Идва пролетта и октомврийчетата не ги свърта у дома.

  • 44 246
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, момичета!
По всичко личи, че днес може и да не се излиза, хем вали, хем духа гаден вятър. Ще видим как ще е към обяд и ще реша дали ще излизаме с Елиза.

Смехоранче, ами лекарите казват че трябва да се изчака две години след секцио, но аз забременях с Елиза, когато Софи беше на годинка и половина. И никой от лекарите, които ме гледаха, не казаха че това е проблем, питала съм всички. Пожелавам и на вас скоро да имате нова радост!  Hug

Крисанка, Ели е започнала пак да плаче заради кратката почивка. Така става понякога - след почивка на децата пак им трябва време, за да свикнат отново с яслата. Но като станат по-големи този проблем го няма вече. София след като си стоя една седмица у дома заради кашлица и като отиде в понеделник на детска градина, ММ каза че само кълбо във въздуха не е направила от кеф, като е влязла в групата. Каза че го е отпратила по най-бързия начин да си тръгва и очичките й са блестели от щастие.  newsm03

Мишанка, и ние правихме дълго Софи, а Елиза стана изневиделица, без дори да я правим целенасочено.  Laughing Така че единият път няма нищо общо с другия. Може и при вас така да стане, пожелавам ви го!  Peace  Hug И да пишеш пак!  Naughty

Анбибиян, до сега не съм чула някой да ги взима тези 100лв. Това наистина ли е прието и хората не знаят какво им се полага?

Марси,  hahaha hahaha hahaha Ама не ги помете, нали??  hahaha  hahaha На мене ми предстои пътуване с джипа утре, та дано и аз да не ги помета.  Joy Трябва да свиквам с габаритите някак си, до сега карах фолксваген поло и ауди, все леки коли, къде къде по-малки са. Честито да ти е аудито и със здраве да си го караш!

Сутринта, докато готвих и си режа аз зад плота, Елиза кротко и много съсредоточено си играеше - "готвеше" нейните си манджи на масата, разпростряла сервиза и бърка ли бърка в тенджерите и купичките. От време на време поглеждаше в телевизора и пак се връщаше към задълженията си. Така имитира това дете, тихичко й се смеех от далече, като я гледах колко е запленена от заниманията си, издула бузки и издала напред устичка...  hahaha Само си я представете.  Joy

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 12:21 от Hariela

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Здравейте,момичета  Grinning
Напоследък не ми остава много време за вас и мнооого ми липсвате  Hug Hug
Вчера цял ден бяхме на гости на едно приятелче и много хубаво си изкарахме  Grinning
За съжаление нашия татко се разболя и сега направо тръпна да не ни зарази  ooooh! С една маска се разхожда,дано да се опазим,че много е лош този вирус  Praynig
Тони, и Благовест много се забавлява като танцувам  Mr. Green
Зелда,пожелавам ти и двамата ти сладурковци да започнат да папкат възможно най-скоро  Hug ММ е бил ужасно злояд и аз се молех да не наследи детето това от него  Mr. Green
Марси,честито возило  Hug Безаварийно шофиране  Hug И за предложението за работа също,сигурна съм,че ще намерите вариант  Peace
Крисанка,браво на Ели,че бързо се адаптира  Hug
Смехоранка,успех с ремонта  Hug
Благовест вчера много лошо се удари на един ръб,сега има рана на бузката и на брадичката  Tired Направо ми се преобърна сърцето като го видях  ooooh! Уж постоянно го гледам,ама то за секунда става  Rolling Eyes
За памперсите - ние сме с Памперс 4-ка,добре са му  Peace

# 62
  • Мнения: 6
Хаххаха, Хариелка, дано и при нас стане така!  Laughing Аз не пиша често, но пък много бих искала да се видим, така че пишете за кога и къде се планира среща в София. Ща направя всичко възможно. Hug Докато бяхме с коремите не успях!: Sad

# 63
  • Мнения: 3 642
Hariela ами щом си е записано в закона значи го има, отделен е въпроса, че пише че министъра на финансите издава наредба за реда на отпускането им, която като имам малко време ще я потърся да я прочета.

# 64
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!

Благодаря ви за прекрасните пожелание за рождения ден  Hug

Мило ми стана, че ни мислите. Ние сме горе долу добре но продължаваме да се борим с болестите. Имам чувството,че сме обречени. Първо Ники беше няколко дни с температура(от неясен произход) а сега баща му. Втора нощ се боря с 39 градуса температура и немога да му я смъкна и това е. Не иска да ходи на лекар и аз в домашни условия се правя на всезнаеща. Дано да е грип, а не нещо по сериозно че вече незнам. Тази нощ след като бях с легениете с оцет в продължение на няколко часа така ме заболя корема, че мислех че ще родя. Направо незнам от къде ни дойде тази проклетия на главата. В понеделник влизам в 7 месец и всяка вечер се моля за сила да издържа докрая. Ох извинявайте, че ви занимавам но ми е много много тежко в момента............пусти хормони Simple Smile

Много се извинявам, че няма да се включа по темите  но няма сила да чета и пиша. Вие ще ме разберете Hug Hug Целувам ви!!!

# 65
  • Мнения: 873
Hariela ами щом си е записано в закона значи го има, отделен е въпроса, че пише че министъра на финансите издава наредба за реда на отпускането им, която като имам малко време ще я потърся да я прочета.
Именно в тази наредбаа е ключът, понеже ако още на са я измислили, гласували и приели..... newsm78


radost 87, няма ли кой да те отмени малко? Много ви се е насъбрало, направо сте в серия, а трябва да мислиш и за бебето. Дано скоро ви просветне на всички и да успееш да си почиваш поечко Hug

Seengirl,може да ти се стори безотговорно, но аз съм установила, че когато не гледам към децата, шансът да се претрепят е по-малък. Когато Лили се научи да се люлее права на люлката и да виси надолу с главата от една катерушка, вместо да си представям как си чупи врятът, молех Бог да я пази, а на нея подвиквах да се държи здраво и че е много силна Mr. Green Бабите,напротив, преследват децата и постоянно повтарят "Ще паднеш! Падаш! Казах ли ти , че ще паднеш!" Вчера Юлето, отишла в спалнята, покачила се на тоалетката, от там-върху скрина, взела една кошничка с гердани, слязла от скрина върху тоалетката и оттам-на земята. Пристигна предоволна, окичена с гердани Flutter Да настръхнеш направо ooooh! за мен по-чудното е, след като е тупвала от тук,от там, защо в нея не се е породила предпазливостта? newsm78 Като падне, ревне, стане и пак се покачва някъде Crazy

Zelda,мен от полените не ме е страх-даже си мисля,че е малко вероятно Лили да има алергия и искам завинаги да спрат да ни изписват противоалергични, налучквайки Naughty От друга страна, тя имаше много силно изразен АД, а знаем, че той често влече други алергии. Идва пролет и ми се ще да сме подготвени Peace На диета без млечни не мога да я подложа-тя расте по-бързо и от Юлия в момента, сменя зъбки и си и трябва калции Peace Страх ме е от грипа, обаче, особено от този свинския. Детето на моя приятелка го изкара,когато беше на около 2,6г. с всичките му усложнения и толкова се бях шашнала тогава,че всеки ден и звънях да питам как е детенце Blush Не искам и върху моите деца да се стовари това чудо, а в русенската тема всеки ден някоя мама се оплаква от грип с висока Т и други "екстри". Отложихме ходенето на лекар в Русе засега, но не можем да чакаме дълго. Все си мисля, че до март месец трябва да сме минали при алерголога, че после започват цъвтежите и няма смисъл Thinking

Смехоранка, притесняваш се, че за детенце ще се грижи някой друг и това няма да му се хареса или ревнуваш,че някой друг ще му се радва, или се притесняваш,че може да развие вредни навици, като например, да тъпче чипс и шоколад, докато зяпа телевизия? Wink

# 66
  • Мнения: 3 642
Hariela ами щом си е записано в закона значи го има, отделен е въпроса, че пише че министъра на финансите издава наредба за реда на отпускането им, която като имам малко време ще я потърся да я прочета.
Именно в тази наредбаа е ключът, понеже ако още на са я измислили, гласували и приели..... newsm78



Всъщност ключът е в параграф 102. Първият път като четох закона не бях забелязала, че към члена е записано, че трябва да се изпълнят условията на параграф 102, които са:
§ 102. (1) Министерският съвет след 31 март 2009 г. може да одобри допълнителни бюджетни кредити по бюджета на Министерството на труда и социалната политика за реализиране на изпълнението на § 100, т. 7, при условие че:
1. очакваният годишен размер на положителното салдо по консолидираната фискална програма превишава 3 на сто от прогнозата за годишния брутен вътрешен продукт;
2. не се влошава утвърденото с чл. 1, ал. 3 бюджетно салдо по републиканския бюджет.
(2) Бюджетните кредити по ал. 1 не се включват в размера на допълнителните бюджетни кредити по чл. 35, ал. 2 от Закона за устройството на държавния бюджет.
Аз лично нищо не разбрах, освен че пари няма да има явно   #Cussing out

# 67
  • Мнения: 629
Здравейте момичета...съвсем ви изпуснах дирите обаче Зори се опита да се разболее, беше 3 дни с температура, следнея Коколинчо се разхремави и подкашлюква, а като капак и ММ от два дни едва се крепи, подкихва, подкашля и изглежда като че стадо бизони е минало през него.  Confused
Съни, Марси, мерсаж за темичката.   bouquet
Хариелка, аз нещо съм пропуснала по трасето за новата кола ама със здраве да си я ползвате и да ви слуша безаварийно и безотказно. Мерси за рецептата, веднага я записвам в тефтера и ще се пробвам идните дни. За училищата това е положението...елитно, квартално, лудницата е пълна. Мдаааа, на към кукуриго сле тръгнали. ММ искаше да го пострижем още декември, но му казах че искам още 1-2 месеца да запазим бебешорския му вид, че ми е за последно и носталгино...та така. Обаче той се е заканил да му направи един гребен преди да го пострижем.  Mr. Green
Деси, едва ли прекаляваш със страха от болести. Вярно е, че медиите много преекспонират въпроса все едно, че епидемията от грип е нещо безкрайно уникално...но пък когато човек се напати с боледуване е способен при първото прокашляне, което чуе да мине на отсрещния тротоар. От горчив опит го знам та разбирам защо ти е притеснено. Има незакусващи, ние сме  Mr. Green ако не броим къменето де и по някое и друго парче плод или сухар. За сега Слънцето изглежда по-близо токолкото истинска закуска за нас.  Rolling Eyes
Уинди, да отговоря след сто века  Embarassed много добре се прие спанака с ориз и пуешкото. Веднъж пробвах да го намажа на филийка като пастет, но реакцията беше  Sick като добавка към манджите обаче му харесва. Тортата изглежда прекрасна.
Нуриии, ски на ски викаш се запиля вашия тати. Ех как и на мен ми се ще да се кача в планината.  Whistling
Ради, ЧРД на голяма патерица! Зло да те забрави и от здраве и щастие да не се отъвреш!  Hug
Съни, изтръпнах като прочетох за шейната, но хубавото е, че е безобидно.  Hug
Марси, ние ще пропуснем срещата, че все още подкашлюкват и двамата, не сме за пред хора.  Simple Smile За работата....сигурна съм, че ще премислите нещата добре и ще вземете правилно решение. А за сватбата в Бейрут наистина е много изкушаващо предложение.
Флучия, честита ти работа! Дано да те удовлетворява и радва. Много добре обясни историята с градините, огромно благодаря!   bouquet
ММ си дойде и ще ставам. Явно ще дочитам утре. Хубава вечер ви желая!

# 68
  • Мнения: 3 642
Яна направи първите си самостоятелни крачки, при това от зор да гушне баща си  newsm44
А аз се разплаках от щастие  newsm45

# 69
  • Мнения: 61
Анбибиан-ЧЕСТИТОООООООООООООО

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 5
Здравейте  Hug

Толкова много ми се спи, че две не виждам, но тази вечер съм си отделила време специално за вас и сън няма да ме хване, ако не се разпипша.  Mr. Green

Анбибиан Браво на Яна Сега се стягай ти, има да тичаш след нея... Party Ти няма ли да се класираш за срещичката в София? Много искам да се запознаем с този дяволит поглед на Яна. Сладурка. Heart Eyes

Ние сме добре, ремонта сякаш тепърва започва. Разбихме банята, купихме на Ели легло за новата й стая и така. Детайлите ги решаваме на крак. ММ мисли за всичко, аз само мнения изказвам.  Heart Eyes

Еличка е станала страшно гушкава, много обича да играе с кукли - храни ги, дава им вода, приспива ги - има си едно любимо бебе и си го носи в слинг, друска го и му пее нещо да заспи - много е сладка. Днес я водих на музика за деца - толкова много й хареса, че ще се постарая да я водя всяка седмица. Знаех, че е музикална, защото само такива играчки харесва, но наистина днес много приятно се изненадах. Миналата седмица, например, ходихме в една група с педагог, който занимава децата по системата на Монтесори, но Ели въобще не се впечатли от нищо, което правиха. През цялото време буташе столове, както и вкъщи. Живот и здраве, може след известно време пак да я пробвам, вероятно е още малка за подобни занимания.

Забавления тези дни не ни липсват. Приеха ни на държавна кухня в една детска градина, чак не ми се вярва какъв късмет извадихме. Утре ще взимаме за първи път. До сега ползвам Ян Бибиян, но нещо напоследък Ели не яде много от нещата им, защото слагат паприкаш в почти всяко ястие, а тя не го харесва. Да ви кажа честно и аз също  Sick Дано да й харесва от държавното, а и цената за месец е 3-4 пъти по ниска!!!

krisanka_81 Ние с Ели имахме подобна ситуация с едно съседче. То и той на нейните години - толкова и слуша, ако му се скарат и удари Ели няколко пъти, докато играеха заедно. И аз много се втрещих, не знаех какво да правя. И защото съм читанка - разрових се да си избера модел на поведение, който да пасва на същността ми. В онзи прочут блог, който толкова много цитирам пише, ако се случи подобно нещо, че трябва да "блокираш" другото дете всеки път, когато се опитва да удари - нежно и с много любов. Примерно виждаш, че посяга, хващаш му ръчичката нежно и му казваш - "не ти позволявам да удриш / хапеш / драскаш Ели. Ако искаш, можеш да я погалиш или да я гушнеш. Можеш да удариш куклата."

Не знам дали ще има ефект, но смятам да го пробвам.  Peace

А иначе аз нямам притеснения, че Елица няма да свикне с баба си. Тя няма проблем с това, аз имам.  Mr. Green

Мишанка Маги е невероятна. Много е хубаво, че сте й позволили да се научи да заспива сама.

Марси Честито за новата кола! Аз карах Ауди преди, голям фен съм, много са здрави!  Peace Ти в кой квартал ще се подвизаваш да се ориентираме на теб къде ще ти е по-близко... Все пак си ни на гости.  Hug

Зелда То майсторът, като ми създаде проблем, ще трябва сам да си го оправи. hahaha Колко подло!  Twisted Evil Mr. Green

Хариелка Честито и на теб нов автомобил! Да си го караш с удоволствие и безаварийно!  Hug

Благодаря за хубавото пожелание! Дано, наистина да имаме и ние хубави новини скоро, след като се решим.  Hug И двамата с мм сме на ръба, много се изкушаваме... Само се чудя какво ще правя с кърменето, ако забременея. Иначе до сега да съм скочила в трапа. В този ред на мисли имам въпрос към мамите с две дечица - има ли такива, които са кърмили, докато са били бременни?

Ради Дано скоро Ники оздравее! А ти няма да се даваш! Как така до седмия месец, ще изкараш до деветия, много ясно! Стискам палци  Peace

Деси Да, ревнувам, че някой друг ще се радва на Ели...  Embarassed Но не е в това проблемът. Просто с бабите не мога да се разбера - каквото и да кажа, те не ме чуват и си правят каквото си искат. А особено се притеснявам със свеки, защото тя все повтаря, че ще направи всичко за нас и т.н., но също си прави какво тя си иска и то много брутално. Идвала е 2-3 пъти за по няколко дни и всеки път имаме "тежки" разговори, това ужасно ме натоварва. Пример: Ели на 10 м. не се обръща, не се изправя, не пълзи - нищо. Освен това, педиатърът съветва да не я насилваме да ходи преди да може да се изправи сама, защото е много тежка и може да има последствия за гръбначния стълб. И свеки идва и въпреки, че с влизането сме й обеснили я караше да ходи през половин час по 10 мин. Е накрая не издържах и така й се развиках, че направоооо. После много ме беше срам от начина, по който се държах. Embarassed И всеку път има такива случки... Най-вече затова се притеснявам.

Ели се събуди. Това ще е от мен тази вечер...

# 71
  • Мнения: 3 642
Smehoranka къде са тези групи, където водиш Ели? Моля те, дай малко повече информация.
За срещата чета през редовете, дори не разбрах дали сте се уговорили нещо конкретно, защото братовчедката ми пристига утре и ще остане уикенда.

На Яна днес й пристигнаха няколко играчки от Амазон. Едната е кофичка за строене за пясъчен замък. Цял комплект е, доста голяма, с формички, лейка, лопатка, може и друго да има, но е в мрежа и ще я отворя чак налято - ох, мореееее  Crazy Другото беше голяма основа за Лего дупло, беше доста намалена около 5 паунда, а е супер голяма и не се сдържах. Ние нямаме още толкова части да редим на нея, но Яна като я видя и полудя. Сигурно 1 час седя на дивана с нея и я гали и й дращи найлона с нокти  hahaha Накрая си я скри под килима  Joy

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 5
Добро утро от нас,

Smehoranka къде са тези групи, където водиш Ели? Моля те, дай малко повече информация.

Ами то има на много места такива дейности за дечица. Конкретно, ето това е сайта на жената с музиката: http://babymusicbg.com/

А това е линка към групата по Монтесори -  http://montessoriundertherainbow.blogspot.com/2013/01/blog-post.html?spref=fb

Хайде от нас хубав ден.  Hug

# 73
  • Мнения: 873
Приветско!
Не е за вярване просто-карантината в групата на Лили отново е удължена. Тези деца се оказаха изържливи все пак-пърият случай на варицела беше в средата на декември, вместо да я изкарат наведнъж, те държат до последно и новите случаи се появяваха в края на карантинния периодд, коетодовеждаше до нова карантина и сега ще е до 21 февруари Rolling Eyes
Тя ходи малко в съседната-4та група, но се поразкисна и я спряхме. ама сега пак там ще ходи, понеже вкъщи много се застоя ooooh! Хич не ми е зор тази варицела-ще я изкарат рано илли късно,ама айде да не е сега Mr. Green

Смехоранка, при така създалите се отношения със свеки, напълно те разбирам. Колко нерви и аз хабих с моите , докато Лили беше бебе. При вас поне не стои ултиматума да я дадете в бабиндом,както беше при нас. 3 години им трябваха, за да склонят да дойдат у нас да я гледат една зима и все мрънкаха,че нямало условия #2gunfire Сега поне всичко им е ясно и познай кой командва вкъщи Twisted Evil Не се отказвай! Предявявай си изискванията-да, тя прави този жест да ви се натресе вкъщи Rolling EyesЯвно нямате друг избор! Но детето си е твое и отговорността е също. Да се надяваме, че като се позастои у вас, ще и дойде акълът в главата Thinking  А за ревността-аз установих, че където има здрава емоционална връзка между дете и майка, нищо не може да измести майката, пък ако ще бабата да се скъса да му угажда! Така че спокойно! Естествено,ако можеш да минеш на 4-часов работен ден, ще е супер за теб и детето Peace

Честити първи крачки и нови играчки на Яна! Напролет ще тичате и вие в парка    Party

# 74
  • Мнения: 6
Аз не пиша, не пиша, ама като започна...Днес ми е притеснено и не мога да се организирам да започна да работя. От вчера Маги е с температура, кашля леко (явно от секрет, който се стича отзад) и леко и е запушен носа, а мислех в понеделник да я пусна на ясла. Избиват и четири нови зъбчета и се надявам да е от тях. Оказа се, че с дечица не можеш да си правиш никакви планове. Абе знаете как е! Но така те растат, а ние побеляваме!:)
Може би сте споменали за софийската среща, но аз съм изпуснала...къде и кога?
Хайде да ви е хубав деня и да прекарате колкото се може повече време с малките буболечки, че на мен ми е мъчноооооооо...

Общи условия

Активация на акаунт