Проблемен тийнейджър - как да се справим?

  • 14 413
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Не беше за теб, а за Северина (сори, Северина, харесвам те, обаче не мога да си премълча, когато си в грешка и се подлъгваш по опита си на млада майка  Peace).

# 31
  • Мнения: 278
И като какъв пример ще послжи бащата? Зарязваме си работата и клякаме в къщи да бавим пубера като ква4ки ???
Стига бе!
Аз познавам 4овек, на който баща му е голям домошар и практи4ески вирее само у дома и при това бащата липсва в отглеждането му. Ве4е няколко години е на психотерапия затова.
Бащата може да даде пример и за това как да не си зарежем семейството във финансови затруднения при проблеми и как да си запазим работата, въпреки семейсни тревоги. Защото мъжа в семейството осигурява основно финансите. И детето трябва да се нау4и да използва моментите с бащата толкова, колкото е възможно това.
Не всяко дете на баща с динами4на професия има проблеми. Зависи как то разбира нещата. Или семейството е един отбор в което всеки има определена роля и вси4ки заедно постигат цел или детето е "цетръра на света" и вси4ко живо му се стеле наоколо , само като промени настроението. Айде сега. Ами този баща и той има някакви цели в живота и професията. Сина му трябва да се нау4и да за4ита това и баща си като отделен индивид.

# 32
  • Мнения: 278
Не беше за теб, а за Северина (сори, Северина, харесвам те, обаче не мога да си премълча, когато си в грешка и се подлъгваш по опита си на млада майка  Peace).

 ooooh! Олеле. Ти направо на шерлок холмс се направи и такива невероятни открития направи ...  Аз само откакто съм станала майка ли съществувам на този свят? И само моето дете ли познавам? аз житейски опит нямам ли?  Не мога ли да мисля?
Също да не забравяме, 4е 4овек преживява проблеми от съвсем малък докато е жив. И товакак се справя с ли4ните си проблеми и преживявания зависи от това, какъв опит има от най-ранно детство. Затова срещам все по-4есто съвети - не се бъркайте да решавате вси4ки проблеми на малките, защото те трябва да се у4ат сами да разбират и да познават себе си ...
Айде да спирам по темата докато не са ме разконспирирали 4е имам и 2 годишен син  ... 4е и той си има проблеми  Twisted Evil

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Работата при тези хора е вече опряла до кокал - или си спасяват детето, или финансите! Бащата да реши кое му е по-важно и кое му е сред целите! На много момчета бащите им отсъстват, но конкретно на това дете му се отразява много зле. Не е нужно човек да е Шерлок Холмс, за да се сети. Момчетата имат нужда от някой възрастен мъж да ги направлява в живота. В традиционния модел семесйтвото е разширено - дори бащата да отсъства, има дядовци, вуйчовци, чичовци, по-големи братовчеди, които да поемат опеката и възпитанието на младежа. Сега тези мъже липсват, и когато и бащата отсъства, те ти проблеми със самовъзприятието на момчетата! А колкото до твоя познат, дето баща му бил домошар, той ако е залепнал на дивана цял ден и е апатичен, все едно че е мебел, а не баща! Трябва активно присъствие на бащата, когато момчетата са в пубертета.

# 34
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Начина е да сменят средата на момчето.  Peace Трябва да го измъкнат от сегашните му приятели .
Щом бащата пътува да го взима с него и да го накарат да работи. Така ще си изкарва джобните. Изпуснали са нещата и е хубаво да сменят изцяло подхода към детето.

# 35
  • Мнения: 14 840
Цитат
Не всяко дете на баща с динами4на професия има проблеми. Зависи как то разбира нещата.

Да но това дете има проблеми и то много сериозни,майката също.И  явно детето е затънало  доста
Така че бащата е нужен и на детето и на майката

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Един тийнейджър трябва да знае докъде се простират границите, какво му е позволено, и какво не.
Съгласна съм с целият пост, но това тук е най- важното.
Явно в случая границите са се размивали и премествали във времето, което е основната грешка на родителите. Трябва да намерят начин да му ги обозначат ясно. Като не иска да учи (основно негово задължение), да отива да работи нещо. Спират му се джобните, спира се нет-а и GSM и т.н. Когато си ги плати ще ги ползва, ако иска родителите да плащат ще си изпълнява задълженията.
Бащата е важен фактор, но ако досега е бил незаинтересован от възпитанието на детето, едва ли е много голям авторитет към момента.

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 11:27 от Северина

# 37
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Да трябвало е отдавна да спрат интернета и джобните ,но има и тънкият момент компанията в която е. Те могат да му предложат и той да продава дрога и в такъв случай джобни не му трябват. Може вече и да е станало. Затова трябва да го измъкнат от този среда. Смяна на града ,държавата и т.н. Успех им желая.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
и като му спрат нета и джобните, то ще си ги заработи, но едва ли по приемлив за родителите начин. А най-веротно е родителите да си навлекат гнева, включително и физически от младежа.

Ученето не е задължение, а привилегия. Явно младежът не я цени.

# 39
  • Мнения: 278
Да трябвало е отдавна да спрат интернета и джобните ,но има и тънкият момент компанията в която е. Те могат да му предложат и той да продава дрога и в такъв случай джобни не му трябват. Може вече и да е станало. Затова трябва да го измъкнат от този среда. Смяна на града ,държавата и т.н. Успех им желая.

За което е хубаво да му се покаже , възможно най-реалисти4но , живота и бъдещето на дребните малолетни престъпници и как "интересно" и "лесно" е в панделата . 

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Младежът явно не цени много неща и най- вече не разбира, че освен права има и задължения.
Много важно като се разсърди на майка си и на баща си, те като му се сърдят на него не му пука.
Разбрала съм едно, колкото повече се стремиш да се движиш по линията на най- малкото съпротивление и правиш компромиси с цел избягване на сблъсъци, толкова повече тинейджъра "настъпва". Да, тактиките са като на война колкото и абсурдно да ви звучи. Има изненадващи атаки, има стратегически отстъпления, има и отчаяни щурмове. Наистина не е лесно, но това го разбираш когато ти дойде до главата.

# 41
  • Мнения: 14 840
Да трябвало е отдавна да спрат интернета и джобните ,но има и тънкият момент компанията в която е. Те могат да му предложат и той да продава дрога и в такъв случай джобни не му трябват. Може вече и да е станало. Затова трябва да го измъкнат от този среда. Смяна на града ,държавата и т.н. Успех им желая.

За което е хубаво да му се покаже , възможно най-реалисти4но , живота и бъдещето на дребните малолетни престъпници и как "интересно" и "лесно" е в панделата . 

Чакай малко сега
Да му се покажат болни ,да му се покаже  бъдещето на престъпниците
Мислиш ли че това ще го спре .Да може да се по стресне за кратко но това ще е до следващото му събиране с тайфата.Дори и да се впечатли ще е за кратко защото обкръжението му ще му даде крила да не пука
Затова и аз съм на мнение че трябва да се работи първо в тази насока - отделяне от компанията
Да няма да бъде лесно и това ,сигурна съм че ще има жесток бунт от негова страна и затова са нужни и двамата родители

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 197
Да, тактиките са като на война колкото и абсурдно да ви звучи. Има изненадващи атаки, има стратегически отстъпления, има и отчаяни щурмове. Наистина не е лесно, но това го разбираш когато ти дойде до главата.

Само бялото знаме да не веем hahaha

На мен пък ми е интересно как така ще го отделиш от компанията? Как на практика става това, особено пък на 17? Много ми е драстично това със смяната на града и държавата, ами той може и в новия град да ги намери такива, пак ли ще се местят?

# 43
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
На този етап не му пука как ще живее като престъпник. Като продавач на дрога ще има повече пари от родителите си . В тази възраст мислят само за днес . Смятат се за безсмъртни и че на тях няма да  им  се случи. Абсолютно съм съгласна с поста на Северина  Peace Изпуснали са го отдавна.  Просто е по удобно да се правиш, че няма нищо и да го оставиш да си прави каквото иска. В един момент изпускаш края.

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Вероятно с подлъгване. Освен ако не решат по по-груб начин, ама не е редно. Макар че когато става въпрос за спасяване на собственото дете, няма грубо-негрубо, а работещо-неработещо.

Общи условия

Активация на акаунт