Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 129

  • 55 967
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 153
Valeria тортата е уникална! Откъде ти идват такива идеи просто... Rolling Eyes Аз обаче искам да поразясниш малко повече вътре за самите блатове и крема! На подготвителните снимки изглежда супер апетитно тортата  Wink, който е почитател на всичко шоколадово е наясно за какво говоря!

за подложката:
покритието го залепвам с лепилото, което си правя от тайлоза и вода, мацвам колкото да навлажни и лепя, после обаче изчаквам да изсъхне подложката.
/ Valeria - общо взето си копирам разни отговори в различни папки, за да не ми се налага всичко да помня  Wink /,а аз понякога ползвам глюкоза разтворена в малко топла вода, също става. Може да покриеш цялата подложка и да си я изрисуваш и щамповаш предварително. Други момичета пък съм виждала след приключването с тортата слагат само покрай нея на подложката разточен лист, но мисля че после е по-трудно със залепянето на панделката по края на подложката, особенно ако са от накъдрените подложки.

# 676
  • Мнения: 660
Ама сте толкова производителни на торти, че не мога да наваксам с четене, пък камо ли с писане. ooooh! Моята втора принцеса има шанс да стане по-добре от първата и се надявам скоро да я покажа направо върху тортата. Wink

blueeye®, позволих си да разгледам и другите ти торти...прекрасни са всичките - има някаква особена нежност. Обаче от последните жабока ми е фаворит - много е готин. Simple Smile

mimi0585, лилавата ти торта е много хубава. Тази част отгоре само то фордан ли е? И как, за Бога, успя да е закрепиш така?! Браво!

purpurina, добре дошла и много ми хареса последната ти торта със слънцето.

Mинa, нямам думи да опиша колко ме впечатли твоето съндъче с цветята. Shocked Уникално е!   bouquet

mamaeli8000, Червената шапчица много ми харесва как ти се е получила - изглежда ми като в рисуваната книжка на дъщеря ми. Peace
А тортата с "кръпките" ми харесва. Wink

Ау, Пепи, а твоята толкова сладка изглежда...мммм..

ditsan, добре завърнала се у дома!   bouquet

nin4eto, на мен Маккуин ми харесва. Аз имам голям страх от 3Д торти и много се възхищавам на такива. Peace

Happy happy, много добре ти се получила тортата с делфинчето. На тази тема беше и моята първа торта преди 2 г. за РД на дъщеря ми, ама твоята е в пъти по-добра от моята тогава...

Вал, много ми харесват твоите черепни торти и предишната с големия череп и тази.  Peace

Ох! Whistling

# 677
  • Мнения: 10
donika dineva, Valeria, за лепенето се сещам , но самото прехвърляне на готовата торта върху облечена подложката ме плаши!!!  И пак въпросът, ако се огъне облечената подложка /примерно при пренясяне/, фонданът не се ли напуква или намачква, нали вече е сух и стегнал??
 Rolling Eyes  newsm78 newsm78

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
mamaeli8000, ето donika dineva е отговорила на въпроса ти за подложките, да не се повтаряме. Няма как да ти се напука, намачка и начупи, ти тортата ще я носиш, няма да я търкаляш, купи си стабилни подложки или си слепвай няколко една за друга ако имаш чак такива притеснения.
Дими, дантелата е айсинг, шугървейл, онези големите силиконови килимчета, моето е с най-сложната за вадене дантела, цялата процедура ми е много омазваща и трудоемка и до сега читава дантела без да се прокъса не съм успяла да извадя, но иначе е ефектно.
donika dineva, те подготвителните снимки бяха всъщност насочени към определен човек, който в момента прави същата торта и за да ми е обосновано ръкомахането реших да има и картинки, защото тортата е тотална измишльотина, но пък на мен страшно ми допадна като вкус, а чак такъв шокохолик не съм.  Mr. Green
Но ти като почитател на шоколада може би ще я уважиш подобаващо във втория етаж само има 1,100кг шоколад.
За блатовете, те не са точно блатове, че нещо ми писна да ядем блатове и съм сложила френски макарони под формата на блат и браунис бисквитки са втория вид блат, другото са 2 крема, единия варен лешников - сметана, масло, яйца, кондензирано мляко, шоколад, овкусителна паста лешник, втория е варен и изпечен после - сметана, мляко, жълтъци и шоколад в него набутах и цели бонбони линд докато е още топъл. Като цяло всеки може да си импровизира според вкуса си, нутела също сложих тук - там, но тортата става доста тежка не само като вкус и е добре да се остави час на вън да речем преди да се разреже и да се яде, за да може да отпусне.
Ето разрез на него ясно се вижда каква е последователността, която аз съм следвала: блат браунис, лешников крем, блат френски макарон, нутела, крем с бонбони линд, нутела, лешников крем, блат браунис.


9446 by Leapula, on Flickr

# 679
  • Мнения: 234
Валерия - Уникални са черепите ти , като видя нещо с черепи или нещо в този стил веднага си викам това е за Валерия  Wink На мен думите не ми стигат всеки път да те хваля - толкова детайли - колко голяма фантазия трябва да има човек, за да го направи   bouquet Hug Вал искам да покажеш как ги правиш тези панделки - толкова красиви

Мина - тортата ти я коментирах в фасебук, но и тук няма да пропусна, толкова много ми хареса тази комбинация от жълто и бяло - тайно си мечтая някой ден да правя и аз такива торти и цветя като теб

Елена- тортата много ми хареса, много хубави цветове Simple Smile
Happy happy - много свежа и морска тема и на мен много ми харесаха като допълнение свещите- детайла е много добър

Блу - знаеш ли след като ми каза за мустаците тогава се сетих че не съм сложила Simple Smile  Joy много съм разсеяна ей

за подложката и аз нямаше да покривам, но се сетих за Вал и викам чакай да метна и там хихих Simple Smile

Диди радвам се че си добре, да си почиваш сега   bouquet Hug Heart Eyes

Дими Hug

purpurina добре дошла, направо като видях подписа ти и ми стана лошо - аз имам две породени и в чудо се виждам за теб не искам и да си мисля

сигурно забравих много от вас- не мога да ви смогна и това е понякога пиша и после се откзвам - то едно гонене пада- кой какво къде как - не мога и това е

 #Crazy

ето я и първата торта за тази седмица

темата е йога, тортичката е подарък за мой колега от йога курса който издава едни книги и преди време ми подари всички книги на ОШО  Hug
лотуса не стана както го бях замислила, но гъм пейста не искаше да съхне и това е - но тортата направих с голямо удоволствие- Simple Smile има много шоколад вътре - за първи път измазах торта с ганаш и съм много доволна от резултата - остава сега да си я хапнат утре Simple Smile



АААААААААААААААААААААААААААААЪъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ какво е направила Валерия оо ннннннеееее искаммммммммммммммммм

# 680
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря за коментарите   bouquet

весанка, коя поставка? Rolling Eyes дървената под двуетажната торта е от ИКЕА
ani_d, то и на мен не ми е от любимите съчетания розово и лилаво, но в такива тоналности трябваше да е тортата  Laughing на живо розовата изглеждаше досат добре, на снимките не си личи  ooooh!
mimi0585, не е лоша кутията. капака от какво го направи? нещо се е огънал отпред и ми бърка в очите.
purpurina, продължавай в същия дух. кутията ми харесва, все едно е обвита с кожена калъфка. за чистотата на работата са ти казали. "Избодените" очи на животните при влакчето малко ме стреснаха  Laughing
Gabolinka13, да, фонданова хартия са силуетите Peace
metchopooh, ключа сол е с молд, както и малките пиана по борда. дъствах отгоре, затова е неравномерен цвета, но както писах по-горе на живо беше по-готин.  Mr. Green  не посмях да сложа черни силуети, защото изискването беше за розово лилавата гама като цяло, светли цветове. Направих грешка при силуетите, защото етажа ми стана по-висок отколкото очаквах и първо, че ми малеят, второ май трябваше да ги направя да са като в рамка, а не така. за името съм съгласна, не ми стои добре там..
дупките си ги представи звездички  Laughing нищо не значат, просто така ми дойде  Mr. Green Mr. Green а тези розовите как може да не ги познаваш, я се ограмоти веднага PLAY Laughing (нямах време да направя повече фигурки и малко ме е яд  Tired ).
van444eto, хвана ме  Blush Mr. Green Рожденичката има много интереси - плува, кара ски, играе художествена гимнастика, свири на пиано, учи в немска паралелка, обича Хана Монтана  Mr. Green не трябваше всичко да има върху тортата  ooooh! а само пианото, художествената гимнастика (като елементи) и надпис на немски Simple Smile за надписа ми хрумна партитура с ноти на песничката Честит Рожден Ден, естествено текста е на немски  Laughing
*nin4eto*, третия Макуин ще е перфектен! Той хич не е лесен за правене, а ти си се справила много добре.
мегало, просто снимах тортата върху дървена въртяща се поставка, купена от ИКЕА  Laughing
Happy happy, предвид времето си се справила много добре! Делфина много ми харесва. ще ми се да видя още снимки. вълните по борда бих ги изтънила повече и набръчкала още.
Valeria, айде, ако обичаш да ми изкоментираш и предпоследната торта, че нея си я пропуснала, а държа на коментара!   Blush Mr. Green  и тук да кажа, че за пореден път ме остави без думи! Дали да се надявам на нещо/парченце или всичко ще остане във фантазията ми  Joy hahaha
enister, трите големи разноцветни цветя много ми харесват как са се получили Simple Smile
lux, на мен лотуса ми харесва Simple Smile

# 681
  • Мнения: 3 272
Момичета благодаря ви за коментарите.Капака го направих от дебел картон и облякох с фондан.Закрепих го /стана учудващо за мен стабилен /с дървено шишче.Другия път ще се опитам да направя по хубава снимка.

# 682
  • София
  • Мнения: 2 113
Вал, това беше едно голямо предизвикателство - да гледам парчето от тортатат ти, да чета описанието, пак да гледам, като този път следя описанието и търся кое къде е....Адски вкусно звучи това, изглежда неустоимо!!!

Лукс, много красива лилия си постигнала! Цялата торта крещи за внимание и го задържа Simple Smile

# 683
  • Мнения: 11
blueeye, цветето се казва ранункулус или лютиче, ето откъде гледах:
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=2399

# 684
  • Мнения: 1
metchopooh,мъж ти е мноооо готин  Grinning
blueeye®,аз кусури не видях,но видях един страхотен жабок  Mr. Green
mimi0585,много добре напредваш  Wink .Една препоръка за следващата ти бонбониера,вместо купени бонбони сложи направени от теб.
purpurina,фаворит ми е тортата с ганаша и цветята  Party
Mинa,страхотна е тортата!Напомни ми на кутията четири сезона на Нелка  Flutter
*nin4eto*,много весел Макуин  Grinning
mamaeli8000,да закърпим любовта Simple Smile ...харесва ми идеята,както и синьото(аз също съм фен)
Happy happy,браво за скоростната торта...направо се чудя как си сварила!
Valeria,мнооооо яка Shocked Shocked Shocked Тематиката ти ми е любима,но така и не съм опитала нищо такова да направя.Куклата ми харесва най-много и ми напомня на тези от фацебука Buddy Poke май бяха.
enister,да си призная цвета на тортата нещо не ми допадна,но пък цветята ми харесаха  Simple Smile
lux,много свежест лъха от тортата ти  Heart Eyes


Ето и моите тортички,къде сполучливи ..къде не!!!Бяха в един ден,а така хич необичам,неможах да им отделя достатъчно внимание и да си ги изпипам...ама тва е положението   Mr. Green







А тази беше за една учителка по немски:



# 685
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Вал този разрез ако ми беше тук как щях да си хапнаааааа .... а сега само се облизвам срещу екрана ... не е честно повярвай ми!

# 686
  • Мнения: 3 272
Дарлинка  HugКак постигна тези наситени цветове много ми харесват.Първата ми се струва че е с целулитче /или е от снимката/

# 687
  • Мнения: 1
Дарлинка  HugКак постигна тези наситени цветове много ми харесват.Първата ми се струва че е с целулитче /или е от снимката/

Оооо не ти се струва,то там беше мъка с тази торта.Понеже е с два вида крем,единия добре на гъстота,но другия не успя да стане достатъчно гъст(естествено не се сетих да сложа желатин).Надявах се да постегне в хладилника,но...уви!От там и измазването в един участък нямаше сполука,от там тестото е разточена на 2 мм  Joy и при толкова тънко тесто всичко си личи.Обаче се учудих че няма разтичане на тестото или някакъв пробив,като се има предвид че масления крем при измазването се смеси и с другия по редкия който беше....абе лудница   Mr. Green

Та по въпроса...целулита ми беше най-малкия проблем  Joy
Цветовете са ми повечето на Wilton гелови  Sunglasses

# 688
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала при вас, но и доста време мина от последната ми торта с фондан. Вече имам и аз какво да покажа, има своите недостатъци, но на мен така или иначе работата с фондан не ми е стихията. За сметка на това пък, вашите торти постоянно ми пълнят душата и очите. Очарована и даже смаяна съм от тортата на Valeria! Истинско изящество! Браво!
Ето я и моята момичешка торта: http://zornitsapizza.blogspot.com/2013/02/birthdays.html


# 689
  • Мнения: 1 485
Здравейте момичета!
Имам много спешен въпрос-наистина ли в Кукито вафлената плака се доставя за 2-3 дни?Много ми е спешно,а се надявах поне за 1 ден да стане.

Общи условия

Активация на акаунт