Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 973
Лилинце  Hug аз БХС не съм правила - мисля, че ме обърка със Сандалка  Hug Тя ще си праеи амнио и може да ти бъде по-полезна   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 802
Илю, днес им е празникът по нов стил  Peace
Не знам, всъщност, кога го празнуват, но днес видях цяла една болница с празнично сложени усмивки... и си викам: "абееей...яяяя по-далеч от тук"  Mr. Green

Лили, Да, звънни му по тел. да се уговорите. Мисля, че имаше определени дни за тези консултации.
Аз ще правя амнио при Мазнейкова, не в МД. Едно, че като се насъберат таксите за всичкото му, парите се изравняват почти. А друго, че чакането в МД ще ми е побъркващо и повод да избягам от болницата и да се разведа с мъжа  Laughing Аз болници не моа трая дълго време  Confused

# 47
  • Мнения: 6
Здравейте, мамчета!
Колко хубаво да видя, че вече усещате бебчетата!
От около седмица аз също усещам бебчетата - ту от ляво, ту от дясно. Усещам го като много леко гъделичкане Simple Smile много мило ми става!
Днес след обяд съм на преглед и вече трудно се съсредоточавам в работата! Искам да ги видя малките! Надявам се да видим и пол Simple Smile, въпреки че имам усещане за две момченца! smile3521
lili_sf , вярвам че всичко е наред! Стискам палци! Hug

# 48
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро и от мен, то обяд стана вече, но нищо  Laughing

Сандалка, имаме си български магазин наблизо и редовно зареждаме, вчера например поднових запасите от лютеница, че и тя е от любимите ми храни през последните 2 месеца  Laughing
Браво на сина ти!  Hug А защо няма да се възползва от това, че е приет, защото е в 10 клас или смята да следва в чужбина?
Успех утре на амниото!

Лили, стиснати палци всичко да мине по вода  Hug и да не се притесняваш за бебчето

Жалина, честита ви девойка  Hug

# 49
  • Мнения: 11 747
Стискам палци на тези, които ще имат амниоцентеза, дано всичко е наред!

Искам да попитам тези, които са за началото на юли, т.е. вече са по- напред с коремите - усещате ли тежест в корема, дискомфорт? Те и движенията могат да се причислят в тази графа май  Thinking На мен от седмица насам много ми тежи корема и май все повече ми тежи.  Thinking Усещам и напрежението от време на време, все едно на места е изтръпнал. Работата е там, че май не мога да определя какво точно усещам и се чудя дали е нормално.

# 50
  • София
  • Мнения: 802
Момичета, ще си позволя да ре-постна тук нещо, което jalina е писала в предишната тема. Струва ми се ценна информация за
rumyVV
момичета,знаете ли какви са цените за раждане и престой за  здравно неосигурените?Дали осигуровките от друга държава се признават в България(тъй като живея в чужбина)?

Здравей,
аз искам да родя в Германия, защото мъжа ми е там и искаме да сме си заедно, пък и все си мисля, че е по-добре...не знам заради него е, че гради там кариера и си е прав да иска да сме там.
Както и да е, след известна проверка за документите, които са необходими за прехвърляне от тук там положението е следното - имаш два варианта:
1. Преставаш да се осигуряваш в страната на пребиваване и си вадиш едни формуляри, с които си прехвърляш правата тук (там) и с това доказваш, че си била здравно осигурявана в страна членка от ЕС
2. Ако съпруга ти е осигурен тук, тогава пак същото, но с разликата, че не преставаш да се осигуряваш там - тоест ползваш си майчинските. това е по директивата за събиране на семейства и се прави с формуляр S1

Надявам се да съм ти била полезна, но това е за оттук натам, предполагам, че нее по-розлично от там насам Simple Smile

Лунна самодива ОХОХ, Извинявааай  Hug Аз все Лунна светлина те наричам, уджас! Дано не съм те обидила  Embarassed
Иначе, да. Той може да студентства още отсега, но малко презрително се отнася към университети, където неговата специалност не е на ниво... Още не е решил със сигурност, но най-вероятно ще се насочи към чужбина. Дано да имаме ГъЗмеД да издейства и някоя стипендийка, чеее....
А вие в кой град сте така облагодетелствани?  Sunglasses

# 51
  • София
  • Мнения: 973
Аз нищо не усещам... чувствам се много добре, лекичко ми е, въпреки голямото коремче, не ме боли, не ме опъва. Мисля, че това е нормално и че така трябва да е. Не знам какво усещаш, може да е от самата матка - нали се разсширява, но е хубаво да зададеш въпроса си към лекаря  Peace
Много се вълнувам като ви чета, че вече знаете пола на бебчетата  Hug нямам търпение и на мен да ми кажат  Party
Стискам палци на Лили и Сандалка за амниото - да се върнете с хубави резултати  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 802
pina, мен постоянно ми тежи корема, и то от поне 2 месец се вайкам. Подпира ме. Напрежение - да. Опънатост. Имам често болки, които не са силни, а нещо като натискане на вътрешните органи. Абе, голям купон явно става вътре  Laughing

# 53
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Стискам палци на тези, които ще имат амниоцентеза, дано всичко е наред!

Искам да попитам тези, които са за началото на юли, т.е. вече са по- напред с коремите - усещате ли тежест в корема, дискомфорт?


На мен ми е малко дискомфортно като се навеждам да се обувам, а опъването на кожата, нещо като дърпане съм го усещала 3-4 пъти като се протягам в леглото, лекаря ми каза, че е съвсем нормално опъването  Wink

# 54
  • Мнения: 371
И аз не усещам тежест, единствения ми дискомфорт се появява когато трябва да се наведа Simple Smile

# 55
  • Мнения: 681
На мен пък ми е изключително леко на корема, без да броим ужасните сърбежи, разбира се. Даже се питам тези снимки от ехографа мои ли са... Но аз качвам по другите места. На мен пола ми го съобщиха в 11 г.с., но аз не си го сложих на сърце тогава. Все пак мисля, че е прекалено рано.

# 56
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен Simple Smile
Честит Бабинден!  bouquet

Лили и Сандалка - късмет на амниото и чудесни резулрати.

pina и аз имам някакви странни усещания, незная как да обясня, но все едно ми изтръпва  корема на моменти и се напряга, а съм 13-та седмица и ми е така от 2-3 седмици, така че не е от движението на бебчетата. Иначе и аз не съм ги усетила, но има време.

# 57
  • Мнения: 0
Сладурки,

Само да ви напиша, че ви цункам и стискам палци на всички Heart Eyes
Моето БХС е ОК, имам малко завишен ТАТ, но спада от последният път.

Коремчето ми е ОК, тежко ми е понякога, но това е защото папкам много. Качила съм 3 кг.

Дамите от София - айде да се видим някой ден?

# 58
  • Мнения: 11 747
Благодаря ви за коментарите!
Аз съм и ящна, и с коремни (гастритни) проблеми по принцип и понеже нито коликите, газове, тежест не са ми непознати сега съвсем се обърках какво чувствам. Все пак си ми тежи корема и ми опира като се навеждам, но и той е огромен. Дрехите ми стават и явно не ще да съм много надебеляла, на корем само, но доста. Скоро бях на преглед и никак не бях притеснена затова не съм сподлеляла нищо с него, а според ехографа всичко е наред. Сега, когато нямам преглед ме обвзеха едни притеснения, че и няма с кого да се посъветвам. Виждам, че не е нещо изключително това, което усещам, ще гледам да не задълбавам, освен ако не усетя нещо по- конкретно и нестандартно.

# 59
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте на всички, аз не съм писала почти от началото, но за съжаление не мога да намеря време  Cry Да си кажа за отчета, че аз съм iva_angell=iva_angel, този профил с 2те l го направих, защото преди 2-3 години имах проблем с моя си, та аз съм с термин на 14.07 - втора бременност, от София, не знам какви данни още ви трябват за 1ва страничка, за другия път Simple Smile В петък бях на преглед, но полът не се видя все още, така че ще е на ФМ-я, която ще ми е на 19.02, тогава би трябало да се види със сигурност. Днес давах кръв и за късния БХС, в сряда ще видим и резултатите. За тежестта и т.н. и аз съм с гастрит и колит, а колитът определено се засили то бременността, та постоянно ме придърпва и приболява някъде, но да чукна на дърво с бебчето всичко е наред, усещам го вече, но пък ми е 2ра бременност и този път плацентата ми е по задната стена, преди беше по предната и го усетих доста по-късно. Много се надявам да имам повече възможност да се вкл., стискам палци на всички за възможно най-леката и без усложнения бременност и най-красивите слънчица на финала  Hug

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 14:16 от iva_angel

Общи условия

Активация на акаунт