Сексът или отношенията/битът са по-важни за съхраняването на семейството?

  • 27 079
  • 637
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 785
Аз не виждам как би ни се получил хубавия секс, след като се караме постоянно и непременно в един момент ще стигнем до нетърпимост един към друг - как да правим секс тогава, че и качествен?  Shocked

Никога не бих създала семейство, заради единия секс, защото това е до време. Другата опция е по-вероятна за мен - да преглътна лошия секс.

Лично аз съм много щастлива, че намерих мъж, който да е с почти еднакви възгледи на моите, с който живеем в хармония, като се сдърпаме за нещо е като лятна буря - гърми трещи за половин час и после като грейне едно слънце  Crazy, а на всичкото отгоре и сексът е... мхъммм  Embarassed, много повече от добър. Късмет. Но мисля, че бих преглътнала лош секс, за да създадем семейство двамата, разсъждавам си, не мога да го твърдя на 100% (ама поне на 90% мога  Mr. Green). Обратният вариант - не. Не ме привличат противоположностите ми - отблъскват ме.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбрах секса по начало ли е бил незадоволителен , или в последствие нещо се е случило ?

Там, откъдето тръгна темата, сексът май от самото начало е бил кофти, в другия случай май е бил добре, пък после се е скофтила работата.
За улеснение аз бих предпочела да приемем, че сексът и отношенията са били достатъчно задоволителни, че да се стигне до семейство.

# 32
  • Мнения: 7 947
 Laughing
Темата ти е много обширна, наистина.
За да се съберат заедно двама души – въобще не значи, че са имали велико сексене от самото начало. Може съвсем други неща да са ги сближили достатъчно. Оттам насетне съответно самото семейство н есе базира на секса, секса минава в друга графа, а не устои на семейството. Кое ти е чудно просто и аз се чудя вече...
В другия случай – секса си е бил супер, но с времето, годините, след раждането, децата, какво ли не – започва да става все по-рядко и все по-набързо, демек някак залязва. Но те си се обичат и  са си заедно, бутат си каруцата напред и така, секса не е така важен. Тук кое не се разбира?
В третия случай – бурен, див, необуздан секс...събират се от страст, която спада и след няколко години какво остава? Да, забравих – детето....

И последно искам да кажа - никога на никого не бих препоръчала брак, в който секса е на първо място, водещ във взаимоотношенията.

# 33
  • Мнения: 54 973
И последно искам да кажа - никога на никого не бих препоръчала брак, в който секса е на първо място, водещ във взаимоотношенията.

И аз ! Peace

# 34
  • Мнения: 2 175
И последно искам да кажа - никога на никого не бих препоръчала брак, в който секса е на първо място, водещ във взаимоотношенията.

И аз ! Peace

А аз не мисля, че става дума изобщо за водещата роля на секса във взаимоотношенията - щото и на бебета им е ясно, че до живот як секс само не е възможно.

Темата е кое е по-важно за съхраняването на връзката.

Теоретично - и двете са възможни.
Само че - ако си в годините преди 40 (условно) - и да имам съвършени взаимоотношения въпреки липсата на секс - това неминуемо ще ме накара в един момент да погледна на страни..А оттам до бурята е само на една крачка..
И обратното - ако години на ред има само як секс, пак в един момент ще поискам нещо повече и ако не го получа - пак ще го потърся или дори случайно срещна на вън..

В следващата възрастова и житейска фаза най-вероятно нещата са далеч по-философски и сексът със сигурност минава на второстепенно ниво.

# 35
  • Мнения: 7 947
Теоритично – ако има кофти моменти, които се оправят със секс – за мен това значи само едно – замазване на проблемите, ей така, временно. До утре, до следващия път. Пак отвратително.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 364
Да, в младостта е някак по-трудно да се потиснат желанията, въпреки че пак е до човек. Аз се чудя какво значи незадоволителен секс, ако наистина всичко друго е ок. Щом всичко ви е супер, разбирате се, някак дори и да има разминавания, и двете странни ще са склонни да ги преодолеят, ще се работи по въпроса. То и сексът е напасване. Освен ако не говорим за наистина тотална липса на желание за секс с партньора. Ако е така и говорим за хора до 40 г. (че и за около 50-тте е важно), наистина е смущаващо. Най-малкото ако по принцип си е сексуален човекът, а партньорът не го влече... Намесването на трети невинаги се разминава без последствия.  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 2 175
Вилико, кой ти говори за замазване на проблемите??
Що говориш/пишеш така клиширано?

От опит ти казвам - и да има много говорене, обсъждане и единакодействие - ако няма и секс от време на време - пиши я "бегала" тая връзка.

# 38
  • Мнения: 7 947
Вилико, кой ти говори за замазване на проблемите??
Що говориш/пишеш така клиширано?

От опит ти казвам - и да има много говорене, обсъждане и единакодействие - ако няма и секс от време на време - пиши я "бегала" тая връзка.

 Laughing Извини ме, магаре – но къде видя да отричам секса от време на време и въобще къде в темата се пита за секс от време на време?

# 39
  • Мнения: 4 569
Втора опция от анкетата - кофти секс и добри отношения. Лошото е че и двете опции са крайни и няма златна среда.

А и кофти секс е доста относително. Ако са честни един с друг партньорите и си имат доверие, секса се оправя.

# 40
  • Мнения: 2 175
"От време на време" - осредностено понятие..За едни 1 път в месеца, за други - 1 път на ден..)

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам впечатления, че тази дилема и проблеми хората ги осъзнават като вече са понавъртяли семеен стаж, имат поне едно дете. - горе долу във възрастта 30-40 години и малко под или малко над тази интервал.

Да, въпросът е за запазването/прекратяването на семейството, а не толкова за създаването му и първоначалния период на опознаване.

Ми, накратко незадоволителен е този, който не ти харесва и който или просто изтърпяваш, или правиш насила, или гледаш ва отбягваш! В една друга тема  една жена пишеше, че години наред я боли при секс, а друга жена твърдеше, че не й се прави секс, като впоследствие се оказа, че всъщност не й се прави секс с мъжа й.

# 42
  • Мнения: 7 947
1 път на ден не може да бъде от време на време – освен за човек с психични проблеми.

Анди - повечето хора казват, че биха били ок дори с недотам вълнуващ секс и го предпочитат пред неразбирателство в отношенията като цяло. И е напълно логично. Какво се пениш в темата да докажеш обратното... Wink

# 43
  • Мнения: 2 175
То точно това десетилетие е свързано с най-големите открития за себе си..)
За това и най-често в тях се случват промените..
Ако си се взел с някого твърде млад и с не голям опит - в един момент е напълно възможно да осъзнаеш, че той не е това което искаш..
Всичко опира до личностното развитие, което сам си претърпял в този период.
Ако си седя на същото интелектуално ниво от 20-те...ми сигурно ще търпя в "името на децата"
Ако обаче съм се развила и добила повече самочувствие, самоувереност и тн - със сигурност бих поискала повече от живота..

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
нямам нужда да доказвам. Ако исках да доказвам, нямаше да пускам тема и да питам хората за мнението им. Лично аз колкото съм чувала за превес на едното, толкова и за другото. Задавам въпроси, за да може евентуално да проследим веригата. Единият от тях е доколко едни добри отношения, бит и възгледи остават добри, ако сексът не върви. И в допълнение на това, че хем сексът не върви, хем става ясно, че поне единият си го търси и получава навън. Сякаш за плоблемите в отношенията, бита и възгледите нещата изглеждат по-ясни, поне на повърхността, но пак на мен не са ми съвсем ясни, защото проблемите и те имат своя край, човек си променя и възгледите и бита, ама как си променя ищаха и качеството на секса с партньора? От хубав сексът може да стане лош, ама от лош или нежелан може ли пак да стане хубав?

Общи условия

Активация на акаунт