С ЯНУАРЧЕТА в ръце засмени, гордо крачим във "Родени" - 1

  • 33 181
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Казанлък
  • Мнения: 29
Запис и от мен!  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 1 263
Kosty, както винаги новата темичка е страхотна и с голямо удоволствие се записвам в нея Hug Какво щяхме да правим без теб - с две дечица, един куп задължения и пак намираш време и за нас?!!!Благодарим ти от сърце!!!

Честито на всички обебили се майчета от нашата януарска тема - вече видях, че има и свежи февруарски попълнения! Да са живи и здрави всички бебчовци, да носят голяма радост на своите родители и да слушкат много 1stroller smile3504 newsm07

Признавам си загубих се малко от полезрението, но само за малко Rolling Eyes Мисля, че мина достатъчно време, за да хванем ритъм с малката бебка - слушка детето, хапва си, наддаваме и пълним памперсите...направо не мога да повярвам какви ги мислех първоначално, какво стана в действителност. Имах разни смели идеи за пелени за многократна употреба, докато сега като гледам оборота на нормални памперси и по колко сменяме на ден, направо не ми се мисли как щях да се оправим. Но сигурно ако бях се заинатила за идеята и щяхме да намерим начин, но за момента си мисля какво удобство са обикновените памперси (и моля, защитниците на природата да не ме целят с камъни, но това говорят фактите, поне в нашия дом) Другата голяма заблуда е, че ще се справим с кърменето - да, ама не...въпреки постоянните опити на гърди още от родилния дом, след това в къщи, силиконови зърна, количества течности, лактогонни чайове, масажи на гърдите, четене на литература по въпроса...ако трябва детето да се засити с това, което произвеждам, без допълнителни добавки под формата на АМ, просто няма как да се получи Sad Но още не съм се предала, опитите продължават...поне според педиатърката ни до навършването на месец от раждането на малката, имаме шансове Praynig
Днес ни беше първата разходка - бебка спа непробудно през цялото време и нямаме търпение утре да повторим 1stroller
Тони, бебчо Константин е прелестен - сравнявайки със снимките от сватбата ти, на теб прилича newsm51
Пожелавам на всички лека вечер, че днес съм рожденничка и тати ни е приготвил вечеря докато малката спинка Grinning

# 32
  • Мнения: 44
Запис в новата темичка Simple Smile
Отново прекрасна, Кости   bouquet

Ние с Дарина сме добре, папкаме, спинкаме, разхождаме се, малко колики ни мъчат, но не е страшно положението (за сега) Тати много ни помага Simple Smile

Единствено с това пъпче голям зор Sad вече 25ти ден и не ще да пада.

Още веднъж честито на всички родили мами и не се оставяйте на следродилната депресия, а се радвайте на малките съкровища, това са незаменими мигове  Hug

# 33
  • Мнения: 508
Velina25 Честит Рожден Ден! Пожелавам ти здраве, щастие, любов и всичко което ти е на  сърцето да се сбъдне!  bouquet

# 34
  • Мнения: 1 107
Велина, честит рожден ден, мила Hug Желая ти жиеот, изпълнен със здраве, щастие, любов и детски смях! Вече получи най-хубавия подарък, радвай му се Simple Smile

Дамм, Ивони определено се постара да ми помогне за темата ooooh! Исках да се постарая повече, но толкова ме остави.
И определено ми доставя удоволствие да се занимавам с темата, така че не се оплаквам от мааалко повече положените усилия, заслужава си.

Малко по засегнатите теми:
каквото си спомням
Ваната преди 3 дни я използвахме за пъреи път, хареса и, явно и напомня коремчето на мама Wink Не спря да плува, по едно време махнах стойката и само придържах главата и над водата. От тогава я къпя така.

Онзи ден за първи път излязохме на вън. Не бяхме на разходка, а постояхме на двора, на слънчице за около половин час. После спа като къпана...в ръцете ми Crazy Всеки опит да я оставя сама в леглото завършваше с рев.
И вчера исках да я изведа на слънце, но такова нямаше, беше мрачно и студено. За днес казват, че ше е хубаво времето, та ще поизлезем.

Хайде да поспим още малко. Желая ви по-спокойни бебоци и вече край на тези гадни колики Crossing Arms
Пепинка, мимик искрено ви съчуствам spoko

# 35
  • Мнения: 16
Хайде и ние с Ивка в Родени,Кости  newsm51

# 36
  • sofiq
  • Мнения: 111
добро утро мами искам да питам тези които имат момченца дали са им се подували гърдичките и какво направихте за да спаднат ние от вчера сме така и се чудя какво да правя

# 37
  • Мнения: 496
Привет!
Бързам да драсна 2 реда, преди да са ми дали зор малките.

Велина, честит рожден ден със закъснение! Да си жива и здрава! Моят батко също имаше рожден ден вчера, така че този ден ми е голям празник!   bouquet
И само да ти кажа, че си спомням дискусията за многократните памперси - тогава ние с Пепинка се помъчихме да изкажем противоречиво мнение на база на опита, но виждам, че собственият опит е най-доброто доказателство.  Wink Това с най-добри чувства. И аз съм "за" зелената природа, но уви... според мен е много трудно да переш нон стоп такива памперси, да не говорим, че и сегашното им ако няма изпиране, ако не го запереш веднага, направо се отпечатва во веки веков.  Mr. Green

Тони, и ние къпем във ваничката от около седмица, защото юнакът много порасна и натежа. Слагам го да полегне в/у една хавлийка, за да не се пързаля и мисля, че му харесва.  Wink

Креми, не мисля, че трябва да правиш нещо. Това, доколкото знам е реакция от твоите хормони след раждането. Поне така бях чела. Кажи на педи за всеки случай, но мисля, че е нормално - и при момченца, и при момиченца.

Кости, приятна разходка! Серес ми е много симпатичен град. Не съм го разглеждала подробно, само сме минавали пътьом, като ходим на Керамоти, но с удоволствие бих.   Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 263
Благодаря ви, момичета, за хубавите пожелания Hug Да ви се връщат стократно!!!

Буби, да ви е жив и здрав и вашия рожденник на патерици Simple Smile

И аз съм "за" зелената природа, но уви... според мен е много трудно да переш нон стоп такива памперси, да не говорим, че и сегашното им ако няма изпиране, ако не го запереш веднага, направо се отпечатва во веки веков.  Mr. Green

   202uu

# 39
  • Мнения: 346
добро утро мами искам да питам тези които имат момченца дали са им се подували гърдичките и какво направихте за да спаднат ние от вчера сме така и се чудя какво да правя

Педиатърката ни предупреди, че това е т.нар. полова криза или нещо подобно. Също и тестисите могат да му се подуят. Това е от хормоните, които получават от майката. Ще мине, не се тревожи. Не е нужно да правиш нещо.

# 40
  • Мнения: 74
Велина , липсваше. Наминавай по-често. Мерси за комплимента - и аз това казвам,че дребен прилича на мен ,ама баща му все не иска да повярва  hahaha
Честит рожден ден! (с малко закъснение) Жела ти много здраве ,щастие и любов!   bouquet  newsm59
И аз доста се чудех на всички ,които смятахте да използвате многократни пелени .Може би защото имам наблюдение върху близнаците   smile3550
За ваничката: и ние вече къпем вътре или по точно малко се понакисва дребния и после къпем по стария начин. Май наистина се чувства като в коремчето на мама - и да сме ревали замлъкваме вътре и риткаме с крачета .
А днес ,както ви бях казала трябваше да ни е първата разходка. За съжаление, обаче ,вчера нашият татко падна с мотора (от много акъл) и сега не е много годен за разходка,а не мога да му отнема спомена от първата разходка, затова ще изчакаме малко да му мине и дано скоро пак има хубаво време. Успокоявам се с това,че е доста ветровито днес, ама то нали знаете ... "кисело е гроздето"  ...   Tired

да не говорим, че и сегашното им ако няма изпиране, ако не го запереш веднага, направо се отпечатва во веки веков.  Mr. Green

Буби, с глас ме разсмя ,ама си е точно така. Каква е тая работа - няма изпиране !

kremi85 , и аз съм чувала , че е често срещано и май е нормално , но все пак го сподели с педиатър. Мен повече ме притеснява въпроса със заголването на пишките. Някоя от мъжките мами започнала ли е да го прави или кога възнамерявате да започнете?

Честито на новообебилите се.

Рони , страшна сладурана си имаш  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 152
Привет и от мен мамчета Simple Smile

Кости, не съм писала тук от доста време и затова сега казвам - Габриела се роди със секцио на 27.12.2012г - 2730кг и 48см. Терминът ми беше 13.01.2013

Имам спешен въпрос към всички маминки тук и особено към гръцкоговорящите  Blush Може ли някой да ми каже капките против колики NOPAR как се дават и по колко? Листовката е само на гръцки език, из интернет и тук във форума инфото е много оскъдно и не достатъчно. Изобшо не става яно дали се дават преди хранен, в млакото ли и по колко пъти на ден  newsm78 Много ще съм благодарна ако някой успее да помогне. Вече сме на 1м. и няколко дни, но като че ли коликите се увеличиха, дадоха ми тези капки, но без указанията  Confused

# 42
  • Мнения: 0
[Мен повече ме притеснява въпроса със заголването на пишките. Някоя от мъжките мами започнала ли е да го прави или кога възнамерявате да започнете?

На нас доки ни каза още от самото начало да заголваме Simple Smile Силно се натиска 3-4 пъти иначе не правиш нищо.
Най-добре докато се къпете,защото кожичката му омеква.

# 43
  • Мнения: 143
Здр мами Simple Smile днес в този дъждовен ден мн ме е домързяло... Embarassed само ми се спи Simple Smile Малката снощи ни побърка и не съм мигнала , но не се оплаквам. Скоро наближава първият и имен ден и днес с ММ измислихме подарък и меню за празника! Мн е вълнуващо да планираш празник за това малко същество !  baby_neutral  Айде лека вечер и целувки , че малката се събужда Hug

# 44
  • Мнения: 2
и аз да се запиша в новата ни тема страхотна е поздравления кости

Общи условия

Активация на акаунт