какво правят мъжете по време на раждане?

  • 9 258
  • 168
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 44 344
То ако някой много държи със сигурност може да се самоизпише от болницата срещу подпис, никой не може да те задържи насила.
Аз пък съм от тези дето никак не им пречи малко да ги наблюдават, за по-сигурно.
За изолацията...каква толкова изолация, всички си вадеха и показваха бебетата на роднините, а във вип стаите има почти или постоянен достъп за таткото.
И наистина далеч не на всякъде по света изписват на вторият час и това за мен по-точно е спестовно-бюджетна стъпка, от колкото наистина по-доброто за майката и бебето.

# 136
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Като си започнала покажи ми къде съм писала, че всички бебета изписани на втория час умират.

# 137
  • Мнения: 8 242
Първия път беше с мен по време на раждането (в родилна зала)  Laughing Та раждахме заедно Simple Smile
Втория път беше с баткото пред родилна зала... но родих за 10 минути (буквално - от влизането в болницата, до изплакване на бебето) - та не им се наложи да чакат много  Laughing

И двата пъти не се е напивал или поливал (не пие) - просто почерпи в работата.

Бях 3 дни в болницата, във ВИП, и идваше по няколко пъти на ден да носи това-онова. Като ме изписаха - си взе отпуск по бащинство (2 седмици) - помагаше ми най-вече с баткото.

# 138
  • Мнения: 2 285
С големия син много исках да е до мен таткото. Нямаше такава възможност.
После разбрах, че е било за добро.  Mr. Green
И при трите ми раждания е имало моменти, в които (точно като по вицовете за циганките  Simple Smile) такива черни мисли са
ми се въртяли в главата по негов адрес, че ако ми беше пред очите, собственоръчно да го бях скопила.  Mr. Green

# 139
  • Мнения: 1 298
Sarah Lou , изписването все пак става след като се уверят, че бебето и майката са ок.  Peace
Ако имат и най-малко съмнение - естествено, че няма да те пуснат.
Освен това, ако майката не иска толкова бързо, също ще ги оставят до следващия ден.
Но 3 дни...при положение, че всичко е ок, вече наистина никой няма да те държи.

# 140
  • Мнения: X
Но 3 дни...при положение, че всичко е ок, вече наистина никой няма да те държи.

Това е, защото си нямате здравна система с клинични пътеки.  Mr. Green

# 141
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Sarah Lou , изписването все пак става след като се уверят, че бебето и майката са ок.  Peace
Ако имат и най-малко съмнение - естествено, че няма да те пуснат.
Освен това, ако майката не иска толкова бързо, също ще ги оставят до следващия ден.
Но 3 дни...при положение, че всичко е ок, вече наистина никой няма да те държи.



Сигурна съм, че полагат достатъчно грижи и няма да изпишат детенце, за което има съмнения за състоянието. Нямам нищо против тази практика. Но аз например нямаше да съм жива, най-вероятно, ако ме бяха изписали на втория час. На втория ден изследванията ми са били лоши и се е наложило дори кръвопреливане. Ако съм си била в къщи майка ми със сигурно е нямало как да разбере, че нещо не е наред.
Подразни ме поста hailie защото не смятам, че е редно така категорично да се заклеймяват практиките в нашите болници. Аз бих била много по-спокойна ако знам, че поне в първите дни има лекарско наблюдение над детето ми. В крайна сметка, колкото и майката да знае най-добре, тя нито е лекар, нито пък има лаборатория в къщи. А пък това дето не умирали всички бебета даже не знам как да го коментирам  ooooh! За мен и на едно да се случи е много, ако е можело да се предотвряти.

# 142
  • Мнения: 355
И при трите ми раждания е имало моменти, в които (точно като по вицовете за циганките  Simple Smile) такива черни мисли са
ми се въртяли в главата по негов адрес, че ако ми беше пред очите, собственоръчно да го бях скопила.  Mr. Green
И аз си мисля, че ако ми е някъде наоколо, като ме боли и ми е гадно, неизбежно ще си го изкарам на него, дори да не го заслужава.
И offtopic - имаш прекрасна разлика между хлапетата Simple Smile Да са живи и здрави и трите!

# 143
  • Мнения: 2 285
И при трите ми раждания е имало моменти, в които (точно като по вицовете за циганките  Simple Smile) такива черни мисли са
ми се въртяли в главата по негов адрес, че ако ми беше пред очите, собственоръчно да го бях скопила.  Mr. Green
И аз си мисля, че ако ми е някъде наоколо, като ме боли и ми е гадно, неизбежно ще си го изкарам на него, дори да не го заслужава.
И offtopic - имаш прекрасна разлика между хлапетата Simple Smile Да са живи и здрави и трите!

Благодаря за милите думи ! А на теб леко и безаварийно раждане, като му дойде времето.  Simple Smile

# 144
  • Мнения: 1 028
Мен ме приеха в болница в събота заради изтичащи води, в неделя сутрин родих, а ни изписаха в четвъртък. Всъщност мен щяха да ме изпишат още в сряда, но аз отказах да ме изписват без детето.
Колкото до дните в болницата - за мен беше прекрасно време и няколко дни почивка. Носят ми детето за кърмене, ако искам да спя или да си почивам им го нося в стаичката (ей как се наспах), готвят ми, прибират ми, чистят ми, под непрекъснато лекарско наблюдение сме и двете. Бяха ми се запушили гърдите, помогнаха ми. Показваха ми как да го мия, как да му сменям памперса, как да го държа и оставям да легне да не се задави.

Най-хубавото беше, че вечер в 10 я вземаха, а сутрин в 6 ни будеха за визитации и в 7 носеха бебето. Единствените 4 нощи, в които спах цели 8 часа непрекъснато , преди това цяла бременност будувах нощем, а след като се роди 3 години все се будеше нощем.
Като ни изписаха направо съжалих, че няма кой така да ме обгрижва....  Crazy

Но това е, защото раждах в частна клиника, виж в държавна не бих издържала и ден

# 145
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
malina07, аз раждах в държавна - не се различава много от това , което си описала - важен е персонала, а не дали е частна или държавна болницата. Условията бяха прекрасни - бебето стои при майката, единствената почивка е от 00,00ч. до 5,00ч., , а ако искаш го оставяш при другите бебета и повече, но аз нямах търпение и двата пъти да си гушкам детето.
Обаче нещо ми се струва , че много изместихте темата  newsm78

# 146
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512

Подразни ме поста hailie защото не смятам, че е редно така категорично да се заклеймяват практиките в нашите болници.

Гледай сега, живеем си в демокрация, заклеймявам си к'вото си ща Sunglasses , на тебе като не ти харесва - мрънкай си, не ми пречиш. Пък ако ти се заяжда с някого, намери си друг Laughing

Живеем в демокрация - ще си се заяждам с когото искам  Laughing

Малина07, много приятен разказ. Аз също раждах в частна болница, но спомените ми от престоя не са толкова хубави. Нямам кои знае какви оплаквания, просто не ми понася болничната обстановка. Като ходех преди да родя за запис на тонове от 20 минути в болнична стая направо изпадах в депресивни състояния Simple Smile За другото раждане ще се опитам да съм с по-позитивна нагласа Simple Smile

# 147
  • Мнения: 2 675
Здравейте, искам да попитам вече родилите какво правят половинките? Като ви закарат в болницата могат ли да стоят с вас до раждането или ги гонят?

да ,стоеше , но не при мен в залата , а в болницата - бях секцио Peace стоеше и след раждането, известно време , докато се убеди, че всичко е наред с нас Heart Eyes

# 148
  • София
  • Мнения: 374
Родих секцио по спешност - мъжът ми през цялото време е бил, по неговите думи, в нещо като чакалня (от персонала на болницата му казали там да изчака, че ще го извикат като може да ни види). Първо са му показали бебето, а след това го пуснаха и при мен в реанимацията за 2 минутки. Само да уточня, че болницата е Майчин дом, София.

# 149
  • София
  • Мнения: 23 130
Раждах в частна болница и там имаше опция таткото да присъства. Аз обаче не исках, нито той даваше зор. После съжалявах, но след дъжд - качулка.

Общи условия

Активация на акаунт