Отговори
# 720
  • Добрич
  • Мнения: 52
Привет момичета!Много редовно чета,но май съм писала само 1-2 пъти.При мен няма нещо притеснително.Излезе БХС,всичко е ок.От самото начало обаче аз не мога да спя.Будя се поне 5 пъти,ставам да пишкам,после няма заспиване .....и на сутринта е тежко.Имам детенце на 4г и искам не искам всеки ден в 7 трябва да стана ooooh!
Има огромна разлика да си първа бременност и да си втора.И разликата е в детето,което нон-стоп боледува.Не спим нощ след нощ,кашляме ,плачем,вдигаме темп.И е такова притеснение,че се усещам тотално изцедена.А и болничен не вземам.Аз съм на половин ден и се сменяме с мама да го гледаме,когато е болен.А бе лудница с тези болести.

С първата бременност се замислях как съм аз,да се пазя,да не лепна някой вирус.Ама слава Богу съм кораво куче и колкото и по цяла нощ да кашля насреща ми,аз не се давам GrinningНа работа ги срещам и болни и здрави и то в близък контакт и май съм си вдигнала имунитета.В тази връзка само да вметна нещо.Стоматолог съм.
Не отлагайте посещение при какъвто и да е проблем в устата.Има кой да прецени какво може и какво не може да се прави и кога точно това да стане.Не искам да плаша никого,ама наистина съм виждала състояния получили се от чакане.В повечето случаи проблема се причинява от бактерии-дали ще се развие един банален кариес,или  инфекция в канала/те на зъба или тази инфекция ще прерастне в костта като абсцес,няма начин да се оправи само.Дори да отзвучи за известно врме,после пак ще напомни за себе си.Спирам с лекцията,че е досадно Mr. Green

Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 21:51 от Нана и Борко

# 721
  • Мнения: 4
Дами имам предложение, ако искате разбира се. Понеже термина ми е на 1ви Август и доста честичко чета какво се случва в Юлската тема, та те си имат профил в снимка.бг показват си коремчетата и ако иска някой и нещо друго да показва. Предлагам ви да си направим и ние един такъв и да споделяме нашите коремчета ако искате.  Аз даже имам един стар профил може да използваме него. Навити ?!  Embarassed (аз да не видя нещо, гоолямо съм copy-paste)

# 722
  • Мнения: 0
Scorpi , Моя термин е на 18.08. В началото си мислих , че е изместен заради късно ОВУ - аз в по-ранни постове съм обяснявала , да не се повтарям - та термина ми на 1-ва стр. остана от съвсем началния период , когато си бях в заблуждение. Simple Smile

# 723
  • Мнения: 40
Дами имам предложение, ако искате разбира се. Понеже термина ми е на 1ви Август и доста честичко чета какво се случва в Юлската тема, та те си имат профил в снимка.бг показват си коремчетата и ако иска някой и нещо друго да показва. Предлагам ви да си направим и ние един такъв и да споделяме нашите коремчета ако искате.  Аз даже имам един стар профил може да използваме него. Навити ?!  Embarassed (аз да не видя нещо, гоолямо съм copy-paste)

И ние си имаме профил там само да видя как беше името и паролата.

Благодаря, че ми давате кураж, сега вече по- лесно го приемам, иначе антибиотика ми е Зинат по антибиограма (докторката каза, че предпочитала да ми даде Аугоментин, но той не излиза в антибиогамата).

На мен корема не ми е мръднал, както и килограмите, гърдите вече не ме болят (станали са пак доста големи и ми пречат и нощно време си спя със сутиен иначе ми е адски неудобно), апетита се увеличава, нервността ми намалява   newsm44 идва най- хубавия период.

Само, че толкова много се наядох тази вечер, че ми се гади  ooooh!, няма угодия.

# 724
  • Мнения: 5
Devikici, Извини ме, уж чета, ма явно съм изпуснала... защо пиеш Зинат?

# 725
  • Мнения: 21
Напълно съм съгласна , че темата с ритничетата е много подранила, самата аз съм още много далече от този хубав момент, но съм тоооолкова нетърпелива вече и се изкуших да я напиша, моля за извинение Simple Smile Ако имам късмет тепърва след седмица ще имам предположение за пол, когато ще ми правят ФМ и БХС. Преди няколко дни ми се пристори, че усещам нещо в корема като легнах, но го отдавам на нетърпелива параноя.. Simple Smile
Мисля, че реално всички без изключение сме на период туптящо сърчице и давам още една идея:
Малко августовско сърчице тупти под моето вече.
Офф, нещо не го докарах, ама нещо от сорта ми се въртеше.. Simple Smile) Абе мамите, които оформят темичките да харесват нещо и това е!

Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 22:38 от lepelissima

# 726
  • Мнения: 40
Devikici, Извини ме, уж чета, ма явно съм изпуснала... защо пиеш Зинат?

Имам Ешерихия коли в урината и за това се налага.

Погледнах си дневника и видях, че с дъщеря ми съм усетила движение в 18 г.с., сега ще видим как ще е. Знам, че зависи и от това къде е плацентата, кога ще се усети бебето.

# 727
  • Мнения: 21
А за това в кой месец съм, днес леля ми, която е пенсиониран педиатър тотално и окончателно вече ме обърка, като ми каза, че като стъпя в 12 г.с., тогава влизам в трети месец!! Е, не, предавам се, ще питам док и каквото каже-това ще е! Grinning Нейното май отговаря на френското броене и ако не се лъжа, това са т.нар.лунарни месеци. Пълна лудница!

# 728
  • Мнения: 0
Lepelissima , Аз мисля , че като влезеш в 11 г.с. влизаш в 3 месец ( от 9 ) . Значи преди седмица си влязла в 3-ти

# 729
  • Мнения: 0
Ето аз как ги смятам. Копирам го от страницата на "моето дете"
Може да следите коя гестационна седмица  в кой календарен месец е като си направите свой календар. Започвайки от датата на последната менструация, отбелязвате месец след месец до 9-тия като всеки месец от втория нататък увеличавате дните с 1 ден, т.е. ако последната менструация е била на 10.03 значи в 1-ви месец сте до 10.04, във 2-ри месец сте до 11.05, 3-ти месец – до 12.06 и т.н. След като си отбележете месеците, върху тях отбелязвате гестационните седмици, които започват също от датата на последната менструация.
Понякога се получава че посредата на еди коя си г.с. влизате в еди кой си календарен месец.

# 730
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!!!!
Относно месеците, предната си бременност се мъчих с тези седмици, сега си ги брия на календарни месеци и оглед датата на термина. Правилно-грешно, по-лесно е и не се обърквам.
Моето коремче малко наедряло, но сравнено с това на Госип е малко. Аз съм висока 168 см.  се измерих вчера 57,5 кг. Аз дори съм свалила, около Коледа бях 59 кг. На всичкото отгоре ми е втора бременност, но все още коремчето е малко, а може би и нормално голямо. Гърдите ми наедряха, но все още се побирам в чашка С, с Велина стигнах до 75Е. Дано този път с чашка Д да се задоволя Simple Smile
За страницата в снимка.бг, нямам търпение да се покажем с коремчетата. Ще е супер.
Честито на разбралите пола  и ние се надяваме на 11.02. да го видим нашето бебче.
Мен вчера ме ядоса майка ми. Заяви ми, че сме избързали с бебето, трябвало още година да мине, по-добре щяло да бъде Велина на 6 години, когато стане кака. Много се ядосах. Моята разлика със сестра ми е 3 г. и 10 м. , а на моите деца ще бъде 5 г. и 2 м. Второ края на август имат много работа във фирмата, защо точно тогава ще се роди бебето. Много обидно ми стана. Със свекърва ми подобни разговори никога не сме водили. Тя дори ме подпитваше кога най-сетне ще се решим, а за сина й това е четвърто дете / преди да се оженим той вече имаше две деца/. Та този разговор ме натъжи, независимо, че не го каза с лоши чувства. Е, оплаках се, надявам се да ми олекне. Лек неделен ден момичета!!!!

# 731
  • Мнения: 1
Не мога да го  разбера това с тези седмици,месеци -голяяяяма каша,изпуших вече smile3515.В различни сайтове различно пише-края на 12 г.с. свършва 3 месец ама кой лунарен или нормален иди че разбери.На други места дават 13 г.с..
Въобще даже ще се откажа да смятам.Като наближи термина ще знам в кой месец съм newsm62

# 732
  • Мнения: 742
И аз ги смятам като skorpi_iv и винаги ми излиза както трябва.Е не издребнявам точно до ден да е точно,но приблизително...
 tanjuk ,гадничко от страна на майка ти,но...и тях ги избиват съчмите,като види бебчето вече няма да мисли така  Peace

# 733
  • Мнения: 1
tanjuk не се ядосвай-кофти е че ти го казва майка ти,по трудно се преглъща особено в такъв период.Малко е късно вече да върнеш бебо обратно-все пак това си е твоето семейство и твоето бебе. И мен ме ядосват за много по-дребни неща,ама гледам да не им обръщам внимание.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 740
И моята майка ме нервира скоро много, не по този повод, а ми защото взе да ми обяснява някакви глупави суеверия или там празници и аз побеснях. Много се дразня на тези теми т.к. нито съм вярваща, нито суеверна и би трябвало вече да го е научила. Но хубавото на това твоята собствена майка да те ядосва е, че може да и кажеш всичко Simple Smile поне аз моята яко я нахоквам. Но моето мнение е, че те са имали деца и са си ги раждали и гледали когато са си решили, та сега ние ще си решаваме за нашите. Ясно е, че им е трудно да не дават акъли ама ще свикнат Simple Smile Това са си нашите деца.

Общи условия

Активация на акаунт