Какво повече няма да купя - Тема 4

  • 110 100
  • 891
  •   1
Отговори
# 15
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Не купувам прясно мляко Фибела-винаги е с надута кутия и след отваряне веднага се разваля!!
За надутата кутия не съм съгласна Simple Smile Това много зависи от начина на съхранение.
А пък за развалянето - нормално е, когато е прясно да се разваля. Има такива, които траят по месец - аз пък тях не купувам  Laughing
Е купувала съм от различни по-малки и по-големи магазини,но винаги резултатът е един и същ!

# 16
  • софия
  • Мнения: 25 478
Не купувам прясно мляко Фибела-винаги е с надута кутия и след отваряне веднага се разваля!!
За надутата кутия не съм съгласна Simple Smile Това много зависи от начина на съхранение.
А пък за развалянето - нормално е, когато е прясно да се разваля. Има такива, които траят по месец - аз пък тях не купувам  Laughing
Точно онзи ден изхвърлих едно прясно мляко (синя) Верея. Срокът й на годност беше 3.01. Н-и-щ-о ѝ нямаше. Бях я купувала, че ми трябваше за баницата за НГ.

# 17
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Отваряла съм кисело мляко Верея с изтекъл срок на годност от преди 6 месеца - бяхме го забравили в задната част на хладилника в офиса. Нищо му нямаше, само имаше вкус на нишесте и седеше едно тибеширено такова. Иначе нито надута капачка, нито нищо. Аз харесвам Елена /когато не квася домашно/ - забравено за една вечер в офиса лятото, му се беше надула капачката, а си беше в срок. 

# 18
  • Мнения: 17 987
Защо мислите, че тия които гледат животни с цел продажба ги хранят екологично чисто?
Пилетата също се хранят със специални смески, които въобще не са безобидни.
Освен ако нямате свои баба и дядо на село, да знаете как ги гледат.
Аз обаче нямам...та какъв ми е избора?

Пак се почна- хляб не купувам, мляко си квася....кога успявате бе? Не се заяждам, възхищавам ви се  Heart Eyes

# 19
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Ами мляко се кваси за максимум час, като през това време можеш да правиш още 100 неща. Само трябва да се свари и след като изстине, са разбърква със закваската и насипва по бурканчетата. Завиваш, оставяш на топло и след няколко часа - като се хване, прибираш в хладилника. Това е. Има и машини за тази цел, те правят всичко сами.

Последна редакция: пт, 18 яну 2013, 12:53 от blue_angel

# 20
  • Мнения: 164
Не купувам прясно мляко Фибела-винаги е с надута кутия и след отваряне веднага се разваля!!
За надутата кутия не съм съгласна Simple Smile Това много зависи от начина на съхранение.
А пък за развалянето - нормално е, когато е прясно да се разваля. Има такива, които траят по месец - аз пък тях не купувам  Laughing
и аз  Peace

# 21
  • Мнения: 162
темата е страхотна и много полезна!Тези собствени марки са пълен ужас не купувайте леща не Clever хора 4 часа се варя и накрая пак дрънчеше!За млякото какво да кажа вече не знам и аз. Децата искат все данонино , но спряхме да го купуваме -бяхме забравили едно и след един месец го отворих нищо му нямаше!Даже не беше и мухлясало!

# 22
  • Мнения: 106
Не може ме убедите, че и баба да ви гледа пилета, ще ви ги коли на по 1.5 кг за да са крехкички и да не искат варене по 2-3 часа като на кокошка - всички баби ги чакат да станат големи, че да има повече месце...
И кой ви коли прасета лятото? Или си мислете, че в домашните фризери като стоят с месеци и ядете свежо месо...
Виж мляко и яйца домашни е лесно за набавяне...

# 23
  • Мнения: X
Не може ме убедите, че и баба да ви гледа пилета, ще ви ги коли на по 1.5 кг за да са крехкички и да не искат варене по 2-3 часа като на кокошка - всички баби ги чакат да станат големи, че да има повече месце...
И кой ви коли прасета лятото? Или си мислете, че в домашните фризери като стоят с месеци и ядете свежо месо...
Домашните пилета/кокошки се варят, не защото са големи, а защото са по-жилави от фабричните.
А са по-жилави, защото се отглеждат свободно, т.е. по цял ден търчат по двора и правят мускули.
А фабрично отглежданите стоят на едно място и само ги угояват.Т.е., техните мускули стават като желе.И са готови за ядене само след 10 минути печене/пържене...    Laughing

А да ядеш прасета през лятото не е здравословно.В жегите се ядат леки храни-зеленчуци, салати, плодове, сирене....

# 24
  • София
  • Мнения: 1 273
А купувате ли готови закуски? Вчера реших да купя от една нова баничарница. Продавачката с бинтован пръст, бинта се просмукал с кръв и така хваща закуските и ги слага в пликчето. Много гадно ми стана... Не ги купих и едва ли ще отида пак, но от цялата опашка (поне 15 човека) на никой това не му направи впечатление  Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 2 143
А за София знаете ли къде има магазини, където се продава прясно месо - без консерванти?
В Стрелбище съм виждала "Бутик за месо", но никога не съм пазарувала от тях, някой знае ли дали е добро месото там?
Аз съм купувала от там няколко пъти телешкия им стек - страхотен е!. Но едва ли ще можеш да намериш месо без консерванти и гадории в магазин.

Готови закуски избягвам да купувам основно заради маргарина, с който ги правят. Но въпреки това ям от време на време като ми се налага да хапна нещо набързо.

# 26
  • Мнения: 213
Момичета, а някой знае ли дали има тема за нещата, от които сме доволни??? Ако има такава, моля дайте линк.. Hug

# 27
  • Мнения: 17 987
Момичета, а някой знае ли дали има тема за нещата, от които сме доволни??? Ако има такава, моля дайте линк.. Hug

Мисля, че имаше по -едно време  newsm78 ако намериш прати линк  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 1 149
А купувате ли готови закуски? Вчера реших да купя от една нова баничарница. Продавачката с бинтован пръст, бинта се просмукал с кръв и така хваща закуските и ги слага в пликчето. Много гадно ми стана...

Егаси отврата!
Вафличка, при нас на бул. Стамболийски отвориха фирмен магазин за месо на "Родопчани", купувам месо оттам, прясно е, хубаво. Сега, колко е без консерванти, не знам. И да питам, естествено ще ми отговорят, че е без  Confused
А от готовите закуски много обичам пица на парче... Добре, че не съм видяла бинтовани пръсти и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 286
Записвам се в новата тема с лоши отзиви за леща и ориз на Крина. До скоро предимно от тях взимах, много вкусни и чисти. Последния път лещата не беше вкусна, а оризът беше пълен с някакви нещица, които не мога да определя какво са, но се чистят ужасно трудно, зрънца, малко по-големи от синапено семе, но поне става вкусен.

А свекърва ми каза, че беления боб е станал на пихтия.

В Сердиката няма нишесте, правих опит с йод. Може друга "хубавинка" да има, но аз съм доволна и е много вкусна, на фона на другите боклучави млека, които съм купувала.

Общи условия

Активация на акаунт