Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 26

  • 57 964
  • 839
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 947
Момичета,една молба.
И друг път се е случвало и сме правили забележка темата да не се обръща на чат с много постове от едни и същи хора,които само трупат страници,а нищо съществено не се казва в тях.
Визирам конкретно normandiq и я моля да не пуска по 2-3 поста един след друг ,а да използва бутон РЕДАКЦИЯ горе я дясно на нейния пост.
Моля да не се обиждате ,а да премислите,че така трупаме "празен" материал ,и когато се наложи на някой да чете темите,прелиства безбрежно количество страници,които нямат никакво инфо  в тях.Аз самата напоследък спрях да чета ,защото да прелистя и прочета 7-8 страници с почти нищо казано ми е загуба на време.
Което не значи ,че не можете да споделяте мисли,чувства и разсъждения,но не и под формата на чат между 2-3 човека в продължение на десетки страници. Hug

Така важни постове на наистина нуждаещи се остават в забвение.

Димяни,аз малко не разбирам твоя лекар.Вижда съществени изменения и вместо направо да пусне биопсия,пуска цитонамазка,а иска спешна операция.С Каква цел не е направил най-същественото изследване в случая,какво още ще му каже цитонамзката,ако иска веднага операция?
Аз бих настояла за биопсия.
За възможните полипи може би ще  огледат с лапароскопска камера маточната кухина.
НЯма как да те успокоя в случая,защото си допуснала сериозна небрежност и явно нещата са напреднали,но поне може да са повърхностни и да няма сериозни последици за теб.
Аса75,успех!!!  bouquet

# 16
  • Мнения: 19
Димяни, за бой си! Трябваше веднага след тази цитонамазка 3а да се предприемат мерки и може би всичко щеше да се размине леко. Сега, след като има видими изменения ще трябва да се отстранят. Спокойно, ще мине, но не трябваше да чакаш. Стискам ти палци! Praynig

normandiq, мислих си преди няколко дни и ще ти споделя, какво точно. Слава Богу, че със сестричката ти вече всичко е наред! Мисля си да не би тези забравени конци да имат нещо общо с това, че при нея се стигна до лош резултат и конизация. Питахте ли доктора дали може те да са причина? Питам, защото аз бях със спирала и Дянкова е категорична, че при мен проблема е възникнал именно заради спиралата. Самата спирала е с два конеца, които се намират във влагалището и тя ми каза, че тези конци са проводник на бактерии и следователно възпаления. Не знам дали е случайност, но и моя колежка със спирала имаше лоши резултати. Извинявай, че те занимавам!

аса75, успех! Трябва да си спокойна, че отиваш при един от най-добрите лекари!

# 17
  • Мнения: 88
Благодаря моми4ета,аз трагвам 4е имам 4 4аса пат Praynig Надявам се да донеса хубави новини Peace

# 18
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета!
Гледам, че на повечето от вас (да не кажа всички), са ви правили биопсия след 3а група на цитонамазката. На мен (писах подробно в Тема 25), след резултат 3а на шийката и 2а от цервикалния канал (поне аз така разбрах) и направена колпоскопия, на която също се видяха някакви "леки изменения", лекарката ме прати за HPV-тест, но ми каза, че според нея за момента няма нужда да се прави биопсия (на резултата от цитонамазката пишеше като препоръки HPV-тест, колпоскопия и биопсия). Каза първо да видим какво ще излезе на HPV-теста и тогава сме щели да го мислим. Това дали е ок според вас - не знам дали във всички случаи е необходима биопсията - по преценка според видяното ли е или? Ако се прави винаги, като отида да ми вземе пробата за HPV, да я замоля ли да ми вземе и за биопсия или да изчакам?

Благодаря ви!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 724
Ами аз попитах за Биопсия но ми каза,че няма смисъл защото измененията не  са на едно място на шийката и каза,че от тук от там да се щипне и възможно било там където е най засегнато да не се вземе материал..... и за това най-добре е да се премахне всичко и да се изследва изцяло  Rolling Eyes
Той погледна изследванията и снимки от 2010 г и каза,че това което тогава е било водимо при колсопията е цвете при това сега Rolling Eyes
Имам му доверие не знам дали да търся друго мнение или просто сега кротко да си седя да чакам да ми дойде след това да си изпия хапчетата и след това като отида да видим резултата от цитото,а и той каза,че трябва да нямам никавки възпаления за да се направи тази интервенция..

ДХЗ, за полипите и дали иам такива каза,че ще огледа с лапароскоп по време на хистерктомията да......

# 20
  • София
  • Мнения: 256
   Здравейте бих искала да задам 1 въпрос относно Торакс- София --> Знаете ли дали работят със здравната каса и дали поемат цитонамазка, микробиология?

Мн. благодаря!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 826
Здравейте и от мен. След цитонамазка, резултат 3А група, последва преглед с колпоскоп и ми препоръчаха биопсия. Обстоятелствата се промениха обаче, и смених въпросният лекар. Виждайки резултатите от цитонамазката новата ми лекарка пожела да ме види отново с колпоскоп и заяви, че "всичко е като по учебник" и вероятно групата се дължи на хронично възпаление(аз съм и с други проблеми). Доверих й се и спрях да ровя в това. Правилно ли постъпвам?

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 14:48 от br

# 22
  • Мнения: 6
Димяни, за бой си! Трябваше веднага след тази цитонамазка 3а да се предприемат мерки и може би всичко щеше да се размине леко. Сега, след като има видими изменения ще трябва да се отстранят. Спокойно, ще мине, но не трябваше да чакаш. Стискам ти палци! Praynig

normandiq, мислих си преди няколко дни и ще ти споделя, какво точно. Слава Богу, че със сестричката ти вече всичко е наред! Мисля си да не би тези забравени конци да имат нещо общо с това, че при нея се стигна до лош резултат и конизация. Питахте ли доктора дали може те да са причина? Питам, защото аз бях със спирала и Дянкова е категорична, че при мен проблема е възникнал именно заради спиралата. Самата спирала е с два конеца, които се намират във влагалището и тя ми каза, че тези конци са проводник на бактерии и следователно възпаления. Не знам дали е случайност, но и моя колежка със спирала имаше лоши резултати. Извинявай, че те занимавам!

аса75, успех! Трябва да си спокойна, че отиваш при един от най-добрите лекари!
Твърде вероятно е проблема на сестра ми да е от конците но той каза ,че със спекулум не се виждат когаро я разтваря по време на конизацията тогава ги вижда,а всъщност той е очаквал проблема от раничката,която е била колкото 1 лев!!Димяни обърни си внимание и си направи биопсия тя ще ти даде най-ясна представа за измененията..прочети повече инфи на 1-ва страница!!

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 15:46 от normandiq

# 23
  • София
  • Мнения: 5 724
По горе нaписaх погрешно стaвa въпрос зa Хистероскопия...

# 24
  • Мнения: 3 046
доколкото аз успях да се запозная (или някои д-ри да ме запознаят), измененията , които се виждат при колпоскопия НЕ може да се дължат на друго, освен на папилома и/или да са (пред)ракови. Така ли е? Ако може ДХЗ да се включи, май е медицинско лице Praynig

А гледам, че и на мен на втората цитонамазка ми пише "цервицитис..." нещо си (не се разчита. И въпреки това д-р кюркчиева от Онкологията ме пусна да си вървя без лечение и никакви по-нататъшни процедури, със заръката да дойда след 4 месеца, понеже при циклите ставало излющване ooooh! За кратко бях повярвала в това, но после ми се върна (здравия) разум...

Иначе за Торакс - не ми е известно да работят с направления, но може да се обадите и питате. Преди 2-3 месеца в почивен ден, т.е. вечер ни се наложи спешно за малкия преглед и една позната ни прати във въпросната клиника, предварите;но обаждайки се и питайки колко ще струва - казаха й 40 лв. "всичко", но аз още тогава бях скептична, че 40 лв. всъщност е само прегледа, а ако се наложат други манипулации (каквито се наложиха и беше сигурно, че ще), отива на към 100, но тя се кълнеше почти, че няма и така, отсяккоха ни главите (за няма нищо, което в Пирогов безплатно щяха да ни направят, макар и с цената на чакане повече).

# 25
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте,за скоро посетилите д-р Дянкова-колко струва прегледа,цитонамазка и евентуално колпоскоп в частния й кабинет?

# 26
  • София
  • Мнения: 134
На мен ми взе 60лв.,но ме гледа и с ехограф.

# 27
  • Мнения: 22 947
Alen Mak,нямам нищо обшо с медицината,освен собствен опит по неволя. Crazy
Измененията,видяни на колпоскоп може да са от всякакво естество,не е задължително д аима общо с ЧПВ или рак.
Димяни,по обяснението на лекаря излиза,че същото нещо може да се случи и с цитонамазката-да са свалили клетки,които не показват реалното състояние.Освен това може да вземе биопсия под колпоскопично наблздение от точно конкретно място,а не напосоки!!!Не знам,мое мнение,все пак не съм лекар.

# 28
  • Мнения: 117
aca75 успех от мен, само бъди спокойна и всичко ще е наред! Peace

Nelanciuska аз ти писах и в предишната тема. Биопсията е най-точното изследване, за да се реши доколко има изменение на клетките и тогава да се реши какво да се прави. ХПВ теста е просто ей така за информация, но от него не зависи нищо. Той нищо не може да покаже освен, че носиш вируса. А какви са промените вследствие на него е работа на биопсията да установи. Настоявай за биопсия, защото залъгването не помага на никого. Peace

♥ Димяни ♥ направо като чета поста ти и ти се чудя. Факта, че преди време не си отишла за биопсия е меко казано безотговорно. Факт е, че нещата най-вероятно са се влошили и това, че тогава си си заровила главата в пясъка не е помогнало. Но аз не съм тук да съдя някого, а да подкрепям и смятам, че сама си осъзнала грешката си. Wink Не знам какво иска твоя доктор, при тази ситуация може би трябва да се направи абразио и да се види хистологичния резултат. А след това да се реши какво да се прави. Следи си нещата и настоявай за адекватни мерки и горе главата - няма нищо страшно, когато се вземат мерки. Wink

ДХ3 напълно те подкрепям в поста ти, тъй като напоследък от толкова много постове, наистина понякога не обръщам внимание на важните. Peace

Gesika
радвам се да те видя на линия и се надявам бързо да се оправите всички. Пиши ми на лична как сте. Hug

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте момиченца!Чета всеки ден и съм запозната с повечето случаи.Много се радвам за добрите резултати на тези,които ги споделят!!!
 Писах преди около 20 дни....но май почти никой не ми обърна внимание.
Та сега да попитам още нещо - бях с пап 3а, последва лечение.След два месеца пап 2 , но на колпоскопа лекарката видя изменен участък.Тя каза, че било много дискретно и нищо страшно,но на бланката която ми даде пише: ектопия и еритроплакия.Каза,че според нея най-добре да се изгори, но след резултатите от биопсията.Тези резултати ще са факт чак след 20 дни.
Трябва ли малко да ме успокоява тази 2 група,как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт