Кандидатстване за 1 клас в НУКК

  • 129 376
  • 848
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Какво значи, че сте в 9:30? Изпитът няма ли да е като миналогодишния - всички влизат едновременно по стаи, както са разпределени?

# 31
  • Мнения: 186
Сутринта ходих да подам молба за кандидатстване. Ние сме в 9.30.

Навсякъде, където сме кандидатствали до сега - ясли, градини и училища е имало предимство за братя и сестри. Така е редно.
Само че нашия бате е по-голям, пък и малкия се развива по съвършено различен начин и няма да се възползваме от тази "екстра"

С тази разлика, че тук приемната процедура  е ИЗПИТ. Нищо общо няма приема в кварталната градина или училище, където тези критерии наистина съществуват. Къде в правилата пише, че брат или сестра в НУКК дава предимство?????

# 32
  • Мнения: 10
Здравейте, и ние тази година ще се пробваме в НУКК. Единственото което ме притеснява е че моят син е малко разсеян иначе ги разбира нещата, опасявам се да не се отнесе на някъде и да не му стигне времето. Като съдя от миналата година и аз мисля че задачите които са дадени са малко труднички за деца на 6,5 години, но сме длъжни да опитаме. Какво ще кажете за резервни варианти на училища. Аз мисля 18 СОУ, 134, 133 и 32  newsm78? Някой да сподели ако има някакви впечатления.

# 33
  • Мнения: 417
Какво значи, че сте в 9:30? Изпитът няма ли да е като миналогодишния - всички влизат едновременно по стаи, както са разпределени?

Аз нямам представа как е било миналата година. Значи е същото  Peace
На нашата бележка пише така.

advik , това са малки дечица  Hug, тепърва ще ги учим на всичко.
И ние имаме варианти, но те са други училища. И аз събирам отзиви за тях, макар че опита на някой друг може на мен да не е полезен, както и обратното  Wink. Всичко е строго индивидуално.

Щом сме по едно и също време, искаш ли да  заедно чакаме децата и така по-лесно после ще разберем какви задачи са дали  Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 17:00 от inka5

# 34
  • Мнения: 417
Сутринта ходих да подам молба за кандидатстване. Ние сме в 9.30.

Навсякъде, където сме кандидатствали до сега - ясли, градини и училища е имало предимство за братя и сестри. Така е редно.
Само че нашия бате е по-голям, пък и малкия се развива по съвършено различен начин и няма да се възползваме от тази "екстра"

С тази разлика, че тук приемната процедура  е ИЗПИТ. Нищо общо няма приема в кварталната градина или училище, където тези критерии наистина съществуват. Къде в правилата пише, че брат или сестра в НУКК дава предимство?????

Права си, съжалявам. Не съм чела правилата  Praynig

# 35
  • Мнения: X
Момичета, прочетете старите теми - доста неща ще ви се изяснят. А и поразпитайте.  Peace

# 36
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета и от мен Simple Smile
След дъъъълги колебания реших и моето детенце да кандидатства в прословутия Италиански лицей! Прехвален и оплюван, но всяка година много желан....
Миналия ден гледах по телевизията директорката на Лицея. Приличаше ми извадена от нафталина комунистка  Shocked Поразрових се за нея, оказа се че е на този пост от прекалено дълго време. Както и да е тази жена еднолично решава и изготвя списъка с приетите деца. Това за мен е доста голям проблем, не мислите ли? Написано е в правилника им, изпита минава, проверяват се тестовете и се дават на директорката!!! Няма комисия, няма нищо! И тук нещата почват да понамирисват.  Sick Кой ще е приет само тя решава. И тя има хиляди варианти да фалшифицира, преправя и т.н. за да са в списъка децата, които тя вероятно е взела пари  Sad
За това аз предлагам на вас, мили мами, да се организираме и да се опитаме да променим тази порочна практика , а именно, списъка с приетите деца да се изготвя единствено и само от директорката! Нека се опитаме да се преборим с тази явна несправедливост! Какво ще кажете? Така и така е модерно да се стачкува!   Laughing

# 37
  • Мнения: 10
inka 5, няма проблем да чакаме децата, много ще м и е приятно. Аз съмо че незнам от колко часа ще сме защото още не съм подала заявление, мисля да ходя другата седмица. Иначе вие подадохте ли?
Вие за кои други училища мислите да подавате?

# 38
  • Мнения: 5 940
Синът ми няма да кандидатства в училището, защото баща му е много , ама много против.
Но да ви попитам -училището не би ли трябвало да е за деца, надарени в областта на изкуствата? А повечето тестове в "Азбука на мисленето", поне според мен, са за деца с добра логическа мисъл и по-скоро математици. Приятелите на сина ми, които рисуват най-добре, пеят хубаво, танцуват  и т.н сериозно биха се затруднили да ги решат. Особено без подготовка. Но това не им пречи иначе да са талантлини.
 А пишете, че там добра подготовка по математика няма...
Разсъждавам си просто.

# 39
  • София
  • Мнения: 361
Да, Valerie, доста странно наистина. Разминават се нещата между това, че училището е ориентирано към изкуствата, а пък в същото време - изпитът съвсем други неща проверява. А това, че директора еднолично определя списъците, е, меко казано, порочна практика. Поне една комисия да направят!

# 40
  • Мнения: X
Но да ви попитам -училището не би ли трябвало да е за деца, надарени в областта на изкуствата? А повечето тестове в "Азбука на мисленето", поне според мен, са за деца с добра логическа мисъл и по-скоро математици.

Би трябвало, но не е. А и от Азбука на мисленето почти нищо не дават на изпита. Поне на нашия изпит се падна звуков анализ, търсене на скрити предмети в картина, образуване на дума с първите букви на дадени предмети/животни и броене на кръгчета по размер - от които кръгчета беше направено едно мече. Май и пъзел имаше. Все неща, които се срещат в детски списания от сорта на Бърборино, както и в Моливко, по които книжки учат децата в предучилищните групи. Нямаше май нито една задача от Азбука-та.

# 41
  • Мнения: 417
Но да ви попитам -училището не би ли трябвало да е за деца, надарени в областта на изкуствата? А повечето тестове в "Азбука на мисленето", поне според мен, са за деца с добра логическа мисъл и по-скоро математици.

Би трябвало, но не е. А и от Азбука на мисленето почти нищо не дават на изпита. Поне на нашия изпит се падна звуков анализ, търсене на скрити предмети в картина, образуване на дума с първите букви на дадени предмети/животни и броене на кръгчета по размер - от които кръгчета беше направено едно мече. Май и пъзел имаше. Все неща, които се срещат в детски списания от сорта на Бърборино, както и в Моливко, по които книжки учат децата в предучилищните групи. Нямаше май нито една задача от Азбука-та.

Благодаря, че писа Жасмин   bouquet
Чакайте малко да доуточним, че е важно!  Praynig
В последното издание на Азбука на мисленето от 2011 г. - последното, което купихме и ползваме има всички споменати задачи.
Даже мога да кажа на коя страница и в от коя книжка се намират всички цитирани задачи. Говорим за последното издание 2011
Аз не знам какви задачи са дали точно, но примерно на стр. 121 от книжка 3 и стр.21 от книжка 2 има такива задачи - мечета от кръгчета за подреждане по размер.
Звуков състав - стр. 22 от книжка 1, скрити фигури стр. 106, книжка 1, пъзел стр. 2 книжка 2. Сега като ровя не намирам задачите със сричков състав -може някой да помогне  Hug. Но примерно - къде се намира звука А в съответната дума е на 132 стр. от книжка 2.

С Моливко и Бърборино нали ги обучават педагози в градините и не сме ги гледали, но са му познати доста неща - явно са ги обяснявали по друг начин  Peace

Жасмин, вие от кое издание се готвихте? Щом са били излезли тези книжки през 2011, вашия изпит е бил през 2012? Примерно догодина изданието да е допълнено със задачите от тази година  newsm78

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 12:08 от inka5

# 42
  • Мнения: X
Чакайте малко да доуточним, че е важно!  Praynig
В последното издание на Азбука на мисленето от 2011 г. - последното, което купихме и ползваме има всички споменати задачи.

А, възможно е сега да са ги включили; браво, ако е така. Ние кандидатствахме преди 5 години и в тогавашните издания на Азбука-та ги нямаше. Съветвам ви да правите звуков анализ - много е важен, има подвеждащи неща, примерно буква Щ се състои от 2 звука - Ш и Т и те трябва да се отбележат като два в звуковия анализ. Но винаги, на всички изпити, има по една увъртяна и подвеждаща задача, която дава 20% от точките - при нас беше някаква със скрити предмети, по-скоро очертания на предмети, замаскирани в един цирк.  
Решавайте Крокотак (в сайта им има много тестове), Бърборино, някакви книжки вземете допълнително. Една година им бяха дали судоку на децата, доста изненадващ и непознат момент.

А в старите теми намерих и качих тук задачите от изпита 2010 година: http://tranzit.dir.bg/load.php?id=SRWRoPIEb7sY9nen1535982

Може да ви потрябват. Ще видите какви неща дават и доколко е възможно дете на 6 години да реши подобна задача (тази с борчетата и пилетата).
В старите теми за изпита в НУКК има и задачите от другите години.
И пак не е гаранция. Но пък и дали си струва. Аз вече писах - ние няма да влезем дори и без изпит, вече се записахме в частно училище. За мен не си струва пътуването и плащането до лицея. (към 1500 лв. излиза годишно, без занималнята, купоните за храна и допълнителните занимания)

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 16:47 от Анонимен

# 43
  • Мнения: 10
Жасмин, много благодарим за твоята подкрепа и за това че ни прати тестовете от 2010, може ли някой да намери теста от миналата година(2012) или да даде примерните задачи, които са се паднали. Моля някой ако намери линка на старите теми за НУКК да го пусне аз нещо не мога да ги намеря. Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 417
Жасмин   bouquet

Моля да споделим судоку  Praynig

Иначе старата тема тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=636457.0

Общи условия

Активация на акаунт