Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 129

  • 55 945
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 368
Абсолютно подкрепям!!!

# 706
  • Варна
  • Мнения: 224
Ван444ето, наистина е добре да има писани правила, за да се запази поне добрия тон. Би било добре вместо само линк или назидателно изречение (от сорта "преди да питате прочетете Библиотеката"), да има нещо от сорта - "В Библиотеката са събрани доста от отговорите на Вашите въпроси. Ако не намирате отговора на Вашия, тогава питайте".
Цитат
•  Постове от сорта: "Запис" „Записвам се за да ви следя” или "Благодаря за новата тема" или емотикончета вместо "Здрасти", са неприемливи и нежелателни.
Тук е добре да се добави с едно изречение функцията на бутона "Извести".
Според мен втората и предпоследната точка могат да се обединят. Също така постоянно повтарящи се торти винаги ще има като ще се изхожда от факта, че пр. "ама на тази съм добавила/променила един/еди кой си елемент".
Цитат
• Даваш задължителна препратка към рецептата, която си използвал или я пишеш в темата
Според тази точка всеки трябва да си публикува рецептата ли? Ако е така трябва да се преформулира - "Торта се публикува с линк към останалите снимки (ако има такива) и с използваната рецепта или линк към източника й.
Цитат
•Постовете „през един”, са нежелателни, ако не става въпрос за отговор на даден въпрос или дисуксия. Можеш да събереш впечатленията си от някойлко страници и да ги напишеш в общ пост.
Или се използва функцията "Редактирай".
Все пак в този форум има доста функции под формата на бутони, които могат да улеснят комуникацията.

# 707
  • Мнения: 1 965
Ван444ето, наистина е добре да има писани правила, за да се запази поне добрия тон. Би било добре вместо само линк или назидателно изречение (от сорта "преди да питате прочетете Библиотеката"), да има нещо от сорта - "В Библиотеката са събрани доста от отговорите на Вашите въпроси. Ако не намирате отговора на Вашия, тогава питайте".
ще ти отговоря с цитат от 1ва стр.
Моля,  преди да зададете въпроса си в темата, първо потърсете отговора по-долу на същата страница или тук:
Т О Р Т Е Н А   Б И Б Л И О Т Е К А - Основна информация за начинаещи и рецепти
С останалите неща съм съгласна. Точките не са редактирани. Просто са нахвърляни.

Имам едно предложение, което, мисля че е много важно да се спазва - Винаги, когато използваме чужда идея, или копираме модела на някой друг, при показването на снимката, това също да го уточняваме.
Добавих го. То, по принцип се прави в повечето случаи, но е хубаво да стане практика.

Цитат
•  Постове от сорта: "Запис" „Записвам се за да ви следя” или "Благодаря за новата тема" или емотикончета вместо "Здрасти", са неприемливи и нежелателни.
Тук е добре да се добави с едно изречение функцията на бутона "Извести". ......... Можеш да събереш впечатленията си от някойлко страници и да ги напишеш в общ пост. Или се използва функцията "Редактирай".
Все пак в този форум има доста функции под формата на бутони, които могат да улеснят комуникацията.
На функционирането на БГ МАМА, ще отделя отделно внимание. То, е ясно че половината хора дори това не са се постарали да разучат.

# 708
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Подкрепям!

# 709
  • Мнения: 153
Happy happy и аз не винаги имам под ръка подложка за торта, затова идеална работа ми вършат разни по-дебели картонени кутии /например от памперсите или от кутиите на играчките/, които облепвам с фолио. Определено е по трудоемко, но вършат работа и настина с една подложка тортата има съмсем завършен вид.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 224
Цитат
На функционирането на БГ МАМА, ще отделя отделно внимание. То, е ясно че половината хора дори това не са се постарали да разучат.
Уф, нагърбваш се с доста тежка и почти невъзможна задача  Thinking Все пак практиката доказва, че дори написано с големи и цветни букви (като това за Библиотеката) пак не прави впечатление на някои хора  Mr. Green Пък и е добре в началния пост да се апелира към прочит на правилата за тази тема.
P.S. Ако мога да помогна с описанието на някои от основните функции и да ти го пратя?

# 711
  • Мнения: 1 965
P.S. Ако мога да помогна с описанието на някои от основните функции и да ти го пратя?
Напиши ги, въпреки че хората са си направили цяла тема за функционирането на БГ МАМА.

Нат ми писа. Ще и отключат библиотеката. Има ли някой по-свободен, който да се нагърби да провери линковете в библиотеката. Да се изтрият  ако не работят. Библиотеката се заключва и за всяка корекция се иска разрешение, затова да свършим повечко работа наведнъж.
Нека, който може да ги провери и да ми ги прати на ЛС. Най-добре би било да се ползва "ЦИТАТ" и след това да се махнат директно неработещите линкове. Така и така ще се отварят, може да се сложи по едно тире с кратко обяснение за какво е линка срещу тези, които нямат такива. Преди време аз ги надписвах, но не всички са надписани, а има и нови добавени. . През "цитата" направо да се оправи всичко и после НАТ направо да подмени инфото, вместо да ги търси един по един и да ги маха.  Ако се сетите нещо ново за допълнение, пращайте ми го да го допълним. Това трябва да стане днес, защото Нат е заета след това.
Малко объркано го написах. Съжалявам, но се опитвам и да работя по малко.  Laughing
Мишоче, съпоставяй нещата с библиотеката в блога. Ще сложим и блога на 1ва стр. Може би той постепенно ще измести библиотеката, защото там сме по-независими като корекции.

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 12:14 от van444eto

# 712
  • Мнения: 5
С две ръце съм за правилата!!! Като гледам, аз съм една от нарушителките на неписаните правила, и много се извинявам, ако съм подразнила някого.

# 713
  • Мнения: 148
Напълно съм съгласна.
Може би и едно точно формулирано правило за вкючването на новите че трябва задължително да са прегледали и прочели  Библиотеката .

# 714
  • Мнения: 1 201
Момичета здравейте  Peace
Аз искам да направя  торта ,обаче незнам как се подреждат блатовете наобратно (ако се сещате ,незнам как да го обясня)
Ако някой се сети какво искам да направя,ако може да ми обясни.Извинявам се предварително ,ако вече някой е обяснявал ,ама търсих и неможах да намеря никъде.

# 715
  • Мнения: 368
Момичета здравейте  Peace
Аз искам да направя  торта ,обаче незнам как се подреждат блатовете наобратно (ако се сещате ,незнам как да го обясня)
Ако някой се сети какво искам да направя,ако може да ми обясни.Извинявам се предварително ,ако вече някой е обяснявал ,ама търсих и неможах да намеря никъде.

 Shocked Да не би да имаш вити блатове? Вертикални, вместо хоризонтални? Търси "Как се прави вита торта" и ще намериш инфо Wink

# 716
  • Мнения: 1 201
Да точно така вертикални да са блатовете .Благодаря ти много ,сега ще потърся инфо Peace Peace
Извинявам се още веднъж за нескопосаното обяснение ,но не съм много веща  Hug Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте Simple Smile
Да се включа и аз, че за 14-ти съм решила да правя на любимия шоколадова торта с мнооого шоколадов мус. Имате ли някаква добра рецепта (изпитана, моля ви) за хубав мус?
Много ви благодаря!

Препоръчвам ти този мус,но дори и да направиш като цяло тортата няма да сбъркаш....уникално вкусна е! http://sunshineskitchen.com/the-best-chocolate-cake/

Благодаря Darlinka! задължително ще пробвам (ако ми остане време ще снимам и ще кача снимката)
ГОЯМО БЛАГОДАРЯ!

# 718
  • Мнения: 3
dianastml-мисля,че говориш за вита торта-със сигурност е говорено много пъти.Печеш или си купучаш правоъгълни блатове,режеш на ленти,чиято ширина ще отговарят на височината на тортата ти.После мажеш лентата с крем и навинаш на руло,обикаляш първото руло с вторта лента и т.н.Стягаш в ринг и украсяваш накрая-Van444eto има постъпкови снимки,щот аз така го обясних...
ВЪПРОС-пак ще пробвам да правя 3Д тората,но първата беше с пандищпанов блат и сметанов крем,а искам да пробвам нещо по различно и вкусно,та питането ми е дали мусовете и изобщо всички ли кремове давани за пълнеж на торта са подходящи за замразяване,за да мога да дялкам после.Има ли опасност ако замразя торта със случаен крем после да ми се разтече?
Мариета-определено си има кусури аудито,но ти си ги знаеш,следващия път по-добре
Darlinka-немската торта мн ми харесва и не знам ама черното ми се струва че си е много на място даже
ZorniZZa-бисквитките много ми харесват,но тортата нещо ми куца,бледи са ми цветовете,тоя пуст ръб дето и аз не го докарвам,все си мисля че лилавото,ако беше по-тъмно щеше да е по-добре...
лукс-мн ми допада йофа-тортата не съм очаквала че точно това розово може така добре да се впише някъде
Валерия-ах,ах,ах тези ваши изпипани нещица...много на брой и перфектни...Браво!
мама Ели-харесва ми тортата,повече тази със сърцата,но мимичето много добре си го докарала
Мина-идол си ми...за мен си далечна недостижима звезда,от всяка твоя торта блика емоция
пурпурина тората залез на мен мн ми харева,а също и зелената с кравата-куче
Нинчето-не на последно място...не е лош маккуина,определено го усъвършенстваш.Браво!Много е весел даже  Laughing (между другото се оказва че сме градски,за което ми е много драго  Wink )

# 719
  • Мнения: 1 352
Не искам да ви убивам желанието за реформи в темата, но скромният ми опит показва, че никой не чете правила по темите. Дано старите момичета се върнат, но не вярвам нещо да се промени кой знае колко.
Благодаря на всички, които коментираха тортата ми.
Дитсан, радвам се, че вече си си вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт