Ще имам близнаци! Тема с продължение....26!

  • 34 410
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 988
  tiptoe

five, благодаря за новата темичка  Hug

и едно въпросче. в коя седмица най-рано се вижда пола на бебето? в 12-та може ли на ФМ?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 713
На мен ми го видяха в 11, като казаха,не е 100% сигурно...обаче така си и остана досега:) Явно бяха познали. Пък като се родят,ще видим 100-те % Simple Smile

# 17
  • Мнения: 250
При мен доктора ми по ЗК каза, че са момчета към 15-16 седмица. Накрая като отидох при д-р Георгиев в АГ на преглед той направо каза "Тия двамата мъже добре са наддали, почти са готови за излизане", което си беше вече на 99% сигурно.
След като се родиха им викаха "пикльовците", явно някой е пострадал Simple Smile

# 18
  • Мнения: 142
Хайде да ни е на късмет новата темичка и да е пълна само с хубави новини  Hug Hug

Аз имам питанка относно пътуването по време на бременност....живея в чужбина и ще се наложи да пътувам няколко пъти до БГ (пътувам с кола, около 10-12 часа). Чудно ми е дали попринцип е опасно и в кои седмици трябва да се избягва?
На 20 февруари ми предстои да пътувам и питахме последния път лекарката ми, каза че няма проблем, но все ме човърка....
Ще се радвам, ако някоя мама е била на дълъг път да сподели опит Laughing

# 19
# 20
  • Мнения: 136
  animal037 в новата темичка

Мерси за новата теми five  Hug

Shareno pile добре дошла   bouquet
Момичета да питам това със записа на тоновете кога се прави, т.е. от коя седмица? Днес бях при док., която ме следи в моя град и тя нищо не спомена за това, питах я дали вече трябва да си правя изследвания на всеки две седмици и тя каза, че не било нужно, а като съм с близнаци не трябва ли /от 8 месец/ да се следя на 15 дена? Или съм в грешка  newsm78

Grimalkin,  бързо оправяне

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 15:04 от drebosak

# 21
  • Мнения: 47
на мен на последната консултация доки ми каза за тонове - 33 седмица,а консултация на 15 дена като влезна в деветия месец....малко ме учуди и мен,ама.... newsm78,по ЗК не са много старателни като че ли.От друга страна пък почти всеки път ме гледа на ехото,което не се полага ,от това не се оплаквам разбира се Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 713
Хайде да ни е на късмет новата темичка и да е пълна само с хубави новини  Hug Hug

Аз имам питанка относно пътуването по време на бременност....живея в чужбина и ще се наложи да пътувам няколко пъти до БГ (пътувам с кола, около 10-12 часа). Чудно ми е дали попринцип е опасно и в кои седмици трябва да се избягва?
На 20 февруари ми предстои да пътувам и питахме последния път лекарката ми, каза че няма проблем, но все ме човърка....
Ще се радвам, ако някоя мама е била на дълъг път да сподели опит Laughing
За пътуването нека лекарката ти прецени- тя е човекът,който познава състоянието ти. Аз не бих пътувала преди края на 3.мес. Но аз съм си рискова по принцип. Първо,че имах прокървяване, второ, че бях инвитро и трето, защото вече имах един аборт. Но ако при теб бременността е здрава, лекарят ще каже ок или не.
Мое лично мнение е, че 12 часа път са си стрес, колкото и хубава да е колата и колкото и да не друса.

# 23
  • Мнения: 82
drebosak,  благодаря:) Аз тая седмица направих първия запис на тонове 32 -ра седмица съм.
mira_mar , и на частно не е много различна картинката, по горе в темата споделих моите притеснения относно интензитета на прегледи:)

# 24
  • Мнения: 302
На мен първия запис ми го направиха миналата седмица. Следващия ще е най-вероятно на 07.03, ако не стане нещо притеснително преди това  Thinking А четох по напред за съня, мисля че трябва да стискате здраво зъби, че болките в 22-23г.с. нищо не представляват с тези по-напред Simple Smile При това аз съм с пукнат лумбален прешлен и почти не се оплаквам. Гледам да не стоя много права или седнала в стол Simple Smile Сядам на дивана и се облягам на подлакътника с 1-2 възглавнички. Заспя ли, ставам само до тоалетна и спя минимум 10 часа на денонощие Embarassed Не се предавайте на болката Sunglasses

# 25
  • Мнения: 765
Исках да питам майките на близнаци - до коя г.с. останахте на работа, или изобщо, в сравнително нормално и активно състояние?
На мен ми е трета бременност, предишните две ги изкарах на крак до последния ден. Но пък имам една работа за довършване до края на юни (при термин 26.08), а днес ужасно се изморих нещо и се притесних ще смогна ли. Знам, че е много индивидуално и никой не може да ми предскаже, но така, за обща информация...
Чудех си има ли нужда да пускам нова тема с въпроса...  newsm78

# 26
  • Мнения: 351
Здравей те.Искам да попитам аз влязох в 5 месец;от 2 седмици започнах да хапвам но не с някакъв страшен апетит;допреди това повръщах и почти нищо не хапвах и съм свалила 3-4 кг ;бях 55 свалих на 52 и сега пак съм толкова.Притеснявам се дали ще почна да качвам и дали е нормално да нямам този вълчи апетит ;който почти всяка бременна има.Иначе бебетата са добре ;растат и си отговарят за седмиците;даже на моменти ги усещам как ритат само че слабо. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 86
Здравейте, и аз да се представя. От София, на 28, почти 29години, първа бременност. На 20.2 съм на ФМ, тогава се надявам да видим и пола да бебовците. За момента не повръщам, качвам килограми - за момента май са 4-5, спрях фитнеса в началото и така Simple Smile

# 28
  • Мнения: 136
tralala81 аз от 3 мес. спрях работа и то защото влезнах в болница заради кървене, но да ти кажа от месец ходя за по няколко часа на ден, защото се чувствам по-добре, това седене в къщи ме побърква. Ако искаш говори с работодателят ти примерно да си тръгваш по-рано от работа, защото се уморяваш, а ако пък не се чувстваш добре и от сутринта си уморена спри да ходиш - т.е. зависи ти как се чувстваш, това е строго индивидуално и само ти можеш да прецениш да ходиш ли на работа или не.
glezotiika_1 недей да се притесняваш за килограмите и качването им, това е строго индивидуално, в предната тема се коментираше този въпрос и той наистина е според човека, аз например до сега съм качила към 12 - 13 кг. което ми се струва малко, но на предният преглед бебчетата си отговаряха за седмицата и си бяха килограмите, които трябва да са. И не бих казала, че имам вълчи глад и не ми се яде като за трима  Laughing както всеки ми вика.
M-tina добре дошла и лека бременност  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 12 229
Исках да питам майките на близнаци - до коя г.с. останахте на работа, или изобщо, в сравнително нормално и активно състояние?
На мен ми е трета бременност, предишните две ги изкарах на крак до последния ден. Но пък имам една работа за довършване до края на юни (при термин 26.08), а днес ужасно се изморих нещо и се притесних ще смогна ли. Знам, че е много индивидуално и никой не може да ми предскаже, но така, за обща информация...
Чудех си има ли нужда да пускам нова тема с въпроса...  newsm78

tralala81 здравей и тук  Simple Smile Когато бях бременна с каките излязох в отпуск 2 седмици преди 45 дневният болничен, значи е било около 60 дни преди термина. Малките се родиха 20 дни по-рано, така че съм си била вкъщи около месец и малко преди раждането реално. Това означава че около 31-32 гс съм излязла в отпуск. Но  нямах никакви оплаквания или проблеми. Макар че беше лято и към края доста да ми тежеше това дали ще си стоя вкъщи или в офиса общо взето беше все тая.

Общи условия

Активация на акаунт