Проблем ли е възрастта?

  • 5 405
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Despina
При първата бременност по мое желание ми дадоха направление за генетична консултация, но не ми правиха никакви изследвания, а само ме гледаха на видеозон.
Сега акушерката каза да отидем пак, защото съпруга ми е на 44. Тъй като имам проблеми с бременността той е много против да ми правят амниоцентеза, а и мен ме е страх. Не съм решила още какво да правя.
Ама сме се събрали едни млади-младинки Laughing  Laughing  Laughing .
Дано само всичко да е наред.

Абе мила,важното е да сме по-млади по дух сега,защото най-вече бодър дух ни е необходим сега.А пък аз,както се нося иначе,не ми ги дават тия годинки-само дето ЕГН-то в личната карта ме издава Cry

# 46
  • Мнения: 172
Здравейте.Не зная защо въобще се разисква такава тема.Щом една жена е решила,че е готова да стане майка какво значение има възрастта?Нямам доста познати от звездите от шоубизнеса в др.държави Laughing ,но от това,което достига до нас от телевизия,списания,интернет виждам,че първо си гледат кариерата и после мислят за деца,и когато решат да имат деца са вече  над 30.Някои от тях слкючват и брак тогава,но това е друга тема.Някои пък цял живот не раждат,за да не си развалят телата.Самият факт,че решаваш да родиш дете,предвид промените,които настъпват в организма ти и във външността си е цяло геройство.Да дадеш живот това е велико чудо и не зная защо се обсъжда тук въобще възрастта.Аз родих първата си дъщеря на 20 години а втората на 33.И двете ни деца за заченати със огромно желание и любов и така са и ще бъдата отглеждани.Щом два,а души се обичат и решават връзката им да даде плод,то за това няма граници във възраста или каквито и да е било.Омъжих се в такива години,когато повечето хора се женеха  по любов и без брачни споразумения.След първата ни дъщеря решихме да правим бизнес и добре,че сме почнали после завършихме висше образование/за което също няма възраст стига да имаш желание Simple Smile /и когато се напътувахме из доста държави,когато бизнеса процъвтя и натрупахме доста опит във почти всичко/защото живота е най-големият учител/тогава решихме,че е време за второ бебче Grinning .Карах много хубава бременност и с много нежност и внимание и грижи около мен се чувствах и най-щастливата жена Grinning.Не ме интересува възраста,важното е  на колко се чувствам.Защото има 24 годишни момичета ,които изглеждат на 44 и 34 годишни жени,които изглеждат на 24.Правете само това,което ви подсказва интуицията и не слушайте чужди мнения,защото за да повдигате тази тема някой ви е накарал да се замислите с някоя не намясто изречена дума или мнение.Усмихвайте им се и им давайте зелен светофар Simple Smile.Дали ще си майка на 20 или на 33 няма значение не е нужан и опит има едно чувство,което се нарича майчински инстинкт,а всяка жена го има,ако е истинска жена Simple Smile .Гордейте се,че сте бременни независимо на каква възраст.Вие оформяте в себе си живот и това,ако не е чудо....

# 47
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Цитат на: Coeur
Абе мила,важното е да сме по-млади по дух сега,защото най-вече бодър дух ни е необходим сега.А пък аз,както се нося иначе,не ми ги дават тия годинки-само дето ЕГН-то в личната карта ме издава Cry

Мен наскоро ме изчеткаха. Отивам при моето ГП и нещо си говорим със сестрата, че докторката я нямаше и аз казвам ,че съм на 33, а тя "Ау а аз си мислех, че си някъде около 28." Викам ще черпя с 5 г по-млада ме изкарваш. Wink

# 48
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Деспина
Аз не виждам какво общо имат годините на бащата, плода се развива в майката.
На мен не ми оставиха право на избор, казаха ми "Има висок риск, елате утре за амниоцентеза".
После разбрах, че трябва да се направи генетична консултация /от специалист/, на която да ти обяснят + и - на процедурата. Макар и малък има риск от аборт. При мене се оказа, че пробата не е взета хубаво и трябваще да давам допълнително кръв, което забави резултатите с  седмица.
Свържи се с д-р Кременски и му разкажи всичко.

# 49
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
там е проблемът, че не само възрастта на майката е важна. При по възрастни родители се получават по-често генетични изменения и малформации на плода. Млада майката по-възрастен татко е проблем....ама 44 си е още млад бе Simple Smile мъж в разцвета на силите си както казва Карлсон  Laughing
За жените пишат над 40 се увеличавал рискът, а за мъжете не съм чела за точна възраст, но пак си имало значение Rolling Eyes
Но ето холивудските звезди не след 30, а след 40 раждат здрави деца, а татковците там са и над 60 годишни Wink

# 50
  • Мнения: 172
А забравих да кажа,че жана родила след 30 те си години сваля с 10 години от външноста си,и колкото повече деца имаш толкова по-млада изглеждаш кръвта се обновявала.Сега се сещам само за Орнела Мути,която има май 4 деца.

# 51
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В това което съм чела за амниоцентезата /четох доста/ никъде не пишеше за възрастта на бащата. Препоръчва се изследването при майки над 35-36 г., при втора бременност, ако при първата е имало изменения и т.н.

# 52
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Coeur
Здравейте,мили настоящи и бъдещи мами,моето питане е свързано най-вече с възрастта ми.Значи,в момента съм на 33 ,а догодина,когато се роди бебочо-живот и здраве-трябва да съм на навършени 34 Embarassed .Това ще ми бъде първо раждане,нямала съм нито деца,нито аборти преди това.Обаче...се шашкам като 20 годишна първескиня-а може би те са по-смели?Все се вслушвам в себе си,непрекъснато сравнявам с други дали и аз правя ,каквото трябва,за правилното развитие на бебето и така....А и няма да скрия,че изпитвам ужас от темата за раждането....на тези години секцио ли се предпочита от лекарите или нормално раждане?А пропо-забременяла съм на тези годинки,защото така се случи-а не защото сме правили опит след опит.При нас стана "от първи път-в десятката" Sunglasses  И още нещо-правят ли се някакви изследвания за аномалии-задължителни-на тази възраст?Моят гинеколог най-редовно си ме гледа на ехограф,забелязват ли се там евентуални,не дай си Боже,отклонения???
  Извинете за разбъркание мисли,ще се радвам да ми отговорят мами,които са минали по моя път Grinning


Аз лежах в Шейново с една жена, която беше на 37 и й беше първо раждане. Докторите до  последно я чакаха да роди нормално , но тъй като това не се случи до 2 дни преди термина й насрочиха секцио и всичко мина ок. Мисля, че до последно докторите дават шанс на нормалното раждане въпреки възрастта. А и ти все пак си на 33, не е толкова много, нищо че е първо:) Горе главата, те лекарите си знаят най-добре:)

# 53
До Лили11,
много ми хареса казаното от теб!
Още повече че нашата история е едно към едно с вашата.Сега съм на 32, очаквам да родя в края на март 2005, а имаме дъщеря на 13 години.
А по основната тема - не смятам че има точно определена възраст в която, всяка жена трябва д а роди.
пожелавам на всички мами, без значение годините им, лека бременност, и здрави, щастливи бебчета. Дай Боже! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 172
Tanita,благодаря Simple Smile .Пожелавам ти безпроблемна  бременност и здраво и красиво бебче. Simple Smile

# 55
Благодаря, лили Simple Smile
Притеснена съм много, не заради възрастта. Чакам 16-тата седмица, за да си направя БХС и др, тъй като в 4-5-тата седмица се разболях от тежка ангина, имах почти 40 градусова темперлатура, пих антибиотик (уж е разрешен по време на бременност), и ми едно свито.... Дано на няма проблем с бебчето. След 2 седмици ще ходя в Майчин дом, стискай палци!
Simple Smile

# 56
  • Мнения: 172
Tanita,много съжалявам,че ти се е наложило да преживееш това Sad .Сигурна съм,че няма нищо страшно.Въоръжи се с положителни мисли и всичко ще е наред Grinning .На мен не са ми правилиБХС,казаха че е задължителен за дами след 35 год.,но може и по желание.Не са ми правени никакви по изследвания освен стандартните,родих нормално,макар да имаше мнения,че таза ми бил тесен на външен въд.За радост размера на таза се изчислява по друг начин а не на външен вид Simple Smile .Стискам ти палци и съм сигурна,че всичко е наред,но чакам да се похвалиш Simple Smile .Поздрави и мисли с много любов за малкото слънчице,което расте в утробата ти Simple Smile .

# 57
  • Мнения: 2 489
Позволявам си да копирам статията от сайта, защото може би не всяка жена я е прочела. Искам само да кажа, че майка ми роди на 43 едно прекрасно синеоко и здраво момченце, което вече е голямо де, вярно с много проблеми, но всичко се забравя.
В болницата имаше една 48-годишна жена, която роди здраво и хубаво момиченце. Така че лека бременност на всички!

"Закъснялата първа бременност


Проучванията показват, че през последните едно две десетилетия на отминалият век, се увеличава относителният дял на жените около 35 години, които забременяват за първи път и износват първата си бременност.
Не е изключение подобно събитие да се случи за първи път между 35- и 44-, а дори и над 40-годишна възраст.
Първата бременност и раждането около тази възраст (30 -33 год.) обикновено протичат без особени проблеми. Особеностите се увеличават и проявяват от 34-ата и особено след 35-ата година.
Рисковете за бременната и за очакваното поколение нараства през следващите години, което дава основание да се приеме определението възрастна първобременна и първораждаща. У нас в близко минало, без да се провеждат сериозни научно обосновани критерии, съществуваше определението възрастна първескиня за жена, която става майка за първи път след 28-ата си година.

Какви са рисковете?
Има различни усложнения и опасности, които дебнат бременната жена в тази възрастова група. При късната бременност, най-сериозният риск е повишеното артериално налягане.
Известни затруднения има и в случаите, когато не е уточнено какви са били стойностите на кръвното налягане на жената преди забременяването.
По-прецизни проучвания сочат, че тази патология засяга 10% от първобременните над 35 години, като относителният дял нараства до 40 и след 40 години. Артериалната хипертония преди забременяването, може да усложни развитието на бременността.
Кръвното налягане може да се повиши и във връзка с бременността и след раждането да се нормализира. Редовното и внимателно наблюдаване от специалисти на развиващатата се бременност, контролните лабораторни изследвания, спазването на определен хранителен режим, назначаването на подходящи медикаменти при необходимост, създават реални условия за износване на бременността, правилното развитие на плода и раждането му в най-подходящият момент, по най-подходящият начин.
В тясна връзка с артериалната хипертония и е повишената честота на прееклампсията. Тя се проявява с високо кръвно налягане, с белтък в урината и с отоци най-често по долните крайници. Създавате се неблагоприятни условия, поради което плодът изостава в своето развитие. Редовното лабораторно и ехографско контролиране, регистрирането на сърдечната дейност на плода и пр. Са гаранция за своевременното откриване на отклоненията и предприемане на необходимите мерки за майката и за плода.
Диабетът на бременната, включително и появилият се във връзка със бременността, също създава проблеми, които трябва навреме да се обхванат и овладеят. Планирането на раждането при диабетичката и грижите за новороденото са твърде специфични и се обсаждат от екип от диабетолог, анастезиолог, неонатолог и при необходимост от други специалисти.
Сред останалите особености, които по-често съпровождат закъсняла първа бременност, са сърдечно-съдови, неврологични, хирургични, белодробни, бъбречни, туморни и други заболявания. При по-възрастни бременни по-често се среща кървенето през 9-те месеца и особено предлежанието на плацентата.
Спецификата и усложненията мотивират акушер-гинеколозите много по-често да прибягват до оперативно родоразрешение, предимно чрез цезарово сечение, в интерес на бременната и бебето. Операцията не следва да се предлага съвсем безкритично, тъй като е известно, че след нея дори в най-напредналите страни, могат да настъпят сериозни усложнения.
По безспорен начин много наши и чуждестранни проучвания доказват, че при възрастните първескини, особено след 40-годишна възраст, нараства делът на периталната детска заболяемост и смъртност.
Това става по няколко направления. Една част от плодовете се губят чрез спонтанни аборти в ранните срокове на бременността (7-12-а г.с.). Те са трикратно по-чести в сравнение с възрастта под 34 години. Една от причините за повишената перинатална детска смъртност са преждевременните раждания и изоставането във вътрематочното развитие на плода Проблемите се усложняват още повече след раждането преди 32-рата г.с. и тегло на новороденото под 1500г.
Жените над 35 години два пъти по-често раждат едри бебета (над 4000г), което създава проблеми в хода на раждането по естествен път с рискове от травматични увреждания за бебето или за майката.
Въпросът обаче, който най-дълбоко вълнува, майката и семейството, е вероятността да се роди дете с вродени малформации и впоследствие с отклонение в умственото развитие.
Хромозомните аномалии са след основните рискови фактори при раждащата в по-късна възраст. Връзката между възрастта на бременната и синдрома на Даун е известна отдавна. Вероятността нараства до 8.8 на 1000 новородени при майки над 40 години. При майки под 35 години, тя е 6.6. рисковете съпътстващи възрастната първескиня , обясняват много по-високата перинатална смъртност, която достига 47 на 1000 при майки над 35 години, срещу 28 при майки под 35 години.
Смъртността продължава да е висока за децата и през първата година на живота им.

Надежда има!
Оптимизмът идва от големия напредък на медицинската наука и практика, който предлага най-прецизни биохимични и генетични изследвания в най-ранните срокове на бременността Съвременната организация на акушерската помощ приоритетно наблюдава закъснялата първа бременност и определя стпента на риска. Ако се окаже, че развиващата се бременност е напълно безперспективна, тя може да се прекъсне в подходящия срок и да избави семейството от горчиви разочарования. Партньорите могат да опитат късмета си отново и ако всичко е наред - да осъществят бляновете си за деца и родителство.

Един съвет
Понякога късно появилата се бременност не зависи само от Вас. Когато решението е във Вашите ръце, не го отлагайте за времето, след като завършите всички възможни специализации у нас и в чужбина, след като си намерите престижна работа, осигурите си жилище, автомобил и други удобства.
Времето неусетно отлита и когато всичко сте постигнали и решите да имате деца, това може да се окаже трудно постижимо или невъзможно."

# 58
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
сънни мерси за статията мисля, че е от полза всички да я прочетем и да успокоим страстите Wink  късмет на всички майчици "млади" и "стари"   Hands Thumbsup

# 59
  • Мнения: 2 051
Цитат на: dezyg
В това което съм чела за амниоцентезата /четох доста/ никъде не пишеше за възрастта на бащата. Препоръчва се изследването при майки над 35-36 г., при втора бременност, ако при първата е имало изменения и т.н.


В по-стари изследвания не се обръща внимание на възрастта на бащата, смятало се е че е поначало "бездефектен" и никой не се е замислял над това, че по-възрастна майка в повечето случаи означава още по-възрастен баща. Какво да се прави - патриархални инерции в науката...
В по-нови публикации се появяват факти, че възрастта на бащата е също толкова важна.

Общи условия

Активация на акаунт