СЕПТЕМВРИйчетата вече пеят, танцуват, рисуват и в снега лудуват

  • 60 925
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 73
Голямо затишие, майчета!!!
Нищо, аз да се включа.
 За яслите - в нашата не ги извеждат от октомври месец децата и в малкото случаи, когато това е ставало, са пред сградата и обикалят на някакви си 4 квадрата. Я някое посмее някое да се отдалечи, я са го шляпнали по врата. Това е един от минусите да работиш срещу яслата и да виждаш всичко. Защо и нашата градинка не е от тези, които споменава jos... Всъщност никои групички не изкарват, дори и най-големите, особено сега, като е постоянно кално и мокро. 
 Иначе Ники не плаче както в началото. Влиза весел, усмихнат, има си любима леля (младичка, усмихната, по-малка от мен, но тя най-много ги гушка и ги занимава) и има голяяяяма разлика когато тя е на смяна. Вечер е весел, игрив, но ако е другата леля, става кисел, че не го взимаме първи, че не знам още що, намира за какво да се сърди. Малки мушмуроци,  а и те вече с претенции  hahaha
 Майчета, да ви питам - давате ли боза? Не постоянно, просто да опитват с по няколко глътки, когато видят че някой пие. Четох, че не е за предпочитане, че е ферментирала и не е хубаво да се дава на деца изобщо, независимо от възрастта. Обаче как си ачка като пийне боза...... Знаете нашия проблем с акането! Макар сега да е по-добре положението, като давам сутрин на гладно нектар и след сън към 16 или след ясла някакъв плод (ябълка, круша), добре му действа тази схема. Но понякога не иска да яде плод следобед и ако това се случи 2-3 дни, пак започва проблема с акането. А бозата добре му се отразява. Уфффф, много дълго стана, обаче нали съм си подробна, даскалски манталитет  Laughing
 

# 91
  • София
  • Мнения: 1 193
Момичета ,къде сте водили мъниците за изследване на ностния секрет?

# 92
  • София
  • Мнения: 4 587
Момичета ,къде сте водили мъниците за изследване на ностния секрет?
В Цибалаб съм водила моите. Аз не съм взимала сама секрет, понеже не знам дали ще успея добре. Знам, че някои майка сами вземат.
На място ти правят натривката, плащаш и чакаш резултатите.

Нали знаеш - преди вземането на секрета - нищо да не е пръскано в нослето. Ако е гърлен секрет - детето да не си е мило зъбите, да не е яло. Вече колко дни да са минали по последното пиене на АБ - някои казват, че 3 дена са достатъчни, други - 7 дена...

# 93
  • Мнения: 1 350
да се оправят болничките и да няма болести, да се радваме на снега  Hug
Velizarka, аз давам боза, примерно един-два пъти в месеца за разнообразие като купим от фантастико - био боза без аспартам е. и от лидл пак има една, ама я докарват рядко - пак без аспартам.
с подсладители или аспартам боза не пием вкъщи  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 1 193
v_spasova ,много благодаря за поясненията ,тъй като не ми бяха ясни тези неща.

# 95
  • София
  • Мнения: 4 587
v_spasova ,много благодаря за поясненията ,тъй като не ми бяха ясни тези неща.
Няма лошо да не ги знаеш тия неща Simple Smile
Аз ги понаучих покрай болестите на каката.

Моите засега са добре - цяла седмица на ясло-градина.

Ако решите да поръчвате матраци ТЕД - имайте си едно наум и се запасете с валериан  ooooh!

ТЕД имат склад в Слатина т.е. на нас ни е близо.
Искаме 2 броя 80/200, 16см високи. Нямат налични - ок, не е проблем, ще изчакаме поръчката за следващата седмица.
Следващия вторник - само един е доставен, другия се прави. Еми ок, няма проблем.
В четвъртък моят взима 2-рия матрак. Той е погледнал етикета - 80/200. Носи ги в нас - оказва се, че е 80/190, но етикета е 80/200. Връща го.
Матракът тр. да се появи отново вторник. Обещание, че ще се обадят. Не се обадиха, а вчера моя пак се занесъл натам.
Взима матрака, като проверява дължината. Изглежда наред. Носи го в нас и сравнява с другия - вместо твърд, са дали някакъв супер мек, който даже е и по-тънък от 1-вия матрак.
Отново обратно в склада и разправии.
Жената там - ми то като искате 2 еднакви матрака, ми поръчайте ги заедно ?!?!
Ние ги поръчахме заедно, вие не ги доставихте заедно.
Към момента - можело да ползваме наличния матрак, др. седмица вече трябва да доставят нашия...

А моя ги избра тях щото се оказа, че размерите са малко по-нестандартни.

# 96
  • Мнения: 2 222
V_spasova, съжалявам за перипетиите ви, аз самата се занимавам точно с продажба на Матраци ТЕД и жалко, че не съм знаела, ако има нещо занапред - може да ме питате за всичко Hug

# 97
  • София
  • Мнения: 4 587
_Dana_ Simple Smile  Как сте, дивее ли Дани?

Ако се сетя, мога да питам мъжа дали има някакви въпроси принципно.
Аз не го приемам тежко щото не се занимавам аз. Пък и леглото не е спешно - взехме го за каката с идеята най-после да се изнесе в детската на отделно легло. Тя спи там, няма проблем да легне, обаче сутрин към 4-5 се усеща, че е сама и се донася при мен.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Привет и от мен, че се позагубих малко...
Минаха ми изпитите и сега съм отново на линия Hug

Аз не знам да се оплача или да се радвам, но от 22.01 си имам бившо кърмаче Crossing Arms тогава за последно искаше да суче и сега предпочита компанията на плюшения си приятел, пред моето мляко... Всичко мина леко и безпроблемно за него, но на мен много ми липсват тези моменти, които си бяха само между нас Heart Eyes
Сега пък го хвана някакъв ентеровирус и 3 дни е ужас - видях и аз какво е, да се молиш на детето си, да хапне поне нещичко... Днес уж е по-добре - хапна няколко сухарчета, солетки и пи айрян... Надявам се вече да се оправя, защото аз съм на ръба #Crazy Tired

За бозата - правя си я вкъщи и само такава пием Simple Smile Става страхотна Heart Eyes По принцип не съм и фен, но нали имам проблеми с хемоглобина и трябва да избягвам консумациятана мляко и млечни сутрин, заради приема на желязото, та минах на боза съ6с закуската hahaha Малкия и той и е голям фен, та постоянно се карамеза кой да е последната чаша hahaha hahaha hahaha

Изчезвам за сега, че дребния го докараха току що от разходката и е вече във вихъра си Joy

# 99
  • Мнения: 1 350
как сте, как са дечицата?
ако искате -да сме здрави- среща в Западния парк да си направим на 2ри март и също ако искате по поща да разменим мартенички или картички за 1ви март?
Мъниче, ако ще се почустваш по-добре - минава по-леко това усещане че ти липсва кърменето, ако детенцето не иска вече, ако разбира положението. ние до месец след това се почуствахме стабилни. иначе още ни липсва понякога, но близостта си остана, така че това не се е променило.
дано не е сериозно нещо и Дидко да се оправя по-скоро. той на ясла ходи ли?
аз я водя и тук е ужас от варицела, скарлатина,  #Crazy дано ни подминават  Peace
пожелавам да са здрави дечицата и вие да сте добре.
да не изреждам имена, кооолко ми се губят тук....дано сте ок  Hug

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Не си търси изобщо... Напипа ли ми сутиен, обаче и си го слага отпред на гърдите и казва, че Диди имал мляко Mr. Green hahaha Но определено сам реши да се отбие и от една страна това ми дава кураж - явно е надраснал тази нужда Heart Eyes
От сряда си го оставих вкъщи, понеже ме притесняваше момента с не яденето... В петък вече разбрахме причината, а днес, да чукна на дърво, вече е ОК - постоянно търси нещо да хапва Heart Eyes Whistling
Смятам и утре да си го оставя вкъщи, пък във вторник вече, може и да го пусна на ясли, че и той си търси "децата" Mr. Green Иначе и при нас върлува Варуицела, но той я изкара миналата пролет и сега ми е спокойно Simple Smile

Бързо да се оправят болничките, а здравите да останат такива Hug

п.с. за мартенички съм навита Simple Smile

# 101
  • Мнения: 282
и аз съм навита за мартенички. Пазя списъка от предния път. Има ли попълнения? Simple Smile

Ивайло няколко дена тук ни изкарва акъла с постоянна висока температура - м/у 37.5 и 39.9. три дена карахме на панадол само, обаче в крайна сметка изписаха антибиотик. И в комплект с това ужасна кашлица и разстройство и сополи, и отказва да яде....абе кошмар. Слава богу от днес следобед е по-добре, спадна температурата, каза, че е гладен и яде. разстройството е почти преборено.
Аман от болести. Всички да се оправяте и да си ходи тая зима, че ми писна  Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 308
О, Мъниче, благородно завиждам за лесното отбиване. Аз вече не знам какви стратегии и тактики да предприемам в тази посока. След боледуването му миналата седмица, отново сме в стартова позиция с кърмене нон стоп като съм си вкъщи. Явно наваксва липсата ми и с нищо друго не мога да го залъжа. Още с прибирането ми вечер вкъщи, ми помага да се преоблека по-бързо и ме води на дивана да си вземе дозата. После по време на вечерята редовно иска още и като му откажа, направо сяда в мен и се обслужва. И така докато стане време за лягане се присеща още няколко пъти. Разбира се с кърмене се приспиваме, а през нощта също е рев, ако не му дам. Вече ми идва множко и се чудя как да го поогранича. Толкова много се е пристрастил, че за отбиване сам изобщо не мога и да си мечтая.
Иначе поне е здрав, макар че след него всички минахме през този вирус и още покашляме.
Пожелавам всички дечица да са здравички!
Хубава и усмихната седмица от мен! Hug

# 103
  • Мнения: 1 350
стискам палци Ивайло, и Дидко да са по-добре вече.
Aissa, следете да не вдига пак Т, че като играе така много кофти.
пожелавам на всички дечица да са здрави, здрава седмица!
Мирка, може би е добре да се обърнеш към консултант по кърмене персонално, не в тема за съвет.
и ние се отбихме лесно, може би бременността помогна, не знам. не че те агитирам  Mr. Green
така се получи при нас и аз по-лесно го преживях, и Мили също. а около боледуване е ясно, че нуждата от кърмене расте, да. изчакай удобен момент. ако може да включиш някой друг в приспиването вечер... също да обясняваш, че не може сега, а после и да го залъжеш с книжка, рисуване...

ако в списъка има попълнения - моля да ми пишат на лс  Hug

# 104
  • Мнения: 104
Ето какво ни каза днес Мая като я слагахме да спи:
"Ще полетя с един голяяям балон с въжета и ще отида много далеч….без мама и тати" И това казано, качена на високо, с един вперен напред и замечтан поглед....
Някак си изведнъж ми се стори много голяма, кога порасна толкова, видях я как живее вече един доста по-богат вътрешен свят, изпълнен с фантазии и какви ли не приключения...и това е само началото, тепърва ще заживеят в света на приказките, където ги очакват страхотни забавления и емоции.....дете да си Wink

Общи условия

Активация на акаунт