Париж 6

  • 60 182
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 854
Момичета, и на мен ми предстои пътуване до Париж в началото на септември. В момента го организирам и си избирам хотел. В момента се колебая между тези два: http://www.hotel-aladin.fr/ и www.booking.com/ComfortInnSaintPierre. Моля за вашите съвети кой да избера - ако някой е бил в някой от хотелите или пък изобщо за местонахождението им, защото не съм била досега в Париж и трудно се ориентирам.

И двата хотела са от един клас. Различно е местоположението. Първия е близо до Сакре Кьор - доста туристически район, характерен с нощния си живот. Втория е в по-спокоен район(който не ми е познат  Embarassed ).



Ясно, но кой район е за предпочитане. Този около Сакре Кьор не е ли по-несигурен?

# 676
  • Мнения: 3 241
Еми като че ли 13 (Аладин) е по-спокойно.
Със сигурност има по-малко туристи.

# 677
  • Мнения: 19 057
Аладин е на по-спокойно, може би безинтересно място

# 678
  • SF
  • Мнения: 21 565
Мимиии, получих потвърждението, докато ви пишех тук. В сайта пише ПОТВЪРДЕН и не виждам да ми предлагат някакви действия около приключването на резервацията. Да си седя ли спокойно на стола, че имам билет? Ще взема да принтирам всичко, че знае ли се....

Много ви благодаря за отговорите. Знаех си, че това е точното място да бъда информирана. Ако някой желае да ме светне и на други неща, за които вече сте говорили в темата, ползвайте личните, за да не досаждаме. А аз започвам да чета оттук нататък всеки постинг. Страхотни сте!

Между другото, много пъти съм била в Париж и също мога да помагам. Сега за първи път съм с УИЗЕЪР. До сега винаги на Реюси Шарл де Гол.
Приятна седмица на всички и да знаете, че ви следя! Simple Smile

# 679
  • Мнения: 38
Здравейте, най-после дойе заветния ден - утре летим за Париж с Уиз. Нещо се обърках обаче с инфото за градския транспорт в Париж. Апартаментътние е зона 2 и има наблизо РЕР. Искам да си купим карнети - за възрастни и деца. Те нали важат и за РЕР и за метро? Като си маркираме билета на РЕР, мога ли със същия билет да се прехвърля на метро в рамките на някакво врме??
Мног благодаря Simple Smile

# 680
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Здравейте, най-после дойе заветния ден - утре летим за Париж с Уиз. Нещо се обърках обаче с инфото за градския транспорт в Париж. Апартаментътние е зона 2 и има наблизо РЕР. Искам да си купим карнети - за възрастни и деца. Те нали важат и за РЕР и за метро? Като си маркираме билета на РЕР, мога ли със същия билет да се прехвърля на метро в рамките на някакво врме??
Мног благодаря Simple Smile

И ние утре летим  Flutter .Бях прочела,че можеш да си купиш билет от предния ден , да го ползваш  първо в метрото първия билет, после пак с него да се качиш на влака  .

# 681
  • Мнения: 416
marianik, лек път и много щастливи емоции! Hug

# 682
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
marianik, лек път и много щастливи емоции! Hug

Благодаря!
Много нещо изчетох, голяма бъркотия  е в главата ми... Вярно ли ,че интернет достъпа в Париж излиза солено ? Някой дал пример на мъжо, за платена сметка около 3000 лева за 10 дневен престой в Париж...  Shocked Другия вариант е безплатен  Wi-Fi , но не навсякъде има ... Аз разчитах,че мога да достъпя темичката и ако нещо забравя,да прочета , но мъжо отсече -да не си го и помислям... Naughty Главно за транспортните връзки се притеснявам...

# 683
  • Мнения: 3 241
Безплатен интернет има на много места, предимно по кафета и ресторанти.

Билетите за транспорта нямат дати, веднъж купени може да се ползват когато искаш.

За РЕР - къде точно във втора зона ви е хотелът?
Принципно билетите за Париж (Т+) важат и за метро и за РЕР. Но метрото е винаги само в зона 1-2, докато РЕР може същата спирка (крайните, например на Дефанс) да са в друга зона. Иначе вътрешните спирки в града са 1-2.

Да, може с един билет на РЕР да се прехвърлиш и на метрото. Времето за това е 1ч30.

# 684
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Благодаря,дано наистина времето да хубаво,за да се насладим на разходката.Ние летим във вторник следобед.Приятно прекарване на всички,на които им предстои скоро екскурзия в Париж

 Laughing Laughing Laughing И аз ще чакам отзивите, летим на 24 юни за пет дни. На 01 юни съобщихме на Дисни почитателката и тя вече е в шок.  Joy Направила си е "план" кое след кое иска да види. И винаги включва - ами къде ще видя Барби??? Нали Париж е центърът на модата?!?!  Joy

# 685
  • Мнения: 906
Аз да попитам,като е станало въпрос за билети - билета за РЕР от Париж до летище ШДГ коя зона се води?Или има отделно опция на автоматите за билети от/до летищата? И за Роаси бюс бях прочела на едно място,че билет се
купува от шофьора,а на друго,че пак от машинките за билети.Някой може ли да каже кое е вярно?

# 686
  • Мнения: 3 241
Роаси е в 5 зона.
За билетите не мога да помогна Simple Smile

# 687
  • UK
  • Мнения: 1 334
за автобуса можеш да си купиш билет от шофьора,но само с пари в брой

# 688
  • Мнения: 906
Момичета, благодаря за отговорите!Ние пътуваме в петък.Май вече се изчерпах откъм въпроси Simple Smile
 Bon voyage на всички, и дано да ни посрещне слънчев Париж! Simple Smile

# 689
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 778
Ние пътуваме в петък.Май вече се изчерпах откъм въпроси Simple Smile
 Bon voyage на всички, и дано да ни посрещне слънчев Париж! Simple Smile
Ще, ще  Grinning За петък обещават 24-25 градуса и слънце  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт