Коса с омбре ефект

  • 120 820
  • 162
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 39 063
А аз както съм руса, дали ще стане да се наклепам отгоре кестенява, а краищата да си ги оставя руси?

Като за кестеняво ще ползвам тъмно руса боя.

# 121
  • Мнения: X
А аз както съм руса, дали ще стане да се наклепам отгоре кестенява, а краищата да си ги оставя руси?

Като за кестеняво ще ползвам тъмно руса боя.

Мисля, че ще стане, но го направи при фризьор. Боядисват се първо корените, след 15 мин. още няколко см надолу, след още 15 мин. пак така, за да се получи плавно преливане. Горе остава най-тъмно, защото е стояла повече време боята, надолу една идея по-светло кестеняво и така до руси краища. И трябва да кажеш колко искаш да бъдат русите краища, при мен примерно са половината коса, други предпочитат по-малко. Относно цвета трябва да е хубаво кестеняво (не тъмно русо), защото по принцип на руса коса се отмиват по-бързо боите. Ако сложиш както си писала тъмно русо, ще е по-слаб омбре ефекта, зависи как предпочиташ. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 170
Обожавам го!  От няколко месеца съм боядисана по този начин и съм много доволна. Откакто открих омбрето ужасно много исках да се направя така и стана много добре.   bouquet

# 123
  • Мнения: 3
Здравейте. Реших да си направя Омбре, но няма да ходя на фризьор, защото не ми се дават излишни парички, а мисля сестра ми да ми го направи. Много се притеснявам дали ще стане добре. Дамите с по-тъмна коса,които са използвали комплекта на Лореал, моля ви дайте ми съвет за номер.

# 124
  • Мнения: 1 554
А аз както съм руса, дали ще стане да се наклепам отгоре кестенява, а краищата да си ги оставя руси?

Като за кестеняво ще ползвам тъмно руса боя.
Аз бях така, сама си го правих, вкъщи.  Crazy Мазах по схемата първо корените по - дълго време и после по към краищата, но с ръце само, без четка. Стана профи. До сега нито една фризьорка не можа да познае, че съм се правила вкъщи.  Laughing

# 125
  • София
  • Мнения: 39 063
А аз както съм руса, дали ще стане да се наклепам отгоре кестенява, а краищата да си ги оставя руси?

Като за кестеняво ще ползвам тъмно руса боя.
Аз бях така, сама си го правих, вкъщи.  Crazy Мазах по схемата първо корените по - дълго време и после по към краищата, но с ръце само, без четка. Стана профи. До сега нито една фризьорка не можа да познае, че съм се правила вкъщи.  Laughing

Аз се пробвах засега с една 8ца в корените. Стана добре. След няколко седмици ще се наклепам до средата.

# 126
  • Мнения: X
Искаме снимки, аз отдавна се отчетох на предната страница.  Mr. Green

# 127
  • отсреща.
  • Мнения: 94
моята коса е 1-2 ниво от таблицата на 1ва стр.,къносвана съм с къна на арома черна,как мога да си направя омбре в дом. условия,попринцип косата ми е много тъмна дори и без къна но я къносвам заради блясака и тн. -ефектите на къната...  newsm78

# 128
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,записвам се да следя темата!
Много ме вдъхновихте и смятам за Нова година да се барна в стил ''Омбре".
Аз съм с цвят 9,1 на косата и търся този ефект:

http://www.youtube.com/watch?v=cuvxFk099_c

Ще го правя обаче с обикновена боя за коса,защото с този комплект на Лореал,ефекта не ми харесва.Ще го правя сама,изкарала съм курс,не практикувам,но смятам,че ще се справя!Обещавам да кача снимки,дано стане сполучливо!

Иначе,този комплект на Лореал,е много агресивен,праха вътре си е супра за обезцветяване и направо унищожава косата и ефекта е много груб поне според мен.
Иначе може да се замени с комплект за кичури на Денисе,струва около 2 лева и с твърда четка може да постигнете същия ефект,за по-светли коси,според мен е добре да се ползва боя!
На светлата основа не и е нужна тази агресивност!
Успех на всички,зарибихте ме....

# 129
  • Мнения: 77
Най- лесния начин за омбре, правите си косата тъмно руса или руса( ако вие тъмно кестянява косата, перфектно се получава) и след това я оставате да си израсне, след около 2,3 години имате обмре ефект Grinning
Шегата на страна, омрето е интересен и много приятен ефект. Чрез горе споменатият от мен начин, постигнах нежеланият омбре ефект, който вече обожавам Heart

# 130
  • Мнения: 2
Здравейте! Харесва ми този ефект и понеже искам някаква промяна , мисля да се направя така, но понеже косата ми е доста суха, ме е страх да не стане като метла.. Според вас може ли да се постигне този ефект с къна?  newsm78

# 131
  • Мнения: 309
Ефекта се получава най-хубав с пудра, но почти не може да се намери по магазините, поне до колкото съм търсила. Такава пудра имат професионалните фризьори, като подчертавам "професионални", защото тези измислените с платена квалификация, които са поне 80% от фризьорите, които знаем и при които ходим за обикновена подстрижка, боя и сешоар (защото не могат да направят нещо по-трудно) дори не са чували за тази пудра и го правят с боя (даже една фризьорка, при която ходех ме попита какъв е този омбре ефект и останах като ударена от гръм от ясно небе, от тогава се заклех, че няма да ходя при нея), поради тази причина на повечето жени, които са с омбре ефект не им харесва как им е направен. Моят съвет е да се съветвате с някой, който е наистина специалист в тази област, а не с бръснарки, защото те са си чисти такива за мен .. уж КВАЛИФИЦИРАНИ!!!!! Laughing

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 02:21 от lilss.94

# 132
  • Мнения: X
Здравейте! Харесва ми този ефект и понеже искам някаква промяна , мисля да се направя така, но понеже косата ми е доста суха, ме е страх да не стане като метла.. Според вас може ли да се постигне този ефект с къна?  newsm78

Най-добре отиди на фризьор, който е правил омбре и е наясно. Относно сухата коса, при мен стана малко по-суха в краищата, заради русото, но ползвам олио след измиване и нямам проблем.
Ето това е страхотно:

http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/mythic-oil-olio-za-vsichki-vidove-kosa/

# 133
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Здравейте. Реших да си направя Омбре, но няма да ходя на фризьор, защото не ми се дават излишни парички, а мисля сестра ми да ми го направи. Много се притеснявам дали ще стане добре. Дамите с по-тъмна коса,които са използвали комплекта на Лореал, моля ви дайте ми съвет за номер.
Средния ползвах аз- при много тъмно кестенява основа. Получи се това. Процедирах по следния начин- първо разресах с боя около 5 см от краищата, след 25 мин още един, след 40- още един. Получи се плавно преливане.

# 134
  • Мнения: 172
Аз също бях със средния нюанс на ето такъв цвят коса: http://s2.hubimg.com/u/6707573_f260.jpg

Намазах си директно частта, която исках да е светла, стоях около 35мин. и се получи идеално прелято омбре, без никакви резки граници. Обаче мнооого ми изтощи косата, известно време беше като слама Sad

Общи условия

Активация на акаунт