Какво повече няма да купя - Тема 4

  • 110 137
  • 891
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 447
Момичета, а някой знае ли дали има тема за нещата, от които сме доволни??? Ако има такава, моля дайте линк.. Hug

Имаше наистина. Май се водеше бял списък на нещо си... Peace

# 31
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 830
Аз пък от Крина съм много доволна. Ти коя взе - от едрата или от ситната. Аз обичам много ситната и става винаги вкусна и се сварява равномерно. Взех наскоро, но не съм я готвила още, та не мога да дам отзиви от последната партида.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
 Hug

# 33
  • Мнения: 4 569
бял списък на продуктите
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=95792.0

# 34
  • Мнения: 135
Ох ММ се върна преди седмица с един кашкавал от Кауфланд нещо с Е започваше -  Sick няма такава гадосТ мухляса на 2-3 ден

# 35
  • Мнения: 443
Кашкавал" Елена"-безобразно солен! Хем е от скъпите кашкавали.
Какъв е номера с йода и киселото мляко?

# 36
  • Мнения: 447
И "Тертер" го развалиха. Няма да си купя повече. Последния път беше мек и лепкав и да ме прощават, но никак не се настъргваше като в претенциозната им реклама. Освен това беше доста горчив и някак малко лютив на вкус. На принцесите с кашкавал отгоре изплува един тлъст мазен слой, а не станаха хубави червеникаво-кафяви петънца, както би трябвало. Освен това мухляса бързо. Отписвам го категорично от стоките, които биха влезли в списъка ми за пазаруване. Stop

# 37
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 126
Току що отварям пакетче моцарела и я режа в салатата-горчива до безкрай. Shocked Чак се учудих,понеже не съм попадала на горчива моцарела до сега.Изхвърлих пакета,но ще го изровя,за да видя на коя марка е. Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 213
....Естел благодаря за линка...

За да не спам  никога няма да взема повече корите за баница на "Vita" , много сухи/чупещи се, взех ги за баница, която разбира се не беше никак хубава на вкус в последствие Sick....

Последна редакция: пт, 18 яну 2013, 21:50 от *Semora*

# 39
  • Мнения: 2 286
Какъв е номера с йода и киселото мляко?

Като капнеш йод в нишесте - нишестето става лилаво. Ако в кис. мляко няма нишесте, той не си променя цвета, остава си кафяв. Пробрах го на нишесте - наистина става лилаво.

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 13:47 от hailie

# 40
  • София
  • Мнения: 372
То нишестето поне не е отрова, ама...

# 41
  • Мнения: 8 242
То нишестето поне не е отрова, ама...
Не е, но замества важни хранителни съставки.
Има толкова специални нишестета вече, че спокойно заместват и имитират мазнина, яйца, месо дори... Да не говорим за всички сосове/млечни - почти няма производство, което да не ползва за нещо в някакво количество нишесте.
Гадното е, че са от царевица.. А царевицата ще не ще е почти със сигурност ГМО  Sick Иначе няма как да стане в тези мащаби и себестойност (от суровината, до крайния продукт).
Той и фуража е една драма  ooooh! Даже да са "домашни" животните, фуража и АБ са почти еднакви. Може би това, че са все пак свободно отглеждани донякъде, а не нагъчени в клетки също има значение, но като цяло хапват еднакви неща - ако се храни само със зърно примерно до никъде няма да излезе цената на готовото пиле (за манджа  Mr. Green).
А и слекцията на животните от "раждането им" също е доста дерижирана - породи и т.н.

Та не се забивайте много по домашните, ама и изкиснатите/размразени магазински хич не са гот  ooooh!

# 42
  • Мнения: 21
Току що отварям пакетче моцарела и я режа в салатата-горчива до безкрай. Shocked Чак се учудих,понеже не съм попадала на горчива моцарела до сега.Изхвърлих пакета,но ще го изровя,за да видя на коя марка е. Rolling Eyes

Това и на мен ми се е случвало, но и аз не помня марката...

# 43
  • Мнения: 527
То нишестето поне не е отрова, ама...
Не е, но замества важни хранителни съставки.
Има толкова специални нишестета вече, че спокойно заместват и имитират мазнина, яйца, месо дори... Да не говорим за всички сосове/млечни - почти няма производство, което да не ползва за нещо в някакво количество нишесте.
Гадното е, че са от царевица.. А царевицата ще не ще е почти със сигурност ГМО  Sick Иначе няма как да стане в тези мащаби и себестойност (от суровината, до крайния продукт).
Той и фуража е една драма  ooooh! Даже да са "домашни" животните, фуража и АБ са почти еднакви. Може би това, че са все пак свободно отглеждани донякъде, а не нагъчени в клетки също има значение, но като цяло хапват еднакви неща - ако се храни само със зърно примерно до никъде няма да излезе цената на готовото пиле (за манджа  Mr. Green).
А и слекцията на животните от "раждането им" също е доста дерижирана - породи и т.н.

Та не се забивайте много по домашните, ама и изкиснатите/размразени магазински хич не са гот  ooooh!

Еми то излиза, че или не трябва да ядем нищо купешко, или трябва да си отглеждаме царевицари с нея да си храним добитъка. КОШМАР! ДО КЪДЕ НИ ДОКАРАХА ТИЯ ИДИОТИ! УПРАВНИЦИ! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 44
  • Мнения: 8 242
То това е в цял свят, не е само тук. Глобализация. Всичко е за пари  Tired

Общи условия

Активация на акаунт