Отговори
# 825
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Нашата класна ни е направила имейл в който да се пускат съобщения, да пише какви са домашните (че в първи клас забравят) и т.н. Допълнително имаме двата й телефона - нещо ни притеснява, имаме въпроси - звъним. Едно време обикаляха, нямаше такъв вид електронна комуникация, малко домове имаха и стационарен телефон.
В Славейков ни казаха, че има латино танци два пъти седмично, баскетбол, футбол. По-нататък може да има и още. Имат си проекти по които работят и всеки се записва според предпочитанията си.
Докато детето се адаптира, поне в началото само ще се ослушваме. Така или иначе 2-3 пъти седмично ходим семейно на басейн. С удоволствие бих го записала на нещо творческо - рисуване, конструиране, моделиране, че му иде отръки.

# 826
  • Варна
  • Мнения: 640
   Топъл дъжд, в ОДК има такъв клуб - http://www.odk-varna.com/%d0%bd%d0%b0%d1%83%d0%ba%d0%b0/%d1%88%d … b0%d0%bd%d0%b5-n/ , вчера точно им разглеждах школите, може да се окаже интересен.

Тази седмица водя малката на лятна занималня към училището, само до обед, но е щастлива, забавно и е. Знам , че  и в Захари Стоянов имат различни извънкласни, но и аз по-късно ще се ориентирам.

# 827
  • Мнения: 2 124
А аз се чудя в кое у-ще има спорт/безплатен/освен физическото разбира се...... Thinking

В по-малките градове (от ранга на Пазарджик напр.) имат дори оборудвани фитнес-зали и маси за тенис, но тъй като ние все пак имаме честта да живеем във Варна, просто ще се задоволим с високото мнение на училищата за тях самите без предлагане на елементарна материална база за нормално протичане на часовете, какво да говорим за екстри.

# 828
  • Мнения: 2 898
mariposa de noche, да се недоволства по форумите е лесно. По-трудно е да се извоюват повече пари за образованието. За съжаление всичко става с пари, а такива все не достигат. Каквато държавата, такова и образованието, и здравеопазването, и сигурността, всичко.

# 829
  • Мнения: 984
Така е, защото парите за образование вместо да отиват ЗА образование, отиват за разходки из Европа. Питайте ги в общината защо е такава базата след като всяка година им се отпускат бюджетни средства именно за база.

Паралелките в Захари са шест. Приети са всички деца, които отговарят на критериите. Седемте резерви не отговарят, но няма да бъдат върнати, тъй като е незаконно. тези критерии ги измисли Вълчев в противоречие с четири закона, поднормативни документи и две европейски директиви, а уж е юрист. Има становище и парламентарната комисия по дискриминация.

Родителите избират училището за първокласниците си, а общината им създава условия, инспекторатите кортролират обучението. Това. Педагогическите съвети решават колко деца ще се приемат на базата на подадените заявления.

# 830
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
......
 Седемте резерви не отговарят, но няма да бъдат върнати, тъй като е незаконно. тези критерии ги
.....
 Педагогическите съвети решават колко деца ще се приемат на базата на подадените заявления.

Не разбрах първото.
Нито връзката с второто.

# 831
  • Мнения: 2 898
Педагогическите съвети решават колко деца ще се приемат на базата на подадените заявления.

Не е така. Педагогическият съвет решава, но не на базата на подадените заявления, а по своя преценка. Т.е., първо се взема решение за броя на паралелките, а след това се приемат заявления.

# 832
  • Варна
  • Мнения: 640
http://www.ou-zaharistoyanov.com/aktualno - Днес в 17:30 родителска среща в "Захари Стоянов".

# 833
  • Мнения: 2 124
......
 Седемте резерви не отговарят, но няма да бъдат върнати, тъй като е незаконно. тези критерии ги
.....
 Педагогическите съвети решават колко деца ще се приемат на базата на подадените заявления.

Не разбрах първото.
Нито връзката с второто.

Аз както разбирам, самите критерии за прием са незаконни.

Колкото кой къде недоволства - от данъците, които плащаме, трябва да се отделят средства за детски градини, училища, болници, инфраструктура и т.н., а не за социална издръжка на търтеите в държавата. Не е редно да плащаме по два пъти за едно и също нещо.
Образованието ни не е безплатно, учебниците не са безплатни - не ги плаща държавата, плащаме ги ние. Имаме право да имаме изисквания.

# 834
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На мен наистина ми стана интересно. Ако някой може да отоговори на въпросът ми горе, ще съм благодарна. Случаят със Захари Стоянов не ме възлнува толкова, колкото общото положение. Даже за този частен случай съм склонна да мисля от гледна точка на общото положение.

За пример, в училището на детето ми, броят на паралелките е предварително известен от началото на годината мисля. Ако не бъркам, той се съгласува и с РИО. Много деца са кандидатствали и за съжаление не могат да бъдат приети - места няма. Явно има някакво основание. Търси се то.

ПП Mariposa, написаното няма връзка с въпроса. Извинявай, но го възприемам като коментар по частите, за които не съм питала /недоволство, финансиране и т.н./

ППП И управлението има значени. Много училища западат при еднакви условия на финансиране. Някъде родителите доплащат недостигащото за поддръжка. И при това има варианти - с удоволствие или с роптане. Разликата е резултат на общия продукт училище "Х".

# 835
  • Мнения: 2 898
Не може да няма критерии. Не ми е известно да са незаконни. Има критерии, които са неприемливи. Всички знаем, че има по-желани училища, но и тяхната база не е безгранична.

# 836
  • Мнения: 5 178
Aз само не мога да си обясня как училища с малко деца - малък бюджет успяват да имат системни подобрения по базата си, а големи училища, с големи класове, следователно по-големи приходи не могат да осигурят поне едно боядисване на стаите.

С детските градини положението е същото, във Варна това е статукво - родителите правят ремонт, а парите за ремонти от общината къде са? newsm78 Money

# 837
# 838
  • Мнения: 1 586
http://www.ou-zaharistoyanov.com/aktualno - Днес в 17:30 родителска среща в "Захари Стоянов".

За жалост аз днес разбрах за родителската среща когато мъжът ми заведе малкият на занималня.....по принцип всеки ден проверявам сайта им за някакви новини но точно пък на 26 и 27 не съм. Каква ирония.... ooooh!  ooooh!Защо се обявява чак в последният момент и само 1 ден предварително?  ooooh! Crossing Arms Close

Ще съм ти благодарна ако споделиш какви бяха темите които разисквахте и по важните неща, които се обсъждаха, аз утре  сутринта като го водя ще се кача до директорката или заместничката и за да разбера подробности но все пак.

# 839
  • Варна
  • Мнения: 640
 Just Ginger, така е, ако не бяхме на занималня, надали и аз щях да узная за РС.
 В общи линии бяхме разпределени по паралелки, но доколкото разбирам текат все още размествания. Попълнихме информационни карти - име, адрес, личен лекар, телефон на родител, мейл. Получихме контакти на фирмата за униформите, да може да ги подготвим навреме.  Учебниците са безплатни, но ще се купуват помагала (обща поръчка),и по англ. език, предполага се , че ще ни струват около 50-тина лв. Тетрадки с големи квадратчета и с тесни и широки редове, не повече от 10 от вид, но най-добре говори с вашата класна, може да има различни изисквания. Пособията по рисуване и физкултура ще опитат да стоят в стаята, да не ги разнасяме ежедневно. Г-жата ще ги поема на влизане ,вероятно после ще уточнят кой вход, т.е. няма всеки да оставя детето си в класната стая, което на мен ми хареса. Какво друго - почват в 8:20, като часовете са по 35 мин., и след втория има голямо междучасие от 20 мин.  Ами това е, което се сещам, ще проведат родителска среща началото на септември.

 П.П. Разбира се, в края на срещата вляза родителския актив за подписка срещу шефката на РИО Варна, а отвън пък директора на МГ провеждаше свое мероприятие срещу основното училище.

Общи условия

Активация на акаунт