало няк'ви негативни ефекти. Вече си е направо дангалак, да ми е жив и здрав!
Така че, не се връзвайте на приказките за АМ и за 5437-ми път "Аман от такива "лекари"!"  #2gunfire

Биойгайа въпросче - по кое време на деня я давате и да сте забелязали реакции, ако смените часа? Снощи забравих да я дам (а я давах точно след пследното хранене в 22ч уж с идеята за по-спокоен сън) и джувката спа по-спокойно тази нощ, без шумни пръцкания, проплаквания и т.н.?

Общи условия

Активация на акаунт