Що е то домашна ноктопластика? тема 4

  • 50 260
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 892
Кате, скъпата лина трудно ли се маха с ацетон? Rolling Eyes
Мися да си взема скъпата лина, но се чудя дали да не пробвам първо с евтината лина и хубава база, че ще са ми първите опити Laughing
Гел съм махала само с пилене досега. Но според мен база+скъпа Лина хваща по-добре и не се отлепя отстрани. За естествени нокти е по-удачно

# 61
  • Мнения: 1 437
Мерси, ще взема скъпата лина тогава. А какъв обезмаслител ползваш?
Иначе съм се спряла на тази база:

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 11:22 от Bibi85

# 62
  • Мнения: 5 892
Мерси, ще взема скъпата лина тогава. А какъв обезмаслител ползваш?
Иначе съм се спряла на тази база:

Какъвто има на магазина на центъра, от който пазарувам  Laughing Първият ми беше класическия, миришещ отврат, вторият мирише добре, на SNB(безкиселинен). Един обезмаслител ме изкарва по 1 година, като поне половина го разливам без да искам  Laughing. Първият сякаш беше по-хубав.
Хубаво е базата и гела ти да са на една марка- ако са различни може да не стане ( един път смесих 2 гела и втория на места не искаше да хване върху пърия, като изчистих лепкавото нокътя имаше вдъбнатини...)

# 63
  • Мнения: 198
Здравейте.
Влизам че да попитам нещичко.
От много год. сама в къщи си правя ноктопластика с гел. И все още имам 1 кусур.
По-често си правя изграждане с гел (защото стои по- естествено).
Но 2-3 дена след поставянето започват един по 1 да се чупят.
Чупят се от мястото където свършва ест нокът и започва удължението или стрес зоната дето му казват.
Каква може да е причината за това.
В момента ползвам евтиния гел на Лина, но преди това бях с Т3 на Стар нейлс и пак същото беше....
Не мисля че обезмаслителя има значение тук, защото гела се чупи от края на моя нокът, върху самата нокътна плочка гела не помръдва. Моя нокът ест е скъсен, до толкова, че да сложа формичката за изграждане отдолу. Не ползвам УВ база, но навремето когато започнах да се занимавам с н-ка нямаше такова нещо и геловете пак издържаха
Дали в стремежа си да изглеждат макс естествени пиля повече зоната.
Имам снимки, но изобщо не са качествени и нищо няма да се разбере ако ги публикувам тук....

# 64
  • Мнения: 5 892
Здравейте.
Влизам че да попитам нещичко.
От много год. сама в къщи си правя ноктопластика с гел. И все още имам 1 кусур.
По-често си правя изграждане с гел (защото стои по- естествено).
Но 2-3 дена след поставянето започват един по 1 да се чупят.
Чупят се от мястото където свършва ест нокът и започва удължението или стрес зоната дето му казват.
Каква може да е причината за това.
В момента ползвам евтиния гел на Лина, но преди това бях с Т3 на Стар нейлс и пак същото беше....
Не мисля че обезмаслителя има значение тук, защото гела се чупи от края на моя нокът, върху самата нокътна плочка гела не помръдва. Моя нокът ест е скъсен, до толкова, че да сложа формичката за изграждане отдолу. Не ползвам УВ база, но навремето когато започнах да се занимавам с н-ка нямаше такова нещо и геловете пак издържаха
Дали в стремежа си да изглеждат макс естествени пиля повече зоната.
Имам снимки, но изобщо не са качествени и нищо няма да се разбере ако ги публикувам тук....


Винаги така става, независи дали е изградено с гел или има удължител. Затова израстне ли удължението се мината на гел в/у ест нокти го няма този проблем- като си има основа гела не мърда.

# 65
  • Мнения: 1 437
Кате, знам че базата и гела трябва да са от една марка, но ted ми я препоръча в комбинация със скъпия гел на лина Wink
Кате, скъпата лина трудно ли се маха с ацетон? Rolling Eyes

Аз не съм запозната никоя Лина да се маха с ацетон. Всички гелове, скоито съм работила се махат с пилене.
 newsm78
Не знам за Лината, но тези дни изчетох всички теми за ноктопластика и на няколко места прочетох за махането на гела с ацетон или лакочистител, като се напоят тампони и се увият с алуминиево фолио около нокъта. Дали действа не знам, но съм го чела тук, сигурна съм Grinning

# 66
  • Мнения: 198
Да, ама тука става въпрос за 2-3 дни.
За пример - в неделя си правих н-ката и сега съм с 5 счупени и 5 здрави нокъта.
Днес ми дойде новия гел - по-скъпия на Лина.
Ще пробвам довечера и с него....

# 67
  • Мнения: 1 670
Кате, знам че базата и гела трябва да са от една марка, но ted ми я препоръча в комбинация със скъпия гел на лина Wink
Кате, скъпата лина трудно ли се маха с ацетон? Rolling Eyes

Аз не съм запозната никоя Лина да се маха с ацетон. Всички гелове, скоито съм работила се махат с пилене.
 newsm78
Не знам за Лината, но тези дни изчетох всички теми за ноктопластика и на няколко места прочетох за махането на гела с ацетон или лакочистител, като се напоят тампони и се увият с алуминиево фолио около нокъта. Дали действа не знам, но съм го чела тук, сигурна съм Grinning
Peace скоро махах глитърен лак с тампони с безацетонов лакочистител. Увих ги с фолио и след 5 минутки ми беше омекнал гела ужасно много  ooooh!, половината ми се отлепиха без никакъв проблем. Ползвам ИБД гел

# 68
  • Мнения: 5 892
Да, ама тука става въпрос за 2-3 дни.
За пример - в неделя си правих н-ката и сега съм с 5 счупени и 5 здрави нокъта.
Днес ми дойде новия гел - по-скъпия на Лина.
Ще пробвам довечера и с него....

С него ще е по-зле (поне при мен е така). За да хване хубаво гела и да не мърда трябва основа- където свършва тя  гела се подава на чупене. Ако спреш с изграждането и минеш  на гел в/у ест нокти няма да имаш проблем

# 69
  • Мнения: 198
Мерси за информацията....

# 70
  • Мнения: 1 437
Кате,май ме отказа от ноктопластика с удължители.По принцип съм с хубава нокътна плочка и си харесвам ноктитэ,твърди са,но винаги се чупи някое ъгълче.Май направо ще си направя моите нокти с гел.

# 71
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile аз съм много НЕ на "ти" с тия ноктенски работи, че няма накъде Simple Smile нямам време да изчета всичките теми за това ще питам и се извинявам ако такъв въпрос е разискван - искам да си сложа лак Гелиш как вървят цените и как се слага ? 

# 72
  • Мнения: 5 892
Кате,май ме отказа от ноктопластика с удължители.По принцип съм с хубава нокътна плочка и си харесвам ноктитэ,твърди са,но винаги се чупи някое ъгълче.Май направо ще си направя моите нокти с гел.
Вземи си формички за изграждане от Продавалника и  си ги изгради. Постепенно на поддръжка ще пилиш изградения гел и така по няков време ще имаш изграден гел само в/у дълги естествени нокти. Това е по-евтиния вариант.  С удължители не става по-здраво отколкото с изграждане с гел- едно и също е. Иначе ти трябва удължители, лепило, резач за удължители. Преди като съм си слагала ноктопластика в салон ми е е случвало целия удължите да се напука от долу, ако е калпав...Не ги харесвам и не ги препоръчвам. По-лесно и евтино е с гел за мен.

# 73
  • Мнения: 5 892
Здравейте Simple Smile аз съм много НЕ на "ти" с тия ноктенски работи, че няма накъде Simple Smile нямам време да изчета всичките теми за това ще питам и се извинявам ако такъв въпрос е разискван - искам да си сложа лак Гелиш как вървят цените и как се слага ? 
За гел-лака има друга тема. В Русе е 25-30 слагане и 15-20 подръжка. Пак се слага обезмаслител, база, лак(2 слоя)

# 74
  • Мнения: 1 437
Благодаря за съветите!  Hug Наистина си права за удължителите, просто ми изглеждаше по-лесно. Иначе имам форми за изграждане еднократни и многократни, само трябва да си взема гел и лампа. Ако има нещо пак ще питам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт