какво правят мъжете по време на раждане?

  • 9 242
  • 168
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 266
Ако таткото е някоя нежна душа не му трябва да присъства.
Аз лично много искам поне втория път мъжо да гледа или поне да ме слуша като раждам  Mr. Green защото той гледа по филмите как го изобразяват-ох, ох и след няколко минути сцена всички доволни  Joy

# 151
  • Мнения: X
то и да не е нежна душа пак си е стрес  Blush въпреки това ме изкефи на една моя приятелка мъжа кво каза след като присъства на раждането: ей, за големи мъки сте родени жените  Crazy Crazy капка в морето де..  hahaha hahaha

# 152
  • Мнения: 22 475
За второто дете, моя мъж е прекарал повече от 3часа пред вратите на отделението. А в момента, в който успях съзнателно да си отворя очите вече беше до мен.

При всичките усложнения, които съм имала при 2та операция, не си представям той да е бил вътре или някои да го остави да стои там, както сега е много "модерно" присъствието на бащата дори и при операции.

# 153
  • Мнения: 687
Ако таткото е някоя нежна душа не му трябва да присъства.
Аз лично много искам поне втория път мъжо да гледа или поне да ме слуша като раждам  Mr. Green защото той гледа по филмите как го изобразяват-ох, ох и след няколко минути сцена всички доволни  Joy
Съгласна съм, че присъствието не е за всеки. Но втората част не изказването ми е малко странна, едва ли не бащата трябва да присъства като отмъщение, да види колко е гадно Simple Smile Поне на мен идеята ми за присъствието му е друга, но пък кой знае, след раждането може да съм с друго мнение  Joy


За второто дете, моя мъж е прекарал повече от 3часа пред вратите на отделението. А в момента, в който успях съзнателно да си отворя очите вече беше до мен.

При всичките усложнения, които съм имала при 2та операция, не си представям той да е бил вътре или някои да го остави да стои там, както сега е много "модерно" присъствието на бащата дори и при операции.
Признавам, че не съм се интересувала много от присъствието на бащата по време на секцио, но си мисля, че присъства, когато майката е с частична упойка, за да и е подкрепа. Ако е с пълна, май няма много смисъл. А се съмнявам сложна операция да се прави с частична упойка, най-малкото и самата родилка няма да издържи психически.

Но относно стоенето пред вратите на отделението, ако говорим за нормално раждане, не за секцио, поне с половинката това сме си говорили, че той би предпочел да е с мен и да знае какво се случва, вместо да стои в неведение отвън и да се притеснява. Но това са нашите разбирания, не мисля, че е валидно за всеки.

# 154
  • Мнения: 22 475
ada_smiles, ами то няма как да се знае дали и каква точно ще е операцията и как ще премине.
Хайде ако е за първо, по-вероято да няма проблеми.
Но аз и за второто секцио изобщо не предполагах, че ще стоя 3часа на масата....нито лекаря ми.

# 155
  • Мнения: X
Естествено, че ако се появят усложнения в хода на операцията, бащата ще излезе, защото няма какво да прави там. Ако всичко е нормално, не виждам какъв е огромният проблем да присъства, та някои с такава ирония се отнасят към тази възможност. Все пак повечето раждания преминават без усложнения.

# 156
  • Мнения: 780
Не са ми правили секцио или друга операция и не знам от личен опит точно каква част от действията на лекарите е видима за присъстващите, но наскоро една позната ми каза, че при нейното секцио чаршафът с който уж отделяли долната половина от тялото й леко прозирал, а горе в лампите имало отражение и ако се загледала можела да види всичко. През цялото време трябвало да гледа настрани, за да не вижда неприятната част. Определено не мисля че е много подходящо да подлагам на една такава евентуална гледка бащата само за да ми е на мен по спокойно. Отворените ми вътрешности са си травма за цял живот.

# 157
  • Мнения: 9 487
Раждах секцио с пълна упойка първия ни син. Раждането го имам на видео запис (анестезиолога ми беше кум Mr. Green). Разбира се, не е навирал камерата..но и моя съпруг след еднократно гледане, не прояви повече мераци. Laughing

За втория (с друг екип и на друго място) съжалявам, че нямам запис по ред причини, които не е тук мястото да споменавам.

Категоричното ми мнение е, че независимо от вида на раждане, бащата трябва да присъства! ..щото то не е като правенето...и като не могат да са съпричастни на зора ни покрай износването и раждането, то поне да видят и да са морална подкрепа в този най-важен момент. А и техните прословути казарми, дето ги дуднат цял живот-да вземат да сравнят лекинко нещата..
.


# 158
  • Мнения: 1 298
sunlight_eli , за теб е така, но има бащи,които искат да присъстват,
независимо че е секцио. Аз познавам не един и двама, които дори са снимали от време на време.

Моя мъж при първото ми раждане, беше до мен и не видя кой знае какво,
само излизането май.  newsm78 Но при второто, нещата се стекоха по-различно
и стоя пред мен, та стана свидетел на целия процес отблизо. Mr. Green

Ами...нищо му няма, дори не трепна.
Забелязвам, че жени, чийто мъже не са присъствали са убедени, че мъжете им няма да издържат на гледки и пр. Но всъщност самата гледка в момента не е толкова важна, адреналина е в самото очакване на бебето и съпреживяването. Поне според мъжа ми, за миг не се е уплашил от кръв и пр. и през цялото време е бил на макс, дори като родих така се успокои от емоциите, че му се приспа.  Laughing

# 159
  • Мнения: 6 999
Ау, а моят даже в казарма не е ходил! Crossing Arms Laughing

# 160
  • София
  • Мнения: 23 110
Категоричното ми мнение е, че независимо от вида на раждане, бащата трябва да присъства! ..щото то не е като правенето...и като не могат да са съпричастни на зора ни покрай износването и раждането, то поне да видят и да са морална подкрепа в този най-важен момент. А и техните прословути казарми, дето ги дуднат цял живот-да вземат да сравнят лекинко нещата..[/b].[/color]
Е, да, но категоричното ти мнение не е общовалидно. Много жени в момента на раждането изобщо не искат мъжете им да са до тях.  Peace
Слава богу, моят мъж никога не ми е дуднел за казармата си. Не понасям мъже, които опяват за казармените си "подвизи".

# 161
  • Мнения: 687
Аз също не мисля, че бащата "трябва" да присъства на всяка цена. Но мисля, че бащата трябва да има възможността да присъства, ако и той и партньорката му искат това.

# 162
  • Мнения: 9 487
 newsm78
Ясно съм написала "...ми мнение.."...и след като е нечие, значи е персонално; трябва ли навсякъде се набляга на този факт?! Rolling Eyes
Някъде, някой да прочете "задължете си мъжете" или нещо от сорта??

# 163
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 140
Аз смятам,че всеки сам си преценява дали да присъства или не.То и аз не искам да присъствам,ама без мен няма как да стане. Laughing И аз виждах отражението на отворения си корем в лампата,но не съм гледала настрани.Нито ме е боляло,нито съм усещала нещо,а по принцип ме втриса от такива неща.Не съм и бляла само там,де. Crazy Лично аз не желая никой,освен екипа около мен.Това е. Peace

# 164
  • Мнения: 5 513
Със задна дата и аз не искам да присъствам на раждането-ама няма как.Но да си го кажа и аз честно че ме беше много страх.След като мен ме беше страх как да поискам от човека до мен да присасътва като знам че го е страх?/Много страх стана в изказването/

Общи условия

Активация на акаунт