Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 129

  • 55 940
  • 737
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 486
Здравейте момичета!
Имам много спешен въпрос-наистина ли в Кукито вафлената плака се доставя за 2-3 дни?Много ми е спешно,а се надявах поне за 1 ден да стане.

Аз пък се чудя каква е разликата между фонданова и вафлена и коя да поръчам ?Преди не помня каква съм взела ,нямаше избор  newsm78

# 691
  • Мнения: 10
Darlinka Тортата с тетрадката е супер! Много добра комбинация на цветове и идеално черно. Бордът е много добре изпълнен технически. Само от този ъгъл на снимане, не можах да разчета какво си написала в тетрадката/тефтера/?   Simple Smile
Розовата торта не е по мой вкус, защото не обичам толкова много розово, иначе изпълнението ми харесва, аз целулита не го видях.  Peace

# 692
  • Мнения: 1
Darlinka Тортата с тетрадката е супер! Много добра комбинация на цветове и идеално черно. Бордът е много добре изпълнен технически. Само от този ъгъл на снимане, не можах да разчета какво си написала в тетрадката/тефтера/?   Simple Smile
Розовата торта не е по мой вкус, защото не обичам толкова много розово, иначе изпълнението ми харесва, аз целулита не го видях.  Peace

Да,голям проблем че не снимах тетрадката.Тази торта е за учителка по немски и на тетрадката има пожелание на немски за рожден ден,като имаше една дума сгрешена и поправена с червен химикал,както си му е реда.Борда трябваше да е в цветовете на знамето на Германия,но по идейно  Wink

Благодаря ти!

# 693
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Имам много спешен въпрос-наистина ли в Кукито вафлената плака се доставя за 2-3 дни?Много ми е спешно,а се надявах поне за 1 ден да стане.

Зависи от къде си и Спиди кога доставят,стига да ги имат в наличност,при мен е имало случаи от днес за утре да ги изпратят,принтират ги и ги пращат на същия ден.Много съм доволна от бързината им.

ZorniZZa много нежна тортичка и бисквитки.
Darlinka,много хубави тортички,борда на втората мн ми харесва,само черното нещо не ми се връзва на светлите цветове.А розичките със силиконов молд ли си ги правила?
lux,страхотна тематична торта,цветето отгоре е монго ефектно.

# 694
  • Мнения: 1 352
lux, много ми харесва тортата ти. Обичам такъв японски стил.
Darlinka, хубава ти е розово-червената торта, но тези цветове малко ми се сливат, освен това цветчета отгоре ми идват малко претрупани. Другата ми хареса.
*nin4eto*, добре ти се е получила Маккуин. Знам каква мъка е с тези коли, затова те поздравявам.
mamaeli8000, тази валентинската торта е много добре направена, но на мен лично не ми се връзва комбинацията сърце, копчета и кръпки. Може би защото съм консервативна Thinking.
Happy happy, много хубава торта! Делфинчето е страхотно, браво!
Valeria, жестока си! Страшно ми допада череповия ти стил  Simple Smile. Уникална торта!

Малко ме е срам след всичките тези професионални изпълнения да покажа и моето "творение", но нали трябва и такива да има  Joy. С този джип се борих 2 дни, повторих едни грешки, дето правих и с една друга кола, но за следващия път ще знам:

# 695
  • Мнения: 0
Момичета, благодаря за милите думи!
blueeye® - опитах се да ги изтъня, но много се късаше фонданът. Бях купила Сатин Айс и нещо хич не ми допадна този път! А за тайлозата не се сетих в началото, после като добавих тайлоза и фонданът тотално промени консистенцията си, работеше се супер лесно с него, изтъняваше се, изсъхваше много бързо, буквално за няколко минути, но уви за вълните вече беше късно и не ми се разваляха. Ето тук  има повече снимки, но уви не много добри, нямах време да снимам. Подложка така и не направих на тортата, защото е за домашна употреба, а тук никъде не продават, ще се наложи да си купя от България на лято.

Невероятно красиви торти виждам, но не смея да изброявам по имена, за да не пропусна някого, моля да ме извините, но това са ми първите постове в бг мама и макар да ви познавам индиректно, не смея все още да коментирам! Поклон пред таланта ви!

# 696
  • Мнения: X
Мацки вчера се пробвах да направя фондан ,но нещо не се получи..на вкус беше супер,но самото тесто беше едно ронливо..и лепкаво и изобщо не можеше да се говори за оформяне на фигури..само се късаше..а да се сложи в/у тортата апсурд..Правено е по тази рецепта :

Фондан

1 с.л. желатин
1 с.л. олио
2 с.л. твърд маргарин
1 килограм пудра захар
100 мл глюкоза

# 697
  • Мнения: 1

Darlinka,много хубави тортички,борда на втората мн ми харесва,само черното нещо не ми се връзва на светлите цветове.А розичките със силиконов молд ли си ги правила?


Нямаше как без черно,нали го има в знамето на Германия  Sunglasses А розите с молд са правени да ...то е един такъв с 4 размера розички,ако те интересува мога да изнамеря линк към него.

# 698
  • Мнения: 1
Marieta ,супер Audi и аз знам каква е мъка с тези коли.Направих две и не смея да се хвана да направя още някоя  Joy

# 699
  • Мнения: 148
Привет дами!
Пупуриана,добре дошла и на теб.Продължавай,опражнявай се и всичко ще е все по-добре.
Нин4ето,много готин Макуин.Единствено цвета но и ти си го знаеш.
Мама Ели,добре се е получила трансформацията 2 във 1.Само тая платнена лента не мога да я приема.
Happy happy,поздравления.Страхотна работа и то под напрежение.Справила си се отлично,прозира много талант затова продължавай.
Само бих ти препоръчала следващият път една идея по голяма разлика между етажите.
Валерийке,извънземно такова не знам от къде ги ражда мозъчето ти тия идеи.Много фантазия има събрана във теб и не спирам да се възхиштавам  на смелостта да се захванеш със всички страхотни проекти които роди фантазията ти.А разрезааааа ммммммм  и тои събрал толкова много хрумки на едно място.
Енистер,страхотни цветя.Съжалявам че са ти хапнали маслото,личи си че крема за измазване  е бил по гъст от нужното затова не се е разтворила и боята.Аз ползвах гелова и беше много лесно.Но е можело да разредиш малко със мляко за да ти е удобно да заглаждаш.
Луксче,страхотна тортичка.
Дарлинка,и двете тортички са прекрасни.
Зорница,хубава тортичка.Има малко целулит и заоблени ръбове но като цяло е добре.Видях че розичките си искала да приличат на тези от тюлчето и сатена но не са се получили добре ,особено тези отгоре стоят като рогца.
Мариета,цялостната форма и конструкция на колата ми харесва.Но защо казваш джип,така от снимката не ми приличча на джип а на А4.Липсват ми малко детайли,чистачки ,рамки около фаровете и т.н Решетката и емблемата са върха.Но като цяло като знам какъв ад са колите си се справила страхотно.

# 700
  • Мнения: 2
Привет дами аз съм съвсем начинаеща в правенето на торти и имам един въпрос. Моля ви да ми препоръчате тесто за фигурки до сега съм правила пареното тесто Варна и руската мастика(мисля че тя беше с кондензираното мляко) но едното ми се цепи а другото много ми се разпуска. За съжаление нямам и време да опитвам много, защото тортата трябва да е готова за 19 а пък имам и 3 деца двете от които са много малки (едното всъщност е малко бебе). Спрях се на желатиновите фондани но като не знам с кой се работи по лесно  newsm78. Много ще съм ви благодарна за помоща.

# 701
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Desisi, според мен е добре да пробваш тестото на Нелка.  Peace

Дитсънче! Добре дошла у дома, мила! Прегръдки!

# 702
  • Мнения: 1 965
Дами, привет. Моля за малко внимание. Използвам последните оставащи странички, за да ви уведомя за следното.
Поради събитията от последните дни и други подобни в близкото минало, след дълги дискусии от няколко човека взехме някои решения. Дали ще се съгласите с тях, вие си решавате, но темата определено не може да продължава по този начин. Има хора, които искат да се завърнат в темата, но обстановката определено не ги предразполага. Има други хора, които искат да се махнат от темата, тъй като вече не издържат и затова решихме че ще направим опит да поправим нещата. За съжаление, нямаме никакви права за модериране на темата, иначе нещата щяха да бъдат много простички. Затова, единственото което можем да направим е, да заложим на нашата съвес и възпитание. 1ва страница ще претърпи голяма трансформация. Оттам ще се махнат всички неща, които са там до момента. така или иначе никой не ги чете. Тези които ги ползват, ще ги намерят на челно място в библиотеката. Писала съм на Нат, да ги премести там.  Ще остане само препратка към библиотеката, списък с предишните теми, а самата страница ще започва с някои ПРАВИЛА.  Правилата ще се допълват, обновяват или реформират с времето.
Преди да скочи някой да ми обяснява че си придавам важност, искам да кажа, че това не е измислено САМО от мен.
Засега са нахвърляни някои неща, като не са редактирани. Четете, допълвайте и давайте мнение.


•  Постове от сорта: "Запис" „Записвам се за да ви следя” или "Благодаря за новата тема" или емотикончета вместо "Здрасти", са неприемливи и нежелателни. Използвай бутона "ИЗВЕСТИ", предоставен от БГ МАМА, за да следиш темата.
• Имаш право да публикуваш снимка на твоя торта, само ако си коментирал поне 5 торти преди теб.  Колкото и да си новак при тортите, все нещо ще те е впечатлило в тортата, която “не смееш да коментираш“, Ако виждаш грешка или имаш друго виждане – посочваш.  Празни коментари – "Твоето е върха" ,  "Супер торта" "Не мога да коментирам, аз съм нова" и др. подобни не са приемливи.
Ако не желаеш да коментираш, публикуваш тортата си в ТОРТЕНАТА ГАЛЕРИЯ, а, не в темата.

• Да не се пускат постоянно повтарящи се торти. Всеки знае за себе си, че тази торта е показвал и няма смизъл да се повтарят. Като изключение, могат да се показват с линк-препратка към албума.
• За да се избегнат постоянно повтарящи се дискусии на една и съща тема, на въпрос ще се отговаря, ако не е бил засяган в текущата или предходната тема,  или ако отговора липсва  в библиотеката. Въпросите задължително се оцветяват в друг цвят, за да бъдат видими.
• Показваш само 1 снимка с тортата и линк към останалите снимки.
• Даваш задължителна препратка към рецептата, която си използвал или я написваш в темата.
• Колкото и да си новак при тортите, все нещо ще те е впечатлило в тортата, която “не смееш да коментираш“, Ако виждаш грешка или имаш друго виждане – посочваш. А, не празни коментари – твоето е върха , не мога да коментирам.
• Постовете „през един”, са нежелателни, ако не става въпрос за отговор на даден въпрос или текуща дисуксия. Можеш да събереш впечатленията си от някойлко страници и да ги напишеш в общ пост. Също така, можеш да използваш бутона "РЕДАКТИРАЙ", предоставен от БГ МАМА.
• Винаги, когато използваш чужда идея, или копираш модела на някой друг, го цитираш при показването на снимката.
    

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 11:53 от van444eto

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Здравейте,
аз от доста време чета в темата, но рядко пиша. Първо, защото съм мнооого боса откъм тортоправене, въпреки огромния мерак, и второ, защото усещах, че има наистина някакви неписани правила, които аз като нова не знаех... и сякаш наруших с няколко поста, разбирах че някои пишещи не ги спазват, а други се дразнят от това, и съответно се получаваше периодично натегната обстановка, от там сега си обяснявам и изчезването на някои потребители от темата.

Така че, ПРИВЕТСТВАМ идеята със записаните на 1-ва страница правила.

Имам едно предложение, което, мисля че е много важно да се спазва - Винаги, когато използваме чужда идея, или копираме модела на някой друг, при показването на снимката, това също да го уточняваме.
Майсторките в темата, от които всички начинаещи се учим, копираме, или черпим идеи, нека се изкажат все пак дали това е нужно. 
 

# 704
  • Мнения: 1
Аз съм напълно съгласна!!!Още повече през страница се задават едни и същи въпроси,а да не говорим че за по елементарните и чичко гугъл отговаря Sunglasses Както и може би ще е добре вместо да побликуваме само торти,да кажем и ако е имало някоя тънкост или особенност по нея....един вид урок със всяка торта,освен рецептата де  Grinning Мисълта ми е да не се побликуват само голи торти!

Общи условия

Активация на акаунт