Сексът или отношенията/битът са по-важни за съхраняването на семейството?

  • 27 035
  • 637
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
За да се стигне до семейство – причините могат да са различни. Но за да се запази – са по-сходни. Най-общо – ако се прибера в дом, където цари мълчание, няма общи теми вечер или не намирам подкрепа – все ми е тая дали ще си докарам 5 оргазма през нощта.

# 16
  • Мнения: X
Заебавам секса одма!  Crossing Arms
 Извинете за грубия израз, но най - добре илюстрира мнението ми!  Blush

А партньорът ти (хипотетично) дали така мисли?

# 17
  • Мнения: 54 646
От личен опит  Sad , раздяла поради тотално разминаване в разбиранията за отговорностите към семейството и бита , но с перфектен секс , ще кажа , че само със секс не се запазва семейство .
Семейството е на първо място споделяне на отговорности и после споделяне на удоволствие .

Секс без отговорности мога и навън да имам . Peace

# 18
  • BG
  • Мнения: 2 458
Заебавам секса одма!  Crossing Arms
 Извинете за грубия израз, но най - добре илюстрира мнението ми!  Blush

А партньорът ти (хипотетично) дали така мисли?

Даже и реално, да - точно така мисли! Което още по-реално може да е подкрепено с някоя бамбина навън, за която е хубаво да не разбирам, де  Naughty, но 18 годишният ни брак не се дължи само на готиния секс, който напоследък никъв го няма даже  Crazy...Така че - и аз от опит!  Peace

# 19
  • Мнения: X
По-голям шанс има брак с добри взаимоотношения, и не толкова задоволителен секс.
Щото , секс, секс, ама ако през останалите 23 часа на денонощието двамата са като куче и котка, колко дълго сексът ще играе помирителна  роля?    Laughing
Все в един момент първоначалната огнена страст ще утихне.А за да продължи да съществува желанието към другия, то трябва да бъде подхранвано от разбирателство в останалите области от общия живот.

# 20
  • Мнения: 2 175
Аз някак си не си представям да се карам с някого постоянно и да го искам едновременно?  newsm78

# 21
  • Мнения: 7 947
Аз някак си не си представям да се карам с някого постоянно и да го искам едновременно?  newsm78

Е, добър ден
Нали затова се казва, че секса или още повече - хубавия такъв - може да е само + в добрите сем.отношения, а не основен...

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава да се караш постоянно? Нека съберем малко границите - нито става за каране постоянно, нито за скачане в кревата постоянно!

Един човек казва - "той/тя е добър и грижовен човек, обаче сексът не върви...", а друг - "имаме много различия/проблеми, но сексът е хубав...". Е, при кой вариант е по-вероятно семейството да се запази? Кое ще надделее у човека при решението как да живее?

# 23
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Един човек казва - "той/тя е добър и грижовен човек, обаче сексът не върви...", а друг - "имаме много различия/проблеми, но сексът е хубав...". Е, при кой вариант е по-вероятно семейството да се запази? Кое ще надделее у човека при решението как да живее?
Могат и двата да се запазят за достатъчно дълго време. Различните хора се примиряват с различни липси.
"Той/тя е добър човек, но секса не върви" могат да си карат така до пенсия, когато не вървящия секс започва да се случва по нова година и даже да не им прави впечатление, че вече го няма и всъщност да осъзнаят, че отношенията им са прекрасни.
"Имаме много различия/проблеми, но секса е хубав..." семейството се запазва само докато секса е хубав, а това време може да е различно. Когато секса изчезне, или вече не е хубав, на преден план излизат проблемите и различията, които често започват да висят като воденичен камък на шията. Виждам много такива двойки - не се понасят, секс не правят от години и просто живеят заедно за да си правят мръсно един на друг, или просто защото няма къде да избягат. Говоря за хора 60+.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Може би е добре да го допълня и в първия пост - хората в пенсионна възраст са леко краен случай, но докато стигнат на 60, имат поне 30 години активен живот, включително са в доста добра сексуална и репродукктивна форма. Какво се случва до стигането до пенсионна възраст?

# 25
  • Мнения: 15 379
Втора опция от анкетката.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 364
Andariel, от много неща зависи. И най-вече от човека. Има по-асексуални хора, на които не би им пречело сексът да не е на ниво и съответно си живеят спокойно и щастливо, стига всичко останало да е в ред. Има и такива, на които не би им било приятно и ако не удържат, ще си намерят нещо странично, за да запълнят липсите, но пак не биха се разделили. Изобщо не си представям човек да се раздели с партньор при добри отношения само заради секса. Особено пък мъже - ще си намерят нещо да почукват и пак ще се връщат вкъщи.
В обратния вариант - суперсекс и кофти отношения, ами всичко ще е ок докато не се уморят. Защото напрежението, неразбирателството, тоталното разминаване рано или късно ужасно уморяват. И се чувстваш изхабен, изцеден, разочарован. "Връзката" пак може да се запази (особено у нас при ограничените възможности хората да се справят сами чисто финансово, ако щеш), но много по-голяма е вероятността да се прекрати. Аз пък за себе си изобщо не си представям как ще съм с човек само заради якия секс - той сексът е свързан с отношенията. Ако съм разочарована, неразбрана, обидена - за къв секс говорим изобщо.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Да приемем, че единият се почуква навън. Това решава ли въпроса? особено, ако другият разбере. Тук не става въпрос за асексуалност, а за нежелание или кофти секс с партньора, иначе няма да има секст настрани. Колко време човек може да живее сексуално незадоволен вкъщи? Има ли надежда сексът да потръгне покрай добрите отношенния?

За втория вариант, чувстваш се неоценена и прочие до момента, в който стигнете до секса - тогава ще си оценена и разбрана. Това не подхранва ли усещането, че все пак нещата могат да се оправят и да се разберете?

Така да се изразя, старая се да остана неутрална по темата, защото не искам да изкривявам нещата.

# 28
  • Мнения: 54 646
Не разбрах секса по начало ли е бил незадоволителен , или в последствие нещо се е случило ?

# 29
  • Мнения: 22 473
Секс, секс, но ако има тотално разминаване в характери, схващания, разбирания, мироглед и т.н. не виждам как само секса ще крепи отношенията.
Секс ще правиш за 1час всеки ден ако щеш, но през останалото време не можеш да се въргаляш само в леглото, за да има разбирателство.

Секса е важен, но не единственото за добри отношения и съхраняване на семейството.
Ако не го получаваш достатъчно качествен в къщи, винаги можеш да получиш такъв на вън.
Но рядко хората правят страхотен секс в къщи, а търсят добро отношение, разбирателство и сходство в интересите навън.

Общи условия

Активация на акаунт