Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 613
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Здравейте!
Искам да питам за лекарството Flixotide. Може ли да се намери в България от някакъв друг производител освен Софарма?


Глаксо и Софарма
http://www.bda.bg/images/stories/documents/register/drugs/details/lf1168.htm

По принцип Flixotide и Seretide Diskus са търговски наименования на едно и също межд. непат.име (генеричнчо)  - Fluticasone т.е. това е основното лекарствено вещество...но пък Серетида съдържа и Салметрол. В общи линии както Сингюлера, Ефирата и Монтелукатата - все са си Монтелукаст Натрий ...дано се изразих разбираемо  Thinking

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 12:20 от Marmaladi

# 16
  • Мнения: 7 987
Значи може да се намери Фликсотид на другата фирма в България?

# 17
  • Мнения: 40
Здравейте и аз да се запиша в темата. И моят син, който е на 3 г. и 9 м. от както тръгна на градина не е оздравял на пълно. Оказа се, че има силна алергия (при норма до 0.35 той е с 2.90) към домашен прах, акари, спори на плесени и въобще от заобикалящата го среда ... да не изброявам. Диагнозата му е не алергична астма и алергичен ринит. Де факто не е спирал да кашля от месеци. От две седмици е на сингулар и ксезал, а вчера лекаря му изписа и флексотид, като трябва да си купя и инхалатор за него за да му правя инхалации сутрин и вечер по две впръсквания. Какъв инхалатор ще ме посъветвате за дете в тази възраст, като се има в предвид, че ще го ползваме по-дълъг период.

# 18
  • Мнения: 2 652
За съжаление се включвам в тази тема отново. Миналата година не беше много ясно при нас, но тази зима хипотезите се потвърдиха.

Вълнува ме безопасността на инхалаторите с маска.независимо от хигиената, ако детето има хрема примерно могат ли инхалациите да вкарат директно в белите дробове някакви патогени и да настъпят усложнения?

# 19
  • Мнения: 13
здравейте искам да ви питам за капки   коларгол 2 процента дали помагат за задна хрема на нас ни ги изписаха но аз за пръв път ще ги използвам и незнам дали ще ни помогнат вие  какво мнение имате за тези капки

# 20
  • Варна
  • Мнения: 395
здравейте искам да ви питам за капки   коларгол 2 процента дали помагат за задна хрема на нас ни ги изписаха но аз за пръв път ще ги използвам и незнам дали ще ни помогнат вие  какво мнение имате за тези капки

На някои помагат,на други не,като цяло са безобидни.Не се прилагат повече от 5-6 дена,водят се подсушаващи и точно за задни хреми ги изписват,но дали ще помогнат на вас никой не може да каже-проба/грешка Wink.
За инхалаторите,и аз съм чувала подобни теории за инхалаторни пневмонии и др случки от нещо вдишано през маската,но въпреки това само от един УНГ лекар,всички други са ЗА инхалаторното лечение,при нас и нямаше друга алтернатива.
sunshine_74,кой ви постави диагнозата и ви прави теста за алергии?Аз лично съм против Флексотида,година и половина се мъчеха да ме накарат да го ползвам за малката,но аз не се дадох.Бяхме на Сингулар-нищо,кашляше повече от година без да е болна и то безспирно.Минахме на Пулмикорт за 2-3м,като преди това махнахме и трета сливица и мисля,че нещата се поуправиха или поне за сега повече от месец е добре и то без лекарства

# 21
  • Varna
  • Мнения: 417
Мами от София,имам въпрос към вас.Говорихме с личната и тя е на мнение ,че това боледуване всеки месец при нас не е нормално.Това е вече пета година без да разрежда или намалява.Каза че иска да ни даде направление и да ни прати в София в Александровкса болница.Мнението й е да го погледнат специалисти,да му се направят имунологични изследвания,да се види сливиците как са(той всеки месец е с гнойна ангина)защото УНГ иска да ги махат всичките и така.Отделно са си спазмите ,абееее при нас е страшно.
Та въпросът ми е има ли смисъл-какво ще ми кажете за Александровска?

# 22
  • Мнения: 5 531
Нашият спазъм също отшумява. Все още Михаил е на вентолин, но е добре. Кашля много малко, но гадно. Беки, преди години детската пулмология към Александровка б-ца беше водеща, но сега..аз лично не бих отишла вече там. Може и да е от глезотия, незнам, но аз не обичам да не е чисто, да ми ръмжат насреща и като питам нищо да не ми отговарят, или поне на език който да разбера. Аз лично имам гаднички спомени от там. Но това е мое мнение, което не означава че в болницата няма добри специалисти.

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 21:47 от marychery

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
beki81  и ние сме така нон стоп болни, от едно разболяване влизаме в другото! Аз съм вече на сто процента убедена че проблемите ни са само от сливиците - особено от носната, даже ми се струва че нямате нужда да висите по болници и да правите купища изсдвания и Вие, и особено щом сте и вие повече с ангини, а пристъпите сигурно ги правите като усложнения. Махайте сливиците и това е, зе мен това е решението. За Александровска болница и аз нямам впечатления, не сме ходили там, но и добри отзиви също не съм чула! Все пак си преценете, и особено ако изследванията са Ви безплатни, т.е. по ЗК какво Ви пречи да ги направите, успех!
mucata много се радвам за Вас, а таткото Ви как е, прибрахте ли се вече от ските?
Меричери - браво на Мишето,  Peace хйде и от понеделник да е на ясла! Praynig

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Записвам се, за да мога по-лесно да ви следя.
Не съм убедена още на 100% в диагнозата на сина ми (или поне не ми се иска  Confused ).
 Чудя се дали да не го заведа и на УНГ, да го изследваме за бактерия в гърлото. Rolling Eyes Все се надявам кашлицата да е от друго и диагнозата да е грешна.

# 25
  • Мнения: 1 351
Съншайн 74 , при кой доктор сте ходили ? Ние също сме на флексотит и ни трябваше около 20- тина дни , за да повлияе на кашлицата . А относно това дали да е Пулмикорт или Флексотит си зависи от това какви спазми прави детето , ако са бронхиални по- добре влияе Флексотитът , ако са ларингитни - Пулмикорт. Това е мой извод , който си го правя сама по писаното от мамите тук в темата , но вашият доктор е преценил най- добре за какво лекарство сте . В много случаи лекарството се сменя поради това , че лекарствата действат различно на различните деца.
Беки , една съседка има син , който е в детската градина и те бяха така като вас - на момичето и идеше да скочи от седмият етаж вече . Всеки месец или ангина или кашлици и всеки месец антибиотик . Детенцето напълня , откриха му астма . Махнаха и сливиците всичките и то по спешност тук в Терапията  както са във възпалено състояние . Ходиха при д-р Неделчева - правиха някаква профилактика лятото със Бронховаксом и други добавки / от аптеката / и сега е по- добре .Пак пият антибиотик , но от декември не са.Ходи на градина .

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 08:59 от klem4e

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 754
Beki аз сьм с ужасни спомени и преживявания от вьпросната болница.Ако иследванията са крьвни в 90%от случаите могат да ви ги направят и при вас вьв Варна и да ги пратят и по куриер дори имат си начини.Отделението вьобще не е модернизирано и да има кой знае каква апаратура пьк и да има е важно кой седи зад нея.Не сьм сигурна кой точно би ви помогнал от там.Точно то там ни исписаха с ужким подобрен бронхеолит и след това Филчев ни диагностицира с най тежкия ни спазьм и 9дни ни дьржа на Урбазон за да влезнем в час и да сме добре без спазми и тиражи.
За УНГ си мисля че като цяло в София в Исул е по добьр вариант от там.В Пирогов сьщо имаше сьвестни доктори УНГ.
Ако аз трябва да избирам и да няма места при нашият доктор ще ида на всякьде другаде да лежа но не и там.Мизерията някак ще я прегльтна но нехайното и нагло отношение не.Едва ли не сме виновни че децата ни са там,ама това че злоупотребяват с тях и не само по кл.пьтеки а и с изписване и надписване на лекарства.....все едно нали се водят че уж ни лекуват.
Извинете ме че изпаднах в по пиперливи коментари  bowuu

# 27
  • Мнения: 47 986
Токуда работи с направления по здравна каса и имат много добри специалисти...е УНГ точно не съм много доволна, но и от ИСУЛ не останах очарована- мизерия  и корупция  Tired

# 28
  • Варна
  • Мнения: 395
Беки,аз и преди съм писала,но ще се повторя:
Според мен и съм твърдо убедена в това,а от друга страна и гадините от ТЕЛК-а ми потвърдиха убеждението,най-напред и най-добре е да се махне носната сливица,ако е крайно наложително и възрастта го позволява и трите да се махнат,но разбрах,че можело и само да се пообработят някак.След като се подобри носното дишане,след като се махне постоянното огнище на инфекции и развъдник на бацили нещата се подреждат.Бавно става при някои,аз също след операцията полудях,понеже 2 месеца бяхме от спазъм в друг и ги редувахме ларингиални с бронхиални и мислех на моменти:"ето и това не ни помогна",но се мина време,е ,след един курс на Пулмикорт,но нещата се подобриха коренно.Има начин и има надежда,просто първопричинни са сливиците,махай я/ги,таман до лятото ще се позакрепи и после морето ще свърши останалата работа и на есен няма да си познаеш детето.Ето,и Ейфел сама за себе си е достигнала до подобен извод,дано и при Вероничка сработят нещата,както при нас,успех!Кога е ДЕНЯТ?Меричери,хайде,дано пък и на вас вече да ви свършат патилата,Кате-как е баткото?Клемче,Пулмикорта влияе еднакво добре и на бронхиални и на ларингиални пристъпи,но е съвсем различно поколение кортикостероид,аз заради това драпах и докато не убедя д-р Грънчарова да ни назначи него не мирясах,е,тя не искаше,държеше си на Флексотида,ама все пак си го извоювах някак и СЪМ БЕЗКРАЙНО  доволна.
За нас-днес ще си тръгваме към Варна,децата са здрави,никой не кашля,понеделник се обадих да боднем Даничка и да видим.А таткото ни,ами не е розово положението,от понеделник тръгваме по ортопеди и да видим,вариантите са или скъсана предна коленна връзка или усукани,но има много голям оток на коляното,дра казал,че е или вода или кръв и първо трябва да се отдренира и после да се правят изследвания и да се поставят диагнози.Някой знае ли дали ЯМР се поема от касата?Според мен няма скъсано понеже пък сега от топлите мин.басейни има мааалко подобрение,но ще видим,оф бела си докара ,ама пусти мерак за ски........
Хайде,останете си със здраве всички.

# 29
  • Мнения: 2 652
Mucata, вие колко време бяхте на Пулмикорт и в каква доза? И когато се спира трябва ли постепенно да се намалява?

По отношение на инхалаторите съм особено внимателна, но все нещо ме човърка. Случвало се е мойто да кихне по време на инхалация, спирам, мия, заливам с вряла вода и тогава продължавам. И затова се чудех дали да не сменя Пулмикорта с Будиеър, но не знам лесно ли се ползва устройството.

Общи условия

Активация на акаунт