Смучене на палец - Има решение!!!

  • 17 893
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 691
и ние мислим отново да пробваме с Даум Ексола ама не възлагам големи надежди на него

# 46
  • Мнения: 111
Привет, момичета!
И аз имам същия проблем с дъщеря ми.И от едно известно време това ме тормози ужасно!Чувствам се лоша майка и безсилна.Като беше на 5 месеца започна да си лапа пръста.Имаше период, през който почти постоянно и беше в устата.Аз го махам, тя го слага обратно и така до безкрай.Сега / тя е на 1г и 5м / имам някакъв напредък.От 3 месеца пръста си лапа само преди заспиване.Това постигнах с хиляди махания на пръста от устата.Дори и през нощта съм ставала да го поместя,ако я чуя, че цока. От 2 седмици успявам вечер да я приспя без да си лапа пръста.Държа и ръката и я галя.В началото много се сърдеше.Мятааше се като риба, но после се успокои.Тази вечер и дадох в ръката една пила да стиска, за да не стават нещата насила.В смисъл да не съм аз пъдаря, дето насила и държи ръката.И така подържа я малко и в един момент се отпусна и заспа.Не се сети за палеца.Но през деня нямам този успех. Не иска да заспива без него  Cry Утре мисля да пробвам или с предмет или с лепенки.За сега лекарства не съм купувала.Голям дерт ми е това, защото лапа само левия пръст и левото предно зъбче вече е леко издадено.Едва се забелязва, но на мен ми се къса сърцето.Трябва да се спре с това!!!
Вярно ли е, че ако се спре на време и позицията на зъбите се коригира от само себе си?

# 47
  • Мнения: 15 379

Вярно ли е, че ако се спре на време и позицията на зъбите се коригира от само себе си?

Не е вярно, пораженията върху челюстта са от значение, а не върху зъбите, които така или иначе са временни.

# 48
  • Мнения: 2
моят син е на 8 месеца и си смуче палеца.Четох какво ли не по темата не знам Фройд дори намесих, че било едва ли не сексуалност някаква ...но аз съм притеснена, защото не искам да му остане този неприятен навик завинаги

# 49
  • Мнения: 2
Охх, толкова ми е притеснено, питах нашата лекарка.Тя каза, че било съсвем нормално за малки дечица и защото го сърбяли венците го правел интуитивно, но аз никак не искам да свиква с това !

# 50
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Хахах, Фройд ме разби.  hahaha И дъщеря ми е вече на 8 месеца и още го смучи (от 3тия месец). Явно има нужда, но определено вече е и навик. Точно като дърт пушач си придвижва палеца към устата, отваряйки устичка с отиграно движение.  Mr. Green Мисля след годинката да пробвам с мазила, периодично, ако не стане, като започне да разбира ще опитам с думи.

# 51
  • Мнения: 15 379
Фройд е имал предвид "оралната фаза" и нуждата от сукане.

Лейди, вашата лекарка е напълно права, така се задоволява сукателния рефлекс. Но идва един момент, в който това остава навик, който води до неприятни последствия.

# 52
  • Мнения: 111
Днес успявам да удържа фронта...И двата пъти заспа без да си лапа пръста! Но пък сега и давам в ръката тази пила да държи,за да се залисва...Дано се отървем скоро!

# 53
  • София
  • Мнения: 357
При нас положението взе да излиза от контрол, по цяла нощ е с палец в устата и преди малко купих от аптеката Daum-exol. Намазах му пръста, сложих го да спи и след 5 мин дойде при мен с рев Mr. Green
Сложих го пак, преспа 40 минути и пак се събуди с рев, сигурно си беше лапнал пръста пак. Между другото се изкуших да го пробвам това мазило и наистина е доста гадничко.
Стискайте палци да има ефект, след няколко дни ще пиша пак какво се случва Simple Smile

# 54
  • Мнения: 15 379
Бери, стискам, а ти се моли да не се светне, че като измуче гадостта и пръста пак си има кожения вкус Wink.
Дано се отървете така!

# 55
  • Мнения: 111
Аз все още се мъча без лекарството...Успявам да я приспя без пръст...След това седя още 5-10 мин в стаята да гледам дали няма инстинктивно да го поднесе към устата.Вчера следобед така направи, но аз и го преместих и не се събуди...Тази нощ като се разбуди през нощта/ вероятно от зъб/ я гледам, всичко друго прави, за да се приспи, но към пръста не посега...

# 56
  • Мнения: 16
о идеята изглежда наистина страхотна но ще я приложа при нужда с малкия ама на големия който скоро става на 10 не знам дали ще е удачно да му вържа палците хаххахахаа леле аз съм била така до 9 годишна ама като гелдам малкият ще ме надмине  Shocked

# 57
  • София
  • Мнения: 357
Спря да си смуче палеца, изобщо не очаквах да стане от първия път newsm44

Обаче.....има проблем със съня. Два дни отказва да спи на обяд, слагам го, той започва да плаче и не иска да легне. Вчера преспа 40мин и се събуди с рев. Явно докато спи по навик си зацоква палеца, но му загорчава и се буди. През нощта е същото, вече втора нощ се буди през час, два с рев.

Нооо аз съм оптимист и се радвам, че през деня изобщо не посяга към палеца, а спането постепенно ще се оправи Simple Smile

Sourcherry и аз се опасявах, че бързо ще се светне как се маха горчивото, но явно наистина е много гадно на вкус Grinning

# 58
  • Мнения: 451
Sourcherry и аз се опасявах, че бързо ще се светне как се маха горчивото, но явно наистина е много гадно на вкус Grinning

абе гадно,гадно,колко да е гадно - моя малкия го осмуква и продължава Crossing Arms явно е от "досетливите"  Laughing Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 040
Големият ми син си смучеше палчето-още от първия ден в родилния дом,3 часа след като се роди гледам измушило си ръчичката и цока!После четох,че някои бебета го правели още в корема на майката.И не успях да го отуча,може би и заради това беше много кротко бебе и по цяла нощ спеше.Голям късмет,че и млечните,и постоянните му зъби са идеално прави.Смука го този палец до 3 годишен.

Общи условия

Активация на акаунт