А коя книга четат в момента децата ви? - 3

  • 44 188
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 576
- много му харесва, днес не може да се отлепи от нея Simple Smile.
Позволявате ли на децата да четат в автобус, кола или друго превозно средство? Аз не позволявам към момента - притеснявам се за очите му, но не знам до кога ще ме слуша.

# 31
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Набързо изгълта и втория том на Български хроники и снощи започна Хари Потър и стаята на тайните.

# 32
  • Мнения: 382
Започна


Иска още книги и от Гришам, и от Удхаус (Джийвс), но се изненадах, че поиска пак да прочете „Автобиография” на Нушич. Лятото всъщност я заряза на средата. Но днес са разигравали една част по литература и било много забавно. Забелязах също, че българските произведения, които едва погледна лятото, през учебната година му станаха любими, след като са разгледани в клас. И „Косачи” на Елин Пелин, и „Серафим” на Йовков са му любимите през първия срок, „изпреварили” дори Михаил Енде, Екзюпери и Оскар Уайлд. Чужд ми е излишният патриотизъм, но се радвам конкретно заради тези български автори/произведения, защото и на мен са ми любими.

# 33
  • Мнения: 7 837

Позволявате ли на децата да четат в автобус, кола или друго превозно средство? Аз не позволявам към момента - притеснявам се за очите му, но не знам до кога ще ме слуша.

Какво те притеснява? Четенето в кола, автобус, трамвай, не разваля зрението. Единственото, което може да се случи, е да му стане лошо. Аз получавам световъртеж понякога и избягвам да чета, но големият ми син няма този проблем. Прекарваме доста време в колата и за него това е доп. време, което използва за четене.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 096
... „Автобиография” на Нушич. Лятото всъщност я заряза на средата. Но днес са разигравали една част по литература и било много забавно. ...
Joy  Да не са изучавали Слънчевата система?
http://www.youtube.com/watch?v=Y2GXTpVlp0s

# 35
  • Мнения: 382
... „Автобиография” на Нушич. Лятото всъщност я заряза на средата. Но днес са разигравали една част по литература и било много забавно. ...
Joy  Да не са изучавали Слънчевата система?
http://www.youtube.com/watch?v=Y2GXTpVlp0s
Точно!  Laughing Два-три пъти разказва днес у дома как е било в училище. Мерси за клипа. Утре ще му го пусна!   bouquet Да видим дали ли оцени повече истинските актьори или съучениците си и себе си. Wink

# 36
  • Мнения: 945
Joy  Да не са изучавали Слънчевата система?
http://www.youtube.com/watch?v=Y2GXTpVlp0s

Страхотен клип Peace Посмях се доволно!

Големият ми син чете в момента тази поредица, много му харесва Peace

                                                     

A малкият чете нищо Close Никакъв интерес към книгите. Чак се чудя мой ли е Rolling Eyes

svet65, не знам колко е голям сина ти, но харесва ли му Гришам?
Моят се запали по него в училище - обсъждаха в някакъв час "Време да убиваш". А аз само това и чаках Mr. Green(обичам Гришам) и веднага му купих около 10-15 книги Crazy Тук книгите са доста скъпи, но във втора употреба, почти нови - само на един прочит - са 2-3$.
Повечето ги е прочел и определено му харесват.
И аз се каня да ги препрочета, но хич не ми се чете на английски Embarassed

# 37
  • Мнения: 382
svet65, не знам колко е голям сина ти, но харесва ли му Гришам?
Моят се запали по него в училище - обсъждаха в някакъв час "Време да убиваш". А аз само това и чаках Mr. Green(обичам Гришам) и веднага му купих около 10-15 книги Crazy Тук книгите са доста скъпи, но във втора употреба, почти нови - само на един прочит - са 2-3$.
Повечето ги е прочел и определено му харесват.
И аз се каня да ги препрочета, но хич не ми се чете на английски Embarassed

На 12 г. е. Започна Гришъм, защото търсеше книги за адвокати. Играе една адвокатска игра на Nintendo и направо е потънал в този свят. Общо взето му харесват книгите на Гришъм, но иска още повече да има за самата съдебна зала, а не за извънсъдебни разследвания само. В някоя от вашите книжки да е основно в съда действието? (аз не съм запозната с този автор и не мога да му препоръчам).
Той пък само на английски ги чете, защото въпросната игра е на английски и знае термините предимно от американската съдебна практика. Не беше чувал примерно българските думи „ищец”, „ответник”... Тази книжка (Runaway Jury) е 4-5 лв, но го дразни, че 1/3 от страницата са обяснения на български. А другите на Гришъм (Theodore Boone) ги вземам за около 14 лева. Иначе и аз си вземам за мен от Amazon.co.uk използвани на по-ниска цена.

Нямам представа дали ще продължи дълго с този автор. Пък и е хубаво да разнообразява. Пак покрай безкрайния свят на японските анимета пита и за книги с японска митология или изобщо за японската култура, но не може да определи точно какво  – все пак иска да бъдели свързани с игрите му...?!
Някакви препоръки?

(P.S. Сутринта със събуждането започна смях при спомена от училищната драматизация на „География” от „Автобиография” на Нушич. И обсъдихме хубавичко методите и нрава на учителя... Wink )

# 38
  • София
  • Мнения: 778
Моето дете е на 13. Сега е на тема Стивън Кинг. Прочете "Зеления път", след което изтегли филма и остана много разочарован от него. Сега чете "Тъмната кула". Обича да чете преди за заспи вечер, в трамвая - когато пътува. Не му правя забележка, защото и аз правя така и не мисля, че това разваля очите. Гледането на телевизия е много по-вредно за очите. Grinning

# 39
# 40
  • Мнения: 945
svet65, не се сещам за книга на Гришам, в която действието се развива само в съдебната зала newsm78 Почти винаги, паралелно върви и някаква друга история.
Но може да  му е интересна тази - The Client, главният герой е почти на неговата възраст.
Наистина не знам коя от книгите да препоръчам на 12 год. дете, която и да прочете(с малки изключения) няма да сбърка.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D0%93%D1% … D1%88%D0%B0%D0%BC
А относно японските анимации, виждала съм сина ми да чете това - http://www.mangahere.com/manga/battle_angel_alita/ (скролни надолу където са Battle Angel Alita), но нямам идея за какво става въпрос.

Аз мисля, че ще му хареса "Сага за клана Отори", предложи му я Simple Smile
И аз съм я дръпнала от Читанка, но да видим кога ще ѝ дойде времето.

# 41
  • Мнения: 382
Благодаря, Izma!   bouquet
Записвам си всичко, трябва да се опитва в тази възраст с променящи се вкусове! Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 7 673
... „Автобиография” на Нушич. Лятото всъщност я заряза на средата. Но днес са разигравали една част по литература и било много забавно. ...
Joy  Да не са изучавали Слънчевата система?
http://www.youtube.com/watch?v=Y2GXTpVlp0s
У Н И К А Л Н О!!!

# 43
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Започна Хари Потър и затворникът от Азкабан - с тази скорост много бързо ще изгълта поредицата...

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Чете една любима книжка от моето детсво "Тяпкин и горското човече".
   

   

Общи условия

Активация на акаунт