Помогнете в избора на депозит

  • 2 664
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте. Решила съм да си направя депозит, тоест, от всяка заплата искам да отделям по малко, за да мога да си тегля, когато имам нужда.
Става въпрос за такъв депозит, че да мога да внасям и да тегля без да губя лихвата.
Имате ли подобен, от коя банка е и доволни ли сте?
Моля, споделете вашия опит, защото аз се обърках, а ми трябва такъв.

# 1
  • Мнения: 1 529
Май в момента само ДСК предлагат това, което би те устроило. Техните стандартни са за 1, 3 и 6 месеца, като за срока на депозита можеш да внасяш без ограничения (за разлика от повечето банки). На падежа се подновява автоматично. Не са им много високи лихвите, но пък имаш свободата да си оперираш парите, освен това имат много клонове, които работят на празници и уикенда.

# 2
  • Мнения: 63
Едногодишен свободен депозит на ПИБ.

# 3
  • Мнения: 0
Пощенска банка също предлага такива депозити. Условието мисля че беше, да има 1000лв. поне.

# 4
  • София
  • Мнения: 6
Вчера в Централна кооперативна банка ми предложиха някаква универсална сметка.Не се води депозит,за да няма данък.Годишната лихва е 4% и всеки месец ти начисляват лихва.внасяш и теглиш когато си искаш.

# 5
  • Мнения: 80
Здравейте, искам да попитам - ако имам открит на мое име депозит или спестовна сметка - може ли родителите ми да теглят суми и да предоговорират условията, като имат нотариално заверено  пълномощно от мен?

# 6
# 7
  • Мнения: 874
  Спестовна сметка " Нови хоризонти" на Експрес банк. Спестяваш,като по всяко време разполагаш с парите си и за разлика от депозитите не ти облагат лихвата  Peace

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте!                                                                                                                                                       Виждам, че отговорите са от минал период и ако може за актуализация. Искам да попитам след всички ситуации в банковия сектор, къде сте се насочили за спестявания, какво бихте препоръчали? КТБ даваше добри лихвени проценти, но в крайна сметка се оказва, че за този сектор екстремно добрите оферти водят и екстремни последствия. Моля да помогнете с информация и опит.
Благодаря!

# 9
# 10
  • Мнения: 3
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт