Идва пролетта и октомврийчетата не ги свърта у дома.

  • 44 216
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Еха, еха... и ехей сега като прочетох Уинди ми нахлуха толкова много мисли в главата, че направо ако се опитам да ги кажа едновременно ще засричам, запелтеча и въобще езикът ми ще откаже да изговори това, което заслужава направо да бъде изкрещяно от емоция... Много е хубаво, че си имаме писменност, много. Много ми хареса това, което си написала в блога си, направо ме опияни от искренност, любов - приех всичко, благодаря ти Simple Smile Еха!

Здраве желая на всички!

Ние днес бяхме самички. Таткото се запиля по снежни писти и гори с широките си ски и още от петък ме остави с усещането за 6 дневна работна седмица. Ние обикновено сме по гости на бабите съботите и неделите и аз го приемам направо като ваканция. Този уикенд половината ни "старци" са болни, другата - на работа...  Обаче пък, трите си изкарахме учудващо прекрасно напук на Сузиното неразположение, пък. Още вчера голямата дребка повърна на два пъти обяда си, днес повтори и потрети, преди и след закуската си... цял ден не яде, а аз я поя с медени чайчета, компот от кайсии и някакво морковено хидратиращо "чудо" дето се надявам да оправи поне разстройството... Косарчето търчи около нас, подскача да пие всичко що давам на кака...
малко ми се проточи писането, защото се събудиха и зареваха синхронно, коя от коя по-сърцераздирателно... сега вече са успокоени, що годе нахранени, а аз забравих какво щях да пиша повече...

поздрав с това, което слушаме:




Grinning ама съм и същество с кратка памет, забравям това, което не ми е пред очите - пернато ще да е...

Зелдице Малко ти е един блог място за писане Grinning Grinning Grinning и признавам, че на такъв кулинарен блог не съм попадала. Трябва и за интериорен дизайн, може би - алтернативен и всекидневен, и ежечасен дори Simple Smile... и за шиене един - въпреки, че там ще има разностилие - първото ти творение е много сполучливо.

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 20:20 от Nuriii

# 16
  • Мнения: 499
Съни, Марси,  bouquet за страхотната темичка!

Да се похваля излязоха ми резултатите от цитонамазката, всичко е супер Hug Доволна съм!

Много ви се радвам с идеите за второ дете отсега, аз засега мисля да поизчакам поне Миа до порасне малко.

# 17
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Съни, Марси-чудесна е темичката както винаги Hug Hug Hug
За анкетата гласувах, че не се пазим пък каквото стане, ще се радваме Кали да си има братче, или сестриче Simple Smile
На мен вчера гинекологът ми се обади да ми каже, че цитонамазката ми е нормална-доволна съм Simple Smile
Днес на обед щяхме да излизаме тримата с Кали и ММ, то и дойде време да спи, аз останах да я храня, и ММ си намаза излизане с приятели. Нямаше как да я оставя на баба и, защото е хремава и директн однес и казах докъто не се оправи напълно и два дни след това изобщо да не идва при детето Peace
Вечерта обаче ходихме в Кауфланд и Кали намаза чантичка със сервизче за чай- някакво китайско за 5 лева, ама като минахме покрай играчките и тя взе да се възхищава и да дърпа играчки трябваше да и вземем нещо, тя много му се радва, сега на пода само с него играе, на касата само го подаде на касиерката да го маркира и си го прибра Wink Joy
Хубава вечер на всички от нас с Кали Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 913
Хайде пак аз.  Mr. Green
Ама не мога да не се похваля. Снощи Даниел иска да суче 100 пъти и уж все ще заспива и накрая става и казва "Ааа!"  супер ведър и доволен, та на поредното му искане му казах, че давам за последно и или да заспива, или ще заспива без да суче, понеже млякото свърши. Та посука малко и пак "Аа!" и напред назад все едно ред бул пил...  Crazy След малко пак ме нападна, но бях категорична, че сме се разбрали. Загасихме лампа, телевизори, лаптопи(всичко възможно) легнахме той ме дърпа, аз му пея. Викам на ММ да пее той, че по-хубаво пее. Даниел ту се сети и ме дръпне, ту се успокои, но нито плаче нищо, малко помрънка, после се отпусна и заспа.  Shocked Честно не вярвах какво ми се случи.  Laughing Та нищо, че сука поне 8-10 пъти преди това, за мен си е успех.  Grinning
Смуси мераците ми идват като видя някой малка сладка кротка госпожица. Иначе хич не ми и идва на ум. Та със сигурност ще пробваме да нашарим пейзажа, но навярно няма да е скоро.  Wink Страхотно е, че цитонамазката ти е ОК. И ти, и Тони ми напомняте пак, че трябва да ида на преглед. 
Хайде хубава снежна неделя.  Nature Snowman

# 19
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета Simple Smile
Минавам да ви почерпя за рождения си Simple Smile



Засега е това от мен Simple Smile Утре ще се включа по темите Simple Smile

Съни, Марси- страхотна тема и заглавие Simple Smile

# 20
  • Мнения: 181
Здравейте,момичета Hug Вчера се събудихме и навън беше натрупало доста сняг,децата много му се радват.До одеве бяха пак долу да играят в снега с баща си,не мога да ги прибера Grinning Тъкмо обядвахме и ще се опитвам да ги слагам да спят след малко Grinning И на мен ми се спи,последните 2 нощи хич не мога да спя,нещо бебоците много се въртят,не ме оставят,а и не знам как са се обърнали,но нещо ме притиска доста неприятно Confused и хич не ми е комфортно,пък уж още е рано,но... Confused
Но пък имахме и неприятна случка с една шейна Confused Но не е нищо сериозно,май повече се изплашихме.Вчера излязохме с Алина,сестра ми и племенниците,ходихме децата да се пързалят с шейни по едно съвсем мъничко хълмче,но наистина много,много мъничко.Едната ми племенница е голяма,на 18 г.,имам й доверие да оставям Алина с нея.Та тогава я оставих да я пързаля с шейната,по едно време само чух писък и гледам племенницата ми идва ужасно притеснена,притиснала главата на Алина...и в следващия момент видях как се стича кръв между пръстите на племенницата и направо изтръпнах Sad Оказа се,че Алина се преобърнала с шейната и желязото я е дернало,та й раздрало малко кожата на главичката.Уплашихме се,ходихме до болницата,но казаха,че не е за шиене,нямало страшно,щяло да мине.Просто там било чувствително място и затова текло толкова много кръв Confused
Алина поплака малко,но й мина след 15-тина минути,ама пък племенницата много се беше изплашила Confused И на мен ми се подкосиха краката,уплаших се и още ми е неприятно,но... просто трябваше да обърна повече внимание на Алина,но не съм и предполагала,че може да стане нещо такова Confused

Флучия,много лошо с това падане Sad Дано на Джоджи да му няма нищо и повече никакви падания! Praynig Добре че е бил малкия дявол Confused

Зелда,благодаря ти  Hug А иначе нещата хич не стават лесно,но само ние знам какво ни е  Simple Smile Просто не обичам да се оплаквам,а и все пак трябва да се справяме с нещата сами  Simple Smile Истината е,че доста време,усилия и финанси ни отнема всичко,но засега(да чукна на дърво) нещата наистина се получават добре,всичко върви по план с някои малки изключения,които не са чак толкова важни и така...А Алина хич не е първа във всичко Mr. Green Нито е проходила първа,нито е проговорила първа Laughing Ааа...и не се е родила първа,хаха Mr. Green Но че е бързак,бързак е,тук спор няма Grinning В това отношение се е метнала на мен Mr. Green

Уинди,колко много готвиш само  Rolling Eyes ,но пък щом ти доставя удоволствие,няма нищо лошо Simple Smile И аз обичам да се занимавам с такива неща,но не винаги,а и не по много честно казано Laughing
А иначе,има кой да ми помага с Алина,но избягвам да търся помощ.Майка ми понякога,когато е свободна я взима за през деня,а понякога и спи при нея,но много рядко Simple Smile И лелите й я взимат понякога,за да играе с племенниците,но като цяло,аз си ги гледам и двамата Simple Smile

Тони,Смуси,радвам се,че всичко е наред с резултатите ви Simple Smile

Ради,честит рожден ден! HugЖелая ти здраве,щастие,много любов,здраво бебче на пролет и един много послушен батко! Heart Eyes Hug

# 21
  • Мнения: 873
Честит рожден ден radost 87   Hug
Пожелавам ти здраве, обичта ти си я имаш със сигурност и скоро на бял свят ще дойде още едно човече, което да те обича Heart Eyes Нека спокойно и безпроблемно да си доизкараш бременността и да имаш леко раждане на финала Hug

Съни, много си се уплашила май! То, понякога така става, че рдителите се шашкаме повече, отколкто ги боли децата! Лили така изсипа Юлия от шейната преди около седмица. Нямае травми, дори не се разрева, ама се случи точно когато и аз сък там и просто не успях да реагирам Embarassed

Ние се кърмим поне 2-3 пъти нощем. Понякога се успокояваме без сукане, но повечето пъти, ако ревне особено драматично, разбирам,че си търси млякото и това е. Суче денем за заспиване и после за събуждане. Вечер за заспиване също суче. Понякога я накърмвам и след това се приспиват с татко и. Поне няма лошият навик да търси цокито, всеки път щом и доскучее Praynig И понеже скоро говорихте за закуска, искам да попитам: има ли все още бебета, които не закусват или са спрели да закусват?. Юлия спря да сакусва или хапва символично сутрин. Аз си го обяснявам съ кърменето през нощта и сутрин за събуждане. При Лили, която е кърмена почти до 2 годинки, май това цокане създаде навик сутрин да не закусва. В детската градина това е проблем-тя не иска да закусва, в 11ч. огладнява и започва да пита госпожите кога ще е обядът. дори ми направиха забележка по едно време-трябвало Лили да хапва поне малко. Сега с Юлката се получава същото, но какво мога да направя? на сила не мога да и дам да яде, а ако не суче сутрин, все едно аз да не си пия кафето за събуждане Tired

Отбиването няма да го свързвам с раздялата в никакъв случай Naughty Това ще е двойна травма и за двете ни! Ще разчитам на това, че като почнем повечко да излизаме денем, тя ще се измаря повече и няма да и е нужно цокито, понеже ще заспива бързичко на обяд Thinking

Оставям ви,че с колегите ще си правим кулинарно парти днес и трябва да се приготвям Party

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 711
Здравейте и от нааас!
Току-що разгледах новите снимки в албумчето. Алина е с много много сладка прическа, по модата "на каре".  Laughing И с тези бузи, направо ми идвя да я изям...  Laughing  Hug Йоан много ме кефи какъв е русичък. Ей сега преди мъничко изпратихме едно наше гостенче Йоан, негов адаш.  Grinning А Калинка гордо, гордо пазарува в Икеа. Тони, на снимките хич не й личи да е слабичка, много си е добре. Звездичке, на Коколинчо май скоро трябва кукуригу да му връзвате. Много е сладък.  Hug

За анкетата гласувах "с друго", защото нищо не използваме и разчитаме на метода на прекъсването. За противозачатъчните съм против, спирала ММ не ми дава да слагам, не искал да имам чуждо тяло в моето, презервативи не обичаме и така, разчитаме на късмета да се опазим.

Уинди, прочетох писанията в блога ти, много хубави, особено за мъжете на живота ти.  Grinning  Hug

Леле, Съниии, добре че всичко е наред. Понякога са доста опасни тези спускания с шейни, а и какво да си помислиш, като видиш кръв... Сега погледнах лентичката ти, като каза че ти е дискомфортно, ама тя много напреднала, браво на теб. Кога минава това време... Ей, така неусетно ще си остареем и обелеем покрай децата... Сега се сещам за "Остаряваме бавно, остаряваме бавно, неусетно почти..." Колко е вярно само... Хайде,  покажи ни коремчето, пък и ти цялата се снимай. Толкова си хубава, а все се криеш!  Naughty

Флучия, добре че малкия дявол и при вас. Взела ли си решение за работата вече?

Смуси, Тони, браво за хубавите резултати от изследванията. И аз си чакам моите.

Нуриии, разписвай се по-често.  Hug

Деси  Hug Значи при вас вече коалиции се правят... Опасни са тези малките, ей...  Grinning

Ради, честит рожден ден, миличка! Пожелавам ти и аз много здраве, безброй хубави моменти с близките ти и любими хора и хиляди поводи за сълзи на радост...! Весел празник!

# 23
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Радост, честит рожден ден.
Петкова, тез сукливи младежи.... Йоан и той вечер по 100 пъти суче.
Съни, неприятна случка сте имали. Добре, че всичко е наред. Дано бебоците се наместят и да не ти създават дискомфорт.

# 24
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Днес след като Кали обядва отидохме на разходка и до Икеа после, че на нея и харесва детски кът и там ходи лесно и бързо хваната за едно пръст4е, което още не иска да пусне и аз използвам всякакъв начин да я стимулирам да ходи. Пак с рев излязохме от детски кът, но този път не купихме играчка, защото не искам да и става навик да е всеки път пък иса пари. Освен това не съм ви акзвала, че преди два-три дни и взехме обикновенни каишки за прохождане, като е с тях и ги държа изкъсо, или ме жида пред себе си, а баща и я води ми пуска ръцете и ходи само с тях, мног ое смешна.Цяла сутрин разнася из нас решетъчната ми лъжица за тефлоновия тиган , а сега точно си набутва шапката в една кофичка JoyВажното е мир да има, че да посвърша и аз нещо.
Хариелка- снимката, която съм качила от Икеа е от преди един месец, ама тя Кали  и сега изглежда така. А както не се пазите почти, така ще ви подхожда трето детенце HugПожелавам ви го Hug
 Съни- дано не ви сеслучват повече такива неща Praynig Hug
Ради- и тук Честит Рожден Ден- леко бременеене, мног оздраве и щастливи мигове Hug newsm59
Деси- издай някоя вкусна идейка от кулинарното парти, многооо хубаво звучи  chef Laughing
Хубава вечер от нас с Кали Hug

# 25
  • Мнения: 313
Здравейте, момичета  Hug
Минавам да се запиша/разпиша в новата темичка. Съни, Марси, Сийн прекрасни сте, благодаря  Hug

Нямах възможност да ви прочета, но бързо ще наваксам. Имахме най-страхотния уикенд от година и половина насам. Бяхме в Катарино, наши приятели си бяха наели вила там и ни я дадоха за почивните дни. Ходихме на ски, на сауна, парна баня, масаж, дори на външния басейн (температурата на водата е 35градуса). Изкарахме си чудесно. Ходихме на писта Кулиното, начинаещи скиори сме и няма смисъл да даваме онези цифри в Банско - 58 лв само картата  #Crazy
Ивайло стоя с баба си, малко беше нещастен, но пък и ние сме хора. След всички тревоги просто имахме нужда да разпуснем и да си починем. Иначе Ивайло още не се е изчистил след сиренето, обривът се засили  ooooh! Ще видя какво ще стане.

Марси,
Все още не са приети тези ваксини за задължителни. Но били имали намерение, обмисляли.

Изчезвам сега, че имам доста за пране. Ще ви чета по-късно.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 5
Здравейте всички   Hug

Да се разпиша, че сме добре. Ние правим ремонт вкъщи и е пълна лудница!  #Crazy Но ви чета редовно, главно от телефона.

Съни, Марси - благодаря за прекрасната темичка.   bouquet Както винаги - всичко е прекрасно!  Hug

Ради newsm59 Да си жива и здрава, мила! Много спокойствие ти пожелавам и едно живо и здраво бебенце в ръцете! Що ти сърце сАка, в рЪце да ти скАка!  Laughing

Тези дни ми е доста натоварено, идея нямам кога ще свърши това чудо, добре че мм си го прави - той с това се занимава професионално, та поне мога да мрънкам на майстора спокойно.  hahaha

Ще гледам тези дни да се включа и по темите.

В анкетата гласувах - с друго, сещате се как.  Blush

# 27
  • Мнения: 3 638
Ама шматка ли съм  ooooh! Цял ден си викам, къде изчезнаха тези момичета в този студ  cold А то имало нова тема  Mr. Green

Хубава тема, хубаво заглавие - Съни, Марси  Hug Hug Hug
Интересна анкетка  Mr. Green Съни събираш мнения как да предотвратиш появата на тризнаци ли  Mr. Green Шегичка, да не се обидиш  Rolling Eyes видях, че е по идея на Деси. Аз много искам близнаци, може и тризнаци и четиризнаци, обаче като знам Яна каква малка се роди, се чудя къде ще се съберат. Та за анкетата - не се пазим, искаме още едно дете или две или три, колкото Господ даде  Party Преди това ползвахме презерватив. Известно време бях и на противозачатъчни, но по медицински причини, не с цел да се опазим  Sad
Имам идея за следващата анкета - кой номер памперси ползвате, че ми се струва, че всички бебета са с дупета за номер 4. Днес нямаше ни един пакет в Кауфланд, а бяха на промоция. Наскоро минахме пак на Бейбилов, отдавна не бяхме купували. По-хубави ми се виждат от Пуфиса и май честичко ще купуваме от тях, особено като минахме на 4-ка, които са и по-скъпи.
Деси не разчитай на календарния метод да не се окажеш неприятно изненадана... Той е на принципа на 28-те дни цикъл, но дори тогава не е ясно на кой ден ти е овулацията. Тествано върху мен. Моя цикъл е 28 дни. Точно 28. Докато правехме опити за бебе, ползвахме тестове за овулация. Оказа се, че не е на 14 ден. Варира 14ти, 15ти, 16ти и винаги ми идваше на 28мия ден.

След шопинга ни предната седмица и тази Яна намаза. Скромно една шапка и едни ръкавички от H&М. Взехме същата шапка като нейната, исках червена, но нямаше такъв номер ръкавички. Пък и само 2 лв. как да не я купи човек. Има си връзки и й е по-трудно да я маха, което много ми харесва. Ръкавиците бяха задължителни, че имаме само един чифт и като отидат в калта, нямаме резервен вариант. От намаленията вече почти нищо не е останало, но тук таме има интересни неща и цените са още надолу спрямо миналата седмица. Примерно в Зара бейби имаше хубави панталони и джинси по 12-13 лв. Имаше и номера.

За спането през нощта да ви кажа - Яна спи по цяла нощ, обаче напоследък доста трудно и доста късно заспива. Днес в 23 часа още църкаше в коша. За сметка на това става между 9-10 часа, а преди като заспиваше рано в 6 беше кукуряк  Rolling Eyes Та тя спи по цяла нощ, обаче се буди да пие мляко. Ако си легна по-късно към 1-2, правя млякото, напоявам я докато спи и после блажено спя поне до 9. Обаче ако не я напоя 5-6 вече е надула гайдата в просъница и не мирясва докато не усети мляко в устата си  Mr. Green

Petkova и ние май не сме готови за второ дете, но искаме. То и с първото не ни беше ясно как ще се оправяме, ама се оказа, че не е чак толкова трудно, дори е приятно  Party Аз, обаче колкото и да искам дете, май физически не съм готова, не се чувствам напълно възстановена след секциото. Но все пак не се пазим - като стане - стане, ако не стане след и решим да сме по-сериозни, пак ще вземем тестове за овулация и ще видим до къде ще я докараме тоя път  Grinning

Ради Честит рожден ден! Да си жива и здрава и безпроблемно раждане ти желая  Hug


# 28
  • Мнения: 499
 Добро утро и от мен Hug

Ради, честит рожден ден на патерица! Да сте живи и здрави всички  bouquet

Анбибиан, и аз много искам близнаци, но да видим дали ще ме огрее.

За памперсите ние ползваме на Либеро и сме на 3ка.

За шапките Миа грам не ги търпи, единствено качулката на якето.

Намаления наистина има хубави, но проблемът при Миа е, че няма как да преценя кой размер ще е догодина или наесен, за да ги купя. Но в интерес на истината от Бенетон не се сдържах и на купих размер 74 см, въпреки че още сме далеч от него Whistling Бяха много хубави и на 50% намалени.

# 29
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Привет, момичета.
Аята будува един час и се трупяса  Shocked Такова нещо не беше правила отдавна Simple Smile Та сега имам време за кафе на време  Mr. Green
Вчера тръгнах да карам майка ми към автогарата (беше ми на гости), тъкмо влязохме в асансьора и ММ ми се обади да тръгваме и ние с бебка, че му трябваме на място  Mr. Green Та така, върнахме се у дома, стегнахме багажа и задружно по женски стигнахме до "село" , въпреки пътната обстановка.
В края на седмицата ще сме в София , ако има желаещи може да си спретнем някоя срещица  Rolling Eyes Wink
В събота оставих Ая в една Стая за игра с майка ми. Детето 2 часа не се е спряло. Играла, рисувала, моделирала ... като отидох да ги взема, като ме видя и се разплака  Sad Явно разбра, че ще я прибирам и не пожела да дойде при мен  Shocked Не успях да повярвам, че това е моето пристрастено към мен и гърдите ми дете  Laughing
В тоя ред на мисли, аз съм сигурна, че ако изчезна сега за седмица, няма да има драма по отбиването ни, тъй като тя вече поема доста прилични количества храна , сеща се да суче, най-често като е жадна, затова и винаги преди да й дам да суче, давам вода и след това не ме търси  Peace Вечер наваксва, но по-скоро е за успокоение, според мен - не е гладна. Няма да ходя никъде , за да я отбия, но определено мисля, че като започнем да излизаме повече, сама ще се откаже. Нещата естествено са тръгнали на там  Heart Eyes
Още нямам оценки от изпитите и малко вече ме е яд, че не ги дочаках  Crossing Arms Минаха 2 седмици от единия  Crossing Arms
За анкетата гласувах като мнозинството  Laughing Презервативите не са ни приятни, хапченца не бих пила, а за спирала съм се замисляла, но може би ще стигна до нея, когато реша, че децата са ми достатъчно  Mr. Green Иначе искам , искам поне 3 деца, НО нека следващото да е поне след 2-3 години, после може и по-начесто. Искам само Ая да е малко по-големичка и да разбира някои неща, като я гледам сега ще е грижовна кака, но нека изчакаме  Mr. Green Иначе ММ е на мнение , че породени деца се гледат по-лесно (той от къде го е решил не знам), но аз се дърпам за сега  Mr. Green
Уинди, беше ми много приятно да ти изчета блога. Пишеш прекрасно. За ученето какво да ти кажа. Като забременях бях в края на 2рата година и просто не исках да прекъсвам, защото надали щях да продължа след това. С магистратурата си мисля да изчакам обаче  Mr. Green
Миша, радвам се че се разписа. Маша и Мечока е любимо филмче на ММ.. случвало се е той да гледа, Ая да се занимава с нещо друго  hahaha Иначе ние се гоним из нас, грижим се за бебета, изхвърляме всичко в боклука, сортира формички, ниже на едно влакче, рисува (драска), но все по-рядко се занимава сама и аз съм се изчерпала. Спасението е ММ , който блика от идеи  Mr. Green За училището думи нямам  ooooh! На мнение съм, че не "новото поколение" е лошо, а че ние не сме настроени на неговите честоти и промяната трябва да е в нас.. Съответно и в образованието. Много ме е яд, че за 30 години грам не се е променило към добро - напротив. Натоварват все повече учениците и те го избиват с агресия...
Ради, честити рожден ден на патеричка. Пожелавам здраве на цялото ти семейство   bouquet
Съни, бая си се стреснала  Hug Добре, че не е било нещо сериозно. Моята прекрасница има няколко рани на главата, все я удря и както ми е плешо е като върнала се от бебешка война  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт