Отговори
# 75
  • Мнения: 18
Ant G, моя хемоглобин беше 125 преди месец и въпреки това доки ми изписа феро-фолгама, даже първите три седмици ги пиех 2x2, след това по 2 на ден. Не мисля че е проблем ако си пиеш желязото.
Просто ми се струва, че лекарите ни изписват твърде много и не винаги толкова необходими лекарства, добавки и т.н.   Rolling Eyes Не ми се иска да пия лекарства "за всеки случай". Да в случая това е добавка, не лекарство, но изкуствена.
Да, по принцип е така, какви ли не неща пием вече, но аз пък се и притеснявам ако ен ги вземам след като са ми ги изписали да не стане нещо и си ги пия като послушно дете  Blush

# 76
  • Мнения: 173
Didoliniq, Ant G- на мен пък явно гледа да ми дава колкото се може по-малко неща, вчера пак го питах за витамини и той каза- не, нямало нужда излишно само да пия.Каза да спра и но шпа, да го пия само ако ме боли и да си карам на магнерот само.Да чукам на дърво, добре сме Praynig , ама верно не знам защо при такъв хубав хемоглобин ти е дал да пиеш някакви неща , Didoliniq.ама и ти си права и мен ме е шубе да не пия като каже доки

# 77
  • Мнения: 109
Здравейте, да попитам и аз относно изследванията. Досега само в 4 месец са ми првили кръвни изследвания - това нормално ли е? Ходя на женска консултация само по здравна каса. Необходимо ли е да се правят всеки месец? на вас тези изследвания на преглед при частен гинеколог ли ви ги назначават?

# 78
  • София
  • Мнения: 5 260

Нанина, мдам хубави са  Peace

Аз съм много против "профилактичното" пиене на лекарства. Колкото може да е полезно, толкова може и да не е. Пия само ако е наложително  Mr. Green

Елена, как само по ЗК, изобщо ли не си ходила на ФМ или друго? Кръвни по ЗК ти се полагат всеки месец  Peace

# 79
  • Мнения: 1 350
nanina, според мен са ти екстра резултатите, и при мен левкоцитите бяха леко нагоре, хемоглобина беше 123 или 125, не помня.
и щом се чустваш ок, всичко е наред  Hug

elenaa, от ЖК би трябвало да са ти назначили пълни изследвания кръв, урина, цитонамазка и микробиология още при първия преглед.
след това сега в 5тия месец пак, ако трябва и всеки месец може.
разбира се, ако имаш оплаквания по всяко време може да ти назначи следящия АГ от ЖК каквито изследвания е необходимо., също и допълнителни, ако прецени.
ето, аз понеже имам алергия към АБ, не приемам такива, и миналата бременност, и тази, но към 8мия месец някъде средата може би, АГ пак ще ми назначи консултация при алерголог и КАП за анестетици, ако се наложи при раждането.
питай твоя док да ти направи МБ, ако още не е, полага ти се по здравната каса.
отделно на частно може да ходиш сама в лаборатория да си пускаш изследвания, но трябва док да ти ги разчете  Peace

# 80
  • Мнения: 76
Честит Рожден Ден,Анум.Бъди здрава,много обичана и щастлива.Пожелавам ти едно леко раждане на пролет и най-здравото бебе.  bouquet
За козмениката-със сина ми ползвах Бюбхен.Наистина бях много доволна.Мисля пак на тях да се спра.
Дидолиния и аз се учудвам,че за такъв хемобглобин ти е изписал лекарства Тотев.Имайки впредвид,че ходим при един и същи лекар,моя предния път беше 124 и нищо не ми е изписвал.Но съм сигурна,че човека си знае работата. Peace
Днес минах и през изследването с глюкоза,следобяд ще ходя за резултати.Но леко взех да се отчайвам,защото сутринта преди да изпия глюкозата ми измериха кръвната захар и на гладно беше 6,4-което си е доста.Но ще видим какви ще са резултатите.

# 81
  • Мнения: 109
nanina, според мен са ти екстра резултатите, и при мен левкоцитите бяха леко нагоре, хемоглобина беше 123 или 125, не помня.
и щом се чустваш ок, всичко е наред  Hug

elenaa, от ЖК би трябвало да са ти назначили пълни изследвания кръв, урина, цитонамазка и микробиология още при първия преглед.
след това сега в 5тия месец пак, ако трябва и всеки месец може.
разбира се, ако имаш оплаквания по всяко време може да ти назначи следящия АГ от ЖК каквито изследвания е необходимо., също и допълнителни, ако прецени.
ето, аз понеже имам алергия към АБ, не приемам такива, и миналата бременност, и тази, но към 8мия месец някъде средата може би, АГ пак ще ми назначи консултация при алерголог и КАП за анестетици, ако се наложи при раждането.
питай твоя док да ти направи МБ, ако още не е, полага ти се по здравната каса.
отделно на частно може да ходиш сама в лаборатория да си пускаш изследвания, но трябва док да ти ги разчете  Peace

Направих си БХС по моя преценка, дадох го само на лекарката да ми го погледне,  сега ще ходя наФМ тази седмица, пак по моя преценка.  Досега само ЖК се състоеше в мерене и теглене и допълнително ехограф , след като си платя 10лв. Кръвни изследвания не ми е пускала

# 82
  • София
  • Мнения: 451
Ant G, моят хемоглобин е паднал на 112, мислех че ще ми дадат да пия желязо, но нито лекарката при която се следя, нито тази по ЗК споменаха нещо. Аз също не съм фен на лекарствата (АГто ми и тя, даже витамини не ми дава) и мисля да задържа известно време пък ако продължи да пада ще видим.
Рейни и аз се стреснах  да ти кажа. Големият от самото начало си вървеше поне 2 седмици напред, ма този уж си отговаря на седмиците пък тоз грамаж малко множко ми се стори...
Ехааа, Нанина, откъде го извади тоз хемоглобин бе момиче – пу пу, браво! Левкоцитите и СУЕ-то може да са ти увеличени, при бременни е съвсем нормално.
Елена, принципино по ЗК три пъти се прави ПКК, вече си зависи и от желанието на самия лекар като гледам колко пъти и какво ще пуска, но е нормално поне два пъти да са ти направили до сега (в началото и в 5ти месец). Явно през пръсти го карат при теб  #2gunfire
Камбанчо, дано да са добри резултатите, 6.4 (венозно) и на мен ми се струва високичко, но дока ще каже  Hug

# 83
  • Мнения: 173
Kamban4o- надявам се всичко да е  наред, кога ще ти кажат мнение за резултатите ?
Фелицити, благодаря ти, надявам се така да продължаваме Praynig

# 84
  • Мнения: 0
Здравейте,

 В сайта на болницата, към която съм се ориентирала има калкулатор за раждането. В него се предлагат едни прегледи за бебето, които са по 80лв всеки. Някой знае ли дали трябва задължително да се направят веднага след раждането или може и малко по-късно от педиатър.
Прегледите са :
 - Ултразвуково изследване на тазобедрените стави за отхвърляне на вродена или предизвикана дисплазия на тазобедрената става при новородените и преглед от ортопед за бебето
 - Трансфонтанелна ехография за новороденото

# 85
  • Мнения: 18
Камбанчо, надявам се да се оправят бързо нещата при теб.  Hug
Иначе на доки си му имам доверие и щом е изписвал сигурно има защо, ще пия и това си е, аз съм свикнала да се дрогирам с една шепа хапчета така че и сега продължавам.

# 86
  • Мнения: 38
Anum(Зари)4естит Рожден Ден,мила!Пожелавам ти от все сърце много здраве,щастие,късмет и любов!Бъди все така борбена и положителна ли4ност! И на пролетнай-сладкото и пухкаво бебенце ! Hug Hug Hug


# 87
  • Мнения: 3
Здравейте, минала седмица на мен също ми пуснаха кръвни изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е 101, и за моя голяма изненада не ми изписаха директно желязо да пия /както беше с първата ми бременност/ а ме пратиха на изследване за желязо. Оказа се обаче че желязото ми е в норма и не трябва да пия такова. След което тази седмица ме пратиха и на хематолог и там ми пуснаха нови изследвания за да се установи точно какъв вид ми е анемията, та съответно да се лекува коректно. Разказвам ви това тъй като се оказва, че както каза хематоложката ми масова практика на АГ- лекарите е при нисък Хб да се изписва желязо без да са направени нужните изследвания. Което съответно възпрепядства и лечението.....

# 88
  • Мнения: 3
О и Anum(Зари) Честит рожден ден и от мен! Пожелавам ти да си преди всичко много здрава, да си родиш едно здраво бебче което много да те радва. Много любов и семейно щастие!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 478
Камбанчо и моята захар 6,7_венозна,но съм чак след 10 дни на консултация и ще видим какво ще каже доки.На тебе забраниха ли ти да ядеш сладко?

Общи условия

Активация на акаунт