АВГУСТИНЧЕ истинско бъди, в тема 32 се разпиши!

  • 69 643
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
От топлото време ще да е, Янче...

На ден по сто пъти влизам, ама няма какво да пиша. Нищо ново при нас. Жега та жега, Кати се радва, че басейнчето / подаръка ни от миналогодишните подаръци  Mr. Green / е на терасата.

# 661
  • София
  • Мнения: 2 708
Трейси се загуби. На добър път на коремчетата!

Ани, ся па гащи. То твойто най-напред.  Стискам палци.

Кой писа за МЦ Надежда, те там много доктори от Тина Киркова отидоха. Мой колега жена му роди при д-р Ташков, много доволни са, без уговорки предварително. Но то тука половината офис той ги е израждал, вкл. и моите.Нещо се гърчим с колегите от работа, но ко да се праи. Аз се точа на едно тарта гараш дето си купих наобяд от нашето столче.

Мойто голямото пиле стана на 8 в петък миналата седмица. Голям екшън е това рожден ден в парка, но пък такъв кеф. От 10 та до 19 и 30 часа.  Излезе ни 3 пъти по евтино от всякакви клубове. Пихме, пяхме, ядохме, мокриха се дечките, търчаха, водни бомби пукаха (които ние със стоян пълнихме в къщи предишната вечер), браха плодове, губиха се в гората, щуротии всякакви. Страшен купон ви казвам, препоръчвам.

Само дето 2 поредни вечери по Пирогов се мъкнахме. Първо Калоян си усука крака на ескалатора на метрото, поду се малко, взе да куца (повече от умора), ама де да знам, ако е нещо пукнато счупено и после почне да куца. Нищо му нямаше.

В събота ги оставихме в детския клуб на Дъ Мол, като излязоха на Ивайла цялата ръка адски червена, червени петна по кожата. Няква бесна уртикария, от Полимед ни викат - ако се разрасне трябва в болница, пратиха ни в Пирогов.  Там казаха същото, но като разбраха, че на другия ден имаме грандиозни планове и нахендриха един урбазон и всичко мина. Малко на диета, пие ериус, но мина. Бяхме леко нащрек. Подозирам едни нови дрехи, не ми се вярва да е от клуба, но може и да греша.

Цунки на всички.

# 662
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Сънчо , да ти е живо и здраво голямото момиче! Добре си е изкарала рождения ден явно. 

# 663
  • Мнения: 370
♥Пандичка♥, Никола е много добре. Вече не боледува, най-много настинка или някакво леко вирусче Simple Smile
Забравих да кажа, че пак ще имаме момченце. Ще бъда мъжка мама, живот и здраве Simple Smile

# 664
  • Мнения: 1 569
Сънчо, да ти е жива и здрава Ивка! А кога казваш сте билив Полимед за урбазон, че и ние имахме такова премеждие сега в неделя.  Предпоследния ден от морето в гръцко Анди се събуди с подуто полузтворено око - нещо я ухапало. Мазахме с алергозан, но в мобинация с пясъка и морето стана по-зле. Докато се прибрахме (същия ден) окото се беше затворило и милото ми детенце приличаше на изврънземно. Та още чорлави и с пясък по джапанките вечерта хукнахме до Полимед. Искаха да ни пращат на спешен алерголог в Исул, но Анди беше вече толкова скапана, че с док. преценихме, че може да се размине и с един урбазон. Така и стана. Пи и ериус 3 дни, макар че на втория ден вече всичко беше ок.

Долс, много се радвам за Ники. За съжаление с Анди нещата не се развиха така добре и продължава да е с хронична хрема, запушен нос, дишане само през устата, хъркане. Лекарката й (която я оперира и следи вече 6 месеца) вдигна ръце и каза, че не знае от какво е... Без коментар.

# 665
  • София
  • Мнения: 791
Милите ви дечица, урбазони, болници.... Ужас!
Сънчо да ти е жива и здрава каката и да да се слушкате цялото семейство!
Панди ех, защо така това детенце? И хомеопатията ли не помага?
Ние днес се возихме на метро, софийското за първи път, аз и Сиси! Много и беше интересно и малко се страхуваше! После една разходка из централните улици, ходихме да разгледаме изложбата на Бараците в Софийската хубожествена галерия. Не зная Сиси дали и хареса, но ни обърнаха внимание,че не е подходящо детето да тича из галерията  Laughing ми как да го вържа седнало и мирно, опитах се,но то си е дете.....
Тази седмица сме си в къщи, защото пак се появи лека кашлица от задна хрема,снощи излизахме с приятелско семейство на вечеря, в ресторантчето се събраха пет деца,стана голяма игра. От всичките,само едно не кашляше, останалите с напълно еднакви симтоми-задна хрема! Вдигам ръце вече! Другата седмица я пускам за последно и после ваканция, надявам се лятото да си починем от сополи и кашлици!
На всички мами 2 в 1 искам да пожелая леко раждане и малки пухкави бебчета!
Днес минахме покрай Хепи ,срещу Св.Неделя, спомних си как след училището за бременни в ЦУМ се събрахме доста мами да обядваме там! Десетина много бременни на едно място, заедно, гледката беше само за снимка! Събрахме погледите на минувачите!

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 18:38 от giuli

# 666
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Аз, slavena80, Elyah,dyndla,bibitka, Дaни, giuli, italiana, magare,Hariela.. За подаръците засега...Само да напомня, пък и да не изгубя списъка Simple Smile
Янче, ама Анди още ли има проблеми с хъркането? Милата тя... То не че и на Кати проблема с вечната кашлица с ее разрешил, дори сега лятото кашля, макар и доста по - малко... И аз не знам вече какво да правим...

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 11:46 от Aлекcандрa

# 667
  • Мнения: 1 569
Жули, и хомеопатията спряхме в момента, в който лекарката на Анди предположи, че може да прекаляваме с медикаментите, а резултатът беше все така 0. Спрях дори коластрата и витамините. Но не съм се отказала, то друго не ми остава. Сега я оставяме хубаво да се прочисти от всичко лятото и септември живот и здраве ще я водя в Хирон при педиатърката,  мисля д-р Стоименова се казваше. Май Хариелка ходи при нея и още някой, но не помня кой.  

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 12:08 от ♥Пандичка♥

# 668
  • София
  • Мнения: 2 708
Пандич, забравих да ти пиша за окото. И аз се сетих за нашия случай като четох за вас. Много кофти, добре че и е минало. Явно си имат някакви алергични прояви, въпреки че Ивайла досега към нищо (пупу) не ми е правила реакция.
Нас не ни сложиха урбазон в Полимед, лекарката вика - ако се разрасне уртикарията през нощта трябва да отидете до Пирогов. После помисли и каза - я отидете сега. Там ни казаха същото за следенето и че ако стане зле трябва в болница, Ивка почна да реве, аз казах, че гласим РД на другия ден, та лекарката май по-скоро заради това и сложи урбазон. Аз бях много за, щото на цялата бесна организация не ми се мислеше ко праим, ако ивка и стане зле. И след 2 часа и нямаше абсолютно нищо, беше 2 дена на диета (дадоха ни боен списък) и до вчера пи ериус. За дни никой нищо  не ми каза, прецених още в понеделник, че може да си яде.
Това май по-скоро е за лични, ама и без друго не пишем, така че ще прощавате.

# 669
  • София
  • Мнения: 358
Привет и от мен Simple Smile

Ех че много бременни мамчета Simple Smile Пожелавам на всички леко да  мине горещото лято и най-вече леко да е раждането Simple Smile

Урбазони, спешни кабинети .... и ние сме така. Миналата седмица Марти беше в Ст З. Там вероятно го е ухапала бълха. Резултатът първия ден беше 5-6 големи пъпки, а на втория - огромни пъпки по цялото тяло. Беше нещо ужасно - целите му крака, по корема, по гърба - просто целия. Да е жива и здрава хомеопатичката ни - пак го оправи с едно хапче. Спестихме си и урбазона и ксизала и фенистила и всичко. Съмняваха се за варицела - много им приличаше на пръв поглед, но след обстойно оглеждане, отхвърляха идеята. Мисля да го заведа на изследване след 2-3 седмици - да видим към какво е алергичен, че по цяло лято е в пъпки, които стават на ранички. И комар да е - пак големи пъпки стават. Не че мога да го опазя от насекоми, ама поне да знам.

Другата седмица ще е на градина, после .... не знам. Иска ми се да поостане при нас още малко, ама пък в тези жеги да ходи на градина ... знам ли ...

Сънчо, да ти е жива и здрава Ивка Simple Smile  И аз съм привърженик на детските празници на открито. Хем по забавно, хем по икономично Simple Smile

Пандичке, много неприятно със сливиците. Ти имаше големи надежди, че всичко ще се оправи след ваденето им. Дано Андичка го израсте по -скоро - каквото и да е това. За окото - дори да не е алергична, клепачът е много деликатна тъкан и ще се подуе при всички положения. На Марти също му се е затваряло окото + подуто чело - беше с абсолютно деформирано лице - от комари. Направо беше ужас. Ама си го изкара така - без никакви медикаменти, дори хомеопатични.

Ние вече сме с доказан астигматизъм. Заведох го профилактично на очен и ми казаха че догодина ще трябва очила да слагаме. Еми наследствено обременен си е - баща му и дядо му са с диоптри и астигматизъм, и Марти ще е.

Хубав ден на всички Simple Smile




# 670
  • Мнения: 251
Сънчо, аз съм в Надежда.И мен Ташков ме изражда първият път. Сега тук няма избор на екип и който ти се падне. Всичко е страхотно и изобщо не се притеснявам. Всички лекари са добри, а и моята лекарката ме успокои, че Стаменов ги е събрал само специалисти и да не се притеснявам. Щом тя казва така, значи е истина. Да ти е жива и здрава Ивка.

Долс, честито и на теб, че забравих да кажа. Радвам се че Ники не боледува вече. Май пораснаха децата ни и някак си минават по-леко през нещата.

Джули, Сиси е прекрасна Simple Smile) И на мен ми се иска да заведа Марти да се повози на метрото, но сега с този корем изобщо не ми се слиза под земята Simple Smile) И ние преди все задна хрема имахме, откакто го спряхме от детска нямаме грижи. Даже последният път ги изчистихме само със физиологичен разтвор и сребърна вода.

Елия, и Марти е с много чувствителна кожа откъм комари. Миналата година на морето един го ухапа точно на върха на ушето и то му стана двойно. Беше толкова смешен, чак му клепна. Мажех с фенистил и един спрей на аутан и след 3-4 дни нямаше помен от надутото. Сега нещо ни беше облазило докато сме спали и има и по дупето и аз му казах, че е паяче. И сега който и да види и му казва че едно паяче го е ухапало по дупето

Пандичке, не знам какво да ти кажа за Анди и за сливиците. Простои аз по едно време толкова се бях притеснила. Ние вече не хъркаме освен ако не е супер задушно или е легнал на криво, а на отворен прозорец му е най-добре. Някак си и аз сега дишам по-спокойно, че като се сетя преди каква мъка беше направо настръхвам.

Чакам я Трепсихора да роди и вече може и аз Simple Smile)) Ние сега сме малко в София, на вилата и ми е доста спокойно. Само да не беше толкова топло, ама ще оцелеем. Хубаво е, че се разписаха доста мами които одавна ги нямаше

Хайде майчета до скоро и весели слънчеви дни от нас Simple Smile)

# 671
  • Мнения: 1 569
Елия, и Анди като Марти е по-алергична. За изменението на физиономията си абсолютно права. Аз лично доста се уплаших и понякога се обръщах на другата страна да не види, че имам сълзи в очите. Много е тежко да гледаш детето си така. А няма да забравя как преди две лета като беше в К-к и баба й за заведе с преспиване на селото и не искамд а ти казвам като отидох да си я взема какво заварих - дете покрито от огромни, червени пъпки. Мале щях да припадна. Бяха минали дни от излизането им и пак бяха ужасни, свеки с какво ли не беше мазала... Това, което много помогна беше Арниката, то аз направо се кълна в нея, за какво ли не я ползвам! След още някоя годинка и аз ще направя кожния тест за алергии на Анди. Сега все още се води, че не са много реални резултатите, тъй като до 6г много се менят алергиите.

Глупи, а на твоя Марти дори не са му вадени сливици и казваш, че се оправя. Явно го израства - точно както казват, че се случва. А представи си на мен какво ми е - вече 2 години почти я натрових с какво ли не, минахме през болници и операция, пак лечение и ... за нищо. Все така зле си е. Не боледува честно, НО състоянието й е като на перманенстно настинал/биолен човек. Къса ми се сърцето. Sad А ти нормално ли ще раждаш? Може ли на лични да ми пишеш ако знаеш каква е цената на секциото там? И защо не можеш да си избереш лекар, който да те изражда?  newsm78

Жули, Анди обожава да се вози в метрото. Майка ми вече две лета като я гледа за по няколко дни това им е едно от нещата за забавление - возят се на метро.  Laughing А онзи ден аз я водих на гимнастика с метрото - открихме сезона.  Mr. Green

# 672
  • Мнения: 251
Момичета остарявам с една годинка Simple Smile Почерпете се макар и виртуално за мое здраве Simple Smile
Чукнах и аз 30

# 673
  • Мнения: 105
Добро утро!
Глупи Честит рожден ден!Всичко най-най ти  желая!  Gift
И моя мъж другия месец ще стане на 30 Laughingмного хубава възраст,аз все се шегувам с него ,че му изчезва двойката,а аз съм още на завоя Laughing
Аз днес реших да се отсрамя и да отида на плаж,хихихихихи на 100 метра съм от морето и не съм отишла доти ди пясъка,сигурно ще ми се смеете ама е така.Днес съм сама,Митко е при баба от вчера и ние малко си починахме с мъжо.Въпреки,че след 2 рия час ни беше мъчно за него и все го споменавахме,но вечерта излязохме с приятели и беше весело.Та така ХАЙДЕ НА МОРЕТООООО newsm08.
А щях да забравя да ви споделя нещо .Митко в последно време като тръгне да ми говори нещо и докато се изкаже минава доста време,повтаря началото на изречението 3 пъти докато му тръгне мисълта за края му newsm78Незнам дали е период,защото се надпреварват в градината да говорят или е от стреса в градината и онази госпожа,но незнам как да подходя.Казвам му да говори бавно и,че аз го слушам ама се притеснявам .Да се консултирам ли с логопед или да изчакам.Иначе говори много и правилно,ама...
Чао

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 341
Здравейте момичета   bouquet
И аз съм от отдавна не писалите мами, но провокирана от наближаващата размяна на подаръци, реших да се спиша. И без това отдавна се каня да го направя, но така ме е завъртяло ежедневието, че успявам поне да ви чета и за друго време няма. А колкото пък времето минава, ми става по-трудно да се включа "в разговора".

Алекс, включи ме в списъка моля Simple Smile Деси много обича да получава подаръци, а когато е адресирано само за нея ще се зарадва много Simple Smile

Глупи, честит рожден ден! Пожелавам ти цялото щастие на земята, много здраве, късмет и сбъднати мечти   bouquet

Поздравления за всички бременни майчета! Много се радвам на хубавите новини и лек финал ви пожелавам на всички.

Много болно-алергични дечица си имаме в темата обаче  Confused  Моята Деси и тя е в отбора със задната хрема, но пък при нея са по-страшни ларингитите. Сливиците й така се подуват, че и запушват гърлото направо и няма въздух да диша. Много страшно понякога. Стигаме до Медрол /Урбазон/вече няколко пъти от началото на годината, а никак не е хубава честата му употреба. Все се каня да я започвам с хомеопатия и все отлагам. Влияе й много влагата, а живеем на такъв климат, а и в спалните ни има влага от която не можем да се отървем и това е.  Иначе и батко й от малък имаше задна хрема, но после дали хомеопатията повлия /лекувахме го с боаронска хомеопатия/ или пък израстването си каза думата, сега си е здравичък /да чукам на дърво/.

В момента Деси е при свекитата в Казанлък. Там се чувства прекрасно. Утре стават цели 3 седмици откакто е там. Баба й я хвали, че много слушала......ами как няма да слуша като се прави всичко по нейно желание. По-скоро баба и дядо са много послушни Simple Smile  А на госпожите в детската градина като им казах в началото, че една седмица Деси няма да е на градина, те ми препоръчаха да я държа колкото мога повече в почивка, че били сборни групи и на Деси изобщо нямало да й хареса  Mr. Green

Първите дни и на мен ми беше тъжно за детето, но после пък ми излезе работа на 100 места /знаете как е по морето лятото/ и буквално съм доволна, че поне малката е на място, където и обръщат внимание, водят я по детски кътове, язовирчета, рекички, горички и т.н.
Батко Митко е вече на 11 и половина и горе-долу през деня се гледа сам. Ходи до обяд на английски, после в къщи чете задължителната литература от училище и излиза с тайфата. Добре, че е заедно с близнаците /момчета/ на моята приятелка, та не е сам и ми е по-спокойно. На една възраст са, в едно училище, на една вълна. Даже са заедно по цял ден - и на английския, и в къщи четат заедно и после в игрите. Та така.

Рибке, , абсолютно същото с говоренето се случва и при Деси, така че спокойно. Сега като ми се обажда по телефона и се започва : "А пък, а пък, а пък днес баба ме води на едно детско кътче. И там, и там си намерих една приятелка". Simple Smile просто детето от бързане да си сподели емоциите и да се надпреварва с другите да говори, и да бъде чуто , се получава така.

Иначе от много малка се отприщи да говори и всичко си казва. Интересно обаче, че при нея я няма тази фаза с въпроса "Защо". Може би по-късно ще се появи. Иначе постоянно бърбори нещо, но по-скоро тя ми дава някакви обяснения, кара ме да видя или да чуя нещо си, но не и да ме пита. Има мания да си мие зъбките, но пък не дава лесно да й се мие главата. А в тези жеги се поти страшно много, че няма как да се прескочи миенето.

Сега при баба и дядо е заформила и едни бузки и коремче, но така е при бабаите  bowuu

Слънчев уикенд ви пожелавам и до скоро  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 22 юни 2013, 12:48 от magare

Общи условия

Активация на акаунт