Отговори
# 855
  • Мнения: 2 898
KOTE, извинявай, ама децата са си наши. Училището е да образова и възпитава, но не и  да отглежда. Когато моите деца бяха в тази възраст, занималнята беше смесена и до 4 часа. Никакви дежурни, никакви компромиси. Това ти го казвам като майка, защото сега ще почна да се изказвам като учител.
Престоят на децата в училище от 7,15 до 17 ч. е повече от непоносим. Не защото не им е интересно и забавно, просто физически тялото не издържа. Знам, че родителите / или поне част от тях / са силно зависими от работата си, но идеята за 4 часов работен ден поне в началото на 1 клас е много добра. Училищата си имат персонал - предостатъчен. Но този персонал си има работно време. Услугата гувернанство не съществува в училище. Нека сме коректни - според теб качеството на образованието от възможно най-продължителния престой ли зависи? Колкото до Априлов, потърси друго училище в района, което да предлага дежурни учители след 17ч. Ще ми е интересно, ако намериш такова.

# 856
  • Мнения: 1 992
Престоят на децата в училище от 7,15 до 17 ч. е повече от непоносим.

Това го знам от близки майки на първокласници и съм подготвена(доколкото е възможно).
Обаче колко от нас могат да си позволят да започнат на 4ри часа или да напуснат работа, за да изучат децата си?!? Абсурдно е за нашата действителност дори и да си помислиш да дадеш подобен съвет.

# 857
  • Мнения: 5 178
Нали това казвам, ако Априлов ще привлича със занималня да го прави както трябва. Да наеме персонал, който да държи децата до 16 ч по класове, където шумът ще е по-малък и полезните занимания за децата повече. И не става въпрос за СЛЕД 17, а ДО 17 да се изчакват, един час, че са стоели в обща занималня не е проблем, проблема за мен е, че  класовете се смесват още в 12 часа

За 4-ри часовия работен ден съм го мислила, но реално няма нужда от него, защото когато занималнята е задължителна,  само ще си изгърмя отпуската, която пък представете си за хората извън образованието е 20 (25 дни в най-добрия случай) и трябва с тях да се покрият и ваканциите на децата

Детето си е мое на 100%, даже и детски не му се полагат  hahaha

# 858
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нали това казвам, ако Априлов ще привлича със занималня да го прави както трябва. Да наеме персонал, който да държи децата до 16 ч по класове, където шумът ще е по-малък и полезните занимания за децата повече. И не става въпрос за СЛЕД 17, а ДО 17 да се изчакват, един час, че са стоели в обща занималня не е проблем, проблема за мен е, че  класовете се смесват още в 12 часа

....
Няма ли някакво изискване за т.н полуинтернатна форма? Смесването категорично не е даже имитация на целодневно училище. Ако няма допълнителен следобеден учител /или за другата смяна ако ги въртят/ си е смесена занималня. не добър вариант. Дано поне така да са я обявили.

За съжаление това с шума е химера в повечето случаи. Дано при вас не е така.

# 859
  • Мнения: 2 898
Престоят на децата в училище от 7,15 до 17 ч. е повече от непоносим.

Това го знам от близки майки на първокласници и съм подготвена(доколкото е възможно).
Обаче колко от нас могат да си позволят да започнат на 4ри часа или да напуснат работа, за да изучат децата си?!? Абсурдно е за нашата действителност дори и да си помислиш да дадеш подобен съвет.

Прекрасно знам в какви условия живеем, нали и аз живея в такива. Първо, имам предвид кратък период, само в началото на 1 клас. Второ, позволила съм си да го дам като идея, защото имам наблюдения, че 1/3 от майките на моите ученици не работят. Не ме питайте как се издържат, всички са финансово добре.

KOTE, мисля, че нещо не си наясно. Ако има нужда, пиши на лични да ти обясня по-подробно. До 17ч. децата са на занималня по класове. Кой ти е казал, че след 12ч. ги смесват?

# 860
  • Мнения: 134
Моето дете е в Априлов.Занималните са отделни за всеки клас.За пръв път чувам за сливане след обяда.Няма такова нещо.Учат си всеки в класа със своята възпитателка до 17ч. Ако тогава някое дете остане, отива в стаята с дежурен учител.

# 861
  • Мнения: 5 178
el_an, е това вече е приказка за редови условия за занималня

# 862
  • Мнения: 10
Да дооточня Simple Smile .... това,че децата от 1 и 2 клас стоят в една стая е за след 17 часа, а не още от обяд.

# 863
  • Мнения: 2 898
Да дооточня Simple Smile .... това,че децата от 1 и 2 клас стоят в една стая е за след 17 часа, а не още от обяд.

И от 3 клас също. Дежурният учител е един.

# 864
  • Мнения: 10
Да и трети също.

# 865
  • Мнения: 7 161
Момичета, тази тема е към края си.
Надявам се, направихте най-добрия избор за вашия първокласник.
Моля, присъединете се или към темата за бъдещите първокласници, или пуснете нова отчетна за гр. Варна, но в подфорум "Училища и набори".
Успех на децата ви!

Общи условия

Активация на акаунт