Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 14
Мила Anum, или по скоро скъпа Зари, Честит Рожден Ден!!!!!! Иска ми се да ти пожелая толкова много неща, че не съм сигурна, че ще имам и достатъчно време и достатъчно място да го сторя, освен ако не прекарам до 17:00 в писане на поста и не заема цяла страница от темата само за мен(което мисля че няма да е редно). За това ще карам накратко. Желая ти да си много здрава, спокойна, обичана и много щастлива. Позволи на тези които те обичат да запалят огън от любов в сърцето ти и бъди най-богатия човек с много приятели. Нека за теб прекрасните пролетни месеци (Април-Май), да бъдат началото на най-прекрасния период от живота ти, когато ще можеш с цялото си сърце да се радваш на малката Бела, първата от поне трите рожби, които ще имаш. Бъдете с ТМ винаги толкова сплотени и обичащи се, за да направите малкото същество истински щастливо. Както казах имам още много неща да ти пожелая, но ще спра до тук. Желая ти успех на изпита и после един много много весел и приказен ден, з-то това е твоя празник, а ти наистина заслужаваш да си щастлива!!! Изпращам ти много целувки и прегръдки Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 60
Здравейте, благодарности за новата тема!  Hug
Анум честит рожден ден newsm51! Жива и здрава, все така позитивна и една малка госпожица да ти се усмихне през Май!
Катерица9 количката аз смятам да ползвам от каката, моята щерка като стана на 2 год и почти не съм я качвала в количка, само в извънредни случаи когато е болна и я водя на лекар например. А и времето през МАй ще е хубаво, разходките няма да са толкова дълги а каката ще се радва да бута бебето  Crazy (надявам се де) Hug
Другото което за мен е важно, е количката да има голям "багажник" като знам с колко играчки излизахме на по-късен етап, а и да идеш да напазаруваш нещо и малко да е трябва да го сложиш някъде, от тази гледна точка stokke-то не ми хареса Peace а и цената му е ..... Rolling Eyes моя позната си я купи и сега чакаме само да роди(термина е на 17.01.2013) та ще я видя и в реални условия Laughing
Другото което исках да споделя е за коша- трябва да е по-голям, аз и моя приятелка имаме еднакви колички с доста големи кошове, за моята госпожица е добре и на 2 год облечена с зимни дрехи се хваща, но нейния як младеж в момента е на 7 месеца и като го облече с якето и просто няма място Rolling Eyes Shocked ми то горкото догодина по това време ще е свито на две Joy така че помислете за всичко преди да купите, имам още куриози с колички но май се отплеснах  Blush

# 62
  • Мнения: 5
Анум,Честит Рожден Ден,бъди жива и здрава и всичко,което ти е на сърце да ти е и в ръцете.Пожелавам ти едно леко раждане и хубаво и здраво бебе!

# 63
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Анум, честит рожден ден! Много здраве, късмет, любов и всичко най и красива и здрава госпожица през май!
Амен, мен ме болят леко гърдите, особено при натиск. И зърната понякога ме болят при допир.
Да се допитам пак, че беше края на темата и сигурно не сте го видели. Хемоголобина ми е 118, като преди месец и половина-два беше 117, а лекарката ми изписа желязо "превантивно", защото "тепърва ще започне да пада". Не ми се пият хапчета, за сега пия само витамини, като в момента и от тях съм си дала малко почивка. Мисля да си направя изследвания пак след месец (може и по-рано) и, ако е паднал хемоголобина, тогава да взема желязо. Как мислите? Май е по-добре без хапове, ако може?
За козметиката - още не съм решила, но май към Бюбхен ме тегли
Количката - спрели сме се на Jane Muum с кош Matrix Light 2 - големи колела, лека, трансформиращ се в кошница за кола кош за новородено, хареса ни като дизайн и цветове, приемлива цена.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 258

Добро утро, мацки  Hug

Dila26, ухааа още една мама на близнацииии. Браво.. и тук следва моя коронен въпрос- нормално или ин витро, не че има значение просто любопитство. Иначе ти желая лека и безпроблемна   bouquet

Нанина, така е... от сега си показват рогата милите. Ама да са ни живи и здрави  Twisted Evil

Буена, да снимаш ей.. чакаме да видим тез' поръчки  Mr. Green

Felicity*, ихааааааааааа, ма много голям бебок бееее  Crazy

Анум, хайде и тук- честит рожден ден, да си ни жива и здрава и нескъсана  hahaha
 

# 65
  • Мнения: 18
Ant G, моя хемоглобин беше 125 преди месец и въпреки това доки ми изписа феро-фолгама, даже първите три седмици ги пиех 2x2, след това по 2 на ден. Не мисля че е проблем ако си пиеш желязото.

# 66
  • Мнения: 31

Добро утро, мацки  Hug

Dila26, ухааа още една мама на близнацииии. Браво.. и тук следва моя коронен въпрос- нормално или ин витро, не че има значение просто любопитство. Иначе ти желая лека и безпроблемна   bouquet

Нанина, така е... от сега си показват рогата милите. Ама да са ни живи и здрави  Twisted Evil

Буена, да снимаш ей.. чакаме да видим тез' поръчки  Mr. Green

Felicity*, ихааааааааааа, ма много голям бебок бееее  Crazy

Анум, хайде и тук- честит рожден ден, да си ни жива и здрава и нескъсана  hahaha
 




Ами нормално, без да имаме близнаци в родовете си ! Чист късмет !!!! Simple Smile
Честито и от мен на рожденичката - бъди жива и здрава и много щастлива !  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 5 258

Ихаааааа, ма то верно си е чист късмет  Mr. Green И двете ни редовно пишещи близнашки мами са нормално забременели (Скоро имахме спор и стигнахме до заключението, че повечето близнаци са ин витро, а тук май ни опровергавате доста добре  Mr. Green)

# 68
  • Мнения: 1 350
Честит рожден ден, Анум! да си здрава, обичана и обичаща, да родиш здраво и пухкаво бебче и то да ви носи най-голямото щастие на света!
и стискам палци да си взела изпита!

и аз да се впиша на първа страничка Simple Smile

само хубави новини да продължава да има от прегледите  Hug.

ant, за козметика с малката ползвах Бюбхен и бях много доволна, няма да сбъркаш, ако се спреш на нея.
като начало тази с лайка и невен е супер!

за хемоглобина мисля, че няма нужда да се пие предварително нищо, защото ако вземе да спада може да е от липса на желязо, ама може и да не е, може да е липса на вит.Б12.
пък и това са нормални стойности за средата на бременността, едва ли ще спадне до критични стойности под 99-95.
но, щом док го е изписал, той знае състоянието ти. просто бих изследвала желязото, ако трябва лично в лаборатория ще ида, за мое успокоение.
с миналата бременност пих тотема 10 дни по предписание на док, че хемоглобина ми беше паднал много, нищо че на 109, но желязото ми липсваше. въпреки че от страх, отделно, че ми бяха гадни тия ампули, пиех половинка от тях, другото хвърлях  Embarassed
също наблегнах на червено цвекло, извара, червено месо и малко червено вино и всичко се нормализира.

# 69
  • Мнения: 173
Може ли да питам аз по-разбиращите- излезнаха ми резултатите от кръвта сутринта -
Хемоглобин   130   g/l   М (140 - 180); Ж (120- 160)
Еритроцити   4.48   T/l   М (4.50 -6.00); Ж (4.20 - 5.40)
Левкоцити   12.3   G/l   4.0 - 10.0
Хематокрит   0.38   l/l   М (0.40 - 0.54); Ж(0.36 - 0.47)
Тромбоцити   271   G/l   150 - 450
MCV   84.7   fl   М (85 - 89); Ж (82 - 92)
MCH   28.9   pg   26 - 31
MCHC   341.0   g/l   М (295 - 345); Ж (320 - 360)
RDW   14.4   %   11.5 - 14.5
PCT   2.180   l/l   0.2 - 4.5
MPV   8.0   fl   7.2 - 11.5
PDW   17.1   %   15.5 - 30.5
Глюкоза   4.51   mmol/l   3.0 - 6.0
Общ белтък   60.25   g/l   62 - 85

Как ви се струват. гледам,че левкоцитите са над нормата, ама не знам нормално ли е ? Даже хемоглобинът ми е по-висок от миналия път (беше 120)а пък общият белтък по-малко?

# 70
  • Мнения: 59
Да се запиша в новата тема. И тук да честитя рождения ден на Зари

# 71
  • Мнения: 2
Анум, честит рожден ден! Здрава и много щастлива, а през май - хвърчаща от щастие Simple Smile   bouquet  Благодаря и за новата темичка Simple Smile
На момичетата, които са успели да видят розовите гащи - честито! Нали и за нашите малки мъже ще трябват нежни половинки в бъдеще  Sunglasses

Хубав ден на всички, а Анум да пише как е минал рождения изпит  Simple Smile

# 72
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Ant G, моя хемоглобин беше 125 преди месец и въпреки това доки ми изписа феро-фолгама, даже първите три седмици ги пиех 2x2, след това по 2 на ден. Не мисля че е проблем ако си пиеш желязото.
Просто ми се струва, че лекарите ни изписват твърде много и не винаги толкова необходими лекарства, добавки и т.н.   Rolling Eyes Не ми се иска да пия лекарства "за всеки случай". Да в случая това е добавка, не лекарство, но изкуствена.

# 73
  • София
  • Мнения: 5 258

Нанина, направо да ти завидя за резултатите  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 173
Е, Рейни, да разбирам тогава че са си добре  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт