Ахтопол 2013

  • 99 795
  • 689
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 0
благодаря ти веси за инфото. някой да ми каже нещо за бунгала "еделвайс'"  "перла", "раят на рая",питам защото те всички са в този район .

# 646
  • Мнения: 227
Здравейте, ние в Понеделник се върнахме от бунгала Слънчев ден - Ахтопол.
Лично на мен ми харесаха, вътре е чистичко, като изключим малко миризма от тоалетната Rolling Eyes
На децата много им хареса, защото имаше много семейства с деца и падаше голяма игра.
Храната беше хубава и ни беше достатъчна, купували сме само бира, а си носехме домати, които едва изядохме  Laughing Joy/ много храна беше/.
За плажа мога да кажа само хубави неща- водата чиста без водорасли и малко щипалки , пясъка ситен и хубав / малко фасове имаше/ sun
По уличката извън бунгалата има 3-4 магазинчета и страхотни мекици Heart Eyes
Общо взето останахме доволни от прекараното време в бунгалата.

# 647
  • София
  • Мнения: 721
Tanita,  благодаря за споделеното- ние утре отиваме и това ми подейства ободряващо  bowuu
С очакване за непретенциозна почивка съм  Peace
Как беше храната ако можеш сподели?

# 648
  • Мнения: 72
Добро утро  Simple Smile
Има ли някой в момента в Ахтопол? Ако да как е водата-изчисти ли се от щипалки,има ли водорасли,камъни? Плажа пак ли си е така мръсничък

# 649
  • Мнения: 227
Bossa Nova , храната беше хубава. Закуската - кифличка, баничка или направи си сам филийки newsm10. За обяд - таратор/веднъж супа/, манджичка и плод/диня,праскова/ имаше и крем и тортичка  по веднъж. За вечеря- по сухо  скара, кашкавал пане, пържени яйца и т.н с гарнитура краставици и домати.
Общо взето е това разнообразно ,вкусно и топло cook

# 650
  • София
  • Мнения: 38 571
Хайде и ние заминаваме в неделя сутрин за Слънчев ден, ще се засечем! Grinning

# 651
  • Русе
  • Мнения: 359
Здравейте, ние ходихме на бунгала Котвата и останахме много доволни. Вътре не са така тясни както си мислех, бяхме в 3-ка със спалня и единично легло и имаше достатъчно място в страни до спалнята да си разпънем и детската кошарка за мъничкото ми момче. Имат много хубава тераса на равно с теракот и дървена като ламперия по стените което ти създава уют като седнеш, маса с двойка диванче и един стол. В бунгалото имаше хладилник и телевизор с кабелна. Банята е малко тясна но става. Върху леглата имаше нещо като топер и не бяха твърди. До терасата на всеки 2 бунгала има по една мивка с перила отстрани удобна когато решиш да си приготвиш салатка за ракията и също барбекю. Базата е много добре подържана, имаше много цветя покрай бунгалата и чак ми беше жал като гледах как ги поливат всеки ден а аз не мога да ги овардя от децата. Детската площадка има люлка, пързалка и катерушка върху райграс.
Мекиците в близост до базата са разкошни: огромни правят ти ги пред  теб като палачинка и струват само 0,50 лв/бр.
За хранене в Ахтопол силно препоръчвам: Бриго, бистро Ахтопол, Ресторант Свети Георги.
За плажа препоръчвам по пътя за къмпинг Нестинарка плажа е пред новопостроените хотели много е плитък подходящ дори за бебета, влиза се постепенно във водата първо до глезените, след това няколко метра навътре е до коленете. Там водата е много спокойна и дори на червен флаг може да се влезе поне на 5 метра навътре. Това беше единственият плаж на който няма нужда да се притесняваш какъв е флага. Стига се с кола до него и има къде да се паркираш при това БЕЗПЛАТНО за разлика от всички други плажове особено на Силистар където се плаща 4 лева на ден, НО лично на мен Нестинарка ми хареса повече от Силистар. Ходихме също и на плажа на Ахтопол този по който се слиза по стълбичките до бунгалата но е по пренаселен. Щипалки нямаше на нито един от плажовете. На плажа на устието на река Велека е хубаво ако решите да се къпите в реката плитка и топла е, но морето там е много дълбоко и пясъка е много едър като натрошени камъни. Плаж Оазис е също много пренаселен и почти няма свободна зона. Плажа на къмпинг Делфин който е близо до бунгалата е също дълбок и открит.

# 652
  • Мнения: 174
Здравейте, преди 2 години отседнахме в х-л Ахтопол в Ахтопол и сме доволни. Намира се точно до лунапарка и децата бяха във възторг, защото всяка вечер след вечеря знаеха, че ще има посещение. Изхранване няма, но има хубаво барбекю с маси под навес, което беше празно винаги или от нас не можаха да се уредят хората, но бяхме 4 семейства и всяка вечер бяхме на барбекюто (е и навън хапвахме понякога). Единственият недостатък е, че няма климатици, не знам дали са сложили вече. Страхотно спокойно местенце. Simple Smile
Но, основното нещо за което пиша в темата е въпрос към тези, които са ходили наскоро. Предполагам, че почти всеки е отишъл в ресторант Св. Георги в Ахтопол или е ходил да се любува на гледката от там, та въпросът ми е - точно срещу главния вход на ресторанта от другата страна на улицата в една къща правеха най-вкусната пържена и печена риба на Света, готвеха и за вкъщи и винаги имаше опашка на улицата. Има ли го още мястото?

# 653
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Предполагам, че почти всеки е отишъл в ресторант Св. Георги в Ахтопол или е ходил да се любува на гледката от там, та въпросът ми е - точно срещу главния вход на ресторанта от другата страна на улицата в една къща правеха най-вкусната пържена и печена риба на Света, готвеха и за вкъщи и винаги имаше опашка на улицата. Има ли го още мястото?
Рибата е срещу р-нт "Окото". Св. Георги е по-нагоре по баира.
И бит хайвер от попчета си взимахме.

# 654
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Хайде и ние заминаваме в неделя сутрин за Слънчев ден, ще се засечем! Grinning
Как е в "Слънчев ден"? Видях, че са им сменили дограмата.. , сигурно и вътре са ги пооправили/обновили Thinking .. А, и какви са условията - на бунгало ли се плаща или на човек? То всяка година е различно на повечето места, де, но да питам Wink .
В "Сили тур" тази година е на бунгало - двустайните бяха по 50лв.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 344
Веси,ресторанта е "Морско Око" Wink
И да ви кажа,че 'Св.Георги" далече не е единствения ресторант с уникална гледка,след него в уличката има един с още по-хубава гледка,пък и доста по-евтин-"Боруната"

# 656
  • Мнения: 174
vesi1, благодаря за отговора, надявам се да е същото място, може да са слезли по-надолу, защото като сме поръчвали (а поръчката беше голяма и трябваше да чакаме 30 мин), чакахме с децата на детската площадка на Св. Георги и се виждаше рибарницата от там. Но ако е толкова вкусна и тази (надявам се да е същата) замислям едно ходене натам за няколко дни и то само заради тази рибка, защото така или иначе си живея на морето, но във Варна няма толкова вкусно приготвена риба. Не знам с какви подправкия я мажеха преди скарата, но... оф, устата ми започна да се пълни със слюнка. Simple Smile
Много хубави гледки има и от североизточния край, където има само една тясна пътечка между къщите и пропастта, там също имаше заведение и вечер е страхотно.

# 657
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Не знам с какви подправкия я мажеха преди скарата, но... оф, устата ми започна да се пълни със слюнка. Simple Smile
Мъжа ми още си спомня някаква рибена чорба, която ял в Приморско преди повече от 15 години  Laughing
И още не се е намерила чорбата достоен заместник.

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 503
И ние благополучно се завърнахме от Ахтопол. Ексада бийч много ни хареса - хубаво хотелче. Стаята ни беше много малка - нямаше място за сгъваема кошара (добре че в последния момент се отказахме да я взимаме). Но за сметка на това чиста и приятна, с разкошен изглед към морето. Ресторантът беше ОК, готвените ястия и десертите бяха много вкусни. Единствено салатите им куцаха, което лично за мен не е проблем. Неприятно беше, че не бършеха масите и те лепяха от какви ли не остатъци от храна, както и таблите за сервиране. Най-важното за мен е, че детето ни имаше избор от храни за ядене (което за мен беше притеснение преди да заминем). Чистеха стаята ни всеки ден, веднъж ни смениха чаршафите, през ден ни сменяха хавлиите.
Басейните са супер, особено новият. Малкият остана очарован от тях. За съжаление е още малък и не можа да се включи в анимацията.
Плажната ивица на хотела е далеч и това ни беше проблем, защото детето не искаше да ходи, а да го носим. Но морето беше чисто, топла вода, никакви щипалки. Последните 2-3 дни имаше водорасли, но само по брега.
Определено останахме с много положителни спомени от изкарването си там.

# 659
  • Мнения: 4 393
Ние се върнахме вчера от Ескада, аз имам забележки - за хигиената, за храната, за обслужването.
Но пък си починахме, водата в морето беше страхотна, на детето много му допаднаха басейните, така че всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт