Днес съм тъжен/а, защото...

  • 48 820
  • 390
  •   1
Отговори
# 375
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Наистина е тъжно и жалко  Sad

Тъжно ми е, защото днес с майка ми видяхме един познат, който явно от недоимък, е започнал да рови по кофите. Като ни видя се засрами. Разпитах и разбрах, че от години е безработен, понеже почти е загубил слуха си и не го взимат никъде, пенсия също не взима  Sad  Искам и ще опитам с помощта на семейството си да му помогнем по някакъв начин.

# 376
  • Мнения: 4 569
Киберспейс, напиши от кой град сте. Може някой от тук да му помогне.
Форумът е сила!

# 377
  • София
  • Мнения: 9 850
Тъжно ми е, защото вуйчо ми почина... Вуйна ми остана сама... Аз съм далече... Тъжно ми е, че такъв човек си отиде за по-малко от 5 месеца от гадната коварна болест... Flowers Rose

# 378
  • Мнения: 505
Тъжно ми е, че мъж почина пред очите на много хора. Тъжно ми е, че линейка не дойде, въпреки многото позвънявания. Никой не можа да му помогне, били му приложили първа помощ, мисля че можеше някой просто да изкара някой лекар от близката клиника. Тъжно ми е, че околните толкова леко дадоха на този човек да си отиде. Ужасно е чувството да си безпомощен, аз бях с бебе в мен и нямаше как да го ръчна на непознат и да почна да търча наоколо. Когато случайно минаващи полицаи спряха, установиха че човекът е починал. Може би сме ужасно неподготвени за реакция в спешна ситуация, много сме неадекватни и за съжаление прости и ни е много по-лесно да крещим колко е виновен еди-кой-си вместо да положим усилия да спасим човек..

# 379
  • някъде
  • Мнения: 4 962
Права си...преди почти две години колега на мъжът ми почина в ръцете му- става му лошо, пада, гълта си езика и от  близо 100 човека от цеха само моят мъж се спуска да му помогне, но за съжаление линейката пристига късно.
Тъжно ми е, защото не ми е празнично и не само сега, а и през последните няколко години.

# 380
  • Sofia
  • Мнения: 26 693
Затова всеки трябва да знае как да прилага първа помощ на пострадал,всичко се случва,понякога нещо малко и незначително спасява човешки живот Naughty

# 381
  • Мнения: 3 166
И без това има един излишен 12-ти клас, защо не се въведе задължително обучение по оказване на първа помощ. Няколко класа са достатъчни.

# 382
  • Sofia
  • Мнения: 26 693
да го въведат Peace

като ученичка/преди 30год./ имахме такива часове,правехме шини,превръзки,изкуствено дишане...прилагала съм някои от нещата,които съм запомнила

# 383
  • Мнения: 505
Те са му били извадили езика и са го обърнали настрани, остава да се чака линейка - приложена е първа помощ. Останалото според мен са истинкти - да се бориш, да търсиш начини да спасиш човека, да тичаш да викаш доктор и всякакви варианти. А като гледам хората без да го доближават дори говориха, че ще умре - твърде лесно я приемаха тази алтернатива.. и не оцеля.. Като си знаем всички държавата и организацията, няма ли други начини да търсим, понеже вярвам ако става дума за любим човек всички тичаме и се борим да помогнем и не разчитаме на случайността. Светлина на душата на човека и сила на семейството му.

# 384
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Така е! Въпреки, че аз много четох за задавянето и как се процедира правилно в такива ситуации, понеже много се притеснявах, когато малкия се задавяше. Веднъж лежах в болница с детето и в стаята до нас имаше майка с новородено, което се е задавило много сериозно като повърнало. Вече 20 дни беше там и беше под постоянно наблюдение. Това още повече ми изостри страховете. И все пак, когато веднъж сериозно се задави, аз се панирах дотолкова, че започнах да го друсам много силно от безсилие. Добре, че ММ беше там и реагира адекватно, а аз просто стоях и гледах вцепенено, не успявах да помръдна. Просто не знаех какво да направя и всичко, което бях прочела и вече уж знаех се изпари някъде. Чувствах се ужасна и лоша майка много време след това. И има защо  Confused А как треперих да не се задави, не го оставях сам и за минута.  Confused

# 385
  • Мнения: 505
Cyberspace, нормално е според мен, обикновено мъжете имат по-добри рефлекси. Но сред тълпа от хора - и мъже, и жени.. е все някой се очаква да може да реагира правилно. А ти не се обвинявай, може би ако си била сама е нямало да се вцепениш и си щяла и сама да се справиш. Важното е, че детенцето е добре.

# 386
  • Мнения: 57
Интересна тема... Аз пък да се оплача, че неможах да се видя с приятеля ми, защото и днеска работи ... Също така и утре ще работи.. лошото е.. че сам си го налага и работи извънредно .. Така не можем много да се видим и да бъдем заедно ... и още по тъжното е.. че ще продължава и аз не виждам начин да го променя това ...
Да, парите, които са екстра не са излишни ... ама и ние трябва да сме заедно и да излизаме ...

# 387
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Тъжна съм, защото видях, че остро са нападнали Мама Цоцоланка в нейна тема и дори се е наложило Татти да я заключи  Cry  Много ми стана кофти от някои реакции на някои потребителки в темата  Cry  И се изписаха много неверни за нея неща, гадно е така  Cry

# 388
  • Мнения: 438
Тъжно ми е че и тази Коледа ще сме сами с моето момче дълго чаканата рожба и тази година недойде но по Коледа може и да стават чудеса живот и здраве

# 389
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Днес разбрах, че бебчето на моя позната е починало Cry Много ми е тъжно цял ден, не мога да си представя какво им е на тях!

Общи условия

Активация на акаунт