Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 662
  • 2 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 161
Това с крем карамела дали няма да се получи ако се излее сместа директно вътре.
Май не, глупава идея Embarassed Да взема да се пробвам ли newsm78

малко да  Laughing ако сипеш токущо направен карамел на дъното, може да го спукаш. Ако загряваш гърнеца, да топиш карамел в него - пак може, защото ти трябва бързо стигане на висока Т*

Признавам, че не бих правила крем карамел вътре - това са 10 яйца, да ги готвя 6 часа  Naughty а за доза нюню да не говоря.

# 61
  • Мнения: 5 873
Ааа,аз крем -карамела го правя с по-малко яйца.За 6 часа. И излязоха 6 големи чаени чаши. Първо ги подредих в кукъра за да видя колко ще се съберат,после ги извадих и напълних.
Аз все още съм на тема експеримент,така,че пробвам всичко което ми хареса като рецепта. Grinning

 Още не мога да се престраша да направя пиле с картофи в кукъра,след почернелите в лещата .... Mr. Green


 Hug

# 62
  • Мнения: 1 698
Аз снощи готвих пиле с картофи в кукърчето. Бланширах ги по идея на Пепчо, но пак потъмняха. Обаче вкуса и на пилето, и на картофите беше уникален. Много вкусни се получиха. Така че Ванче, давай. Резултата много ще ти хареса.

Аз обмислям в какво да сложа крем карамела и после да го метна в кукъра, че да ми стане повечко. И моя събира едва 5 чашки, но пък много искам да го пробваме. Всичко изпробвано до тук е със страхотен вкус. Уцелих 6-тата с този уред май.
И вече няколко вечери слагам да готвя в 12ч нощеска и сутринта към 8 най-късно ми е готово яденето. И после цял ден не се занимавам с никакво готвене, което за мен е перфектно просто.

# 63
  • Мнения: 9 161
Аз снощи готвих пиле с картофи в кукърчето. Бланширах ги по идея на Пепчо, но пак потъмняха. Обаче вкуса и на пилето, и на картофите беше уникален. Много вкусни се получиха. Така че Ванче, давай. Резултата много ще ти хареса.


о да, вкусни са, спор няма. Значи и бланширани потъмняват.   newsm78 Бяха ми казали да ги изкисвам няколко часа в студена вода, но това ми се видя по-бързо.
Дами, аз не слагам яйца вътре за това време по друга причина - знаете, че  newsm78 яйца са де. И по принцип  трябва да се държат на хладно. Притеснява ме да ги готвя  6ч.
Ванче, виж това рагу http://pep-4o.blogspot.com/2012/02/blog-post_06.html - в манджа няма нито един потъмнял картоф. Предлагам ти да сложиш картофите отдолу, отгоре да покриеш плътно с пилето. То ще си пусне сок и ще ги покрие, пък и ти можеш да сложиш малко.  Или пък отгоре да покриеш с лук и моркови, но лука вече ще промени вкуса.
И не е при нас проблема - оня ден на чужд сайт видях някакви картофи с наденица - е, картофите изглеждаха по същия начин потъмнели. 
А ето ми картофи, печени в тавата http://2.bp.blogspot.com/-dlvw5nUYsm4/TnDC3YGk5YI/AAAAAAAADYk/KV … 584%25D0%25B8.jpg  - е там се получава тук там загар, но е от съвсем друг вид.

# 64
  • DE
  • Мнения: 971
Аз си мислех да приготвя карамела в тиган и като изтине да го прехвърля в тенджурето и тогава да налея сместа за крема.
И аз на литър мляко, слагам 6 яйца и чаша захар.

Имам едно патенце замразено и ми се иска да го приготвя и него в кукера, ама няма да се побере, дори и на две нарязано. Жалко!

mimes и аз така...голям мързел удрям от как си я имам тенжерата.
Аз често липсвам за много часове от вкъщи и винаги ми е било стрес за приготвяне на вечеря или обяд.
Сега натискам копчето и като се събудя съм сготвила за утре Mr. Green

Последна редакция: чт, 28 фев 2013, 00:30 от matze

# 65
  • Мнения: 5 873
Благодаря ви за споделеното. Simple Smile Heart Eyes Давайте идеи-какво готвите, най-вече колко течност слагате,мисля,че това е ключово действие. Mr. Green

Джолан с боб дали ще се получи? На коя степен и колко часа,примерно? Simple Smile

Аз основно май боб и леща готвя вътре,сърми ,но лозови мисля да направя ,както и това пиле с картофи.Липсват ми идеи............


Пепи,картофите в тава изглеждат божествено. Crazy Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 9 161
Джолан с боб дали ще се получи? На коя степен и колко часа,примерно? Simple Smile


ухаа Flutter Flutter получава се и о ще как. Като кипнеш боба, да му смениш водата, слагаш всичко накуп в гърнеца.
Имай предвид, че като е готово трябва да го извадиш от кукъра до час, защото колагена на джолана ще ти сгъсти още боба (едни снимки в блога, дето боба мие доста гъст)

Ванче: грах, зелен боб, риба, кюфтета с доматен сос, кюфтета по чирпански....вярно, че все месо е, но са 25 бройки  Peace

# 67
  • Мнения: 9 161
Джолан с боб дали ще се получи? На коя степен и колко часа,примерно? Simple Smile


ухаа Flutter Flutter получава се и о ще как. Като кипнеш боба, да му смениш водата, слагаш всичко накуп в гърнеца.  И го готвиш, както боба  Peace
Имай предвид, че като е готово трябва да го извадиш от кукъра до час, защото колагена на джолана ще ти сгъсти още боба (едни снимки в блога, дето боба мие доста гъст)

Ванче: грах, зелен боб, риба, кюфтета с доматен сос, кюфтета по чирпански....вярно, че все месо е, но са 25 бройки  Peace

# 68
  • Мнения: 5 873
О,Пеп,аз редовно наглеждам блога ти,бъди сигурна. Черпя много идеи от него-благодаря ти! Simple Smile

# 69
  • Мнения: 493
Не знам дали ми е за тук въпроса, но да ви питам като майсторки с голям опит  Hug Вчера попаднах на реклама по ТВ на уред Делимано 8 в 1   . И ми направи впечатление, че е малко по-евтин от Crock Pot -а . Но дали това е е едно и също с вашите уреди  Thinking и кое от двете е за предпочитане да купя  newsm78 . Моля ви за съвет   bouquet
 И честита баба Марта с пожелания за много здраве и усмивки по лицата и в душата  Hug

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 08:13 от dani1712

# 70
  • Мнения: 5 873
dani1712, този уред е по-скоро мулти кукър- има много функции,и много температури. Слоукукърът готви само на ниска температура-около 100 градуса.
Така ,че купи си уред в зависимост от начина на готвене ,който мислиш да използваш.

Аз вчера приготвих лозови сърмички - на втора степен за около 3 часа,после добавих размито в кисело мляко и гореща вода брашно и го оставих още малко да покъкри.Накрая за 15 минути във фурната да се запече яденето. Може и без тази опция - пак стават много вкусни.  Crazy Heart Eyes

# 71
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749


ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, КУЛИНАРКИ!

# 72
  • София
  • Мнения: 1 544
Оооо Здравейте ooooh!
Най- накрая тема за любимата ми бавна тенджера.
Имам я от около  3-4 годнини, когато роднини от USA ни бяха на гости и ни я препоръчаха. Поръчах си я от Ибей за около 25 пауда. Без таймер е, само 1, 2 степен и затопляне на храна.

Ето такава е (голямата):

Мисля, че се води 4,7 литра.

Най- често готвя боб- става божествен,  боб със зеле или зелеви сърми.
Друга успешна рецепта ми е Пиле лютика:

Пиле лютика

В бавна тенджера Crock Pot се разбъркват:

3-4 моркова на филийки
3-4 тиквички на филийки
4-5 чушки на парчета
2 глави лук
3-4 ск. чесън
1 буркан белени и нарязани домати(+1 щипка захар) с 1 с.л. брашно за сгъстяване
5-6 посолени пилешки бутчета,
1/2 ч.ч. вода
Сол, черен пипер, червен пипер, 2-3 дафинови листа, лют пипер,няколко зърна бахар, олио.

Захлупва се и се забравя на ниска темература 7-8 часа.
Снимката е от преди готвенето и е с по- малко чушки, понеже мъжа не обича.
Да ви е сладко


  chef

# 73
  • Мнения: 5 873
Майка Зайка, благодаря за рецептата. Hug

Аз вчера сготвих в кукъра рецептата на Пепи  Hug  Пиле по ловджийски - съпруга ми много го похвали(аз не го опитах, от известно време се въздържам от месо) , а снощи заредих боб. Цяла нощ се готви. Simple Smile Преди малко хапнах от него - станал е страхотен!  Heart Eyes  chef
Определено боб,сърмички и зеле вътре стават уникални!

Цяло парче месо още не съм правила,поради липса на финанси,не поради липса на желание.  Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 1 544
Аз заредих сега гулаша за утре.
Рецептата за гулаш може ли? Hug

На Коледа и на нова година правих пълнена пуйка с ориз и гъби върху кисело зеле. Страхотно стана.

Общи условия

Активация на акаунт