Париж 6

  • 60 156
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 241
Роци, много добре Simple Smile
Нямам забележки - само си написала 8 зони вместо 5 без да искаш  Hug

# 706
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Оправих го, мерси  Hug

# 707
  • Мнения: 19 027
бих добавил в темата за транспорта, че Париж има изключително точни нощни автобуси. Лично съм ги ползвал два пъти и то с прекачване за да стигна до шатъл автобуса в 5 сутринта от  PORTE MAILLOT за Буве. Може да се спести немалката сума за такси, която иначе трябва да се плати, ако човек си направи сметка за разписанията и провери къде има спирка на нощен автобус  Peace

http://www.noctilien.fr/Noctilien/pages/en/index.html

# 708
  • Мнения: 6 031
Роца, нямам думи да ти БЛАГОДАРЯ за труда!   bouquet

Bradley Cooper включила съм и нощните автобуси.

# 709
  • Мнения: 18
Здравейте! Тази вечер кацнах от Париж. Бих искала и аз да споделя няколко пресни впечатления. Изключително добре организиран транспорт. Макар и да имаше ремонти по някои спирки на метро и RER, навсякъде имаше разлепени табели и хора, които помагаха. В късните часове след 11 вечерта е затруднен достъпа до летище Шарл де Гол, но има автобус, който обслужва посоката - не се притеснявайте за нищо, само четете табелите и електронните табла и питайте. Най-евтиния начин за предвижване е с Carte Navigo decouverte. Продават я навсякъде и за една седмица струва 34 евро и нещо+ 5 евро за картата за 1-5 зона. Задължително носете снимка 3 см х 2,5 см.
Евтин хотел със спирка на RER на 70-80 м е Premiere classe на Parc des expositions. Хотелът е на спирка от летище Шарл де Гол.
Райони с хубави ресторантчета са:
1. Rue de Belleville - Виетнамски ресторант на номер 78 - препоръчан и от Трипадвайзър. В района има и много китайски магазини, ресторанти с китайска и тайландска храна. Наблизо е и парка, от който - от беседката се отваря страхотна гледка към Сакре кьор.
2. улица Mouffetard и rue Pot de fer
3. Rue Chuchette и района
4. Района около църквата St Sevrin

И не се прибирайте рано -рискувате да изпуснете страшноинтересни неща по улиците на Париж Simple Smile
ако имате въпроси, оставам на разположение Simple Smile

# 710
  • Мнения: 38
И ние се завърнахме благополучно:) Това беше едно приказно приключение в Дисниленд. Бяхме за 2 нощувки в хотел Секвоя. Перфектно е организирано всичко. Шатъл между хотелите на Дисни и парка върви на всеки 10-15 мин безплатен. Хотелът - без забележки. Сутрешните закуски с Дисни герои и събирането на автографи и снимки беше голяма емоция за децата. Вечерта ходихме в 23.00ч. на светлинното шоу. Неописуема красота!!! Влизахме в 08.00ч. до 23.30ч. За 2 дни се качихме на абсолютно всичко / с изключение на 1 влакче в ремонт/. Можехме при нужда да се върнем до хотела. Едно бързо охлаждане в басейан особено помогна на уморените крака. Действително престоят в хотел на Дисни изглежда на пръв поглед скъп, но предимствата са много и се съмнявам, че накрая цената е драстично по-висока. За трансферите използвахме фирма interserviceprestige.com . Много съм доволна. Плаща се в брой на шофьора, хубави луксозни микробуси, пускаха филмчета на децата докато пътувахме. За самия Париж бяхме в апартамент - за там много е дискутирано. Метрото е супер лесно. Ползвахме Visit Paris карти. БЛАГОДАРЯ на всички , които тук споделяха информация. На всички , които заминават скоро пожелавам незабравимо пътуване! P.S. имам карти на Париж и на Дисни, ако някой иска предварително. От Варна съм и мога да разкажа лично на пътуващите от тук.

# 711
  • Мнения: 6 031
... За трансферите използвахме фирма interserviceprestige.com . Много съм доволна. Плаща се в брой на шофьора, хубави луксозни микробуси, пускаха филмчета на децата докато пътувахме.
...

От/до къде ги ползвахте и каква цена платихте?
Цени в сайта видях, но има ли например намаление за двупосочно ползване?

# 712
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
И ние се завърнахме благополучно:) Това беше едно приказно приключение в Дисниленд. ....... Сутрешните закуски с Дисни герои и събирането на автографи и снимки беше голяма емоция за децата. Вечерта ходихме в 23.00ч. на светлинното шоу. Неописуема красота!!!...Едно бързо охлаждане в басейан особено помогна на уморените крака. Действително престоят в хотел на Дисни изглежда на пръв поглед скъп, но предимствата са много и се съмнявам, че накрая цената е драстично по-висока. ......

Много се радвам като чета такива постове. И нас това ни чака от 24 юни.  Laughing За тези сутрешни закуски - дъщеря ми ще забрави да закусва, а аз пък й казах, че ще закусва с Дисни героите  Heart EyesJoy mamainka , светлинното шоу всяка вечер ли е? Хотелът ни е в самият Дисниленд, не знам дали има басейн, щях да забравя банските ......  ooooh!

# 713
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 870
Момичета,моля за малко помощ-как да стигна от станция Олимпиадис до Дисниленд?
Вече имам резервация за Париж-най-накрая след 3 години,мечтата ще се превърне в реалност!

# 714
  • Мнения: 6 031
Момичета,моля за малко помощ-как да стигна от станция Олимпиадис до Дисниленд?
Вече имам резервация за Париж-най-накрая след 3 години,мечтата ще се превърне в реалност!

Заповядай: задала съм произволна дата...
http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/resultat-detaille/start/O … _type/plus_rapide

# 715
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 870
Мимии ,много ти благодаря .
Сега се връщам да изчета всички теми назад .

# 716
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
И ние се завърнахме  Laughing . За Дисниленд- супер, писах в темата за Дисни ( и ние бяхме в хотел на Дисни-Секвоя) За Wizz air - писах там темата летяхме Букурещ-Париж и обратно ранен полет, но таксито ни струваше само 8 евро ... Апартамента ,който наехме( благодаря за препоръките) бе истинско бисерче в сърцето на Париж, до Лувъра (до комеди дьо Франс и хотел де Лувър) изключително чисто , удобно и приятно. Собственичката бе много мила( подарихме и подарък от България  ) Както бях писала- бяхме за 7 дни. Първия ден бях резервирала хотел в Монмартр - голямо разочарование .... района ужасен , хотела мръсен , с тесни стаи , нелюбезен персонал... При условие,че бях помолила в резервацията си за ранно настаняване и стая с изглед към вътрешния двор, нелюбезния арабин на рецепцията ни отряза, държа ни в мръсното фойе , в което ( беше около 12,30ч.) още се върдаляха остатъци от закуската, чашите бяха натрупани до асансьора , висяха прашни изкуствени цветя , дето ги има по циганските къщи... Уморих се да повтарям на малката тука не пипай, там не седай... Иначе го избрах заради близостта до метрото , а и исках да разгледам първия ден този район... Стаята бе тясна и неудобна, банята  Sick ...Метнахме багажа и излязохме на разходка до Сакре Кьор и Монмартър . Уморени вечерта си легнахме рано и също рано сутринта се отправихме към Дисни. Лошо започна , но... следващите дни в Дисни бяха страхотни. След Дисниленд бяхме резервирали горе описаното бисерче до Лувъра... Бях запазила и за Париж Опен Тур, съчетано с корабчета... За три дни, на цената на два( 44 евро за възрастен и 20 за дете) . Макар,че апартамента бе в близост до основните забележителности-автобусчетата се оказаха много хубава опция, особено за деца . В неделя дори валеше дъжд, а ние на топло разглеждахме Париж и слизахме където си искаме  (малката дори си подремна) Успяхме да посетим основните забележителности плюс природонаучния музей ( не е чак толкова впечатляваща експозицията с динозаврите ) Лувъра, Оранжери, градините - останах без дъх ...Във Версай бе страхотна блъсканица... Разгледахме градините и Трианоните , разхождахме се с влакче... Бях запазила билети за Айфеловата кула за 22ч. -точно на мръкване , светлинното шоу е впечаляващо... До Бове си взехме такси - 8 евро . Разочарованието ми е от мръсотията по улиците, метрото- дъщеря ми не искаше да се качва в метро,че много й миришело, а и не всяка линия има асансьор ... А също и ....(да не ме обвините в расизъм ) живяла съм в чужбина (Германия,Австрия и Швейцария) , но толкова нахални чернилки не съм виждала... Изключително нелюбезни, по-скоро целят да те объркат и гледат тъпо и нагло,като маймуни...
Благодаря на всички в темата за подробните разяснения - основните въпроси тук май са в кой хотел , кой транспорт, кой маршрут- не се сърдете , но това е основното , което ни интересува ( ако пък чак толкова Ви е досадно- не отговаряйте...)  

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 22:18 от marianik

# 717
  • Мнения: 766
Аз отново моля за помощ френскоговорящите ни съфорумци,
Намерих този сайт за шатъл бусчета за трансфери,има и от/до летищата до всички квартали в Париж и е доста по-евтино и приемливо от такси. Дали някой ги е ползвал? И най-вече ме интересува от колко часа сутрин започват, идеята да се ползват вместо такси от операта до летището ШДГ.

 http://www.paris-shuttle.com/default.asp

# 718
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Не съм ги ползвала, но от това, което прочетох, разбирам че услугата може да се ползва денонощно, 7 дни в седмицата за ШДГ и Бове, по-кратко за Орли: http://www.paris-shuttle.com/presse.asp?id_page=53

Това, което ми прави впечатление, обаче е, че пътуването не е самостоятелно, а с други пътници - до 7 в микробуса. И си представям, ако човек е вътре, а после бусът трябва да се отбие до още примерно 3 хотела да остави или вземе останалите пътници и попадне в редовното задръстване, твърде е възможно да се загуби доста време в обикаляне, за разлика от такси/специализиран автобус/РЕР, които са директни... Или да чака на летището известно време, докато кацнат и останалите резервирали пътници, за да може да тръгне автобуса (ако така работят  newsm78). Удобно би било за по-голяма група, така че да се тръгне по едно и също време и да се стигне на едно място. Това е, което бих изтъкнала като недостатък на системата. Иначе цените са привлекателни, особено в сравнение с такси.
Но и на мен би ми било интересно ако има някой да сподели опит...

# 719
  • Мнения: 766
Благодаря за съдействието Роца.
и аз ще следя ако някой, който е ползвал се включи с мнение.
Търся транспорт от Операта (ориентировъчно) до ШДГ, но полета за София е в 07ч. сутринта. Трябва да се тръгне около 04ч., а нищо не започва толкова рано и търсех друга алтернатива освен такси. Но, в случая с това изчакване да се съберат 7 пътника е малко рисковано когато гониш полет.

Общи условия

Активация на акаунт