Ще имам близнаци! Тема с продължение....26!

  • 34 562
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 59
Bemol до колкото знам е невъзможно на двуяйчни близнаци да им се слеят плацентите. При тях всичко си е отделно /плацента, пъпна връв, амниотични води/. Това може да е възможно при еднояйчните.

# 676
  • Мнения: 7 803

ето нагледно как изглеждат нещата. ако бебоците са плътно един до друг, плацентите растат през цялото време и в един момент се сливат

# 677
  • София
  • Мнения: 1 714
Аз също вече веднъж лежах в болница,но беше на по-ранен етап.това,което са ми казвали е,че топъл душ облекчава(не горещ и не да се киснем 2 часа)-ако ли не-значи сме за болница.
По темата за еднояйчни и двуяйчни...може и да не съм права,но мисля,че при инвитро почти винаги са разнояйчни,предвид че са оплодени изкуствено,особено ако е икси.момичето спомена  д-р Стаменов и затова си мисля,че е с този метод. На мен ми бяха върнали 2 ембриона и съответно и двата се бяха захванали.

# 678
  • Мнения: 681
Нищо не пречи при изкуственото оплождане (ИКСИ, ИМСИ и т.н.) да се получат еднояйчни близнаци. Това си е генетично, макар че има теории, че ако се прави асистирано излюпване (хетчинг), вероятността за еднояйчни близнаци е по-голяма. Ако обаче е върнат 1 емрион, няма как да станат двуячни близнаците, а при ин витро на естествен цикъл обикновено има 1 Я и оттам 1 Е.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 714
Добре де,нали при икси в една я вкарват един сперматозоид и тий се развива в 1 ембрион. После връщат 2 такива(примерно). Как ембрионът ще се раздели в последствие...затова си мислех,че не е възможно

# 680
  • София
  • Мнения: 6 209
Канари, еднояйчните близнаци са от една яйцеклетка и един сперматозоид. След оплождането, в процеса на делене, ембрионът се разделя на две. Затова и са идентични генетично.

# 681
  • Мнения: 681
Асистираните репродуктивни технологии подпомагат оплождането, след това клетките се делят като при естествено зачеване и ембрионите се връщат на 3-ти или 5-ти ден на етап 8-10 клетки или бластоцист съответно, т.е. при генетична предразположеност има вероятност бластоцистът да се раздели първо на две и да станат еднояйчни близнаци.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 714
Ахааа...Simple Smile Ясно...

# 683
  • Мнения: 20
Здравейте, на мен ми върнаха 3 ембриона на 5 ден.

# 684
  • Мнения: 232
Моите са разнояйчни и ясно си личаха двете плаценти и преградата между тях.В по-късните седмици дори се видя, че пъпната връв на единия е слепнала с преградата, което налагало секцио.А в края едната "узря" малко по-рано от другата. 
Преди време, в предаването на Гала мисля беше, една жена разказваше ин витро историята си и каза, че са й трансферирали 2 ембриона, а се оказало че се развиват 3, което означава, че единият се е клонирал. До колкото знам, не са редки тези случаи.
 

# 685
  • Мнения: 302
Моите близнаци имат разлика от самото начало. Може да е с по няколко дни, но затова бременността се определя най-добре в началото. А че плацентата се е сляла, сляла се е и не е невъзможно Crossing Arms Верно обсъждаме, ама чак да се намираме на приказка Crossing Arms. А за филма на Нешънъл, аз също го гледах и (по принцип от много малко разбирам и много помня), щях вече да съм си записала в сряда да попитам лекаря си защо ме е излъгал Thinking

# 686
  • Мнения: 1 988
благодаря ви момичета, ето днес научих, че плацентите могат да се слеят. това не го знаех досега  Hug

канари, аз бих се обадила на доки за тези контракции. звучат ми много, пък си и на макс доза магнезии  Rolling Eyes

# 687
  • Мнения: 765
И аз това не го знаех, че плацентите могат да се слеят. Гледах каквото гледах и в блога на Фата, но не намерих точно това... Може ли линк някакъв?  newsm78
А какво точно имате предвид да се слеят - да станат две бебета в една плацента, или да се срасне/слепи плацентата?  newsm78
Това, което имах предвид (ама пак ще съм кратка, та може утре пак да уточнявам  Mr. Green) е, че ако имаме ДВЕ плаценти и ЕДИН пол, няма как да се установи какво е ставало в първите дни след оплождането и да се разбере еднояйчни ли са близнаците или двуяйчни. Освен чрез ДНК-анализ.

# 688
  • Мнения: 302
Точно тогава може да се определи, защото всичко е отделно, остава само въпроса дали има разлика във възрастта на ембрионите. И въпреки всичко, ако е толкова важно за родителите, нека да дадат пари за ДНК анализите, децата все са близнаци за мен. А какъв е полът, еднояйчни ли, са двуяйчни ли са, дори не съм се интересувала, лично да ги задавам тези въпроси на лекаря си, той сам ми казваше, когато определи  Hug За мен е важно, че съм бременна, а да не говорим колко важно е че съм благословена с две Heart Eyes и живот и здраве след 20-тина дни, ще гушкам две прекрасни бебета. family

# 689
  • Мнения: 765
Точно тогава може да се определи, защото всичко е отделно, остава само въпроса дали има разлика във възрастта на ембрионите.

Еднояйчни могат също да са в две отделни плаценти, стига оплодената яйцеклетка да се е разделила рано, в ден 1-3 (по табличката на Фата). Ето защо две плаценти не означава двуяйчни.
Ето една прегледна табличка по въпроса.
Научих и нещо ново - може да има "слети" плаценти в смисъл на долепени (има графика в примерите по горната таблица).
Разбира се, че не е толкова важно какви са конкретно нашите близнаци, важното е да се чете, преди да се спори  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт