Отговори
# 810
  • Canada
  • Мнения: 649
Днес бях на род. среща в Кирил и съм ужасно притеснена и разочарована. Не знам какво ще правя просто...Базата е ужас, от сега се започна със изнудването за пари за ремонт, за шкаф, за незнамсикаквоси...и други работи мислех да ви споделя , ама знам ли кой чете тук, ще си ги спестя...
az lichno reshih da premestia deteto si ot tova uchilishte sled tazi rod.sreshta.ostanah mnogo razocharovana ot vsichko,Sega mislia da probvam v dimcho debelianov,predpochitam da mi e malko po dalech,no vse pak mislia che shte mi e po dobre tam,a I men tezi"drugi raboti" dosta me pritesniha,nadiavam se da govorom za edno i sashto de....nadiavam se da ne barkam s reshenieto si de,no niama kak da znam v momenta.ako niakoi moje da me posavetva s radost bih priela saveta
a niakoi dali moje da mi kaje neshtichko za g-ja Diana Tonkova ot Dimcho Debelianov
Доста противоречиви мнения чувах за Кирил- колкото доволни, толкова и недоволни и накрая се отказах от там. Знам, че има проблем с някаква стая- почти няма слънчева светлина, т.к срещу прозорците имало друга стена?!? Е за какво тогава трябва да се приемат толкова деца?!?
За Димчо- ние сме там. За всички учителки чувам само добри отзиви, надявам се да се оправдаят очакванията ми Simple Smile
Ние сме именно при Диана Тонкова - така и не можах да намеря никякви отзиви за тази г-жа. Когато ходихме да говорим със зам. директорката, тя много я хвали, но само времето ще покаже...

# 811
  • Варна
  • Мнения: 2 344
Да, снощи минах покрай Захари и имаше резултати за приетите първолаци Simple Smile Направи ми впечатление, че имаше само 7 резерви - всички други са приети и ми се стори (без да съм ги броила ред по ред), че бяха около 160 деца... Не трябваше ли да са по-малко? newsm78

# 812
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, имаше назад в темата, че могат да приемат 2 или 3 паралелки, не помня точно. Много по-малко от 100 да не говорим за 160.

# 813
  • Варна
  • Мнения: 2 344
Е, на родителската среща в края на Април, са казали 6 паралелки по 24 деца = 144 деца общо. А имали 220 молби подадени. Това е информация, която имам от съседката, чието дете ще е първолак там. Но пак казвам, стори ми се, че приетите са повече и от 144... Ако някой има списъците снимани, може да ги преброи, да не гадаем.

# 814
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Е, на родителската среща в края на Април, са казали 6 паралелки по 24 деца = 144 деца общо. А имали 220 молби подадени. Това е информация, която имам от съседката, чието дете ще е първолак там. Но пак казвам, стори ми се, че приетите са повече и от 144... Ако някой има списъците снимани, може да ги преброи, да не гадаем.

Не оспорвам. Напротив, дори мисля че тук съм чела че ще вземат 6 паралелки.
Въпросът е, че могат 2 ако не бъркам /50+ деца/. Останалото не искам даже да мисля какво е.
Много се надявам да е възможно да се разреши всичко навреме и с минимални загуби.

# 815
  • Мнения: 11
ужас.. то много родители се записаха вече там.
Май трябваше малко по-рано да пуснете този пост. Въпреки това - сигурно има още време. И аз чувах разни подобни неща за Кирил и ми е много мъчно защото съм учила в него и си го обичам, а се е превърнало в ...  Sick


Бо, съжелявам наистина че не се включих по-рано, но чак сега при това много случайно попаднах на темата. Е надявам се, че все пак е нещо и че много родители ще имат едно наум. На мен също ми е мъчно за Кирил защото и аз съм негов възпитаник, но повярвай училището няма нищо общо с едно време, нито пък учителите.

# 816
  • Мнения: 2 898
Бо, съжелявам наистина че не се включих по-рано, но чак сега при това много случайно попаднах на темата. Е надявам се, че все пак е нещо и че много родители ще имат едно наум. На мен също ми е мъчно за Кирил защото и аз съм негов възпитаник, но повярвай училището няма нищо общо с едно време, нито пък учителите.

То ясно, че всичко се развива и променя. Децата са различни, родителите, учителите... Жалко, когато е в негативна насока. Моето училище беше затрито от една комплексирана и некадърна директорка и ако мислите, че имаше някакви последствия за нея, прави сте - издигна се на по-високо ниво.

# 817
  • Варна
  • Мнения: 908
Здравейте мами, относно Кирил и Методий, като майка на вече пораснало дете, което учи там, споделям следното: Ако можех да се върна в годините, никога не бих записала детето си там. Остарялата база е най-малкия проблем на това училище. Първо, не мога да се съглася че подготовката е много добра, още в първи клас ти раздават визитки на частни школи и ти обясняват че би било добре да запишете детето си там защото иначе ще изостане в обучението си. Никой не обръща индивидуално внимание на детето ти ако се появи проблем. Редовният лаф на родителските срещи беше "ние не сме длъжни да ви търсим, ако нещо ви интересува елате в училище да се информирате". Записвайки детето си там трябва да сте подготвени, че за седем години детето никога, ама никога няма да отиде на екскурзия, или излед, или разходка в Морската градина. Подобни мероприятия са изрично забранени от директорката на училището. Никаква спорта дейност, това отбори някакви, спортни състезания....такива екстри няма. Отвратителни униформи от изкуствен плат (още една от далаверите на директорката). Никакви извънкласни занимания по нищо. Мога да изреждам до сутринта, но ще стане дълго и отегчително. Сметнах все пак за необходимо да споделя защото ако навремето някой на мен ми беше обяснил всичко това, определено щях да се замисля. Ако някой иска да пита нещо допълнително съм насреща  Peace
Аз пък се чудя, ако толкова не харесваш училището, защо не си преместила детето си навреме в друго?! И за "Славейков " съм чувала от родители, че няма екскурзии и други подобни мероприятия, но не се отчита отлив на желаещи. Мисля, че всеки от нас трябва да си е премислил плюсовете и минусите и си е взел решението при подаване на документите. И, между другото, съм на мнение, че родителят е този, който трябва да търси контакт с учителя за обратна връзка ( изключвайки специални и специфични случаи). Нямам спомен учителката ми да е звъняла на родителите ми, за да им даде информация за мен. За тази цел, мисля, са родителските срещи.

# 818
# 819
  • Мнения: 2 898
  И, между другото, съм на мнение, че родителят е този, който трябва да търси контакт с учителя за обратна връзка ( изключвайки специални и специфични случаи). Нямам спомен учителката ми да е звъняла на родителите ми, за да им даде информация за мен.

Категорично. Вкъщи имаме по едно, две деца, трите са изключения... Учителят /класният / има поне 25 и два пъти по толкова родители, всеки с капризите си. Като родители сме заинтересовани да търсим, да питаме и да сме в час.

# 820
  • Мнения: 11
Аз пък се чудя, ако толкова не харесваш училището, защо не си преместила детето си навреме в друго?! И за "Славейков " съм чувала от родители, че няма екскурзии и други подобни мероприятия, но не се отчита отлив на желаещи. Мисля, че всеки от нас трябва да си е премислил плюсовете и минусите и си е взел решението при подаване на документите. И, между другото, съм на мнение, че родителят е този, който трябва да търси контакт с учителя за обратна връзка ( изключвайки специални и специфични случаи). Нямам спомен учителката ми да е звъняла на родителите ми, за да им даде информация за мен. За тази цел, мисля, са родителските срещи.

Аз визирам точно специалните и специфични случаи   Naughty  Моята учитека пък даже минаваше по домовете за да види в какви условия живее и се подготвя ученика. В някои училища (като Гео Милев например) има електронни дневници и родителите могат да проверяват оценки и забележки по всяко време. Такива обаче екстри няма в "елитно" училище като Кирил. И да, смятам че извънкласните дейности и спортът са много важни и не всички родители могат да си позволят да плащат за частни такива.

Между другото споделях просто мнение за училището и нямам намерение да изпадам в спорове. Всеки родител сам преценява кое е най-добро за детето му  Peace

# 821
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Електронния дневник е интересно нещо, макар да не ми е ясна съвсем ползата от него като не замяня хартиения бележник примерно.

Къде има електронни дневници във Варна?
Мисля си, че е точно за тази тема информацията.

ПП Похвално за Гео Милев като инициатива, но сама по себе си не значи, че е по-добро.

# 822
  • Варна
  • Мнения: 908

  Моята учитека пък даже минаваше по домовете за да види в какви условия живее и се подготвя ученика.
Това беше изискване към всички учители в соц времената ( дори и учителите в детските градини трябваше да обхождат домовете на децата). И не се заяждам, просто размишлявах " на глас" Peace  И се надявам, че съм направила добрия избор за детето си Grinning

# 823
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В Климент няма ел.дневник. Peace
А "ползата" му ще е дотолкова,че в края на срока или годината като раздадат бележниците на отрочетата,които вече след 5ти клас хич не са толкоз невинни,го няма елемента на изненадата. Laughing

# 824
  • Мнения: 1 425
А аз се чудя в кое у-ще има спорт/безплатен/освен физическото разбира се...... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт